Page 8 of 176 FirstFirst ... 4567891011121858108 ... LastLast
Results 176 to 200 of 4396

Thread: T-Com | Optika

  1. #176
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    4,098
    Thanks Thanks Given 
    1,496
    Thanks Thanks Received 
    206
    Thanked in
    131 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sky View Post
    Koliko vidim, nidje i ne pise da imas FTTH. Vjerovatno sad rade optika+ADSL, ali i ne vidim da je prodaju kao FTTH.
    Je li to krenulo komercijalno ili je i dalje u test fazi?
    Nemam optiku, i sto posto rade opticki kabal pa prebacaju na adsl. U test fazi je, pogledaj prethodnu stranu i vidjeces da sto nude nisu brzine optickog interneta, O TOME PRICAMO. Brzine sto ce ponudit, nisu brzine optickog nego ADSL2+.....prosetaj malo internetom i vidjeces koje su brzine optike....

  2. #177
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    E sad, snovi ili ne, optika ispod 10 mbps .


    Quote Originally Posted by Djetic View Post
    Ko kaze da ne moze? Moze znatno vise, samo sto trebaju neki preduslovi (ciljna grupa koja je spremna da plati,...). Da se ne gubimo po forumu, na CdM je aktivan topic za optiku - https://forum.cdm.me/showthread.php?t=53366.

    Spremna da plati? Koliko kosta 25 mbps u normalnim zemljama? Isto toliko koliko smo mi spremni da platimo 5 mbps.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  3. #178
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kradem_Shahte View Post
    Nemam optiku, i sto posto rade opticki kabal pa prebacaju na adsl. U test fazi je, pogledaj prethodnu stranu i vidjeces da sto nude nisu brzine optickog interneta, O TOME PRICAMO. Brzine sto ce ponudit, nisu brzine optickog nego ADSL2+.....prosetaj malo internetom i vidjeces koje su brzine optike....
    Znam ja koje brzine mogu da se ponude sa optikom. Ali ne znam kakav su oni scenario postavili. Ocigledno FTTB ili FTTC, tako da ne vidim zasto se bunis kad ti i ne prodaju optiku do kuce.
    Kad zgrade budu spremne da uloze koji euro i kabliraju optikom stanove, ili grad potpomogne kabliranje, onda ce ti se mozda ponudit i FTTH.
    Iskreno, dok grad (drzava) ne investira, ne vidim da ce biti nekih masovnih povezivanja optikom. Jedan od razloga je neplanska gradnja po nasim gradovima, zgrade izranjaju malo tu, malo tamo, pa je potrebno posebno kopat do svake zgrade pojedinacno. Inace, kod troskova implementacije FTTH, troskovi "gradjevinskih" radova (kopanje i postavljanje) su 65-80% od ukupnih troskova postavljanja FTTH (zajedno sa svom opremom).
    Release Yourself

  4. #179
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    4,098
    Thanks Thanks Given 
    1,496
    Thanks Thanks Received 
    206
    Thanked in
    131 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Može biti i FTTC gdje je C cabinet, a od kabineta opet bakar , a uvaljivat ćete i FTTN kao optiku naravno.
    Evo ti odgovor znajuci nas T-Com

  5. #180
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,845
    Thanks Thanks Given 
    1,680
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    436 Posts

    Default

    Slucajno ili namjerno mijesas FTTH i FTTB. Necu da ti stavljam definicije, posto vidim da koristis wikipediju, pa citaj sta je sta. I dobro je sky primijetio da mijesas tehnologije - medij, brzine i pakete. Zgrada Lipa je povezana FTTB, sto znaci da optika dolazi do zgrade i u zgradi je DSL cvoriste. Krajnji korisnici dobijaju stabilan ADSL, Extra TV i VoIP servis preko ADSL2+, jer su bakarne parice od stana do cvorista kratke i naravno nove. Korisnici placaju standardnu cijenu servisa.

    A u zgradama gdje ima FTTH, samo ime kaze, da optika ide do stana i tu nema ADSL tehnologije. Uskoro krece komercijalna ponuda za FTTH korisnike.
    Last edited by Sale; 24-11-10 at 09:05.

  6. #181
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Slucajno ili namjerno mijesas FTTH i FTTB. Necu da ti stavljam definicije, posto vidim da koristis wikipediju, pa citaj sta je sta. I dobro je sky primijetio da mijesas tehnologije - medij, brzine i pakete. Zgrada Lipa je povezana FTTB, sto znaci da optika dolazi do zgrade i u zgradi je DSL cvoriste. Krajnji korisnici dobijaju stabilan ADSL, Extra TV i VoIP servis preko ADSL2+, jer su bakarne parice od stana do cvorista kratke i naravno nove. Korisnici placaju standardnu cijenu servisa.

    A u zgradama gdje ima FTTH, samo ime kaze, da optika ide do stana i tu nema ADSL tehnologije. Uskoro krece komercijalna ponuda za FTTH korisnike.
    Dovedite vi optiku do zgrade, pa cu ja lako od ulaza dostana sprovesti optiku, a i sa FTHB moguce su brzine 50+Mbps

  7. #182
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    4,098
    Thanks Thanks Given 
    1,496
    Thanks Thanks Received 
    206
    Thanked in
    131 Posts

    Default

    Sale Drug, ne mijesam ja nista.Evo sam si rekao servis preko ADSL2+, sto ja uporno pricam. Paketi sa ovim brzinama su ADSL2+ standard, ne optika....Vi samo koristite optiku da bi pojacali protok, ne nudite opticki internet za sad. Vodite optiku nebitno jel FTTB ilil FTTC,ostaju brzine ADSL servisa, ne nudite pravi opticki internet, i same brzine to pokazuju...ne znam zasto ne prihvatate cinjenicu?....

    Prava optika je FTTH, dje je najmanja brzina 10 Down / 10 Up.....ali nemojte optikom nazivat ADSL2+...
    Last edited by Kradem_Shahte; 24-11-10 at 12:03.

  8. #183
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,845
    Thanks Thanks Given 
    1,680
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    436 Posts

    Default

    I dalje mijesas, ali dobro

  9. #184
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    420
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kradem_Shahte View Post
    Sale Drug, ne mijesam ja nista.Evo sam si rekao servis preko ADSL2+, sto ja uporno pricam. Paketi sa ovim brzinama su ADSL2+ standard, ne optika....Vi samo koristite optiku da bi pojacali protok, ne nudite opticki internet za sad. Vodite optiku nebitno jel FTTB ilil FTTC,ostaju brzine ADSL servisa, ne nudite pravi opticki internet, i same brzine to pokazuju...ne znam zasto ne prihvatate cinjenicu?....

    Prava optika je FTTH, dje je najmanja brzina 10 Down / 10 Up.....ali nemojte optikom nazivat ADSL2+...
    Kao sto sam negdje vec postovao, postoji i komercijalni FTTH korisnik koji npr. ima paket od 8/8Mbits (sasvim slucajno nalazi se u Budvi).

    Test faza je pokazala da servisi funkcionisu na ocekivanom nivou. Dakle, aktuelno je komercijalno prikljucivanje novih korisnika, odnosno migriranje test korisnika na komercijalu.

    Broj FTTH lokacija je mali, kao na svakom pocetku. Uskoro CT sprema za korisnike povoljne ponude,... Dakle, ide ozbiljno sirenje. O tome kada dodje vrijeme. Za vise info. preporucujem http://www.t-com.me/, posjetu nekom od shopova, free poziv ka 1500, mail.

  10. #185
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    4,098
    Thanks Thanks Given 
    1,496
    Thanks Thanks Received 
    206
    Thanked in
    131 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    I dalje mijesas, ali dobro
    Ok, ja mjesham, samo mi reci sad, zasto nema uploada preko 1Mbit, ako je optika?

  11. #186
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,845
    Thanks Thanks Given 
    1,680
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    436 Posts

    Default

    Poslovna politika...

  12. #187
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    4,098
    Thanks Thanks Given 
    1,496
    Thanks Thanks Received 
    206
    Thanked in
    131 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Slucajno ili namjerno mijesas FTTH i FTTB. Necu da ti stavljam definicije, posto vidim da koristis wikipediju, pa citaj sta je sta. I dobro je sky primijetio da mijesas tehnologije - medij, brzine i pakete. Zgrada Lipa je povezana FTTB, sto znaci da optika dolazi do zgrade i u zgradi je DSL cvoriste. Krajnji korisnici dobijaju stabilan ADSL, Extra TV i VoIP servis preko ADSL2+, jer su bakarne parice od stana do cvorista kratke i naravno nove. Korisnici placaju standardnu cijenu servisa.


    A u zgradama gdje ima FTTH, samo ime kaze, da optika ide do stana i tu nema ADSL tehnologije. Uskoro krece komercijalna ponuda za FTTH korisnike.
    Znao sam da ces to rec, jer moras, ali nije poslovna politika nego limit ADSL2+ tehnologije....

    Evo je boldovano sto je Sale rekao, sto potvrdjuje sve sto pricam....

    Jos Jednom da ponovimo:

    Vas Opticki internet

    Fizicka lica
    - 2/128kbps
    - 4/256kbps
    - 10/512kbps
    - 14/768 kbps


    ADSL2+ extends the capability of basic ADSL by doubling the number of downstream bits. The data rates can be as high as 24 Mbit/s downstream and up to 1.4 Mbit/s upstream depending on the distance from the DSLAM to the customer's premises.

    Dakle? Cinjenice govor, dzaba demantujete,al ajd, izdusite odje kad ne mozete na posao
    Last edited by Kradem_Shahte; 24-11-10 at 21:38.

  13. #188
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,845
    Thanks Thanks Given 
    1,680
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    436 Posts

    Default

    Aj da ponovim kada vec ne kapiras, kod FTTB - optika ide do zgrade gdje se pravi DSL cvoriste i korisnici se povezuju preko (kratkih) bakarnih parica i koriste standardne ADSL2+ rutere. Posto se koristi ADSL2+, brzina je po tom standardu. Ovo je vec implementirano u zgradi Lipa na zabjelu. Primjenjuju se standardne cijene i brzine paketa za ADSL, IPTV, PSTN - VoIP. Benefit za korisnike: stabilniji servis - kraca parica, manje problema, smetnji... i ako je bitno nema splitera, jer standardni telefon povezujete na VoIP port na routeru, pa onda ni tu nema raznih smetnji i ostalih 'boljki' starog PSTN-a

    FTTH - optika ide do zgrade, a onda se razvodi i do samih stanova. Kod korisnika se instalira Huawei ONT - pored opticke konekcije prema telekomu, na 'korisnickoj strani' ima 4 porta za racunar/IPTV i 2 porta za standardni analogni telefon. Vec implementirano u nekoliko zgrada u PG/HN/BD/BR, na pr. zgrada "6+" u Podgorici. Uskoro startuje zvanicna ponuda sa brzim paketima za Internet...
    Last edited by Sale; 24-11-10 at 22:12.

  14. #189
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    4,098
    Thanks Thanks Given 
    1,496
    Thanks Thanks Received 
    206
    Thanked in
    131 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Aj da ponovim kada vec ne kapiras, kod FTTB - optika ide do zgrade gdje se pravi DSL cvoriste i korisnici se povezuju preko (kratkih) bakarnih parica i koriste standardne ADSL2+ rutere. Posto se koristi ADSL2+, brzina je po tom standardu. Ovo je vec implementirano u zgradi Lipa na zabjelu. Primjenjuju se standardne cijene i brzine paketa za ADSL, IPTV, PSTN - VoIP. Benefit za korisnike: stabilniji servis - kraca parica, manje problema, smetnji... i ako je bitno nema splitera, jer standardni telefon povezujete na VoIP port na routeru, pa onda ni tu nema raznih smetnji i ostalih 'boljki' starog PSTN-a

    FTTH - optika ide do zgrade, a onda se razvodi i do samih stanova. Kod korisnika se instalira Huawei ONT - pored opticke konekcije prema telekomu, na 'korisnickoj strani' ima 4 porta za racunar/IPTV i 2 porta za standardni analogni telefon. Vec implementirano u nekoliko zgrada u PG/HN/BD/BR, na pr. zgrada "6+" u Podgorici. Uskoro startuje zvanicna ponuda sa brzim paketima za Internet...

    Sale, brat nas, sprdasli se sa mnom. Ja to pricam cijelo vrijeme....ne sporim ja opticke kablove, nego ove brzine ADSL2+ sto govori Djetic daj je opticki internet.

    Cijelo vrijeme to pricam, ovi navedeni paketi su ADSL2+. Samo do zgrade ide opticki kabal. FTTH je pravi opticki internet dje su brzine od 10/10 pa na vise,....

    Shvatas li sad sto pricam? Ne sporim ja tvoju pricu, nego ponudu za koju se navodi da je opticki internet....

  15. #190
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,845
    Thanks Thanks Given 
    1,680
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    436 Posts

    Default

    Ponuda za 'opticki' Internet (FTTH korisnici) jos nije zvanicna, pa cete prvi saznati kada bude javno dostupna

  16. #191
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kradem_Shahte View Post
    Sale, brat nas, sprdasli se sa mnom. Ja to pricam cijelo vrijeme....ne sporim ja opticke kablove, nego ove brzine ADSL2+ sto govori Djetic daj je opticki internet.

    Cijelo vrijeme to pricam, ovi navedeni paketi su ADSL2+. Samo do zgrade ide opticki kabal. FTTH je pravi opticki internet dje su brzine od 10/10 pa na vise,....

    Shvatas li sad sto pricam? Ne sporim ja tvoju pricu, nego ponudu za koju se navodi da je opticki internet....
    Opticki internet? Mozes li objasnit sto to znaci. Toga nema ni na tu wikipediju.

    Pa jasno je da je zadnji korak ADSL2+, ali koliko vidim niko nije ni rekao da imas otpiku do kuce, tako da ne razumijem u cemu je problem sto je po zgradi ADSL2+. Kao sto Sale rece, naplacuje se po normalnim ADSL tarifama.
    Ako sa FTTH dobijes te brzine (a platis vise), onda ce tvoje zalbe imat smisla.
    Release Yourself

  17. #192
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,845
    Thanks Thanks Given 
    1,680
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    436 Posts

    Default

    Tacno. Bez obzira na medij koji se koristi za prenos, placas samo brzinu - bandwidth (ili Extra TV paket). Naravno da ce za 'opticki Internet' biti posebni paketi, sa nesto vecim brzinama od ADSL paketa.

  18. #193
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    4,098
    Thanks Thanks Given 
    1,496
    Thanks Thanks Received 
    206
    Thanked in
    131 Posts

    Default

    Sky, vidim i ti si neki odlikash bio u shkolu. Zadnji put kazhem i vise se necu raspravljat sa nizim oblicima zivota, Brzine koje ce ponudit nisu brzine optickog interneta. Kad ponude pravu optiku FTTH, onda mozemo pricat, ovo je ADSL2+. Sa ovim zavrsavam na ovu temu, jer nema sanse da raspravljam sa paramecijumima. Probaj da to nadjesh na wikipediju, sto je paramecijum

  19. #194
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja shvatam sto ti oces da kazes, ali ti ignorises vrlo bitnu cinjenicu da niko to i ne prodaje kao FTTH.
    Tebe kao korisnika treba da interesuje tvoja brzina prenosa podataka, a oce li ti podaci dolazit optikom, bakrom, vazduhom ili na pogon nevjerovatnoce, nije toliko ni bitno. Ni sad ne znas da li je prije tvog Last Mile dijela opticki, elektricni ili vazdusni link.
    Release Yourself

  20. #195
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,845
    Thanks Thanks Given 
    1,680
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    436 Posts

    Default

    Sky, a da ipak zavrsimo ovu pricu sa VisimOblikomZivota? :lolblue:

  21. #196
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Sky, a da ipak zavrsimo ovu pricu sa VisimOblikomZivota? :lolblue:
    Sto znamo mi sto koristimo bakarni internet.
    Release Yourself

  22. #197
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,845
    Thanks Thanks Given 
    1,680
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    436 Posts

    Default

    Molim te da strucno kazes ADSL2+!

  23. #198
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izvini, mislio sam na :
    ITU G.992.5 is an ITU (International Telecommunication Union) standard, also referred to as ADSL2+ or ADSL2Plus. Commercially it is notable for its maximum theoretical download speed of 24 Mbit/s.
    Source: Wikipedia
    Release Yourself

  24. #199
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ipak, imali ko od ljudi uklucenih u ovu raspravu FTTH prikljucak? Ako ima iko volio bih da cujem iskustva bas tih ljudi.
    Jer bas se vidi da ne koristite ove pakete koje ste naveli....u tom paketu je iznenadjenje

  25. #200
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Dovedite nam optiku pa cemo koristiti:hammer:

Page 8 of 176 FirstFirst ... 4567891011121858108 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 18
    Last Post: 26-05-11, 08:56
  2. I : Optika za vazdusnu pusku
    By johnnie_walker in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 25-08-10, 01:44
  3. K:hard i optika
    By sasa-pop in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 01-05-10, 21:55
  4. P: optika
    By spar in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 23-02-09, 08:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •