Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 27

Thread: Pirelli Home Gateway

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,054
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Pirelli Home Gateway

    Pirelli DRG A225G je ADSL ruter koji daje mogucnost pruzanja vise servisa korisnicima, pa se zato naziva i Home Gateway (HGW). Korisnik koji kod sebe ima ovaj uredjaj, ima mogucnost da dobije i televiziju i internet pristup i prenos glasa (u buducnosti), sto se sve zajedno oznacava kao TRIPLE PLAY usluga. Takodje korisnik moze koristiti i samo jedan servis, npr. televiziju. Ovaj uredjaj posjeduje 4-portni svic na kome su dva porta rezervisana za televiziju a dva za internet pristup, zatim wireless, i prikljucke za telefoniju (taj servis je jos u pripremi). Postupak instalacije HGW opreme je jednostavan. Na zadnjoj strani HGW se nalaze portovi za ADSL liniju, prikljucenje racunara, Set Top Box-a.

    Nacin povezivanja prikazan je na sljedecim slikama:





    Napomena: ukoliko nemate ISDN prikljucak, postupak povezivanja je isti kao na slici, s tom razlikom što nema ISDN NT uredjaja izmedju telefona i splittera (telefon se direktno povezuje sa portom na splitteru).



    Da bi koristili IPTV, potrebno je da svoj Set Top Box ukljucite na JEDAN OD PRVA DVA ethernet porta.



    SCART kablom povezite vas TV prijemnik sa STB-om.



    Da bi imali pristup Internetu, racunar ili switch treba da ukljucite u TRECI ILI CETVRTI ethernet port. Internetu se takodje može pristupiti preko wireless-a.
    Last edited by helpdesk; 16-03-08 at 14:38.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,054
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za konfigurisanje se koristi WEB interfejs. Da bi se mogla raditi konfiguracija neophodno je da racunar, ciji se mrezni adapter povezuje sa ethernet portom dobije automatski adresu od HOME GATEWAY opreme koja ima DHCP server. Racunar, switch, ..., povezujemo sa portovima 3, 4 na CPE kutiji.

    1. Adresu routera 192.168.1.254 ukucajte u browseru



    2. Pojavice se prozor u koji treba da unesete user i lozinku (iptv, iptv)



    Kliknete na LOGIN.

    Kada prodjete autorizaciju, otvara se novi prozor sa menijem u kojem možete da HOME GATEWAY opremu.

    Da bi podesili HOME GATEWAY opremu da sama uspostavi konekciju, cim se ukljuci racunar, potrebni su slijedeci koraci:

    3. Izaberite WAN



    Otvorice vam se prozor sa detaljnim opisom konfigurisanja. U polje Username ukucajte e-mail adresu, u polje Password lozinku.

    Kliknite na SAVE SETTINGS.

    4. Status konekcije možete provjeriti ako kliknete opciju STATUS u glavnom meniju


  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,054
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Wireless je po defaultu iskljucen. Enkripcija je WPA/WPA2, WEP. Kao key se koristi serijski broj uredjaja koji je upisan na naljepnici sa donje strane uredjaja.

    1. Adresu routera 192.168.1.254 ukucajte u browseru



    2. Pojavice se prozor u koji treba da unesete user i lozinku (iptv, iptv)



    Kliknete na LOGIN.

    Kada prodjete autorizaciju, otvara se novi prozor sa menijem za konfigurisanje HOME GATEWAY opreme. U narednim koracima prikazujemo moguc nacin izmjene (rekonfiguracije), podesavanja za wireless.

    3. Izaberite WIRELESS



    Enable or disable Wireless module function - iskljucivanje/ukljucivanje wireless-a
    Channel and SSID – promijeniti kanal, naziv wireless mreže
    Access Control - MAC Filtering Table
    Security - podesiti zaštitu, definisati nivo enkripcije.

    4. Biranjem opcije Connect se pokrece autorizaciju na AP



    Autorizacija na AP podrazumijeva unosenje generisanog Network Encryption key.



    Biranjem opcije Connect pokrece se autorizacija na AP nakon unesenog Network Encryption key.

    Last edited by helpdesk; 16-03-08 at 15:02.

  4. #4
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,278
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Hahahaha, ko nam se to vratio ))

  5. #5
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,390
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    u velikom stilu , t-com nam je ponovo na binu

  6. #6
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    9,553
    Thanks Thanks Given 
    2,369
    Thanks Thanks Received 
    494
    Thanked in
    313 Posts

    Default

    Neka, neka... I da se ovo stavi pod sticky

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,474
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,445
    Thanked in
    2,609 Posts

    Default

    Još samo da objasniš:
    • Kako povezati više od jednog televizora sa jednim Extra TV priključkom?
    • Kako prebaciti snimljeni materijal sa HDD -a Extra TV uredjaja?
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. #8
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,711
    Thanks Thanks Given 
    666
    Thanks Thanks Received 
    81
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Još samo da objasniš:
    • Kako povezati više od jednog televizora sa jednim Extra TV priključkom?
    • Kako prebaciti snimljeni materijal sa HDD -a Extra TV uredjaja?
    - https://forum.cdm.me/showpost.php?p=...postcount=1426
    - Ne moze.
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,474
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,445
    Thanked in
    2,609 Posts

    Default

    Aj vidjećemo na ljeto kako može... :joint:
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  10. #10
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,859
    Thanks Thanks Given 
    2,815
    Thanks Thanks Received 
    3,098
    Thanked in
    1,528 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Još samo da objasniš:
    • Kako povezati više od jednog televizora sa jednim Extra TV priključkom?
    • Kako prebaciti snimljeni materijal sa HDD -a Extra TV uredjaja?
    1. Za sada ne mozes nikako i to je odje napisano bar 16373984594983 puta
    2. Ni to za sada ne moze -------------- // -------------------- :

  11. #11
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako da konfigurišem ovo čudo na Linux-u?

  12. #12
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    419
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Još samo da objasniš:
    • Kako povezati više od jednog televizora sa jednim Extra TV priključkom?
    • Kako prebaciti snimljeni materijal sa HDD -a Extra TV uredjaja?
    ovo prvo je jednostavno , samo sto se mora gledati isti kanal na svim televizorima

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,474
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,445
    Thanked in
    2,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    1. Za sada ne mozes nikako i to je odje napisano bar 16373984594983 puta
    2. Ni to za sada ne moze -------------- // -------------------- :
    1. Može pomoću skarta, ali mi to nije cilj
    2. Čemu onda HDD ako mu ne mogu pristupiti?
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #14
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    1,735
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    1. Može pomoću skarta, ali mi to nije cilj
    2. Čemu onda HDD ako mu ne mogu pristupiti?
    Pa da snimas emisije, premotavas i sl.

    Na zalaost, sadrzaj je zasticen pa ga ne mozes ni prevuci na hard disk, niti presnimiti na externi uredjaj kao sto su hard disk ili dvd recorder, video recorder i sl.
    ne znam, nemam, ne mogu, necu

  15. #15
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    somewhere over the rainbow-MNE
    Posts
    725
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vec sam postirala na topic "Extra Tv" pa su me uputili na ovaj thread.
    Pokusavam konfigurisati svoju wireless mrezu na Asus Eee 4G laptopu, i sada taj WEP broj me buni. Koristim Pirelli ruter za Extra Tv i ADSL konekciju, ispod uredjaja sam nasla 3 broja - jedan je serial, drugi je neki P/N, a treci je MAC address. Nijedan nije desetocifreni, P/N je devetocifreni i sastoji se samo od cifara, serial je osmoclani, sa jednim slovom ostali su brojke, a Mac address je 12-clani, mijesano slova i brojke. Koji da ubacim? U konfiguraciji konekcije, trazi se, pored "key" i "key index" koji sadrzi selekciju projeva 1, 2, 3 ili 4. Koju da stavim?
    konekcija mi je za sada na "pending"...
    Cuvam te,ne dam nikom da te dira
    na dlanu si
    moja tajna... urezana...

  16. #16
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    somewhere over the rainbow-MNE
    Posts
    725
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nista, evo sredila sam sama sve. Trebala sam ukucat KEY koji je ponudjen u SECURITY podopciji, na meniju Wireless. On je u hexadecimalnom formatu. A key index sam stavila 1, kao i na laptopu i to je bilo to. Ide dosta brzo.
    Cuvam te,ne dam nikom da te dira
    na dlanu si
    moja tajna... urezana...

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,844
    Thanks Thanks Given 
    1,680
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    436 Posts

    Default

    A on je isto kao serijski broj na etiketi na uredjaju?

  18. #18
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    somewhere over the rainbow-MNE
    Posts
    725
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uopste nije isti. ovaj kljuc ima koliko mi se cini 26 cifara.
    evo sam ikod ujaka dosla, njemu je drugaciji key (moj je imao kombinaciju borjva i slova, a njegov samo brojeva).
    Cuvam te,ne dam nikom da te dira
    na dlanu si
    moja tajna... urezana...

  19. #19
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Titania View Post
    uopste nije isti. ovaj kljuc ima koliko mi se cini 26 cifara.
    evo sam ikod ujaka dosla, njemu je drugaciji key (moj je imao kombinaciju borjva i slova, a njegov samo brojeva).
    pa zato sto je tvoj HEX a njegov ASCII
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,844
    Thanks Thanks Given 
    1,680
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    436 Posts

    Default

    Za svaki router je razlicit default wep/wpa key, bas iz razloga sigurnosti.

  21. #21
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    1,735
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Meni od sinoc wireless nic pravi dvije??? wireless konekcije sa pirelli routerom. Vista x64. nisam probao reset routera jos.

    Jednu je OK i ima pravi naziv i private network je a druga je unidentified network a ima isto pravi naziv, koji sam ja dao. Kad se diskonektujem s bilo koje, diskonektujem se s rutera skroz. Kad odem u network connections i kad mi ispod naziva wireless kartice pise unidentified onda nemam interneta a kad pise pravi naziv mreze onda imam internet. Nisam nista dirao prilikom pristupa routeru. nasao sam dugme za disconnect sa interneta u status meniju, ali connect ne mogu naci, valjda se sam konektuje. Sto cinjet?
    ne znam, nemam, ne mogu, necu

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,844
    Thanks Thanks Given 
    1,680
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    436 Posts

    Default

    Probaj da restartujes router. Connect ce se pojaviti umjesto disconnect

  23. #23
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    1,735
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Probaj da restartujes router. Connect ce se pojaviti umjesto disconnect
    Resetovo sam ga preko web interface-a. Sad je taj problem rijesen, a msn se stalno reconnectuje, kao i sto rapidshare downloads malo prekidaju, a mislim i da izgubim internet konekciju povremeno, no o tome sam pisao u korisnickim problemima
    ne znam, nemam, ne mogu, necu

  24. #24
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    1,735
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Pomagajte.

    Promijenih (koliko se sjecam) pristupni login pirelli ruteru koji je bio iptv iptv. Sad se ne mogu sjetiti (mislim) novog logina a bi da dodam neke mac adrese i wireless podesavanja. Sto mi je cinjeti? Thx

    EDIT: Pfff... username i pass su bili OK, nego nisam mogao uci u ruter zbog drugog problema (neidentifikovanog).
    Problem rijesen hard resetom routera
    Last edited by =]Vlado[=; 15-02-09 at 09:37.
    ne znam, nemam, ne mogu, necu

  25. #25
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    1,735
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Pitanje za wireless freaks:

    Imam kod sebe asus F5VL notebook sa atheros ar5007eg wireless karticom.

    Nakacim se uspjesno na pirelli iz susjedne sobe i 5-6 metara oko routera ali odem li u dvoriste ili 2-3 zida dalje, signal se potpuno izgubi.

    Mogu li ucinjeti sto, jer bi mi valjo wireless i 10m dalje od rutera recimo...?

    Thx for any info on this.
    ne znam, nemam, ne mogu, necu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 3D Home architect Design Suite Deluxe 8
    By hercules in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 9
    Last Post: 27-01-08, 09:15
  2. Home Sweet Home
    By Nikolina in forum CG dijaspora
    Replies: 62
    Last Post: 19-06-07, 12:38
  3. England Premier League06/07
    By cookie in forum Ostali sportovi
    Replies: 830
    Last Post: 04-06-07, 01:03
  4. Windows XP Home Edition download
    By Totalno_LooD in forum Software
    Replies: 4
    Last Post: 29-06-06, 11:49
  5. Home made
    By CicaMaca in forum Ženski kutak
    Replies: 1
    Last Post: 30-01-06, 21:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •