Page 19 of 745 FirstFirst ... 91516171819202122232969119519 ... LastLast
Results 451 to 475 of 18622

Thread: Gorivo!

  1. #451
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,375
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    al cu dodat jos ko zna sto i smijesace se ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  2. #452
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E, a sto ces dodat?
    TAKUMI

  3. #453
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,375
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pitacu ove strucnjake
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  4. #454
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,868
    Thanks Thanks Given 
    2,310
    Thanks Thanks Received 
    5,860
    Thanked in
    2,041 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    E, a sto ces dodat?
    Attachment 61406

  5. #455
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,375
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    hahahahhaha odlican moze, i vegeta ima vise oktana od ovog goriva, mejbi i alkohola malo
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  6. #456
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by POBR0 View Post
    benzin ti je svuda u cg isti, samo je fora dje mu vise tj manje bacaju vode...
    Quote Originally Posted by Gorostas View Post
    Da ne vidjeh dio sa vodom, pomislio bih da covjek zna neke stvari
    Quote Originally Posted by sparco View Post
    da bi imali zaradu, posto im se gleda na jedno oko, trpa se voda , negdje trazite na uvid kad guraju cijevu za kontrolu u rezervare da vidite kolko vode odvaja, ili kompjutere sa senzorima, ja svojim ocima gledao , necu reci koja pumpa, al 30 posto tanka pod zemljom voda ................
    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    a jes...valjda zbog toga sto se vadi sa onih platformi na moru...
    Quote Originally Posted by sparco View Post
    ada cujes po tanka vode se stvori nitokuda, ili mozda iz zemlje povuce vlagu ..............
    Kad se sipa gorivo preko pistolja, vazduh ulazi u rezervoar umjesto tog goriva (preko posebnih, nadpritisnih ventila; ako bi rezervoar bio hermeticki zatvoren, i prodavalo se gorivo iz njega, on bi se deformisao, valjda vam je to jasno, ili pumpa na kraju vise ne bi mogla da vuce gorivo iz njega); takodje, kad se gorivo hladi preko noci, zapremina mu se smanjuje, i takodje vazduh ulazi u rezervoar; a sa vazduhom ulazi i vlaga, koja se kasnije kondenzuje, i posto je, kao sto je Fabia objasnio, voda teza od goriva, pada na dno rezervoara i ne mijesa se sa gorivom. Kad se gorivo zagrijava preko dana, ili kad se gorivo iskrcava u rezervoar, gasovi iz rezervoara izlaze vani iz rezervoara, a oni imaju i isparenja goriva i vlagu, sto znaci da vise vlage ostaje u rezervoaru, nego sto izadje vani.

    Zato su na svim rezervoarima usisni ventili (kroz koje se iz rezervoara vuce gorivo ka pistolju) postavljeni najmanje 10, 15 cm, ili cak vise, iznad dna rezervoara, tako da je na usisu cisto gorivo. A visina vode se prati preko senzora, ili se mjeri rucno, letvom, ako nema senzora u rezervoaru, i kad dostigne nekoliko cm, ispumpava se.

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ali ne možeš da kažeš da je neki pumpađija došao i sipao 1000 litara vode u 40 000 litara benzina, jer odmah bi se zajebao. Prvi zajeb bi bio to što benzin je lakši od vode i ne miješaju se, voda pada dolje a benzin gore. Kad bi dosli na tankanje, prvih 1000 litara bi bila čista voda a onda opet benzin čisti.
    Potpisujem. Voda i gorivo se ne mijesaju, ako neko misli suprotno, neka to objavi... mozda dobije Nobelovu nagradu...

  7. #457
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    18,615
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,655
    Thanked in
    1,036 Posts

    Default

    Al ja bih volio da mi neko objasni odakle kaplje voda na auspuhu, nebitno koje je doba godine ili dana. Nebitno bila kiša ili suvo. Pod uslovom da je sve u redu sa motorom tj da ne "troši" vodu iz hladnjaka.
    Sem toga, pri onom zadnjem ispitivanju koje su radile "Vijesti" ustanovljeno je da je kod svih pumpadžija nivo vode veći od predviđenog. Zar u tom slučaju ne ne bi predviđeni nivo bio 0% tj ne bi ni postojao?

  8. #458
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Al ja bih volio da mi neko objasni odakle kaplje voda na auspuhu, nebitno koje je doba godine ili dana. Nebitno bila kiša ili suvo. Pod uslovom da je sve u redu sa motorom tj da ne "troši" vodu iz hladnjaka.
    Sem toga, pri onom zadnjem ispitivanju koje su radile "Vijesti" ustanovljeno je da je kod svih pumpadžija nivo vode veći od predviđenog. Zar u tom slučaju ne ne bi predviđeni nivo bio 0% tj ne bi ni postojao?
    Ah, taj dio sam zaboravio; ako uzmes udzbenik hemije iz osnovne skole, vidjeces da se pri sagorijevanju goriva oslobadja uglavnom ugljen-dioksid i voda; zbog ogromne temperature u motoru, voda je, naravno, u obliku vodene pare; medjutim, kako se krece kroz izduvnu granu, gasovi se postepeno hlade i na kraju, dok dodje do izlaza, para je vec dovoljno hladna da bi se kondenzovala i kapala iz auspuha u tecnom stanju. Kolicina vodene pare koja ce se kondenzovati zavisi od duzine i materijala izduvne grane, potrosnje i vrste goriva, vrste motora, spoljasnje temperature, i ko zna jos cega (ispravnosti motora, naprimjer - ako je motor rastelovan i sagorijevanje nije potpuno, oslobadjace se vise ugljen-monoksida, a manje ugljen dioksida i vode), i stoga iz nekih auta na auspuhu vidis mlaz vode, kao da peku rakiju unutra, a iz nekih samo po koju kap.

    A za ispitivanje Vijesti, sjecam se tog teksta, ali ne znam objasnjenje; ako su zbilja nasli vodu u gorivu, trebalo je da ih sankcionisu; a koliko se sjecam, dozvoljeni nivo vode po pravilniku nije 0%, nego ima neka mala tolerancija, ne znam tacno, ali mogu da se raspitam ako treba.

  9. #459
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    18,615
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,655
    Thanked in
    1,036 Posts

    Default

    par procenata je u pitanju, 2-3% ako se ne varam. al samim tim pada u vodu( ) tvrdnja da se ne miješa benzin i voda. miješaju se al slabo .

  10. #460
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Al ja bih volio da mi neko objasni odakle kaplje voda na auspuhu

    Evo ti objasnjenje:



    Nisi valjda mislio da voda ide u komori za sagorijevanje pa od komore netaknuta u auspuh?
    TAKUMI

  11. #461
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema sanse da je 2-3%, mnogo je manje! Sad sam googlao, evo ovaj tekst kaze da je 2002 to bilo 0.05%, i to voda i talog zajedno! A vjerujem da su u medjuvremenu smanjili, a ne povecali tu granicu!

    http://www.rxp.com/DieselFuel.htm

    Eto se dolje na dnu na onim slikama vidi i da se ne mijesaju: nakon stajanja, voda se istalozi, a gorivo izbistri.

  12. #462
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ma da, ali kome ces ti objasnit. Datču?
    TAKUMI

  13. #463
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    18,615
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,655
    Thanked in
    1,036 Posts

    Default

    Ok. Kad vi kažete tako . Nešto sam prilično bio ubijeđen da ima načina da se vodom poveća količina goriva. Stvarno, vazda sam mrzio hemiju pa mi nije jača strana.

  14. #464
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,211
    Thanks Thanks Given 
    121
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    58 Posts

    Default

    sipao plin danas na castellaninu pumpu,presao sam oko 100km i mogu vam rec da ga slobodno sipate.
    a vi sto ne vjerujete,ako cete mi vjerovat auto mi je petom slajfao

  15. #465
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Bez zajebancije, ja kod nisam nisam sipao bolji plin.
    TAKUMI

  16. #466
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,211
    Thanks Thanks Given 
    121
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    58 Posts

    Default

    pa s obzirom da je inin,nisam ni ja.

  17. #467
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dingospo View Post
    sipao plin danas na castellaninu pumpu,presao sam oko 100km i mogu vam rec da ga slobodno sipate.
    a vi sto ne vjerujete,ako cete mi vjerovat auto mi je petom slajfao
    dobro je shto nemash shestu asvalt bi nagrdio s tom munjom

  18. #468
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,211
    Thanks Thanks Given 
    121
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    58 Posts

    Default

    kad manju vratim svijet stane,a sve na plin.

  19. #469
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    pg
    Posts
    8,148
    Thanks Thanks Given 
    661
    Thanks Thanks Received 
    617
    Thanked in
    322 Posts

    Default

    a sto vozis dingospo?
    * Profesionalni detailing vozila *
    Instagram : Tico Detailing

  20. #470
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,802
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    ja mislim da je golf 4 1.6

  21. #471
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simkee View Post
    ja mislim da je golf 4 1.6
    iha metak

  22. #472
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pogledaj potrosnju, zadnja 2 tankera su by Castellana:





    There's something unusual.
    TAKUMI

  23. #473
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,607
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  24. #474
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    PG NK RI HN RI NK PG, bez A/C-a:

    TAKUMI

  25. #475
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,469
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

Page 19 of 745 FirstFirst ... 91516171819202122232969119519 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gdje kupiti gorivo?
    By Icarus in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 8
    Last Post: 06-01-11, 18:28
  2. I.Kvalitetno gorivo
    By Snowman70 in forum Ostali oglasi
    Replies: 19
    Last Post: 18-08-10, 09:12
  3. Gorivo!
    By brzi_pas in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 115
    Last Post: 28-12-07, 22:28
  4. gorivo
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 29-02-04, 14:28
  5. fenomen kazaljke za gorivo
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 38
    Last Post: 11-02-04, 23:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •