Kupio kod Rada 7 litara tog Castrola, 5-40, vozio 400 km i opet se vratio na M1.
još jedno mišljenje za castrol magnatec ?
Kupio kod Rada 7 litara tog Castrola, 5-40, vozio 400 km i opet se vratio na M1.
TAKUMI
u čemu je bio problem sa tim uljem ?
Roktanje ventila, vibracije kad je bio hladan i veca potrosnja.
TAKUMI
pa zar nije castrol magnatec upravo da bi zaštitio motor od suvog starta ?
postoji castrol edge sport 0w40 samo kolika cijena u odnosu na mobil1 0w40 ?
Nemas Edge 0-40, imas 0,5,10-30.
Edge je oko 13, M1 je 14 u Auto Mece.
Evo, pogledaj:
![]()
TAKUMI
Sad vidim da postoji Edge 0-40, ali ja to kod nas nisam vidio.
TAKUMI
Daj mi broj Rada da naručim ulje ako imaš ? :fat:
i zahvaljujem !
Koje ulje da narucis? Magnatec?
067 261 611
TAKUMI
Magnatec neka hvala necu da isprobavam !
dvoumim se između castrola i mobila vidjeću![]()
pa i treba da bude rijetko radi boljeg podmazivanja tj manje se haba motor prilikom starta, e sad nije svaki motor isti
Ol da vidis jos nesto?
Evo:
Znaci sipao sam i to i to.
Ipak M1 je najbolji (poslije Amsoila).
TAKUMI
Complete tokarenje za 20 eura.
How brilliant is that?
![]()
TAKUMI
i prednji i zadnji diskovi?
ja platih za prednje sa skidanjem 15e
doslo vrjeme da se promijeni potpis :)
Znamo da Bmw favorizuje castrol što ne znači da nema boljih od castrola, nemam para za bacanje ali isto tako neću žaliti 10-15e više da platim nego kasnije da prospem ulje ako ne valja niti da upropastim motor,
recimo poznata mi je marka Amsoil ali i Motul to kod nas nema možda u Pg
na internet Engleski sajt preporuka za motore M54 od 2000-2001g castrol sport 0w40 a od 2001-2003g isto M54 Edge 0w30 znači isti tip motora jedino vanos drukčije izgleda ali kubikaža snaga sve isto,
za M-power E36 i za svaki M-motor castrol 10w60 mislim da je i za M5 E39 isto 10w60
Znači kad imaš M-Power zna se šta ide i to je to
a za druge bmw motore 0w30, 0w40, 5w30, 5w40, 10w40, itd itd
Zašto se nezna kao za M koje ulje ide u M52,M54 itd
nego svako koga sam pitao priča drugačije
Fabija kaže ja sam probao to i to i vratio se na ono
Mijo Vukčević kaže 5w40
Radulović sipa samo original bmw 5w30
na kraju ću se p****t na sred motora
Kada ti motor bude presao kao moj onda mozes nesto pricati.
To sto si slikao u neku garazu sto neko drzi katalog dje drzi to njegova svar, a ti si slikao da bi se rugao a sto ne slikas mailova otkaza Castelane za odredjene brendove jer si debelo povezan sa njima.
Koliko ti je presao?
I daj dokaz.
TAKUMI
I njegov je presao 700-800 hiljada
minimum
Pa hvala Bogu da je prešao toliko, i još će toliko...
If you turn a man into a fish, you will catch him for a day
There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)
Bookmarks