Ni sam ne znam kako i zašto sam se domogao sjećanja iz prošlih vremena. Valjda zato što sam čitao neke tekstove (topike ili tako nekako), pa se priupitah da li sam i ja tamo živio.
E, iz tih vremena sjetih se ''AFERA'' koje su potresale Cetinje od BUY&C do Kampobasa.
Taman, ali poslije dugo vremena, kad počne da blijedi afera ''CRNI MAČAK'', evo afere ''KURICA'' ili ''GALINA'' (zavisno od opredjeljenja). Eksplodira poslije afera ''ROKERO''. Svim ovim i sledećim aferama predhodila je afera ''LANEROSI''
Tri korne-penal turnir se zahuktao. Ekipe se prijavljuju i poslije duela sa ekipom ''Lanerosi''( po uzoru na Talijanski fudbalski klub) kojoj je trener i šef bio Momo Rutonić, ispadaju iz daljeg takmičenja, jer gube od dobro odabrane i uigrane Momove ekipe. Bogdanovci sastaviše ekipu koju je predvodio Ćiro Đurđin. Nazvaše je ''LACIjO''. Oni su eliminisali mnoge ekipe i domogli se četvrtfinala. Parkaši su sastavili dobru ekipu koju su nazvali ''SAUTEMPTON'', i domogli se četvrtfinala. Banski stanovi su imali, mislim, najbolju ekipu koja se zvala ''BOTAFOGO'' Dalje od četvrtfinala se nije otišlo jer šefove-trenere, sve jednoga po jednoga privede u Miliciju milicajac Karašević koji je bio stojser iz sjevernih krajeva.
Đe ste tice, dreknu Komandir Vejsil kad uđe u prostoriju u koju nas je strpao Karašević, koga su Cetinjani zvali TULJAN. Komandir, mali (đeca bi rekla ićni) rastom sa duplim petama propinjaše se na prste. To mu je bila taktika da zavara procjenjivanje visine. Bolje reći da sakrije koliko je mali.
Poslije neprijatne pauze opet dreknu: Đe ste vinovnici jedni? Mislite da NAS prevarite a? E, neće moći ove noći, ja vi velim!!! Da se ko nije mrdnuo tun, dok ne dođe drug Vojo. Izađe i kračunom sa one strane zapata vrata koja nijesu imala druge brave. Mi nervozni, šapatom pitamo jedan drugoga da li zna o čemu se radi. Odgovor je bio slezanje ramena. Kako vrijeme odmiče, nervoza sve veća. Ulaznice su bile sve rasprodate, a mi ovdje čekamo nešto i Voja. Vojo, udbaš koji nije nosio kožni mantil i čizme ka Petar, dođe u neko zlo doba. Tuljan otvori ona vrata, uperi prst u Ćira i dreknu: POLAZI!!! Za Ćirom se zatvoriše ona vrata, ali se sve čuje.
- Oooo, viđi ti njega a? Misliš da mi ne znamo što vam je to LaciJo a?
- To je ime od...
- Ćuuuuut! Kakvo ime? Koga ti ođen lagaješ a? Govori za koga radiš?(pljus, pljus)..
- Druže Perko...
- Pljus, pljus odjeknuše šamarčine. Nijesam ti ja Perko!!! Ja sam Vojo! Pljus, pljus... Za koga radiš, lijepo da si sve ispričao, jer mi sve znamo, ali oću da nam sam ispričaš. Jednom riječju kao da se kaješ.
- Mi samo igramo na male golove.
- A, je li? A ono tri korne penal? Što vi to znači a ? Misliš da mi ne znamo? Nama oćete da zavarate tragove??? GO VO RIIII !!!!
Tada je imao nastup Tuljan, jer se čulo nešto tupo, a saznao sam kad sam ja bio pred Vojom, da taj zvuk proizvodi pendrek po leđima, kad u djelić sekunde poslije udarca hrupi vazduh iz pluća pa naleti na stisnuta usta.
Sve nas je redom ispitao Vojo, i napisali smo izjave oteklija obraza, da radimo za strane sile.
E, sad mrš kući, i nemoj da je neko izašao i pičao o ovome sa nekim. Mršššš !!!

Opis afere ''CRNI MAČAK'' slijedi

Ivanbegovac.
www.buronja.blogspot.com