View Poll Results: U Brazil 2014

Voters
477. You may not vote on this poll
  • idemo kao I u grupi

    141 29.56%
  • idemo kao najbolji II direktno

    112 23.48%
  • idemo u baraz najboljih II

    102 21.38%
  • nema Crne Gore

    122 25.58%
Page 635 of 2251 FirstFirst ... 13553558562563163263363463563663763863964568573511351635 ... LastLast
Results 15,851 to 15,875 of 56252

Thread: Crnogorska reprezentacija - Fudbal

  1. #15851
    Join Date
    May 2005
    Posts
    1,541
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Pjani Đurković je kriv za tu priču. Udarilo mu na sujetu što ga je Cico ispalio za intervju, takođe u fete od prethodne noći.
    I've never seen so many electric jellyfish in my life!

  2. #15852
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,037
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rebel View Post
    Pjani Đurković je kriv za tu priču. Udarilo mu na sujetu što ga je Cico ispalio za intervju, takođe u fete od prethodne noći.
    Pricam odavno da je red vishe da se taj lik poshalje u penziju. Ili ga ogranicite na vaterpolo, i onako mu je taj sport vazhniji od fudbala i svega ostalog, po sopstvenom priznanju.

    Inache, poshto se dosta licitira sa snovima, sanjah sinoc da smo dobili Wales i to 3:0
    Deserve's got nothing to do with it.

  3. #15853
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Pricam odavno da je red vishe da se taj lik poshalje u penziju. Ili ga ogranicite na vaterpolo, i onako mu je taj sport vazhniji od fudbala i svega ostalog, po sopstvenom priznanju.

    Inache, poshto se dosta licitira sa snovima, sanjah sinoc da smo dobili Wales i to 3:0
    Bi oni no ga ne mogu iscerat...

    Uzeo je lik otpremninu i posao u penziju, ali jelde kako mi nismo normalna drzhava on i dalje prima platu u TVCG, kao da je to bilo malo pa je josh uspio da dobije emisiju od sat vremena.
    U nekakvoj je shemi valjda na relaciji TVCG - FSCG...

    Mene samo nije jasan ovaj nash narod u CG no mozhe im bit...
    Poshao si u penziju extra, idi sjedi doma ladi muda primaj penziju, uzivaj u ostatku zivota, nije sporno uzmi da radish neshto privatno ako ti se radi ili tako neshto ali on i dalje jebote radi na isto mjesto u drzavnoj firmi posto je posao u penziju i to ga i dalje placaju regularno kao da ce u penziju tek za 10 godina...

    I onda se chudimo shto je ovolika nezaposlenost kod omladine, a ne mogu bogomi od ovakvih i njima slichnih kojih ima previshe.

    A taman smo CRNA GORA

    Shto se tiche ove repke vidim pominju onoga Tomashevica da bi mogao da predje u Partizan, a vala bi i mogao da se miche iz onoga Nacionala u koji ga i ne igra bash redovno koliko sam ja mogao vidjet.
    Last edited by Tz-ObeLiX; 16-06-11 at 14:11.

  4. #15854
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,868
    Thanks Thanks Given 
    266
    Thanks Thanks Received 
    197
    Thanked in
    89 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tz-ObeLiX View Post
    Shto se tiche ove repke vidim pominju onoga Tomashevica da bi mogao da predje u Partizan, a vala bi i mogao da se miche iz onoga Nacionala u koji ga i ne igra bash redovno koliko sam ja mogao vidjet.
    I ja se nadam da će otić iz Nacionala jer je nazadovao prošle sezone po broju minuta tj. 3 puta manje od pretprošle sezone samo u prvenstvu a skoro 4 puta manje uopšte (uz to treba reći da nije imao problema sa povredama). A što se tiče Partizana taman neka dođe jer izgleda da će prodat Savića pa da imamo jednog Crnogorca tamo. Vazda smo imali pa da se ne brukamo
    Dick Laurent is dead!

  5. #15855
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    18,615
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,655
    Thanked in
    1,036 Posts

    Default

    8 milki za plasman na EP a mi se štekamo sa parama za selektora.
    Nadam se da je Dejo makar toliko mudar bio da mu potpiše masan bonus ako nas povede,jer u drugom slučaju iskreno bih pomislio da je imbecil.

  6. #15856
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,868
    Thanks Thanks Given 
    266
    Thanks Thanks Received 
    197
    Thanked in
    89 Posts

    Default

    Imate topic o navijačima pa tamo raspravljajte o istim. Sve nevezano za reprezentaciju će biti brisano na ovom topicu.
    Dick Laurent is dead!

  7. #15857
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1,748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bonus neki i ajde, ali te pare obavezno ulozit da se srede neki stadioni. . .
    Stone the crow

  8. #15858
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nece Dejo pare u dzep ne boj se

  9. #15859
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,868
    Thanks Thanks Given 
    266
    Thanks Thanks Received 
    197
    Thanked in
    89 Posts

    Default

    Pošto je mladi reprezentativac u pitanju evo ovđe:

    Izvor: Vijesti
    ---------------------------------------------------------------
    Napadač Budućnosti blizu odlaska iz kluba

    Bolonja nudi pola miliona za Mugošu


    Italijanski prvoligaš Bolonja jedan je od brojnih klubova koji su pokazali interesovanje za Stefana Mugošu, 19-godišnjeg napadača Budućnosti koji je igrama u drugom dijelu sezone (postigao sedam golova, po jedan Mogrenu i Rudaru) lansirao sebe u orbitu.
    Italijani su, međutim, jedini poslali konkretnu ponudu. Ona, kako saznaju “Vijesti”, iznosi 500 hiljada eura. Po dogovoru koji nudi Bolonja, Mugoša bi nosio dres Budućnosti još jednu sezonu, nakon čega bi trebalo da se preseli preko Jadrana. Druga je varijanta da Mugoša odmah ide u Italiju, a Podgoričani uz pola miliona eura dobiju odgovarajući procenat od eventualnog narednog transfera.
    Mugoša jedan od nekoliko mladih fudbalera Budućnosti (uz Radunovića, Nikolu S. Vukčevića...) koji su u drugom dijelu sezone postali standardni prvotimci i bili među najzaslužnijima što su Podgoričani osvojili pet bodova više od Mogrena i umalo napravili senzacionalan preokret i stigli zalihu Budvana sa polusezone.
    Mugoša je i mladi reprezentativac Crne Gore, a u ovom kvalifikacionom ciklusu postigao je jedan gol.
    Sada zavisi sve od Budućnosti, odnosno njenog opredjeljenja - da li će “plavi” prihvatiti ponudu, ostvariti zaradu i omogućiti Mugoši razvoj u većem klubu, ili će opredijeliti za dalje stvaranje tima koji bi naredne sezone konačno mogao da osvoji titulu.
    Iako se u posljednjih desetak godina nije proslavila prodajama fudbalera u inostranstvo, Budućnost je znala da zaradi od napadača. Bogdan Milić je 2008. godine otišao u holandski Den Hag za 450 hiljada eura, dok je Fatos Bećiraj prošlog ljeta za skoro milion prodat zagrebačkom Dinamu.
    ---------------------------------------------------------------
    Dick Laurent is dead!

  10. #15860
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,868
    Thanks Thanks Given 
    266
    Thanks Thanks Received 
    197
    Thanked in
    89 Posts

    Default

    Još dvije vijesti.
    Izvor: Arena
    ---------------------------------------------------------------
    Grčki mediji pišu da su “crveno-bijeli” završili posao sa ofanzivcem Mogrena

    Grbić na korak od Olimpijakosa

    Prema pisanju grčkih medija transfer ofanzivca Mogrena Petra Grbića u Olimpijakos je gotova stvar. Sjajne partije, golovi, atraktivni potezi, kao i poziv za ,,A“ reprezentaciju samo su neki od razloga zbog kojih se mladi Podgoričanin našao na meti mnogih evropskih klubova. Ipak, nije ništa novo ako kažemo da je grčki gigant Olimpijakos odavno pokazao veliko interesovanje i spremnost da u svoje redove dovede kapitena šampionske ekipe sa Lugova. Razgovori traju već neko vrijeme, ali su grčki mediji juče javili da će Grbić, sasvim sigurno, pojačati klub iz Pireja. U naredna dva-tri dana brzonogi vezista Mogrena, zajedno sa prvotimcem Partizana Ljubomirom Fejsom trebao bi da bude predstavljen tamošnjoj javnosti. Osim njih dvojice u Pirej bi trebao da stigne i 17-godišnji napadač Mogrena Luka Đorđević. Omladinski reprezentativac Crne Gore skrenuo je dobrim igrama pažnju na sebe, pa je vrlo brzo prekomandovan u seniorski tim šampiona. Jedini problem predstavljalo je obeštenje. Ali, s obzirom da je na relaciji klub- igrač sve regulisano, detalji oko obeštećenja vjerovatno će biti definisani već danas, pa bi dvojac Budvana mogao spakovati kofere. Prema saznanjima ARENE Grbić će sa Olimpijakosom potpisati ugovor na pet godina.

    ---------------------------------------------------------------

    ---------------------------------------------------------------
    Rimljani Partizanu ponudili nešto više od osam miliona

    Stefan Savić ide u Romu

    Supertalenat Partizana odlazi u „vječni grad“ - Stefan Savić već je spakovao kofere, čeka se samo „amin“ Beograđana i rođeni Mojkovčanin zadužiće dres Rome. Informaciju su plasirale „Večernje novosti“... Sve su prilike da su Mančester siti, Olimpijakos (grčki portali pišu da postoji mogućnost da popularni Savke stigne), Porto i Sporting „izvisili“ i da je na kraju pobjedu odnijela - Roma. Još u januaru Italijani su kucali na vrata u Humskoj 1 i tražili pregovore o kupovini crnogorskog reprezentativca, ali tada „crnobijeli“ nijesu bili za njegovu prodaju. Međutim, stvari su se od januara promijenile - crno-bijeli“ će popustiti pred interesovanjima jakih evropskih klubova. Navodno, iz Rima je stigla ponuda koja se ne odbija - novi sportski direktor „vučice“, Valter Sabatini, na adresu Partizana poslao je ponudu jaču od osam miliona eura, koja je (izgleda) zadovoljila Beograđane. Nedavno se špekulisalo da je Savić već prodat Milanu, pa je potom bio, maltene, jednom nogom u Mančester sitiju, a u ovom trenutku je najizvjesnije da će mu novo odredište biti - ,,vječni grad“! Eventualna prodaja drugog Crnogorca, Mirka Vučinića (želi da napusti Romu), otvorila bi mjesto za stranca (igrači van Evropske unije) talentovanom štoperu Partizana i crnogorske reprezentacije.
    ---------------------------------------------------------------
    Dick Laurent is dead!

  11. #15861
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,777
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne bi ja Mugija dao za te pare.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  12. #15862
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,868
    Thanks Thanks Given 
    266
    Thanks Thanks Received 
    197
    Thanked in
    89 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheLucas View Post
    Ne bi ja Mugija dao za te pare.
    Pravo da ti kažem, ja bih jer tešto ti ovđe možeš uzet više za nekoga igrača. Tim prije što moraš računati i na mentalitet naših igrača. Odigraš pola godine i onda pomisliš da si igračina i pravo u diskoteku do ujutro. Njegov talenat ne sporim, ali ako ti neko da 500 000 za igrača koji nema 17 nego 19 godina a koji je igrao standardno samo pola godine u ovako slabašnoj ligi, onda što bi rekao Darko Rundek u jednoj pjesmi Haustora "Uzmi novce i bježi" . Što se tiče Mogrena ja bih prodao Grbića, a Đorđevića ne bih Olimijakosu jer vjerujem da bi igrao tamo za B tim a i nemam povjerenja nešto u te Grke što se tiče mlađih igrača.
    Dick Laurent is dead!

  13. #15863
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,845
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    treba mugosu pustit da ide, jer jedino tako moze postat igrac. pola miliona nije malo, jos procenat od narednog, koji nece biti ispod 10 20 posto shto uopste nije lose..
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  14. #15864
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,037
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cega ne bi, odmah ga treba prodati...Nashim trenerima ne treba ostavljati mlade igrace u ruke, jer jednostavno ne umiju sa njima da rade. Jes da je to Serie A, to je muka zhiva za mladog igraca iz drugih razloga(povrede), ali opet bolje nego da ostaje ovdje i resava probleme Celebica i Varvara, ide u Market do 4 ujutro i igra poker na aparate. A talenat propada.
    Deserve's got nothing to do with it.

  15. #15865
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,777
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Za 500 000 ga ne bih prodao.
    Za 500 000 plus minimum 25 % od sledeceg transfera,u redu.

    Treba on jos Buducnosti tu jednu godinu.Dace minimum 15 golova,donijece titulu i prodace se za vece pare.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  16. #15866
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    18,615
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,655
    Thanked in
    1,036 Posts

    Default

    Može da se proda za milion kao Bećo al nisam siguran u to.Može sledeću godinu lagano da stagnira.A i ako se proda za milion ta razlika od 10-15% od sledećeg transfera je veća nego razlika u kešu. Veća je mogućnost da CG dobije dobrog igrača ako sad ode preko negoli ako sačeka godinu-dvije i iz već navedenih razloga unazadi sebe.
    Oće li Budućnost osvojit sa njim titulu ne znam i nije me briga.Jedino mi je bitno da još neko odavde uspije i napravi nešto u karijeri.
    Što se tiče same Budućnosti,prošlih godina smo viđeli kako napreduju igrači tu.Sem Beća niko ništa.A ni on ne bi da je iz Podgorice ili okoline,nego je momak doša iz druge sredine i ođe mu je ostalo samo da radi.

  17. #15867
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,845
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    po mom misljenju momak je precijenjen, i bolje je da ide shto prije. neosporno je da talenta ima, ali mi lici na purovica broj 2. bolje da sad ide dok moze dobro da se proda, jos je mlad, odigrao super sezonu i oni mogu napraviti dobrog igraca od njega. beco je 3 klase bolji igrac, i realno ima kvalitete da uz dobrog trenera dogura do evropskih visina. dokazao je to i u dinamu. bilo bi bas dobro za njega kad bi ga sledece godine prodali, a ako dobro odigra ove kvalifikacije za CL siguran sam da ce zapast nekom za oko. i plus njegova borbenost, koja se rijetko gleda kod igraca...
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  18. #15868
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najbolji strijelac crnogorske lige potpisuje za Hajduk!

    Kapetan crnogorske Budućnosti Ivan Vuković "Giga" mogao bi postati novi igrač Hajduka. Naime, na službenoj stranici Budućnosti objavljeno je kako Vuković odlazi u Split gdje je s Hajdukom potpisao trogodišnji ugovor. Inače, 24-godišnji Giga igra na mjestu napadača.

    U prošloj sezoni zabio je 20 golova, a debitirao je i u dresu reprezentacije. Vuković je dao i i******avu za crnogorske medije u kojoj potvrđuje potpis trogodišnjeg ugovora. Kako sam kaže na putu je za Split. Zadnje dvije godine dobio je nagradu za najboljeg igrača Crne Gore.

    Upravo putujem za Split, gdje ću tokom dana potpisati trogodišnji ugovor i biti predstavljen javnosti. Zadovoljan sam što sam izabrao Hajduk, jer smatram da se radi o velikom klubu. Također, veoma mi je bitno da je i Budućnost zaradila od mog transfera. Podgorički tim dobiće 725 tisuća eura u dvije rate, što nije mali novac. Nadam se da ću iskoristiti šansu u dresu Hajduka i da ću pružati dobre partije, rekao je Vuković za crnogorski portal CdM.

  19. #15869
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,868
    Thanks Thanks Given 
    266
    Thanks Thanks Received 
    197
    Thanked in
    89 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vukasin Micunovic View Post
    Najbolji strijelac crnogorske lige potpisuje za Hajduk!

    Kapetan crnogorske Budućnosti Ivan Vuković "Giga" mogao bi postati novi igrač Hajduka. Naime, na službenoj stranici Budućnosti objavljeno je kako Vuković odlazi u Split gdje je s Hajdukom potpisao trogodišnji ugovor. Inače, 24-godišnji Giga igra na mjestu napadača.

    U prošloj sezoni zabio je 20 golova, a debitirao je i u dresu reprezentacije. Vuković je dao i i******avu za crnogorske medije u kojoj potvrđuje potpis trogodišnjeg ugovora. Kako sam kaže na putu je za Split. Zadnje dvije godine dobio je nagradu za najboljeg igrača Crne Gore.

    Upravo putujem za Split, gdje ću tokom dana potpisati trogodišnji ugovor i biti predstavljen javnosti. Zadovoljan sam što sam izabrao Hajduk, jer smatram da se radi o velikom klubu. Također, veoma mi je bitno da je i Budućnost zaradila od mog transfera. Podgorički tim dobiće 725 tisuća eura u dvije rate, što nije mali novac. Nadam se da ću iskoristiti šansu u dresu Hajduka i da ću pružati dobre partije, rekao je Vuković za crnogorski portal CdM.
    Sačekajmo prvo da vidimo hoće li stvarno potpisat. Informacija od sinoć u 21 sat.
    Izvor: Slobodna Dalmacija
    ------------------------------------------------
    Hajduk još nije potvrdio kako je prelazak Ivana Vukovića, napadača podgoričke Budućnosti u redove splitskih "bijelih", nego da su u tijeku pregovori, te da se o svemu mora očitovati i Nadzorni odbor kluba, budući da cijeli posao prelazi gabarite u kojima se predsjednik uprave Hrvoje Maleš i šef struke Milo Nižetić smiju dogovarati bez suglasnosti svojih "nadzornika".
    Ivan Vuković je doputovao u Split zbog pregovora oko 18 sati, u pratnji Igora Gluščevića, svog zastupnika i pomagača u razgovorima, bivšeg nogometaša. Čim je došao u grad pod Marjanom znači da je realizacija posla sasvim blizu, kako je to bilo i s Ljubom Miličevićem, no vrijedi pričekati dok ga Hajduk "ne prizna".
    Uostalom i Diego Leon Ayarza je već trenirao s Hajdukom, pa sutradan nije bio na popisu onih koji idu na pripreme na Kupres, a svoju potvrdu tek čekaju bekovi James i Ruben Lima, premda ih je Balakov jutros pročitao kao sigurne putnike za pripreme.
    Uglavnom, Hajduk nudi Vukoviću trogodišnji ugovor s fiksnom gažom od 100.000 eura godišnje plus bonusi, a odšteta Budućnosti je fiksirana na 250.000 eura odmah plus 25 posto od idućeg transfera, s time da bi Hajduk taj postotak mogao "otkupiti" ako zaželi za 475.000 eura (zbog toga u Podgorici barataju s brojkom od 725.000 eura).
    Činjenica je da Vuković želi u Hajduk radije nego u Tursku odakle je imao niz ponuda, pa se zbog njegove želje da zaigra na Poljudu i Budućnost nastoji dogovoriti baš sa splitskim "bijelima" koji pak u njemu vide istinsko pojačanje u vrhu napada.
    Ako se Hajduk i Vuković sutra definitivno dogovore Hajduk će ga popodne odmah povesti na pripreme na Kupres, premda nije isključeno da cijeli posao pričeka dan-dva do konačne realizacije.
    ------------------------------------------------
    Dick Laurent is dead!

  20. #15870
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,868
    Thanks Thanks Given 
    266
    Thanks Thanks Received 
    197
    Thanked in
    89 Posts

    Default

    Informacija od danas 11:02

    Izvor: Slobodna Dalmacija

    ----------------------------------------------------------
    Ivan Vuković: Odbio sam Belgijance, želim u Hajduku osvajati trofeje!

    Hajduk se nalazi pred realiziracijom dolaska prvoga strijelca i najboljeg igrača Crne Gore, 24-godišnjeg Ivana Vukovića, dojučerašnjega kapetana podgoričke Budućnosti.

    - Sve sam dogovorio s Hajdukom, na ulazu sam u Split i idem prema Poljudu na potpis ugovora. Prezadovoljan sam što dolazim u tako veliki klub s takvim navijačima – rekao nam je Vuković dok se u autu vozio u pratnji svog impresarija Igora Gluščevića.

    Dakle, znate za Hajdukove navijače?

    - Pa naravno, svi na Balkanu znaju za Torcidu, to su najbolji navijači na Balkanu. Sve je super, nadam se da ću kako treba odgovoriti na zahtjeve i očekivanja novoga trenera, mislim da će sve biti u redu.

    Poznajete li trenutačnu Hajdukovu momčad? Znate li igrače koji sada nose bijeli dres?

    - Znam, pratio sam neke Hajdukove utakmice. Znam za braću Sharbini, za Vukušića, čuo sam i za Tomasova, Andrića...

    Je li točno da ste prošle zime odbili ponudu belgijskoga Charleroija jer se ne radi o klubu koji se bori za trofeje?

    - Pa točno je da sam odbio neke ponude, čekao sam pravu ponudu. I dočekao sam je, Hajduk je pravi klub za mene, vjerujem da ćemo se boriti za trofeje.

    Jeste li se čuli s napadačem Dinama Fatosom Beqirajem, s kojim ste zajedno igrali u Budućnosti?

    - Stalno sam u kontaktu s Beqirajem, odlično sam se slagao s njim u Budućnosti. No, nismo se još čuli otkako sam saznao da dolazim u Hajduk. Eto, sada ćemo biti suparnici, sigurno ćemo i dalje biti u kontaktu i razmijeniti informacije – zaključio je novi igrač Hajduka.

    Očito je kako je Hajduk pred realiziracijom velikog transfera, dovoljno govori i činjenica da je u posljednje tri sezone u crnogorskome prvenstvu zabio 57 golova, od čega čak 20 u protekloj sezoni.

    Od toga je tri pogotka postigao s bijele točke, i s tih 20 golova osvojio je titulu prvoga topnika lige. Također, izabran je za najboljeg igrača Crne Gore za 2009. i 2010. godinu, što je prvi put da je neki igrač osvojio tu titulu dvije godine za redom.

    O Vukoviću nam je u superlativima pričao naš crnogorski kolega Dejan Radulović, urednik sportske redakcije u crnogorskome dopisništvu srpskoga dnevnika Večernje novosti.

    - Hajduk će puno dobiti dovođenjem Ivana Vukovića, on je odličan igrač za sve lige bivše Jugoslavije. Brz je, hitar, eksplozivan, svestran igrač. Nema neku visinu, visok je oko 180 centimetara, no odlično se postavlja, otvara u prostor. Njegova kvaliteta nije upitna, može se jedino pojaviti problem adaptacije. Ima karakter lidera, pa može biti problem ako dođe u klub koji već ima svoje lidere – rekao nam je kolega Radulović.

    Vuković je do prije godinu dana igrao u tandemu s Beqirajem, no onda je ovaj otišao u Dinamo.

    - Vuković i Beqiraj bili su odličan tandem, Budućnost je tada igrala u formaciji 4-4-2 i sjajno su se nadopunjavali. Kada je otišao Beqiraj, prvih pola sezone Vuković je bio jedini napadač u formaciji 4-1-4-1. I tada se dobro snalazio, lako se uklapa u novu taktiku. Ipak, na proljeće je s njim u napadu zaigrao mladi, 19-godišnji Mugoša. Vuković ipak bolje funkcionira kada uz sebe ima još jednoga špica, tako je više rasterećen.

    Radulović kaže i kako se radi o igraču koji formu drži u kontinuitetu, bez oscilacija.

    - Vuković je uvijek barem solidan ili dobar. Nije igrač koji stoji pred protivničkim golom i čeka loptu, već se vraća na 20-25 metara od gola, trči lijevo ili desno. Kada dobije loptu, ide ravno licem prema golu, dribla. Ne pokušava nešto petljati u 16 metara, već puca ako se nađe na nekih 18 metara. Sklon je i atraktivnosti, zabio je puno lijepih golova. Kada je rezultat 2:0 ili 3:0, pokušava zabiti škaricama ili petom, i to mu često i uspije.

    Vuković je pokretljiv u napadu, no u obrani se, kaže dobro upućeni Radulović, ne vraća na svoju polovicu.

    - Vrati se do centra ako baš mora, nekad ni to. No, u Hajduku bi mogao još više “gristi”, raditi više, tako da se možda bude i više vraćao u obranu. Klasični je gol igrač, no dobro razumije nogomet, po nogometnome znanju mogao bi igrati i u veznom redu, možda na krilu.



    Ivan Vuković Giga


    Rođen: 9. veljače 1987. u Podgorici

    Karijera: Zeta Golubovci (2004.-2006.), Budućnost (2006.-2011.)
    Nastupi za reprezentaciju Crne Gore: 1 (Crna Gora – Bjelorusija 1:0 u studenome 2009.)
    Najbolji strijelac Crne Gore u sezoni 2010./2011.
    Najbolji igrač Crne Gore za 2009. i 2010. godinu

    Slomio nogu, transfer pao


    Svojevremeno su Vukovićev talent prepoznali i u francuskome Sochauxu, no njegov transfer u Francusku spriječila je teška ozljeda.
    - Bilo je to prije nekih pet godina, kada je imao 18-19 godina. U to vrijeme igrao je u Zeti iz Golubovaca, no slomio je nogu i transfer je propao.

    Pije sokove


    - Ivan je pravi sportski tip, ne pije i ne puši. Kada nije na treningu, stalno je u kafiću, ali pije samo sokove – priča nam o Vukovićevu privatnome životu Radulović.

    ----------------------------------------------------------
    Dick Laurent is dead!

  21. #15871
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    275
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo fine vijesti..

    Iako je najčešće povezivan sa prelaskom u Juventus, Mirko Vučinić mogao bi da ode u Arsenal. Direktor Rimljana otputovao je u London da pregovara o dovođenju Gaela Klišija, a u sklopu transfera mogao bi i crnogorski reprezentativac da se preseli na Emirate.

    Takođe, i Venger bi volio da vidi Vučinića u Londonu, pa bi čelnici klubova mogli da se dogovore o zamjeni igrača, s tim da bi "tobdžije" morale da uplate određeni novac jer je Mirko skuplji od Klišija.

  22. #15872
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    18,615
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,655
    Thanked in
    1,036 Posts

    Default

    Dok ne pročitah ovaj tekst nisam zna kakva je Giga igračina :mrgreen:
    Pa Hajduk je maltene džabe proša,nije mi jasno kako ga Budućnost pušti za sitne pare.

  23. #15873
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,824
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kako su pazarili, da me je sramota.

  24. #15874
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,777
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ko je ovaj? Odakle je presa on u Hajduk?
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  25. #15875
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,868
    Thanks Thanks Given 
    266
    Thanks Thanks Received 
    197
    Thanked in
    89 Posts

Page 635 of 2251 FirstFirst ... 13553558562563163263363463563663763863964568573511351635 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Srpska reprezentacija i klubovi - fudbal, kosarka, i sve ostalo:)
    By getaway blues in forum Ostali sportovi
    Replies: 8815
    Last Post: 31-05-26, 21:58
  2. Crnogorska istorija [FOTO/VIDEO]
    By Regi in forum Istorija
    Replies: 71
    Last Post: 18-08-22, 15:38
  3. Mojkovacka bitka : Crnogorska Troja
    By Petar Mrvaljevic in forum Istorija
    Replies: 1
    Last Post: 29-07-10, 13:52
  4. Replies: 1
    Last Post: 14-12-05, 02:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •