Ne grijesi dusu NSX. Poznat si mi kao razuman diskutant.
Vec dvoje ljudi u ranim 40tim koje poznajem su preminuli.
Dok vakcina postane efikasna proci ce u najboljem slucaju jos 6 mjeseci i umrijece jos 1200 ljudi od toga 200 u najboljim godinama.
I ja sam protivnik restrikcija ali ovo cudo ce protutnjati i pobiti mnogo neduznog naroda. Imuniteg krda.bez vakcine je moguc kao kod spanske gripe za par godina a do tada bi imali 1000+ mrtvih do 50god.
Vakcinisanje ko zeli sto prije je jedino rjesenje. Vi sto necete bicete osudjeni da u naredne 2 godine ne putujete.na zapad a COVID ce prije ili kasnije doci i do vas. Pa vi gatajte hocete li biti u ovih 2% kriticnih.