Quote Originally Posted by wulfy View Post
Kako sam već pisao na temi vezanu za OB, 1.1.2023 god. Srbija, Albanija i Sjeverna Makedonija počinju sa primjenom OB. Kosovo i Albanija već imaju sličan sporazum (slobodno kretanje ljudi i robe). Ukoliko nam sledeće godine izvještaj o pridruživanju bude ,,stagniranje" (kao što je do sada) ili ,, nazadovanje" eto ti pritiska sa tri strane (Srbija, EU i SAD) da i mi budemo dio OB. To možemo izbeći sređujući sudstvo ove godine. Do nas je i šta će se uraditi ove godine. Tačka.

Sent from my moto e5 using Tapatalk
Quote Originally Posted by guest View Post
Vidi se da je bio terenski a ne kabinetski operativac.

EU i OB ne korespondiraju jedno drugom.
Ako si dio EU šta će ti OB i kako misliš da bi Brisel to dozvolio?

Esko želi reći da je OB treća opcija za one koji neće da zaokruže euroatlanske integracije, premda se u izjavi osjeća pesimizam u vezi sa balkanskim EU integracijama.

U svakom slučaju, za nas nije imperativno, imamo još jednu priliku da se usmjerimo ka EU, ako ne uspijemo OB nas očigledno čeka.
Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
Khm khm....
https://m.cdm.me/politika/eskobar-ot...ije-za-balkan/
Srpski svet u u americkoj spoljnoj politici za balkan

Ne bih ja to nista diro
Srbija je najavila potpisivanje sporazuma o slobodnoj trgovini sa Kinom.

Mislim da ako to urade to je kraj priče o OB.

Generalno nemam problem da mogu kupiti nešto u Beogradu, Albaniji, MKD, a da ne plaćam carinu, ali imam problem ako je to zamjena za EU, odnosno ako podrazumijeva da sve zemlje iz OB moraju u isto vrijeme da uđu u EU.



Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk