Ovako moj problem je sledeci: Otvorio sa paypal nalog, verifikovao karticu(visa electron), i krenuo da kupim nesto na ebay. Tada se javio problem da treba da verifikujem i home address.
Pokusao sam u par navrata da saljem razne racune ali bezuspijesno...
Zanima me da li je neko radio verifikaciju kucne adrese na paypal i kako se to radi. Koji dokument da koristim za to???
Procitao sam u novinama od prije neki dan da ce paypal uvesti registraciju za teritoriju crne gore, ali da se sad nerijetko desava da kada prepoznaju da se pristupa(kreira) nalog i obavlja trgovina sa ip adresa iz opsega koji je dodijeljen crnoj gori, da vrese provjeru autenticnosti podataka tj. adrese, kao sto je u ovom mom slucaju...
E sad vjerovatno ima nacin i da se adresa verifikuje, pa ako je to neko radio bilo bi od pomoci(dok nas ne dodaju na spisak)...
Kaze: To confirm your address, please send us a copy of a bill that shows your name and address. Helpful documents include a utility bill or an insurance bill.
E sad odje(na postu #12 dejan86) pominje neke verzije da se sredi u photoshop ta adresa i da se to tako posalje- verifikuje. Pa me zanima je li ko to radio i kako to ide...
Probao sam posto se stan u kome zivim na moje ime sa: racunima svim mogucim, dokumentima svim mogucim... Samo sto jbg svi su ti racunu i dokumenta na MNE jezik tako da vjerovatno im to ne vrijedi...
E sad da li postoji varijanta sa nekim dokumentom koji je na eng jeziku da se adresa doda-prepravi i da im se to tako servira???
ima li kod nas neka banka osim nlb banke koja izdaje visa electron bez mjesecne naknade?
Pitanje:
Da li novac koji uplatim na karticu ide direktno na paypal i ako ide mogu li isti podići na bankomatu ili služi isključivo za trošenje po netu???
a mozes podici na bankomatu valjda.
Eh valjda. Koliko sam shvatio imaš zemlje koje mogu povući novac (withdrawl) sa paypal account-a a ima i onih koje mogu samo uplaćivati i trošiti na kupovinu ili prebaciti na drugi account. E sad pitanje je da li pare koje uplatim na račun idu direktno na paypal account???
moze li neko ko zna da mi odgovori na pitanje iz prethodnog posta?![]()
Kao prvo, PayPal i bankovni racun su razdvojeni. Dakle kad uplatis 10 eura na racun, njih nece biti na PayPal-u. Kao drugo, slanje para na svoj PayPal racun sa svog bankovnog racuna, ili withdrawal (slanje sa PayPal-a na bankovni racun) mozes koristiti samo ako zivis u zemljama ciji PayPal nalozi to podrzavaju. Dakle ako mislis da iz Crne Gore otvoris PayPal nalog sa laznim podacima (laznom adresom stanovanja), i pokusas withdraw - nalog ce ti biti blokiran zajedno sa svim parama na njemu.
Sto se tice banaka u Crnoj Gori, kartice koje koristis sa svojim racunom, bilo one Maestro, Visa ili Master, mozes koristiti za placanja po buticima, restoranima, itd, sa tim da Maestro ne moze za placanj preko neta - a sve ih takodje mozes koristiti na svim bankomatima.
Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)
Incognito, svaka čast!
Možeš li da daš link zakona/pravilnika gdje piše ovo za carinu i 150€?
Mene su jednom odrali za mnogo manje.
Imam par pitanja:
1. Ako u Atlas banku otvorim racun i uzmem onu Maestro karticu(jer mi treba za kupovinu preko interneta), koliko je mjesecno odrzavanje kartice?
2. Posto uplacujem eure, da li ima problema prilikom konvertovanja u drugu valutu (npr. dolar)
3. Ima ova Visa prepaid kartica, 5eura da je otvoris i 20e depozit. E sad, kartica se otvara bez imena i prezimena, pa me zanima jel ovo problem ako npr. kupujes preko neta, pa ti pored broja kartice i koda traze ime i prezime. Mozda glupo pitanje, al eto bas me zanima jer nemam iskustva sa ovim.
Poz.
pod dva je odgovor ne.
za ostalo ne znam.
Mislim da ti maestro nije dobar za net. Najbolje ti je izvadit visa elektron debitnu karticu.Mjesečno održavanje 99centi i usluge bankomata 30centi. CKB
Imaju visa elektron i u Atlas:
http://www.atlasmontbanka.com/card_info.php?id=1
A evo je i ova Mondo MasterCard prepaid.
http://www.atlasmontbanka.com/card_info.php?id=13
Meni ovaj prepaid odgovara najvise, posto necu cesto da je koristim. Imacu neki depozit, a posto mi je Atlast odma pored posla, uvjek mogu da skoknem na brzinu i doplatim kolko mi treba. E sad ako mislite da je za trgovinu netom ipak bolje u CKB, onda u redu. Mada mi se cini da je MasterCard dobar za te rabote.
Naravno, ovo ti je link odredbe za oslobadjanje od placanja carine:
http://www.gov.me/files/1239179558.doc
Evo da iskopiram glavu 5:
"POŠILJKE NEKOMERCIJALNE PRIRODE
Član 14
U skladu sa članom 184 stav 1 tačka 3 Carinskog zakona, oslobođeni su od plaćanja carine građani Republike Crne Gore i strani državljani, za robu koju povremeno primaju iz inostranstva u manjim pošiljkama, ako ukupna vrijednost pošiljke ne prelazi vrijednost od 150,00 ."
Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)
There are currently 3 users browsing this thread. (1 members and 2 guests)
Bookmarks