fabija, zasto ne objasnis da ameri nemaju 'istu mjeru' za oktane kao mi.
Americkih 87 i 89 ne znaci da ima 'evropskih' 89 oktana. Dobar dio planete mjeri oktane u RON-ima, a ameri u AKI.
Otprilike 85 aki je 90 oktana, 91 aki je 98 i tako nekako.

Znam da dosta 'kolega' tamo voze high-powered cars na max 93 aki.