Obelisk predstavlja simbol
Sunca i podsjeća na istorijski kult uspravljenog kamenja na kojem se "odmaralo" Sunce nakon zalaska. Obelisk je kao i piramida u starom Egiptu predstavljao zrake boga sunca koje su postale kamen, kao i vezu ovoga i onoga svijeta. Obelisci su postavljani ispred piramida i hramova.
Obelisk je simbol egipatskog boga sunca Amon Ra, koji je u srodstvu s Balom iz mitologije Kanaanaca i Babilonaca. Taj simbolični kamen podsjećao je također na to da je božica Ištar (također: Astarta) bila pogubljena zato jer se bila okrenula od tog «Boga» Amona Ra ili Bala; i to: bila je nabijena na kolac. Kolac – isto tako obelisk – je dakle instrument za pogubljenje i znak upozorenja svim protivnicima «Boga» da ne izbjegavaju kult tog «Boga».8
Budući da je taj obelisk simbol okrutne tiranije, čovjek se mora pitati: Zašto su rimljani baš njega i ostale dopremili iz Egipta, i zašto ga je zatim papa 1000 godina kasnije, s tako velikim utroškom energije, dao postaviti? Drugoga je postavio pred lateransku palaču, tadašnji papinski stan. Kasnije su drugi tirani, npr. Napoleon, dali postaviti takve obeliske i u svojim gradovima. Jedan stoji u Parizu, jedan u Londonu, jedan također u New Yorku. Vidimo kako se taj magijski simbol jako čvrsto ukorijenio u takozvanome «kršćanskom Zapadu», kao simbol tiranije i kao simbol magijske veze s demonskim «svijetom bogova», napokon s bogom podzemlja. Laički rečeno obelisk predstavlja muški spolni organ i uvijek se nalazi u blizini neke kupole koje pogađate predstavlja ženski spolni organ. Obelisk kao simbol naglašava mušku energiju koje puna mržnje i želje za ratovanjem, dok kupola ili falus predstavljaju žensku energiju prepunu emocija i ljubavi. Ta dva simbola moraju biti bliska jedan drugome kako bi činila energetsku ravnotežu i balansirala protok energije koji primamo.
Bookmarks