Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 30

Thread: lagum pod spomenik i srpski smijeh

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default lagum pod spomenik i srpski smijeh

    evo su lagumom digli u vazduh spomenik na Tuđemilu. na srpskim portalima grupni sex lijevo i desno zajebancijom na naš račun, zatim naslovima počelo je, još ćemo i tako...

    pošto ovđe imamo demokratskih Srba koji su prvo građani... eda li đe komentara o ovom aktu ili je ovo OK po vama? evo muče i dežurne hipičice crnogorske koje vazda kada nešto mi Crnogorci prozborimo viču da je podmetačina... jesmo li sami ovo digli u zrak? kao nekad Hrvati i Muslimani? sami sebe i svoje uništavamo da bi optužili četnike.

    da li da i mi krenemo na Rumiju sa malo laguma i kojom mićom?

    poslije 20 godina nacionalizma i ratova mislite li da je ovo nevažan akt?

  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    18,615
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,655
    Thanked in
    1,036 Posts

    Default

    A što da ne,kad za paljenje i cijepanje zastave ih samo na informativni privedu.Đe nema zakona i države mogu činjet što im je volja.Da 2-3 oderu na par godina zatvora,10tak hiljada eura kazne(to je još bolje jer ne mogu onda pravit mučenike od njih) brzo bi se magarad u red dovela.

  3. #3
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,051
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Biće novi zakon za simbole,pa će se ić u prdekanu.Ovi što su minali,minani su u glavu,ovo je posao za ANB pošto je terorizam,pa neka češljaju!

  4. #4
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,375
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    a o cemu je rijec ?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  5. #5
    Join Date
    May 2005
    Location
    Budva
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pirun View Post
    evo su lagumom digli u vazduh spomenik na Tuđemilu. na srpskim portalima grupni sex lijevo i desno zajebancijom na naš račun, zatim naslovima počelo je, još ćemo i tako...

    pošto ovđe imamo demokratskih Srba koji su prvo građani... eda li đe komentara o ovom aktu ili je ovo OK po vama? evo muče i dežurne hipičice crnogorske koje vazda kada nešto mi Crnogorci prozborimo viču da je podmetačina... jesmo li sami ovo digli u zrak? kao nekad Hrvati i Muslimani? sami sebe i svoje uništavamo da bi optužili četnike.

    da li da i mi krenemo na Rumiju sa malo laguma i kojom mićom?

    poslije 20 godina nacionalizma i ratova mislite li da je ovo nevažan akt?
    daj link za taj smijeh...


    shto drugo rec osim da im DRZAVA to dopushta!

    ovo je samo opipavanje pulsa i situacije, i lako se dolazi do drugih crnogorskih spomenika i dzamija...

    ne mogu da nadjem rijec koja bi opisala gadjenje koje osjecam prema crnoj gori...
    Sin:

    - "Tata, tata, jel istina da internet zaglupljuje?"

    Tata:

    - "WTF? ROFL LMAO!"

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eno na in4s i štivo i komentari. Nije isto cijepanje zastave. Niti mržnja. Lagum je oružani napad. Nevezano za simbole.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovi mudonje sto su ovo uradili bi se morali kastrirat za primjer drugima,inace srece nema.
    Terorizam,sirenje mrznje,neovlasceno posjedovanje oruzija i eksplozivnih naprava...ne ispod 10-15 godina bez bruka da pukne.

  8. #8
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,824
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sve mi je jasno, ali da se u drzavu dje je svako drugi spijun ne moze nac ko je ovo uradio, to ne.
    Kao sto neko rece, treba ANB ovo da uzme.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    18,615
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,655
    Thanked in
    1,036 Posts

    Default

    A može se uradit no su sve jedni drugima rođaci i prijatelji.A ako ćemo pravo ovo donekle i odgovara vlasti jer skreće temu sa osnovnih socijalnih problema.
    Kod mene u komšiluk je jedan mali 15puta privođen u zadnje 2 godine.Napad na neke đevojke,lomljenje prozora,cijepanje zastave,krađe bakra i obijanje kuća,manitanje sa kolima i ko zna što sve još, i ja od jednog prijatelja iz milicije saznajem da dotični nema nikakav dosije iako je bio više puta na sud.Na kraju prije mjesec-dva mi njegov rođak kaže:"Lako mu je kad mu tetka u ANB radi".

  10. #10
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Kotor
    Posts
    5,847
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izivnite na neimformisanosti,ali malo podataka nebi škodilo.Gdje je spomenik,zbog čega je podignut i kad,kad je dignut u vazduh?
    EDIT-evo saznah što i kako.
    Iskreno,ne znam što bi neko dirao spomenik podignut u čast bici od prije 1000 godina.Shvatam da je to vjerovatno djelo nekog paramecijuma koji negira crnogorsku državnost,bla,bla,bla,ali zar nije mogao nać pogodnije,očiglednije mete?Ne znam,spomenik Nikoli,recimo?Ovo baš izgleda retardirano.
    Last edited by Need2rock; 24-02-11 at 13:46.
    Raise my hammer,take my aim

  11. #11
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,824
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  12. #12
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    531
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo kao srbin da dam komentar.

    Najostrije osudjujem dizanje u vazduh obeliska koji je podignut u spomen bitke kod Tudjemila. Prije svega zato sto dinastiju Vojislavljevica i dogadjaje iz tog perioda smatram dijelom srpske istorije i ne vidim potrebu da bilo kom srbinu nesto smeta i da se toga odrice.

    E sad, ako neko hoce da udje u polemiku o tome da li je to dinastija srpska ili crnogorska itd, o tome mozemo na nekom drugom topicu.

  13. #13
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,037
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pirun View Post
    Eno na in4s i štivo i komentari. Nije isto cijepanje zastave. Niti mržnja. Lagum je oružani napad. Nevezano za simbole.
    Nemoj da se mnogo cimash zbog in4s-a, to su dokazani shovinisti a i pola vijesti na tom portalu je chista lazh. U rangu su kurira.

    A akt je svakako za svaku osudu, prevashodno krivicnu kada se uhvate pocinioci.
    Deserve's got nothing to do with it.

  14. #14
    Join Date
    May 2009
    Posts
    24,265
    Thanks Thanks Given 
    1,413
    Thanks Thanks Received 
    5,573
    Thanked in
    2,610 Posts

    Default

    A da zarotiramo priču u drugom smijeru.
    Zašto bi rušenje ovog spomenika bilo okarakterisano samo kao akt usmjeren protiv države?

    Rušenje obeliska možemo dovesti u vezu i sa borbom protiv "mračnih sila" jer obelisci su poznati kao i masonski potpis.

    Šta zapravo simbolizuje obelisk?

    Obelisk predstavlja simbol Sunca i podsjeća na istorijski kult uspravljenog kamenja na kojem se "odmaralo" Sunce nakon zalaska. Obelisk je kao i piramida u starom Egiptu predstavljao zrake boga sunca koje su postale kamen, kao i vezu ovoga i onoga svijeta. Obelisci su postavljani ispred piramida i hramova.

    Obelisk je simbol egipatskog boga sunca Amon Ra, koji je u srodstvu s Balom iz mitologije Kanaanaca i Babilonaca. Taj simbolični kamen podsjećao je također na to da je božica Ištar (također: Astarta) bila pogubljena zato jer se bila okrenula od tog «Boga» Amona Ra ili Bala; i to: bila je nabijena na kolac. Kolac – isto tako obelisk – je dakle instrument za pogubljenje i znak upozorenja svim protivnicima «Boga» da ne izbjegavaju kult tog «Boga».8
    Budući da je taj obelisk simbol okrutne tiranije, čovjek se mora pitati: Zašto su rimljani baš njega i ostale dopremili iz Egipta, i zašto ga je zatim papa 1000 godina kasnije, s tako velikim utroškom energije, dao postaviti? Drugoga je postavio pred lateransku palaču, tadašnji papinski stan. Kasnije su drugi tirani, npr. Napoleon, dali postaviti takve obeliske i u svojim gradovima. Jedan stoji u Parizu, jedan u Londonu, jedan također u New Yorku. Vidimo kako se taj magijski simbol jako čvrsto ukorijenio u takozvanome «kršćanskom Zapadu», kao simbol tiranije i kao simbol magijske veze s demonskim «svijetom bogova», napokon s bogom podzemlja. Laički rečeno obelisk predstavlja muški spolni organ i uvijek se nalazi u blizini neke kupole koje pogađate predstavlja ženski spolni organ. Obelisk kao simbol naglašava mušku energiju koje puna mržnje i želje za ratovanjem, dok kupola ili falus predstavljaju žensku energiju prepunu emocija i ljubavi. Ta dva simbola moraju biti bliska jedan drugome kako bi činila energetsku ravnotežu i balansirala protok energije koji primamo.
    Posmatrati "a bigger picture", pa donositi zaključke.
    The more things change, the more they stay the same.

  15. #15
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,455
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    54
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    A da zarotiramo priču u drugom smijeru.
    Zašto bi rušenje ovog spomenika bilo okarakterisano samo kao akt usmjeren protiv države?

    Rušenje obeliska možemo dovesti u vezu i sa borbom protiv "mračnih sila" jer obelisci su poznati kao i masonski potpis.

    Šta zapravo simbolizuje obelisk?



    Posmatrati "a bigger picture", pa donositi zaključke.
    Upravo si pociniocima dao ideju da se pred sudom vade na ovo, da nisu teroristi, nego eto, da imaju nesto protiv boga Ra, kao pravovjerni vjernici CPC ili SPC
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    18,615
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,655
    Thanked in
    1,036 Posts

    Default

    Veli li ovo starwalker da je neko prepozna muški polni organ u spomeniku pa se posramio i odlučio da ga uništi?

  17. #17
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Kotor
    Posts
    5,847
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Upravo si pociniocima dao ideju da se pred sudom vade na ovo, da nisu teroristi, nego eto, da imaju nesto protiv boga Ra, kao pravovjerni vjernici CPC ili SPC
    Taman,ako ovo čitaju,spasili su se
    Raise my hammer,take my aim

  18. #18
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    597
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zna li ko kad je podignut spomenik i ko ga je podigao?
    svako rusenje kulturne bastine je za osudu

  19. #19
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    18,615
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,655
    Thanked in
    1,036 Posts

    Default

    Mislim da je ljetos podignut a od strane Vlade i ministarstva vojnog.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    597
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mora biti od vlade
    mislio sam ko ga je radio, stoji li neki umjetnik iza njega, ko ga potpisuje?
    je li neko osudio to rusenje, neko ministarstvo ili nvo ili neko drugi?

  21. #21
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    597
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nista, nasao sam.

    Rad akademskog vajara Pavla Pejovića, upravo je i psotavljen na taj dan 7. oktobra 2008. u znak sjećanja na dukljanske pobjednike bitke protiv Vizantinaca.

  22. #22
    Join Date
    May 2009
    Posts
    24,265
    Thanks Thanks Given 
    1,413
    Thanks Thanks Received 
    5,573
    Thanked in
    2,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Upravo si pociniocima dao ideju da se pred sudom vade na ovo, da nisu teroristi, nego eto, da imaju nesto protiv boga Ra, kao pravovjerni vjernici CPC ili SPC
    Ne, nisam. Samo smatram da treba razmotriti sve opcije prije konačnog suda, a ne se držat' jedne ko pijan plota.
    Zašto je termin terorizam odjednom poprimio široku primjenu.




    Osuđujem ovo zlodjelo, da neko slučajno ne pomisli da branim vandalizam.
    The more things change, the more they stay the same.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    15,157
    Thanks Thanks Given 
    2,013
    Thanks Thanks Received 
    6,234
    Thanked in
    2,903 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    A da zarotiramo priču u drugom smijeru.
    Zašto bi rušenje ovog spomenika bilo okarakterisano samo kao akt usmjeren protiv države?

    Rušenje obeliska možemo dovesti u vezu i sa borbom protiv "mračnih sila" jer obelisci su poznati kao i masonski potpis.

    Šta zapravo simbolizuje obelisk?



    Posmatrati "a bigger picture", pa donositi zaključke.

    Znači, ako ja sada budem crtao ,,savstike'' mogu da se izvučem na to što priznajem samo prvobitno značenje tog znaka, a to je sreća i blagostanje, a nikako propagiranje nacizma ...

    Obelisk u zadnjih par vjekova prestavlja ništa drugo do simbol pobjede (odnosno, mnogo duže, od kada ih je Rim donio iz Egibta da pokaže pobjedu). Od tada obelisk znači pobjedu, a to je bilo značenje i ovog obeliska koji su neki kreteni oštetili.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rumija... Romeji... ne Vizantijci. taj termin je nastao mnogo poslije pada Rimskoga carstva.

    grafiti i buranje i sprdanje spomenicima i istoriji i državi nije isto što i terorizam.

    lagum je nasilje je teorizam. naročito u našem miljeu.

  25. #25
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Dolina bogova
    Posts
    784
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E sad da ima ko da srusi u Beograd dva tri spomenika pa da vidimo kako bi oni tamo reagovali????? Jer oni vjerovatno peru rucice i kazu ada to su vasi napravili nije niko iz Srbije dosa da rusi spomenike po Crnoj Gori.Po katunskoj nahiji su istemovali i polomili vise spomenika . Toj kreaturi od minera treba dic spomenik u Srbiju i neka se tamo kopa i on i njegova familija (porodica)

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ludi smijeh
    By Phénix in forum Sve i svašta
    Replies: 59
    Last Post: 21-12-10, 21:31
  2. Za plač ili smijeh?
    By Djoks in forum Muzika
    Replies: 9
    Last Post: 04-06-07, 13:48
  3. Srušen spomenik Titu u Kumrovcu
    By -=H2SO4=- in forum Politika generalno
    Replies: 5
    Last Post: 30-12-04, 01:35
  4. Spomenik bratskoga izdajstva
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 23
    Last Post: 25-02-04, 17:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •