Page 745 of 745 FirstFirst ... 245645695735741742743744745
Results 18,601 to 18,621 of 18621

Thread: Gorivo!

  1. #18601
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,766
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Bice poskupljenje goriva.

    Sent from my SM-S928B using Tapatalk
    069/100-100

  2. #18602
    Join Date
    May 2018
    Posts
    4,570
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    2,027
    Thanked in
    1,150 Posts

    Default

    Bas, bice da iskoriste da podignu akcize hahahahaha

  3. #18603
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    3,653
    Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    1,579
    Thanked in
    785 Posts

    Default

    Nema đe više da se diže akciza za dizel vraćena je na zakonskih 50%
    A za benzin ima prilike da je dignu još 5%.

    Tako da imaju 2 scenarija za danas:

    Ili vijećaju da vrate i tih 5% na benzin. Pa bi cijens ostala bez promjena
    Ili da ne diraju akcizu i da pojeftini benzin malo.

    Što se dizela tiče na zakonski maximum je cijena. Što znači da ne može ić više gore, mora ić dolje barem 2 do 3 centa...

  4. The Following 2 Users Say Thank You to pauki For This Useful Post:


  5. #18604
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    310
    Thanks Thanks Given 
    43
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Dace nam 2-3 centa,a u realnosti cijena treba 20-30centi dolje gledajuci cijene barela i odnos dolara i eura,to zna svako ali...

    Sent from my SM-S938B using Tapatalk

  6. #18605
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    11,914
    Thanks Thanks Given 
    18,990
    Thanks Thanks Received 
    8,854
    Thanked in
    4,301 Posts

    Default

    Do sad je kolega pauki, ako se dobro sjećam, to računao u cent, tačnije znao je način obračuna. Nema tu "trebalo bi ali neće", osim ako taj način obračuna nije baš definisan nego jeo draz nečije volje.
    Ja se držim paukijeve procjene a za sledeći obračun, ako se zadrži ili nastavi pad na svjetskom nivou očekujem veće pojeftinjenje

    Sent from my 24090RA29G using Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  8. #18606
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    24,689
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    718 Posts

    Default

    Benzin gore 2c
    Dizel dolje 4c

  9. #18607
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    11,167
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    564
    Thanked in
    405 Posts

    Default

    Dizel -4 centa, benzin +2 centa

    Послато са 2510ERA8BG помоћу Тапатока

  10. #18608
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    8,092
    Thanks Thanks Given 
    1,999
    Thanks Thanks Received 
    1,333
    Thanked in
    805 Posts

    Default

    Vratili znaci akcizu i na benzin full


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  11. #18609
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    3,653
    Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    1,579
    Thanked in
    785 Posts

    Default

    Nove cijene goriva
    Eurosuper 98: 1,70 eura, rast od 0,02 eura
    Eurosuper 95: 1,66 eura, rast od 0,02 eura
    Eurodizel: 1,66 eura, pad od 0,04 eura
    Lož ulje: 1,59 eura, pad od 0,04 eura

    Ipak su vratili i akcizu na benzin. Fala Vladi CG

  12. #18610
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,978
    Thanks Thanks Given 
    594
    Thanks Thanks Received 
    1,056
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Nas Hormuz ni da takne...

  13. The Following User Says Thank You to bayo For This Useful Post:


  14. #18611
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    3,653
    Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    1,579
    Thanked in
    785 Posts

    Default

    Kad se Dizel na €uro ipo vrati...



  15. #18612
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    3,653
    Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    1,579
    Thanked in
    785 Posts

    Default

    Akcize na benzine od juče se plaćaju u punom iznosu i cijene za građane više neće biti umanjene odlukom Vlade.

    Nakon skoro tri mjeseca umanjivanja akciza na dizel i benzine, Vlada je u ponedjeljak donijela odluku da ukine i poslednje umanjenje na benzine od pet odsto, pa se sada i na tu vrstu naftnog derivata plaća puna cijena.

    Tako od juče je akciza na benzine 54,9 centi po litru, a na dizel od prošlog utorka 44 centa.

    Cijena dizela od juče je 1,66 eura, dok su benzini 1,66 eura i 1,70 eura.

    Od sada su vozači u potpunosti prepušteni tržištu i posledicama globalnih dešavanja. U korist vozačima idu dešavanja na relaciji SAD i Iran i najava potpisivanja sporazuma u petak. Tržište će sigurno pozitivno odreagovati na sporazum, a za koliko centi će biti jeftinije gorivo vidjećemo nardnog ponedjeljka.

    Kada je izbio sukob dizel je bio 1,34 eura, a benzini oko 1,45 eura. Vlada je posledih mjesec dana uvijek dizala akcize kada je trebalo da pojeftini dizel i držala mu cijenu oko 1,7 eura.

  16. #18613
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    24,689
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    718 Posts

    Default

    25c razlike izmedju 95 i 100 oktana.


  17. #18614
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    3,653
    Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    1,579
    Thanked in
    785 Posts

    Default

    Njemačka


  18. #18615
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    3,653
    Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    1,579
    Thanked in
    785 Posts

    Default

    Prema informacijama koje smo dobili iz Udruženja naftnih kompanija, benzin bi trebalo da pojeftini između sedam i osam centi, dok bi dizel trebalo da bude jeftiniji od 10 do 12 centi po litru. Na ovo smanjenje Vlada ne može uticati, odnosno ne može ga neutralisati, kao što je bio slučaj prethodnih mjeseci.

  19. The Following 3 Users Say Thank You to pauki For This Useful Post:


  20. #18616
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    15,606
    Thanks Thanks Given 
    6,170
    Thanks Thanks Received 
    5,812
    Thanked in
    3,362 Posts

    Default

    Jedina pozivna stvar koju je slucajno napravio naftaski lobi i vlada u neznanju , za gradjane zbog svog straha od negativnog poslovanja je uskladjivanje cijena goriva na nedeljnom nivou

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  21. #18617
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    24,991
    Thanks Thanks Given 
    4,275
    Thanks Thanks Received 
    8,249
    Thanked in
    3,142 Posts

    Default

    Sad ce se to brzo vratit na dvije nedelje.

    Sent from my SM-A566B using Tapatalk

  22. #18618
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    26,029
    Thanks Thanks Given 
    1,789
    Thanks Thanks Received 
    2,312
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pauki View Post
    Prema informacijama koje smo dobili iz Udruženja naftnih kompanija, benzin bi trebalo da pojeftini između sedam i osam centi, dok bi dizel trebalo da bude jeftiniji od 10 do 12 centi po litru. Na ovo smanjenje Vlada ne može uticati, odnosno ne može ga neutralisati, kao što je bio slučaj prethodnih mjeseci.
    Neka sam ja sipao 60l danas haha

    Inace tacno 100€

  23. #18619
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    3,653
    Thanks Thanks Given 
    84
    Thanks Thanks Received 
    1,579
    Thanked in
    785 Posts

    Default

    Ako si u BiH sipao onda je ok jer je jeftinije no kod nas


  24. #18620
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    6,593
    Thanks Thanks Given 
    1,670
    Thanks Thanks Received 
    2,639
    Thanked in
    1,195 Posts

    Default

    Sve vrste goriva će pojeftiniti od ponoći, saopšteno je iz Ministarstva energetike i rudarstva.

    Eurosuper 98 će koštati 1,63 eura i biće jeftiniji sedam centi, koliko će pojeftiniti i Eurosuper 95 - cijena sada iznosti 1,59 eura.

    Dizel će biti jeftiniji 11 centi i koštaće 1,55 eura.

    Lož ulje je jeftinije 11 centi i koštaće 1,48 eura.

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...e-vrste-goriva

    Sent from my S25+ using Tapatalk

  25. #18621
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    11,808
    Thanks Thanks Given 
    2,380
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,498 Posts

    Default

    Srecno bilo u oba doma.....

    Sent from my Xiaomi 17T using Tapatalk

Page 745 of 745 FirstFirst ... 245645695735741742743744745

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Gdje kupiti gorivo?
    By Icarus in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 8
    Last Post: 06-01-11, 18:28
  2. I.Kvalitetno gorivo
    By Snowman70 in forum Ostali oglasi
    Replies: 19
    Last Post: 18-08-10, 09:12
  3. Gorivo!
    By brzi_pas in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 115
    Last Post: 28-12-07, 22:28
  4. gorivo
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 29-02-04, 14:28
  5. fenomen kazaljke za gorivo
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 38
    Last Post: 11-02-04, 23:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •