Results 1 to 25 of 121

Thread: Retro igre, konzole, emulatori (ePSXe, snes), ROM-ovi...

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,923
    Thanks Thanks Given 
    2,219
    Thanks Thanks Received 
    4,807
    Thanked in
    2,560 Posts

    Default Retro igre, konzole, emulatori (ePSXe, snes), ROM-ovi...

    Topic za sve nas koji smo se 'podigli' na ono sto se danas gleda kao retro, gejming a sto nam je u datom trenutku izgledalo kao Sci-Fi, narocito za nas koji smo gejming karijeru poceli na Nintendovom NES-u, tj. kod nas vecinom popularnim 'Terminator' imitacijama sa Super Mariom, Donkey Kongom, Bombermanom, Castlevaniom, legendarnom Contra-om, pa posle Sega Mega Drive sa klasicima poput nepreyebivog Sonica, Batmena, Earthworm Jim, Mortal Kombat, NBA Jam, da ne pricamo jos o klasicima sa Nintendovog SNES-a... Elem, sjecam se, cini mi se 96-te kad mi je ujak donio iz Njemacke Sonijev PlayStation i kad sam ga upalio, kao da mi je svemirski brod usao u kucu, mocnog a opet tako jednostavnog izgleda, jedna skoro pa savrseno kockasta konzola, na njoj jedan poklopac i tri dugmeta, moj prvi susret sa cd-ovima, e tek su mi oni posle ketridza izgledali vanzemaljski i sexy . Jos tada nije odje bilo cipovanja, pa dobih uz nju 5-6 oridji cd-ova sa igricama (Tekken 2 i ostalo neke snj igre sa danasnje distance), premocna crna donja povrsina, igre su dosle sa sve nekim upustvima, kao mala svescica velicine kutije od cd-ova (u nju su se upustva i pakovala), na nekih 15-ak strana. Danas je rijetkost i pravo malo zadovoljstvo posjedovati original retro konzole, pa se ljudi snalaze sa emulatorima na PC, da bi se podsjetili mladjih dana i bezbriznih vremena, pa medju njima i ja, od kojih je za PS1 najpoznatiji ePSXe na koji cu se ja najvise i fokusirati i povremeno na snes9x za SNES. Ostali nek budu slobodni da izbacaju koja god konzola i igra je njima bila najmilija. Ja cu poceti sa par screenshot-ova sa ePSXe-a i licno omiljenom junakinjom, supersexy Larom Croft u svijetlu piksela...


    create image url


    screenshot captor

    Last edited by technus; 20-02-19 at 22:26.
    Forever young, i want to be forever young

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem Kupujem Nintendo nes, snes i n64 ketridze/igre
    By ajde in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 18
    Last Post: 08-03-18, 12:51
  2. Kupujem Starije konzole za igre
    By pulse in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 22-01-18, 10:41
  3. Kupujem RETRO KONZOLE i KERTRIDZE: NINTENDA, SEGE i ATARIJA
    By Transporter in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 83
    Last Post: 01-06-14, 10:54
  4. Kupujem Kupujem, menjam, info, štogod - SNES video igre
    By hacker_aca in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 07-09-12, 04:46
  5. K,I: Multi out kabal, potreban za SNES
    By hacker_aca in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 23-09-10, 21:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •