Quote Originally Posted by Ostoja View Post
Nemoj na 17. vijek gledati iz danasnje perspektive. Tada je bilo dosta mijesanja izmedju slovenskih i albanskih plemena, cesto na osnovu zenidbi. O tome je pisao Erdeljanovic. A i Marko Miljanov. Ljudi u Kucima su govorili i albanski i srpski/crnogorski. Zivjelo se zajedno. Kao sto napisa Mstislav, u 14. vijeku albanska plemena su cinila oko pola stanovnika Kuca. Koliko ima danas? Zatrijebac, i ne znam ili sto jos. To upravo potvrdjuje da je znatan dio tih albanskih plemena, koji se kod nas nazivaju Malisori, presli u pravoslavlje. To su danas najzesci Srbi. Mozda bas zbog svog malisorskog DNK Bila je ranije prica o ovome. Mislim da je bio dogovor Lala Drekalovog s nekim popom, ako sam zapamtio zvao se Boljevic, na osnovu kojeg su Drekalovici iz katolika presli u pravoslavce. Ako te interesuje, mogu potraziti.

Danas je takav prelazak iz jedne crkve u drugu tesko zamisliv. U 17. vijeku nije tako bilo.
Ако би се повјерило повјерење врањинском уговору између Црнојевића и Млечана из 1455, многа малисорска племена у том тренутку су била православна, као и кучи.

Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
Malisori su katolici

Sent from my 2201117TY using Tapatalk
Данас их има доста и муслимана.