Page 1 of 16 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 396

Thread: Sa koliko EUR prođete mjesec?

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,654
    Thanks Thanks Given 
    3,564
    Thanks Thanks Received 
    5,862
    Thanked in
    2,813 Posts

    Lightbulb Sa koliko EUR prođete mjesec?

    Samci i samice,
    Sa koliko novca prođete mjesec. U to ne računam kiriju.
    Ukratko koliko sve ukupno potrošite na hranu, vodu, struju, komunalije, telefone, garderobu, hemiju, pića, gorivo i izlaske. Ako još nešto ima dodajte komotno.
    Sad znam da će bit pojedinih simpatičnih i vickastih odgovora pa Vas unaprijed molim da se uzdržite odgovora Hvala.

    Ja evo nešto računam ovih dana pa dobijam prevelike brojke za moj pojam a inače sam štedljive prirode.
    A moja brojka je 450€ do 500€.

    Naravno odgovorite ukoliko ovo ne smatrate suviše ličnim pitanjem

    Hvala.

    -edit-

    Naravno da može svako da odgovori nije strogo rečeno samci i samice. Samo sam zamolio bez vickastih odgovora.
    Last edited by hercules; 10-10-11 at 15:01.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. #2
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E to samo Vile znaju a ja se ne usudjujem da stavim troskove na papir.
    U zadnje vrijeme razmisljam dosta kad kupujem narocito garderobu, postavim sebi pitanje: Da li je to ono sto samo zelim ili mi je to zaista potrebno...
    Mora se na ovu krizu ekonomisati. Najvise ode na hranu, racuni za komunalije su podnosljivi, a sa ostalim troskovima se balansira nekako.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    16,249
    Thanks Thanks Given 
    281
    Thanks Thanks Received 
    568
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    ja bih odgovorio, ali je pitanje postavljeno konkretno za samce i samice pa..
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  4. #4
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    30,041
    Thanks Thanks Given 
    12,517
    Thanks Thanks Received 
    2,360
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    Hercy, u Crnoj Gori malo ima "samaca" i "samica" u pravom smislu te riječi...nije isto živjeti u stanu koji su ti mama i tata kupili i mama dolazi da ga čisti, pa donese nešto hrane, ili se ide kod mame da se jede, pa mama donese sredstva za higijenu...je se čudom ne mogu načudit kako prodješ sa 500 eura?!
    Samac je onaj koji nema pomoći niotkud i koji sve svoje sam plaća...samo za sredstva za higijenu u jednom domaćinstvu ti treba od 50- 100 eura! Tu računam i deterdžente i sapune, paste, sredstva za čišćenje, pranje, toalet-papire isl, za ženu, plus razna sredstva za žensku higijenu koja su malo skuplja...
    U svu tu priču garderoba i izlasci?! Ne mogu da zamislim da je dovoljno 500 eura!
    Ne zato što sam neko ko se razbacuje, nego što vodim svoje domaćinstvo, pa znam koliko mi svega treba i koliko to košta, a ujedno i da kažem da su troškovi života duplo skočili, a plate su ili iste, ili su čak niže...eto moje vidjenje iako nijesam samac i možda nijesam bila pozvana da ovdje komentarišem
    praštaj hercy što se umiješah
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #5
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    43,064
    Thanks Thanks Given 
    4,965
    Thanks Thanks Received 
    8,941
    Thanked in
    4,316 Posts

    Default

    mene zanima jesi li u tu cifru uračunao ratu mjesečnu?
    nothing comes from violence and nothing ever could

  6. #6
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,987
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,043
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Ja cijelu platu. Koliko imam toliko i trošim.

    Ali na hranu najviše - 10€ dnevno - pa računaj
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,654
    Thanks Thanks Given 
    3,564
    Thanks Thanks Received 
    5,862
    Thanked in
    2,813 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Hercy, u Crnoj Gori malo ima "samaca" i "samica" u pravom smislu te riječi...nije isto živjeti u stanu koji su ti mama i tata kupili i mama dolazi da ga čisti, pa donese nešto hrane, ili se ide kod mame da se jede, pa mama donese sredstva za higijenu...je se čudom ne mogu načudit kako prodješ sa 500 eura?!
    Samac je onaj koji nema pomoći niotkud i koji sve svoje sam plaća...samo za sredstva za higijenu u jednom domaćinstvu ti treba od 50- 100 eura! Tu računam i deterdžente i sapune, paste, sredstva za čišćenje, pranje, toalet-papire isl, za ženu, plus razna sredstva za žensku higijenu koja su malo skuplja...
    U svu tu priču garderoba i izlasci?! Ne mogu da zamislim da je dovoljno 500 eura!
    Ne zato što sam neko ko se razbacuje, nego što vodim svoje domaćinstvo, pa znam koliko mi svega treba i koliko to košta, a ujedno i da kažem da su troškovi života duplo skočili, a plate su ili iste, ili su čak niže...eto moje vidjenje iako nijesam samac i možda nijesam bila pozvana da ovdje komentarišem
    praštaj hercy što se umiješah
    Da baš varijanta da sam živiš i srpremaš, kuvaš itd itd. Ako se već odvojiš od roditelja onda i pinjatu ponesi sa sobom.
    Dobro muško nbe troši toliko na hemiju i kozmetiku kao žene, a baš ovih dana pravim spisak što sve se može potrgovat za mejsec dana neophodno da je.

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    mene zanima jesi li u tu cifru uračunao ratu mjesečnu?
    Kakvu ratu? Za kredit? Bez troškova stanarine i/ili kirije.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #8
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,375
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    o to macku o rep, ja kozmetike imam vise no zena treba bit lijep i mirisljav
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    16,249
    Thanks Thanks Given 
    281
    Thanks Thanks Received 
    568
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    ^ hahahaha lep i mirisljav? da nema tu neke "kometike" za nesto trece? :mrgreen:
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  10. #10
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    43,064
    Thanks Thanks Given 
    4,965
    Thanks Thanks Received 
    8,941
    Thanked in
    4,316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Da baš varijanta da sam živiš i srpremaš, kuvaš itd itd. Ako se već odvojiš od roditelja onda i pinjatu ponesi sa sobom.
    Dobro muško nbe troši toliko na hemiju i kozmetiku kao žene, a baš ovih dana pravim spisak što sve se može potrgovat za mejsec dana neophodno da je.


    Kakvu ratu? Za kredit? Bez troškova stanarine i/ili kirije.

    a trošio bi manje kad bi ti skresali platu na pola, itekako. neko prolazi i sa 250€, jer mora...
    nothing comes from violence and nothing ever could

  11. #11
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Nepredvidivo, neka se desi kvar na kolima, poneki mjesec se naredja 10ak cestitki, ponekad radovi u i na kuci, ali da se stisnem bilo bi 400e.

  12. #12
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    43,064
    Thanks Thanks Given 
    4,965
    Thanks Thanks Received 
    8,941
    Thanked in
    4,316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    o to macku o rep, ja kozmetike imam vise no zena treba bit lijep i mirisljav

    ja se izvinjavam na off-u,ali si me podsjetio sa mojom sestrom je radio lik koji je nenormalno smrdio na znoj. ja je pitala kako je moguće da mu niko nije skrenuo pažnju, a ona kaže da jeste, ali on smatra da je to muževno i da tako privlači žene i, naravno, zvali su ga Stinky



    a kozmetike nikad dosta!!!
    nothing comes from violence and nothing ever could

  13. #13
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    samo za sredstva za higijenu u jednom domaćinstvu ti treba od 50- 100 eura! Tu računam i deterdžente i sapune, paste, sredstva za čišćenje, pranje, toalet-papire isl, za ženu, plus razna sredstva za žensku higijenu koja su malo skuplja...
    Zensko sam ali mislim da je ova cifra pretjerana, samac ne moze potrositi bas toliko novca mjesecno na hemiju osim ako se razbacuje parama.

  14. #14
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,375
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    moze moze udjes izadjes nista nisi kupio a 50 eura ode
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  15. #15
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,840
    Thanks Thanks Given 
    307
    Thanks Thanks Received 
    272
    Thanked in
    163 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Samci i samice,
    Sa koliko novca prođete mjesec. U to ne računam kiriju.
    Ukratko koliko sve ukupno potrošite na hranu, vodu, struju, komunalije, telefone, garderobu, hemiju, pića, gorivo i izlaske. Ako još nešto ima dodajte komotno.
    Sad znam da će bit pojedinih simpatičnih i vickastih odgovora pa Vas unaprijed molim da se uzdržite odgovora Hvala.

    Ja evo nešto računam ovih dana pa dobijam prevelike brojke za moj pojam a inače sam štedljive prirode.
    A moja brojka je 450€ do 500€.

    Naravno odgovorite ukoliko ovo ne smatrate suviše ličnim pitanjem

    Hvala.

    -edit-

    Naravno da može svako da odgovori nije strogo rečeno samci i samice. Samo sam zamolio bez vickastih odgovora.
    napravi poll

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,654
    Thanks Thanks Given 
    3,564
    Thanks Thanks Received 
    5,862
    Thanked in
    2,813 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    a trošio bi manje kad bi ti skresali platu na pola, itekako. neko prolazi i sa 250€, jer mora...
    ​Recimo da vrlo dobro znam kako to izgleda
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    16,249
    Thanks Thanks Given 
    281
    Thanks Thanks Received 
    568
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    jes da ja zivim sa mojima, ali trosim 200e mjesecno
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    28,654
    Thanks Thanks Given 
    3,564
    Thanks Thanks Received 
    5,862
    Thanked in
    2,813 Posts

    Default

    To je Stevanne vrlo štedljivo odmah da ti kažem

    Poll ne mogu ja jedino moderator. Kiksah kod prvog posta
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  19. #19
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    PG/SV
    Posts
    3,486
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To je neki minimum minimuma...

  20. #20
    Join Date
    May 2011
    Posts
    7,131
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    86
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Sa 30.Po euro mi daju svaki dan.
    Lord, the pitiful screams of all them college-educated women!

  21. #21
    Join Date
    May 2011
    Posts
    4,957
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    jes da ne zivim sam i da nas ima dosta u familiji,na sebe najmanje mislim i tako da od moje plate a ona obicno bude oko 400 eura na sebe potrosim 150-200 Eura.

    prihod u kuci izadje oko 1 200 E a ukupni trosak mjesecni hrana,telefon.......... ispane blizu 1 000 eura

  22. #22
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    30,041
    Thanks Thanks Given 
    12,517
    Thanks Thanks Received 
    2,360
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    o to macku o rep, ja kozmetike imam vise no zena treba bit lijep i mirisljav
    složiću se, pošto ja trošim dosta kozmetike, ali moj mladji sinak me je prestigao na svim poljima!

    Quote Originally Posted by fm_group View Post
    Zensko sam ali mislim da je ova cifra pretjerana, samac ne moze potrositi bas toliko novca mjesecno na hemiju osim ako se razbacuje parama.
    Ne znam da li je pretjerano ili nije, ali znam da u mom domaćinstvu ide duplo od toga na ove stvari, pa sam smanjila na jednu četvrtinu!
    mnogo toga nijesam računala...kremice za adolescente, parfeme, dezodoranse u stiku, u spreju, kreme za noć, za stopala, za ruke....e moja ti, bez toga se može kad se mora pa sam to preskočila, ali na to mnooooooogo novca ode!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #23
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    25,012
    Thanks Thanks Given 
    4,283
    Thanks Thanks Received 
    8,277
    Thanked in
    3,150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    složiću se, pošto ja trošim dosta kozmetike, ali moj mladji sinak me je prestigao na svim poljima!

    Ne znam da li je pretjerano ili nije, ali znam da u mom domaćinstvu ide duplo od toga na ove stvari, pa sam smanjila na jednu četvrtinu!
    mnogo toga nijesam računala...kremice za adolescente, parfeme, dezodoranse u stiku, u spreju, kreme za noć, za stopala, za ruke....e moja ti, bez toga se može kad se mora pa sam to preskočila, ali na to mnooooooogo novca ode!
    Vecini momaka treba neki parfem, dezodorans, stik, pasta za brijanje, losion poslije brijanja i to je to. Ovi ostali koji koriste razne mackalice i cuda ne predstavljaju reprezentativni uzorak

  24. #24
    Join Date
    May 2011
    Posts
    4,957
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    kozmetika je cudo :lolblue::lolblue::lolblue:

  25. #25
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,003
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    98
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    ja cu platit ako ce me ko nauciti kako da prodjem mjesec sa 500 eura (samo za sebe,i svoje potrebe),znaci ne racunajuci ni komunalije,ni hranu za kucu itd.
    znaci samo na sebe (izlasci,garderoba,kozmetika...) potrosim minimum 700-800 eura.

Page 1 of 16 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Povratak na Mjesec i ostala istraživanja vezana za Mjesec
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 43
    Last Post: 29-12-15, 10:40
  2. T: Stan u Podgorici (na mjesec)
    By Uchiha_Grim in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 13-02-11, 19:54
  3. Mjesec
    By Mojsije in forum Sve i svašta
    Replies: 21
    Last Post: 10-02-11, 21:08
  4. Mars kao Mjesec
    By makach in forum Nauka generalno
    Replies: 5
    Last Post: 26-06-09, 15:01
  5. eo nekih mjesec dana
    By Mungos in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 03-08-04, 09:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •