
Originally Posted by
montenegrina
Ja ne znam kako se zove ta biljka (kad već Fidel pomenu), ali mi smo ih zvali mačokidaljke hahahah.
To je kao ona trvava sa debljim stablom i na vrh ima ona glava kao u obliku kupe, i onda se ubere po šaka, drugi postavi svoju biljku i tu mu udaraš da mu odsječeš glavu biljke haha. I tako dok neko na krajku ne pobijedi i posječe sve glave.
Macokidaljke...
Prvi put cujem.
A mi smo ih koristili za ove narukvice/ogrlice a podsjeti me Alapacha da smo ih koristili i za mindjuse... znaci uskljucivo za nakit.
Nismo imali te igre "kidanje glave biljci"
Last edited by Fidel Castro; 11-05-21 at 08:37.
--------------------------
Do Not Disturb.
--------------------------
Bookmarks