Page 10 of 16 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast
Results 226 to 250 of 396

Thread: Sa koliko EUR prođete mjesec?

  1. #226
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,907
    Thanks Thanks Given 
    930
    Thanks Thanks Received 
    1,312
    Thanked in
    624 Posts

    Default

    mora da se malo salite ...

    origano je najmanji problem kesica je 10c
    kechap 500gr ~1e - za oko 5 pica jedna boca (mada ja volim dost kecapanapicu , e sad ko stavi dvij kapi vjerovatno moze 10 od jedne boce)
    300gr trapista ti je 2-2.5e
    300-400gr sunke ti je isto 2-2.5e
    3 kore x 0.60c
    ako pomenemo teglicu malu sampinjona barenih koja je 1.20e (taman 3 pice od nje jedva da se naprave)
    __________________________________________________ ______________________________________
    0.10+1+2+2+1.80+1.20 = 8.10e HVALA

    dodao bih na sve ovo ko sto sam rekao , pola kuhinje umazes i nagrdis rendajuci i sjeckajuci, struja, voda , tanjiri ...
    e sad moze i ovako

    3x60c kore
    300gr posebne
    1xkecap
    _________________
    1.8+1+1 = 3.8e Neka HVALA
    Last edited by Stivi; 15-10-11 at 12:46.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  2. #227
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,146
    Thanks Thanks Given 
    431
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    121 Posts

    Default

    a Stivi ne zezaj, mozes i od jedne kore napravit 3 pizze

  3. #228
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    43,050
    Thanks Thanks Given 
    4,958
    Thanks Thanks Received 
    8,924
    Thanked in
    4,309 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    mora da se malo salite ...

    origano je najmanji problem kesica je 10c
    kechap 500gr ~1e - za oko 5 pica jedna boca (mada ja volim dost kecapanapicu , e sad ko stavi dvij kapi vjerovatno moze 10 od jedne boce)
    300gr trapista ti je 2-2.5e
    300-400gr sunke ti je isto 2-2.5e
    3 kore x 0.60c
    ako pomenemo teglicu malu sampinjona barenih koja je 1.20e (taman 3 pice od nje jedva da se naprave)
    __________________________________________________ ______________________________________
    0.10+1+2+2+1.80+1.20 = 8.10e HVALA

    dodao bih na sve ovo ko sto sam rekao , pola kuhinje umazes i nagrdis rendajuci i sjeckajuci, struja, voda , tanjiri ...
    e sad moze i ovako

    3x60c kore
    300gr posebne
    1xkecap
    _________________
    1.8+1+1 = 3.8e Neka HVALA
    je li moguće da si tako smotan? naučiću te ja kako da spremaš, a da ništa ne umažeš
    nothing comes from violence and nothing ever could

  4. #229
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,907
    Thanks Thanks Given 
    930
    Thanks Thanks Received 
    1,312
    Thanked in
    624 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    je li moguće da si tako smotan? naučiću te ja kako da spremaš, a da ništa ne umažeš
    a sto cu , rijetke su situacije kad ja to sjeckam i rendam pa onda nisam imao kad naucit :P :P :P
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  5. #230
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bavaria, Germany
    Posts
    266
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oko 600€ kao student. Uključujući dom(svoju sobu 13m2+struja+voda+komunalije+internet) od 200€, hranu od 200-300€(dosta mesa, ribe, sira, fastfood, sokovi..), par izlazaka mjesečno, par stvari tu i tamo.. Mnogo stvari iz supermarketa je i jeftinije nego u Crnoj Gori, tako da kada bi pazio može se proći ispod 200€ za hranu mjesečno. Njemci inače potroše samo 11% plate na hranu
    Last edited by greenmann; 15-10-11 at 13:15.

  6. #231
    Wow Guest

    Default

    U studentskom domu se moze zivjeti sa 200e mjesecno bez stednje a i bez rasipanja.

  7. #232
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Niksic
    Posts
    1,880
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja mjesecno prodjem sa vise para no sto zaradim ukratko. pa koliko to god bilo. bilo 300 bilo 1000e.
    uvijek zovem doma da mi salju 100 oko 20og u mjesecu.
    strasno sam neozbiljan
    No signature here.

  8. #233
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    30,041
    Thanks Thanks Given 
    12,517
    Thanks Thanks Received 
    2,360
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fm_group View Post
    I nemam ja toliko vremena da raspravljam sa narodom koji drma klimaks pa ne znaju sta ce od sebe.
    imaš vremena, vidim, da sa strane bockaš...ne smiješ direktno?
    ah, mene, pardon, ti si tri puta u jednom postu rekla da nemaš namjeru sa mnom da pričaš! Oprosti, sad shvatih, zato bockaš sa strane...jedan je život, crna drugo, ne mogu ti pomoć, kasno je



    Quote Originally Posted by JaffaCakes View Post
    Jesi sigurna da se sa istim parama mogu dvije pizze napravit kuci po cijeni jedne iz neke pizzerie?
    aha
    otprilike, za 4 velika pleha, a to su malo veće pice od onih velikih u piceriji:
    -kvasac - 0.20
    -brašno - 0.70
    -sira 700gr- 1kg- 5-7 eura
    -šunka 500 gr-700gr - 5 eura
    -pečurke velika tegla- 3 eura
    -tegla maslinki, manja- 1.50
    origano (0.15), ulje, paradajz(0.50) i kečap (1.50)sve zajedno oko 2 eura, dolje gore 10 centi

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    mora da se malo salite ...

    origano je najmanji problem kesica je 10c
    kechap 500gr ~1e - za oko 5 pica jedna boca (mada ja volim dost kecapanapicu , e sad ko stavi dvij kapi vjerovatno moze 10 od jedne boce)
    300gr trapista ti je 2-2.5e
    300-400gr sunke ti je isto 2-2.5e
    3 kore x 0.60c
    ako pomenemo teglicu malu sampinjona barenih koja je 1.20e (taman 3 pice od nje jedva da se naprave)
    __________________________________________________ ______________________________________
    0.10+1+2+2+1.80+1.20 = 8.10e HVALA

    dodao bih na sve ovo ko sto sam rekao , pola kuhinje umazes i nagrdis rendajuci i sjeckajuci, struja, voda , tanjiri ...
    e sad moze i ovako

    3x60c kore
    300gr posebne
    1xkecap
    _________________
    1.8+1+1 = 3.8e Neka HVALA
    naravno, pizza može da se napravi o od paradajza i paprike, medjutim, za jedan pleh, veliki pizze, najmanje 200 gr sira mora biti! Što god da ide još na nju!
    Zaboravljate da je pizzerijama mnogo jeftinija nabavka potrebnih namirnica, jer oni kupuju pečurke u konzervama po 5 ili 10 kg, isto i maslinke, šunku u pakovanjima po nekoliko kg, sir takodje, brašno u vrećama od po 50 kg, a ono je onda zbilja mnogo jeftinije! Zato nam je pizza mnogo povoljnija kad je kupimo gotovu, nego kod kuće...naravno, ovdje mislim na pizzu na kojoj ima i šunke i sira dovoljno, a ne da se jedva nazire! Ja racimo volim mnooooooogo sira, šunku sebi i ne stavljam! Samo maslinke, paradajz, origano, pečurke i mnooooogo sira!
    Ono vam je gore mjera za 4 pleha velika, ne ona najveća od rerne, nego malko manja, ali da se 5 najedu fino!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #234
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,978
    Thanks Thanks Given 
    643
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    49 Posts

    Default

    sa 200e

  10. #235
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    ebite se s picama sad sam gladan
    She is only here to annoy herself!

  11. #236
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    43,050
    Thanks Thanks Given 
    4,958
    Thanks Thanks Received 
    8,924
    Thanked in
    4,309 Posts

    Default

    ovako, 10€ bez tijesta i kečapa, 3 pleha (ona koja dođu sa šporetom) kako sam se najela

    i bez piva :mrgreen:
    nothing comes from violence and nothing ever could

  12. #237
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,003
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    98
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    to dodje skuplje nego da je narucis iz picerije
    ps. kako mozes bez piva

  13. #238
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    43,050
    Thanks Thanks Given 
    4,958
    Thanks Thanks Received 
    8,924
    Thanked in
    4,309 Posts

    Default

    e, ne znam šta ko pije eto, procijenite sad što je skuplje
    nothing comes from violence and nothing ever could

  14. #239
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,146
    Thanks Thanks Given 
    431
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    121 Posts

    Default

    Imal' pizze?

  15. #240
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    30,041
    Thanks Thanks Given 
    12,517
    Thanks Thanks Received 
    2,360
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    veliki posa' što je skuplje, jer je razlika u euro, dva, nego je pitanje što ti prija više! Ja sam naručila pizzu danas, prijede mi se čitajući forum, 3 ipo eura velika, e sad, što se mene tiče, hlebno tijesto koje sama zamijesim je mnogo ljepše, ali i ovo je ok, još pečeno na drva...mmmm
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. #241
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    20 10 ulica
    Posts
    2,922
    Thanks Thanks Given 
    55
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    a kako ogladnjeh :PPPPPPPPPPP
    tutti quanti cantano e bevono per te!

  17. #242
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Bogome i ja, evo sad se digohi uzeh malo da ispregledam forum da vidim je li shto pametno recheno... Apetit mi je na nivou, pizza je uvijek dobrodoshla.. S tim shto cu se stvarno odluchit jedan dan, mozda chak josh danas, da napravim jednu povecu pizzu sam kuci i to tako shto cu na nju da stavim SVE zivo shto moze da se na pizzu stavi i shto moze u prodavnicu da se kupi.. Ali bukvalno sve, jedino ne masline poshto ih nikako ne mogu pojes... Jedino mi je problem odakle mi tijesto? Ja to neumijem sam napravit nikako.. Kako se to pravi? Zvonce? Ostale domacice/djevojke? Zborite

  18. #243
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    43,050
    Thanks Thanks Given 
    4,958
    Thanks Thanks Received 
    8,924
    Thanked in
    4,309 Posts

    Default

    nothing comes from violence and nothing ever could

  19. #244
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    kod Milenijuma
    Posts
    2,457
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Hvala goozice. Ima na ovom sajtu josh recepata za razna tijesta za pizze.. Treba odabrat izmedju svega ovoga.. Ko zna koje je najbolje od svih ovih.. Jesi ti probala da napravish ovo "jednostavno tijesto" kao shto ova preporuchuje? Ili neka od ovih drugih mozda?

  20. #245
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,668
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Rekose mi u Makedoniji da Crnogorci dolaze u kupovinu autobusima, kao u turistickom pohodu ali u povratku nose vrece i vrece hrane. Najbolje jabuke iz Resena 25kg 5e. Med domaci sa sacem (tegla 900g)2,5- 3 e. Paprike 15 centi kg, krompir 20centi, grozdje 10-15centi.. itd..
    U odnosu na ovo sto se nudi u CG samo med bez saca 10-11e kod seljaka koji ne kucaju ni fiskalni racun.. Razlika bas, bas..

    Hvala Lepo

  21. #246
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,815
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja u ono zlatno vrijeme (prije krize ) bilo mi je sramota i da pomislim koliko sam trošio mjesečno na izlaske, putovanja (svakih nedelju ili dvije sa kolima od 4.4L putovao za BG da se vidim sa đevojkom), cigarete, kafenisanje i izlasci po čitav dan, garderoba, teretana sa proteinima svaki mjesec, telefon postpaid bez ograničenja, za novu godinu putovanja po svijetu. A sad, plaćam fax stvarno skupo ali zaradim te pare jer radim ljeti, auto od 1.4L na plin koji skoro uopšte i ne vozim, telefon ograničavam na 20eura mjesečno, u grad ne izlazim uopšte (zadnji put sam izašao u maju 2011 i potrošio 10 eura čini mi se), od kad su uveli zabranu pušenje u kafiće, sjednem ponekad na terasu ako je lijepo vrijeme a od kad je počela zabrana nisam ušao nijednom u kafić jer kad mi ne daju da pušim za kafu koju debelo plaćam nema potreba to da radim nego popijem kafu doma, u teretanu ne idem nego trčim u šumicu tako da ni to ne plaćam. Tako da sad trenutno moji troškovi su kutija cigara dnevno i telefon 20 eura - to je 70 eura, sipam 10,15 eura plina i to mi traje čitav mjesec znači mislim da sam najštedljiviji na forum sa 80, 85 eura mjesečno a trošio sam nekad hiljade


  22. #247
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,003
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    98
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    e vala svaka ti cast !
    no reci ti nama svidja li ti se takav zivot

  23. #248
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Blok
    Posts
    2,773
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne znam sviđa li mu se ali je sigurno teško navić' se na to posle ovoga što kaže da je ima' prije krize...

  24. #249
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,815
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Haha a naravno da mi se ne sviđa ali ne mogu drugačije bez da počnem da kradem ili kakvim lopovlukom da se bavim a i navikneš se vremenom, nije odjednom došla kriza no je svake godine sve gore i gore makar u mom slučaju pa se privikavaš da sve manje i manje trošiš... Taman kad završim fax, počnem da radim , živjeću kao svaki normalan momak što treba da živi, od svoje plate. Da sam krenuo da radim uz fax, znajući sebe sve bih batalio jer kad imam svoje pare samo skitam tako da i ovo ima svoje prednosti, kad ne znaš što ćeš , učiš po malo .


  25. #250
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,220
    Thanks Thanks Given 
    797
    Thanks Thanks Received 
    131
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Kao student...
    Stan,struja,voda i net 200e..
    Hrana 30e(studentska menza)
    Izlasci,odjeca,obuca,ostale zajebancije 300e...
    Zajebano!!!
    Da mi nije kladionice davno bi uklonio ovaj dodatni trosak od 300e
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

Page 10 of 16 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Povratak na Mjesec i ostala istraživanja vezana za Mjesec
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 43
    Last Post: 29-12-15, 10:40
  2. T: Stan u Podgorici (na mjesec)
    By Uchiha_Grim in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-11, 19:54
  3. Mjesec
    By Mojsije in forum Sve i svašta
    Replies: 21
    Last Post: 10-02-11, 21:08
  4. Mars kao Mjesec
    By makach in forum Nauka generalno
    Replies: 5
    Last Post: 26-06-09, 15:01
  5. eo nekih mjesec dana
    By Mungos in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 03-08-04, 09:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •