Page 158 of 321 FirstFirst ... 58108148154155156157158159160161162168208258 ... LastLast
Results 3,926 to 3,950 of 8018

Thread: Iz raznih novina

  1. #3926
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,283
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    "Svatki tko nema miljardu moze ici u k***rac" S.Polonski (vlasnik "Mirax Grup")
    Dobri su vam strani investitori u Grnu Goru ... i onaj u KAP-u, i onaj na Zavali i Toplisu, i onaj na Sv.Stefanu a posebno i onaj (zaboravih njegovo ime) koji je "zatvorio" otok u Zaljevu za ulaz mjestana i turista ...
    Zaista trebaju biti zasticeni ... zbog velikog postovanja Crne Gore, njezinih zakona i njezinih drzavljana.

  2. #3927
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    10,984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Da sudovi i tuzioci rade svoj posao,
    nebi bilo ovakvih NASILNICHKIH ISPADA,
    niti bi dugovi narasli na 150 000 000 i medjusobna potrazivanja, sa 10 000 nesolventnih firmi,
    to se u CIVILIZOVANIM ZEMLJAMA LIKVIDIRA I RASPRODA,
    namire .
    PRVO PLATE RADNIKA,
    ako nema novca ima GARANTNI FOND POSLODAVACA u koji uplacuju novac za osiguranje od BANKROTA.
    DRUGO POREZE.
    TRECE DUZNICI,
    pa kome opanci , a kome obojci.

    DRZAVA JE STVORILA TAJ AMBIJET,
    jedan podizvodjach radova a dva tri KONTRAKTORA, koji su politichki jaki i uzimaju PROVIZIJU, legalna PLJACHKA,
    i INVESTITORA I IZVODJACHA RADOVA I RADNIKA.

    A ako nastavimo da reshavamo probleme na ULICI,
    ne na SUDOVIMA,
    mozemo se pozdravit sa svim INVESTITORIMA OD UGLEDA U SVIJETU.

    Nije chuda, shto nam investitori dolaze samo iz Rusije, Turske i Arapskih zemalja, jer AMBIJENT ZA INVESTITORE je slichan, kao u CRNOJ GORI.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  3. #3928
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,283
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Nisam cjepidlaka ali se potpuno slazem s Milovanom. Jesmo imali gomilu takvih stranih investitora tijekom 90-h za kojih smo bili divljacka kolonija i kojima je boleo k***rac za Rusa,Rusiju i ruski zakoni. I koji su bili sigurni da svatki prjblem mogu resiti uz pomoc love ...
    Last edited by A+A; 23-10-09 at 14:37.

  4. #3929
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    7,074
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    1,189
    Thanked in
    472 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    "Svatki tko nema miljardu moze ici u k***rac" S.Polonski (vlasnik "Mirax Grup")
    Dobri su vam strani investitori u Grnu Goru ... i onaj u KAP-u, i onaj na Zavali i Toplisu, i onaj na Sv.Stefanu a posebno i onaj (zaboravih njegovo ime) koji je "zatvorio" otok u Zaljevu za ulaz mjestana i turista ...
    Zaista trebaju biti zasticeni ... zbog velikog postovanja Crne Gore, njezinih zakona i njezinih drzavljana.
    Neko im je ukazao svojim gestovima da se komotno mogu ponasat tako.
    Dabogda ni za grkljan $eli.
    -Narodna volja.
    "...Tu je slika Ive Lole Ribara"

  5. #3930
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Svakodnevno zivljenje je potpuno drugo pitanje; zloupotrebe polozaja, korupcija, nepotizam-sve je to drugo pitanje.
    Govorim o tome svercu o kojem se 10 godina prica i prica i prica....tako da je meni postao dosadan i gadan. NE VOLIM UCJENU, PA MA OD KOGA DOLAZILA!
    Mozda sam subjektivan i ja , jer mi imponuje Djukanovic....ALI NISAM IZGUBIO OCI DA NE VIDIM SVE STO NE VALJA, A SA CIM ON LICNO MORA DA SE UHVATI U KOSTAC, POD HITNO!
    Pisem po svojoj savjesti, i "nema ljutish".
    Pozdrav,
    Taj sverc koji pokusavas da "legalizujes", je osim samog posla proizveo puno, previse efekata koji su pogubni za CG. Stvorili su se razni mocni ljudi koji drze cijelu CG privredu, a koji su to toga dosli sigurno nelegalno, a sto je jos bitnije, na stetu narodu i drzave CG. Mnogo je ljudi ubijeno u svom tom poslu u kojem je drzava Crna Gora bila glavni igrac. Ono sto najvise smeta je to sto se iz tog vremena stvorila cvrsta veza izmedju drzave i kriminala. U nekim slucajevima je drzava direktno uticala, u drugim jednostavno bila "slijepa". Previse ima kriminalaca (cigari, droga, fudbal, privatizacija) koji su u CG skoro pa zasticeni kao bijeli medvjedi da bi to bila slucajnost.
    Release Yourself

  6. #3931
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    15,157
    Thanks Thanks Given 
    2,013
    Thanks Thanks Received 
    6,234
    Thanked in
    2,903 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post

    DJUKANOVIĆA OPOZICIJA MOŽE OBORITI NA IZBORIMA
    , MA I UZ POMOĆ ZAPADA, A "ŽVAKOM KOJA ISPADA IZ USTA , PA SE DIŽE DA SE PONOVO ŽVAĆE", I TAKO EVO SKORO 10 GODINA (kako ja doživljavam "šverc" cigareta")-TEŠKO DA MOŽE!
    Zašto tako mislim?
    Ako je ambasador Montgomeri, koji svakako ima dokaze za svaku izrečenu riječ, jer je kao ambasador i Amerikanac, odrastao u kulturi gdje je vaspitan i u kući, od malena, a i kasnije čitajući u novinama kakve su sudske kazne za "prejaku riječ"-izjavio da je "Velika osmorka" razmatrala put i način finansiranja rušenja Miloševića-(a finansiranje "crnih operacija", kao što je ova bila, uvjek je najveći problem)- i ODOBRILA da se, umjesto novcem "američkih poreskih obveznika, finansira "tranzitom cigareta"(njegova formulacija), kao faktički legalnim poslom. I Italija i Njemačka su bile medju tim zemljama, pa Montgomeri dodaje da je "veliki cinizam" kad se vodi ovaj postupak, TO TREBA IMATI U VIDU, AKO SE ZELI BITI OBJEKTIVAN (a nadam se da i oni koji su Djukanovicevi politicki protivnici zele da zadrze avoj integritet i objektivnost, i da i oni prepoznaju da je BAS CUDNO kako se "podgreva" ovaj slucaj kad isksne potreba ya neku ucjenu MNE ili Djukanovica licno....meni je to otuzno i tacka!
    Nego da se vratim na temu:

    1.)Smatrama da kao prva premisa koju treba imati u vidu i koja je nesmnjivo tačna da su cigarete samo roba siroke potrosnje, kojim se može slobodno trgovati; znači, nije ni zabranjena ni pod specijalnom kontrolom države, a da trgovima cigaretama pretstavlja YU posao koji u kontinuitetu tece od 1950, ili tu negde (Ratno Drazevic, Uca Krstic, Bora Visnjic i dugi vrhunskioperativni UDBE su ga osmislili i radili decenijama...potom nastavila KOS).....ponavljam, RADJEN JE BEZ PRESTANKA, MAHOM SA HRVATSKE OBALE I ZELJEZNICOM.

    2.)Nesporno je i to da se formalno pravno gledajuci radilo o "reeksport"-u, koji je legalan posao kojim se bave od postanka trgovine.
    Zato je nepravedno pripisivati Djukanovicu da je on glavni svercer, kad se on nije cak ni dosjetio ovog posla, vec su nastavljenje stare KOS sheme, i to od strane BG kadrova, ojacanih srbskom DB i J.Stanisicem. Zato ovaj koncept koji se pripisuje Djukanovicu PAO BI NA SUDU, i ne samo da ne moze dovestki doosude, vec ni do gonjenja, ako se neki čvršći dokazi ne pojave.
    Najprije zbog toga sto ni jednim domaćim zakonom nije bilo zabranjeno baviti se reeksportom i pružanjem servisnih usluga pretovara, skladištenja i drugim koje su potrebne da bi se realizovao taj posao. Šta se desilo sa cigaretama u Italiji ili u drugoj destinaciji gde su transportovane reeksportera ne interesuje, osim ako nije preuzeo obavezu transporta, a ovde to nije bio slučaj. Posao tranzita je sklopljen sa firmama koje su bile uredno registrovane u firmama iz zemalja članica EU, iz USA ili zemalja tada kandidata za članstvo (Kipar), i to uredno registrovanih kompanija koje su i po nalazima uglednih revizorskih kuća bile soloventne i finansijski uredno poslovale. Te poslove, reekporta, skladištenja i unutrašnjeg transporta Crna Gora je vršila i dobijali honorar po ugovoru i zakonu. Svaki kilogram koji je ušao u Jugoslaviju ili MNE i izasao je iz zemlje. Da je to tako, vi imate špeditere koji se bave tim poslom, koji sam ja naročito naglašavao da mora tako da bude. Na sličan način je Srbija i Makedonija poslovala sa Rusijom, sa Ukrajinom, ne znam ni ja kojim drugim zemljama, a izvoznici su bile naše firme, znači Genex, Inex, Progres i ne znam ko je bio još.

    Ako je i se morala jedini moguci zakljucak po papirima koji postoje da se radilo o "reeksport", koji je po ekonomskoj teoriji legalan posao kojim se bave od postanka trgovine, krivica bi se morala dokazivati ogromnim brojem pouzdanih svjedoka, koji su dostojni kvalifikacije da su osobe od integriteta i koje su licno nezainteresovane ni na koji nacin. Koliko ih takvih ima ne znam, ali ja ih nesto ne videh mnogo.....sve neki "ex-reeksporteri" koji su ostali uskraceni za procenat zarade koliki su smatrali da treba da imaju..dakle SLABI SVJEDOCI!

    Ostaje pitanje boravka mafijaša u MNE. Povezati Djukanovića sa tim na način koji daje osnovanu sumnju za sudski potupak smatram da je nemoguće. Tu treba dokazivati psihološke kategorije, tipa da li je imao saznanje, da li je morao da o tome vodi računa, da li mu je ukazano od strane italijanske države da su pojedina lica čiji su (lažni) pasoši zapravo mafijaši za kojima je raspisana potjernica (a koliko ja znam-nije!) . Ovo tumačenje telefonskih razgovora na talijanski nacin je potpuno neodrzivo na sudu! Tako Jeknićka (citiram po sjecanju)kaže:" čula sam se sa onim", a Djukanović kaže:"aahaaa" a Italijani iy te konverzacije zaključe:"e to je Djukanović odobrio da Prudentino pošalje gliser sa 100 baksi ....itd. itsl.. NEMA ŠANSI DA IM SE TO ODRŽI NI NA JEDNOM SUDU, PA DA GA BRANI ADVOKATSKI PRIPRAVNIK, A NE ŠTO BI GA BRANILA ADVOKATSKA ELITA.

    3.)Svedočenje Kneževića nije objektivno, niti je iz direktnog saznanja (bar ne u 95% navoda).
    Sud uvjek ima u vidu da je svedok kao dokazno sredstvo u krivičnom postupku uistinu najčešće ali i najnesigurnije dokazno sredstvo, i da u ocenu njegovog iskaza treba uključiti razne kriterijume i imati u vidu različite okolnosti važne za donošenje konačnog zaključka o validnosti nečijeg iskaza. Problemi koji se tu uočavaju su: greške koje se svedoci čine u promatranju, greške u sećanju, slučajevi konfabulacije, menjanja ili dopunjavanja podataka iz sećanja, greške u rasuđivanju odnosno u pogrešnom tumačenju podataka, kao i greške u interpretaciji.
    Knežević bi morao da lično svedoči, a mogu zamisliti kad ga advokat upita:"Dakle vi ste to videli lično", a on odgovori: "Pa nisam baš lično vidio ni lično čuo, nego mi je to rekao pok. Pukanić da mu je rekao Kestner, da je pok. ....ubio ....", pa onda advokata kako ga prekida :"A taaako, ste to saznali....ma da li ste sigurni da ste dobro čuli? Smo da upitam da slučaju nije bila preglasna muzika u lokalu gdje ste se sreli, i da li postoji mogućnost da vi to niste dobro ni čuli...i da pitam usput, jeste li bili popili prije i za vreme te konverzacije?", pa kad iznervirani Knežević odgovori : "Nisam rekao u lokalu, nego...."....pa ga advokat prekine:" A nije bilo ni u diskoteci ni u kafiću sa muzikom?? Oprostite!....a da se niste se sreli na nekoj utakmici, gdje vam je to saopštio neposredno posle gola! Mora da je tako bilo jer je vaš iskaz toliko nedosljedan, a kako ste vi nesumnjivo pametan čovjek, mora da su spoljašnji uslovi bili razlog ovako netačnih i kontradiktornih saznanja "...pa se onda advokat "iz srca" nasmije, otrpi kritiku sudije i kaže:"Molim vas poštovani sude, kazivanje ovo svjedoka prosto tjera na ovakvo ispitivanje, jer ne ispunjava osnovne zahtjeve koje mora da ispunjava svjedok čiji je iskaz relevantan, zato što se tu mahom radi o ogovaranju, posrednim saznanjima, napabirčenim sa raznih strana, koje iznosi čovjek koji je u velikoj mjeri opsjednut nerealizovanim ambicijama za koje mu je Djukanović očito smetanja, pa se usudjujem reći da mu je Djukanović postao i fiksacija i krivac za sve loše što mu se u posljednje vrijeme dješava....a znamo da je izgubio oba posla na kojima je radio, pored ostalog".....itd...OVO JE ADVOKATSKA TEHNIKA, TA SE PITANJA SPREMAJU UZ POMOĆ PRETHODNIH INFORMACIJA, UZ POMOĆ PSIHOLOGA-BIHEJVIORISTA PO STRUČNOM USMJERENJU, KOJI ANALIZIRAJU SVAKU RIJEČ, TON REČENICE, MIMIKU UZ KOJU ADVOKAT TREBA DA IZLAŽE, DAKLE PRIPREMA JE NAUČNA I OPSEŽNA, TAKO DA SE NIJE LAKO ODRŽAT U SVOM ISKAZU NI ONOME KO GOVORI O DOGADJAJU KOJEM JE PRISUSTVOVAO, A NE ONOME KO OČITO ODRADJUJE POSAO ZA CENTRE MOĆI.

    Nezavisno od moje simpatije za Djukanovica LIČNO (ne i za veliki dio njegovog okruženja!) OVO PIŠEM KAO ADVOKAT KOJI JE MNOGO DUGO U TOJ BRANŠI, I KOJI ZNA KAKVI SU ADVOKATI KAD SU MOTIVISANI PARAMA I ZNAČAJEM SLUČAJA ( A OVDJE BI BILI!).

    4.)I uvjek, kao last but not least, ipak je MNE preživjela zahvljujući tome poslu, koji je radjen u stanju "krajnje nužde" i to se jednostavno ne smije zaboraviti!

    Zato je moj pocetni stav kazan, da opozicija treba da se uzda u sebe i svoje potencijale, a ne da pokusava da "podgreva lesh"!

    Pozdrav,
    Opozicija uopšte nije bitna, jer je nema (,,prežvakavati jednu žvaku 10 godina'', a usput i negirati državu ne čini da prave opozicije postoji) tako da je ta priča ,,plitka''.

    Oko šverca/tranzita/reeksporta cigareta najvjerovatnije (u to sam i lično uvjeren) skoro da i nema ničega spornog i da se izuzetno teško može dokazati nelegalnost istog (skoro nemoguće)

    No, činjenica je da je novac iz tog posla donosio ogroman novac, i da je to bio i način punjenja buđeta. No, tu se se ugrađivali i pojedici (moguće da i tu nema ništa sporno ) a gdje se vrti ogroman novac (pogotovo nekontrolisani) tu počnu i da ,,padaju glave''. Dakle, suština ovoga što je napiso tragikomedija80 (bar ja tako shavtam) nije u samom švercu/tranzitu/reeksportu cigareta, već u posljedicama koje je izazvao.

    Treba li obrazlagat posljedice ...

  7. #3932
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,283
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Neko im je ukazao svojim gestovima da se komotno mogu ponasat tako.
    Dabogda ni za grkljan $eli.
    -Narodna volja.
    Ali stvarno: svatki put kad je zrtva cetinjska tvrtka - nema na forumu solidarnosti
    Last edited by A+A; 25-10-09 at 07:19.

  8. #3933
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    7,074
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    1,189
    Thanked in
    472 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Ali stvarno: svatki put kad je zrtva cetinjska tvrtka - nema na forumu solidarnoste
    To nema veze sa Cetinjem,da je to firma cestitog,sposobnog,i donekle normalnog covjeka,ne brini-solidarnost i podrska ne bi izostala.
    "...Tu je slika Ive Lole Ribara"

  9. #3934
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,868
    Thanks Thanks Given 
    2,310
    Thanks Thanks Received 
    5,860
    Thanked in
    2,041 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Ali stvarno: svatki put kad je zrtva cetinjska tvrtka - nema na forumu solidarnoste
    Raspitaj se ako zelis kroz komsiluk malo o Dusku Glendzi i njegovom sincicu pa ce ti mnoge stvari bit jasnije.

  10. #3935
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    14,945
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    982 Posts

    Default

    Kontroverzni biznismen Srećko Kestner svjedočiće protiv Stanka Subotića u procesu o švercu cigareta, koji se protiv Caneta vodi u Srbiji, potvrđeno je “Danu” iz više izvora. Predstavnici srpskog tužilaštva su u Beogradu razgovarali sa Kestnerom i ponudili mu da bude svjedok u predmetu koji se vodi protiv Subotića. Prema našim saznanjima, istražitelji su tri dana razgovarali sa Kestnerom, koji je ponudio dokaze o Canetovoj umiješanosti u krijumčarenje. - Nakon što je Kestner do u detalje objasnio ulogu Subotića i ostalih učesnika tog posla, istražitelji srpskog tužilaštva su mu ponudili status svjedoka. Kestner je prihvatio da svjedoči u predmetu o švercu cigareta 90-ih godina – saopšteno je “Danu” iz više izvora.
    Kestner je tokom ispitivanja ponovio veći dio navoda iz intervjua koji je dao “Nacionalu” tokom 2001. godine. On je tada, detaljno, objasnio ulogu Stanka Subotića i crnogorskog premijera Mila Đukanovića u ovom unosnom biznisu.
    Podgorički biznismen je u intervjuu “Nacionalu” 2001. godine tvrdio da je “Crna Gora postala talac Mila Đukanovića, koji pod plaštom borbe za samostalnost zemlje zapravo štiti svoje enormno bogatstvo, stečeno ubiranjem dugogodišnje provizije od trgovine duvanom, koju kontroliše u saradnji sa Stankom Subotićem Canetom”. Kestner je tada ispričao da su Vanja Bokan i on potpuno kontrolisali cigarete koje su uvožene i poslije preprodavane na područje Albanije, Kosova, Srbije i BiH.
    - U jesen 1994. godine Bokan je pozvan na jedan sastanak sa Milom Đukanovićem i tadašnjim šefom agencije za restrukturiranje crnogorske privrede, koji je u ime države bio postavljen za kontrolu tog posla. Tada mu je uskraćen monopol i rečeno da će u taj posao ući neko drugi. Mi smo tada sa svojim poslovnim vezama lako održavali monopol. Bokanu je monopol oduzet nakon što su Milorad Vučelić, Jovica Stanišić i pokojni Radovan Stojičić Badža uvidjeli profitabilnost tog posla i u posao ubacili Stanka Subotića Caneta. Upravo je Subotić kod Đukanovića nevjerovatno lako sredio da Bokan dobije dvomjesečni monopol na šverc prema Italiji. Za tu uslugu Bokan je Đukanoviću platio ukupno četiri miliona dolara – kazao je Kestner u pomenutom intervjuu.
    U Specijalnom sudu u Beogradu protiv Stanka Subotića se vodi postupak zbog optužbi da je organizator kriminalne grupe koja se bavila švercom cigareta. Prema navodima optužnice, oni su budžet Srbije oštetili za 56 miliona maraka i osam miliona dolara. Za Subotićem je raspisana i međunarodna potjernica.
    Kestner je tada zagrebačkom nedjeljniku rekao da mu je Bokan to potvrdio i rekao “da će nam Cane ubuduće biti partner u poslu na domaćem tržištu”.
    - Cane je od toga uzimao 50 odsto profita, a Bokan i ja smo dijelili drugih 50 odsto. Od toga je meni ostajala jedna, a Bokanu dvije trećine profita. Stanko Subotić u taj posao nije investirao doslovce nijednu marku, osim svojih političkih veza. Nedugo nakon što je Cane ušao u posao, upoznao sam Gorana Žugića, koji je u to vrijeme bio upravo postavljen za načelnika Centra bezbjednosti Podgorice. On je od Đukanovića dobio zadatak da policija osigurava kamione sa cigaretama, kako bi roba sigurno napuštala Crnu Goru. Zetatrans je u to vrijeme od nas naplaćivao dva dolara za utovar i dva dolara za istovar po kartonu, što je tada za nas bilo bespotrebno bacanje novca. Ja sam nakon toga zarađivao 35 odsto od profita, 15 odsto su zarađivali Đukanovićevi kumovi Duško Ban i Željko Mihajlović, koji su rukovodili firmom “Mia”, a ostatak je išao Canetu. Njima dvojici novac sam isplaćivao u gotovini, doslovce u torbama, a poslije preko kiparskih računa. Kad je Bokan izišao iz posla, Cane je predložio da prestrukturiramo posao i registrujemo firme na Kipru. Subotićevog nećaka, Nikolu Miloševića, poslali smo na Kipar da osnuje of šor kompaniju, te da nabavka cigareta ide preko njih. Riječ je o kompanijama “Dulnjitch” i “Njellesley”, u kojima je moj udio trebao iznositi 50 odsto a koji sam unio u svoju poresku karticu u Švajcarskoj. No, ispostavilo se da nijesam ni vlasnik ni suvlasnik ni jedne od tih kompanija, te da su me Cane i Milošević prevarili. Ja sam im za te kompanije ostavio ukupno deset miliona franaka – tvrdio je Kestner.

  11. #3936
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    14,945
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    982 Posts

    Default

    jbt, mogu misliti kako pizde glavesine kada se iz dana u dan sve vise informacija iznosi u javnost o njihovim mutljavinama do u detalje! i to od njihovih nekadasnjih prijatelja, saradnika, kumova! vrh, svidja mi se...

  12. #3937
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Raspitaj se ako zelis kroz komsiluk malo o Dusku Glendzi i njegovom sincicu pa ce ti mnoge stvari bit jasnije.
    To je jedan beskrupulozni bandit, koji ne preza ni od cega da ostvari materijalnu korist. A sin mu je stara prica - razmazeni debil - sin profitera kome je sve dozvoljeno. U Cetinju su prebili momka koji je bio jedinac i koji je kasnije umro od posledica tih povreda, valjda su mu dosli u kucu i izudarali ga palicama dok je jos bio u krevetu, naravno niko ih nije zakonski gonio.

  13. #3938
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    jbt, mogu misliti kako pizde glavesine kada se iz dana u dan sve vise informacija iznosi u javnost o njihovim mutljavinama do u detalje! i to od njihovih nekadasnjih prijatelja, saradnika, kumova! vrh, svidja mi se...
    Ne vjerujem, jer za njihove mahinacije znaju i oni koji ih glasaju (čak im se i dive kako su "sposobni") i oni koji im prećutno daju podršku sa zapada (a koliko dugo će je davati nema veze sa tim hoće li se obznaniti ovi detalji).

    Quote Originally Posted by DavidM View Post
    To je jedan beskrupulozni bandit, koji ne preza ni od cega da ostvari materijalnu korist. A sin mu je stara prica - razmazeni debil - sin profitera kome je sve dozvoljeno. U Cetinju su prebili momka koji je bio jedinac i koji je kasnije umro od posledica tih povreda, valjda su mu dosli u kucu i izudarali ga palicama dok je jos bio u krevetu, naravno niko ih nije zakonski gonio.
    Život je surov.
    She is only here to annoy herself!

  14. #3939
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    14,945
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    982 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Ne vjerujem, jer za njihove mahinacije znaju i oni koji ih glasaju (čak im se i dive kako su "sposobni") i oni koji im prećutno daju podršku sa zapada (a koliko dugo će je davati nema veze sa tim hoće li se obznaniti ovi detalji).
    da, da, njih nista ne dotice i boli ih uvo... Koliko smo obamrli kad jos vjerujemo u sve to. Istina je da su pregurali svakakve pritiske u proslosti, al' to ne znaci da ih ne trose. Sjekiraju se oni, brale, itekako oko ovakvih stvari. Al' nista kako ce tek..

  15. #3940
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    Sa ovakvim narodom ja se nimalo ne bih sjekirao na njihovom mjestu
    She is only here to annoy herself!

  16. #3941
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    14,945
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    982 Posts

    Default

    ali nije mi jasno sto se sve okreces ka' narodu?! ja se uopste ne uzdam u narod, vec u okolne drzave i NJIHOVO sudstvo, istragu, njihove tajne sluzbe... Samo stranac moze da odradi posao za nas! A pocelo je... jer su nasi sklapaci kost u grlu mnogima...

  17. #3942
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    njihovo sudstvo ne moze da skine imunitet onima kojima ga obezbjedjuje ovaj narod
    She is only here to annoy herself!

  18. #3943
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    14,945
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    982 Posts

    Default

    nista ti ne znas, moj brale...

  19. #3944
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    rog Cerica
    Posts
    1,545
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down Nicović: DEA i BIA ne vjeruju crnogorskoj policiji

    Srpska bezbjednosna agencija - BIA do kraja će ići u akciji "Balkanski ratnik" i rasvjetljavanju šverca 2,1 tone kokaina, tvrdi za Antenu M policijski ekspert iz Beograda Marko Nicović. On smatra da drugačije ne može biti, jer je mentor akcije američka Agencija za borbu protiv droge - DEA. Činjenicu da o akciji nije obaviještena crnogorska policija Nocovic objašnjava nepovjerenjem BIA-e i DEA-a.

    U policijskij akciji "Balkanski ratnik", za šverc 2,1 tone kokaina, koji je iz Kolumbije, preko Argentine i Urugvaja trebalo da stigne do Zapadne Evrope, u Srbiji je do sada podnijeta samo krivična prijava protiv tojice uhapšenih - Nikšićanina Marka Vorotovića, Kragujevčanina Željka Vujanovića i Nikole Pavlovića iz Beograda. Sva trojica se pred sudijom brane ćutanjem.

    Iz crnogorske policije saopšteno je da ih srpske kolege nijesu obavijestile o akciji.

    Advokat i nekadašnji šef beogradske policije Marko Nicović na naše pitanje - da li je uobičajeno da srpska Bezbjednosno informativna agencija, o velikoj akciji kakva je 'Balkanski ratnik', ne obavijesti crnogorsku policiju, odgovara:

    ”Obično to zavisi od komunikacije službi sa BIA-om, u ovom slučaju američke Agencije za borbu protiv droge – DEA-e. Znači u ovom slučaju DEA nije vjerovala ostalim službama iz okruženja, već je samo sve podatke koji su krunski za operaciju, dala samo srpskoj Bezbjednosno informativnoj agenciji. DEA dakle ipak nije imala povjerenja u policije Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Albanije, pa i Crne Gore. Nema nikakvog značaja to što su uključeni crnogorski državljani, jer strani državljani, ako u nekoj stranoj državi počine krivilno djelo, ne mora ta država da obavještava državu čiji su oni državljani. ”

    Marka Nicovića pitali smo i da li srpska BIA u crnogorskoj policiji ne vidi valjanog saveznika kada je posrijedi akcija Balkanski ratnik:
    “Pa vjerovatno se tu odslikava politika, i kada se radi o saradnji srpske BIA-e i crnogorske ANB, i kada se radi o saradnji sprske i crnogorske kriminalističke policije, sve je to više u sferi politike nego profesionalne policijske saradnje. ”

    Nicović u izjavi za naš radio smatra da je akcija "Blakanski ratnik" jedna od najvećih te vrste te da će biti sprovedena do kraja:
    “Ako je uklučenja u akciju američka DEA, koja je najveća svjetska policijska asocijacija za suzbijanje šverca droga, znači u svakom slučaju ići će se do kraja. Amerikanci su ipak veliki igrači. Globalna je ovo akcija, oni će tražiti istjerivanje cijelog slučaja do kraja, bez obzira o kakvom izručenju se radilo, da li neko ima političku zaštitu ili nema. ”
    Većina srpskih medija proteklih dana pisalo je da iza šverca više od 2 tone kokaina, čija se vrijednost procjenjuje na 250 milona dolara, stoji biznismen iz Crne Gore, koji u Srbiji i Crnoj Gori posjeduje brojne dikoteke, hotele, splavove i fudbalski klub. Međutim nijedan od tih medija, koji se mahom pozivaju na neformalne izvore, nije naveo ime tog biznismena. O imenu zvanično ćute i srpski istražitelji.
    Pojedini crnogorski mediji prozvali su Pljevaljaka Darka Šarica, čiji je advokat Josif Mićković odbacio optžbe na račun njegovog klijenta i najavio tužbu za klevetu.

    preuzeto sa sajta Antene M.

    Ovo je jedna velika bruka koja najbolje opisuje nase 'evroatlancane'. Vazno je da paklicu trave neki tinejdzer dobro dobije po ushima i sudi mu se po 'evroatlanskim' standardima. :burp:
    Kad me neko pita sto sam ja bez tebe sam,
    sigurno cu tada reci : kakva kuca, kakav stan...

  20. #3945
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    PG
    Posts
    994
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    54
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Nasa dobra, najbolja policija je odlucila da oprosti 4 nindzi sto ih je Dejan Mujovic tukao. Naravno, morali su da potpisu da nece jedni druge krivicno da gone, ali i da se izvine Ranku Krivokapicu sto ih je De$a tukao.
    O zemljo Indijo...

  21. #3946
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    47,145
    Thanks Thanks Given 
    3,181
    Thanks Thanks Received 
    3,222
    Thanked in
    1,560 Posts

    Default

    dobili su i 60 sati drustveno korisnog rada
    She is only here to annoy herself!

  22. #3947
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    PG
    Posts
    994
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    54
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Nikom nista sto su prelezali 2 dana u betonjerci, sto su ih ispljuvali u svim novinama i vestima i sad - nista nije bilo.
    Kako smo gadni, podmukli, gnjili, uzas jedan.

    Brate, ako vec volis da setas kerove sa sobom, onda dzukele treba ostavit kuci, a ne pustat ih po ulici da napadaju narod.
    Pljuc.

  23. #3948
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,824
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sudija Višeg suda u Podgorici Lazar Aković podnio je ostavku zbog, kako je naveo, pritisaka na sud.

    Protiv Akovića, koji je sudio optuženima za ubistvo policijskog inspektora Slavoljuba Šćekića, pokrenut je postupak za razrješenje zbog sumnje da je nesavjesno obavljao dužnost u tom predmetu.

    Viši sud u Podgorici kojim je predsjedavao Aković je 7. avgusta osudio Sašu Boretu, Ljuba Bigovića i Ljuba Vujadinovića na zatvorske kazne od po 30 godina zbog ubistva Šćekića 2005. godine, podsjeća agencija Beta.

    Sud je u nedostatku dokaza oslobodio Milana Šćekića Čilu optužbe za ubistvo inspektora, iako je on prema optužnici specijalne tužiteljke za organizovani kriminal Stojanke Radović označen da je ispalio smrtonosne hice u policijskog inspektora.


    Aković je u ostavci naveo da bez žaljenja napušta taj posao. On je rekao da je vrhunac apsurda navodni povod za njegovo razrješenje, odnosno presuda na suđenju optuženima za ubistvo Šćekića koja nije pravosnažna i koja će se tek naći pred Apelacionim sudom.

    "Nameće se pitanje kakav je i čiji interes bio da presudu oglasi nevažećom prije nego što o njoj odluči Apelacioni sud. Kome je bilo u interesu da pruži povod nesuvislim i neosnovanim spekulacijama da je tehnička greška namjerno učinjena i da će presuda zasigurno biti ukinuta od Apelacionog suda", upitao je Aković.

    Aković je rekao da su u žurbi da "odrade ovaj zadatak", ljudi koji se nalaze na vrhu pravosudnog sistema bili spremni da "pogaze pravila, procedure i čovjeka".
    Bijo si poziw koi se neodbija

  24. #3949
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    14,945
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    982 Posts

    Default

    to, to! pucaju savovi svukuda..

  25. #3950
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,824
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    to, to! pucaju savovi svukuda..
    Upravo.. sistem izgleda pocinje da se urusava...
    Bijo si poziw koi se neodbija

Page 158 of 321 FirstFirst ... 58108148154155156157158159160161162168208258 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bush ili Kerry!
    By Fabia_Elegance! in forum Politika generalno
    Replies: 73
    Last Post: 08-08-10, 21:21
  2. Junacke, ratnicke, istorijske, epske, ...
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 8
    Last Post: 05-11-06, 20:34
  3. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 11:20
  4. Crna Gora i Kosovo nezavisni za 18 mjeseci
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 23-04-05, 19:49
  5. Is Kosovo ready for independence?
    By scholar1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 01-12-04, 19:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •