Quote Originally Posted by nihil
Iz ovoga bih rekao da ti izjednacavas zaljubljenost i ljubav. Da li ljubav znaci biti zaljubljen i obratno, da li biti zaljubljen znaci ljubav? I sad se tu opet treba zapitati da li onda mislis da sex nije povezan sa ljubavlju ili sa zaljubljenoscu? I na osnovu cega tako mislis ako ne na osnovu iskustva?
Iako sam termine koristila interchangeably, ljubav i zaljubljenost nisu isto, niti ih smatram istim. Sex ne mora (niti je u mom slucaju) biti povezan ni sa ljubavlju ni sa zaljubljenoscu. E sad, to sto vecini ljudi jeste ja niti hocu niti mogu objasniti, jer isti ti ljudi ne mogu niti hoce objasniti zasto meni nisu povezani.
Quote Originally Posted by nihil
Po uobicajenim shvatanjima prevara je seksualna nevjernost jednom partneru sa kim se neko nalazi u vezi. Po tom istom shvatanju imati seks sa nekim sa kim nije u vezi tumaci se nedostatkom ljubavi i nezadovoljstvom postojecim seksualnim iskustvom, sto za rezultat treba da ima prekid intimne veze, odnosno seksa. Smatra se da tamo gdje postoji intimna veza, gdje ima seksa ima i emocija, a ako ih nema onda se to smatra zivotinjskim i nehumanim. Otkud sva ta shvatanja? Da li su tacna i prihvatljiva?
O kakvom povjerenju je rijec ako ta seksualna veza ne pociva na emocijama i ako seks iz razonode ne znaci da se zabranjuje druga seksualna veza pored postojece? Ako vec smatras da tamo gdje nema emocija nema ni prevare, otkud sada fizicku prevaru dovodis u vezu sa povjerenjem?
Prevare (kako god je definises - fizicka, psihicka, whatever) nema tamo gde nema emocija - nema se sta prevariti. Dakle, ne moze neko "prevarom" prokockati moje poverenje, ako ga nema to begin with. Znaci, sexati se sa nekim, dok se taj neko sexa sa nekim drugim je upravo to - SEX. Nema tu nekog poverenja, nema emotivne vezanosti. U krajnjem slucaju, ne bi trebalo biti ni osecanja eksluzivnosti, koja bi podrazumevala da nema drugih partnera. Samim tim, nema ni sanse za prevaru, pod definicijom da se ista moze pociniti samo ako postoje emocije.