View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
198. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    55 27.78%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    62 31.31%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    50 25.25%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.10%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.56%
Results 1 to 25 of 4371

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    4,448
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    1,308
    Thanked in
    885 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rada View Post


    Ne dati preporuku da se neki suplement uzima, samo zato što nema dovoljno (koliko je dovoljno??) dokaza da pomaže kod korone je u najmanju ruku skandalozno i kriminalno.

    A evo i dokaza, 3 godine kasnije.
    72% zaštita od hospitalizacije.

    Suplement, vitamin.. To je izgleda bila iz nekog razloga opasna preporuka, čim nije data.

    Ali, dajmo djeci, trudnicama i bebama eksperimentalnu vakcinu. To je izgleda skroz ok.



    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Ja bih licno vjerovatno jos dublje zaglibio (kao da vec nisam) u long COVID19 fazi da nije bilo upravo ovog foruma i par forumasa (zaboravih imena) sa veoma interesantnim shareovanjem clanaka i iskustava sa vitaminom D. Na prvu sam bio u potpunoj nevjerici da neko uzima tako papreno velike doze, a potaknut nasim zdravstvom gdje COVID19 / long COVID19 pacijentima daju bijednih 2k jedinica dnevno vodio sam se logikom "ma valjda znaju, debelo su se namucili da zavrse skole za to!"... Kako sam samo bio prevaren...

    Dok sam bio u najgorem mogucem stanju (da podsjetim, pricamo o simptomima gdje je temperatura 40+ 21 dan, padanje u nesvijest, CRP konstantnih 200+ itd.) nikome od doktora nije palo na pamet da pogledaju dal sam u deficitu (naravno da sam bio), a da ne pricam da im padne na pamet da dobijem IV vitamin D/C (tek poslije skoro 3 sedmice sam primio prvu infuziju)... Srecom pa postoje solidni privatni doktori al' se ne bih upustio u tu ekskurziju da me nisu gurnuli clanci ka istrazivanjima koje sam upravo na ovom forumu pronasao eto jos prije dvije godine.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to beatnological For This Useful Post:


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 3470
    Last Post: Yesterday, 12:39
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1960
    Last Post: 20-05-26, 11:23
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 02:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •