Page 13 of 30 FirstFirst ... 39101112131415161723 ... LastLast
Results 301 to 325 of 739

Thread: Tržište automobila u Crnoj Gori

  1. #301
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,433
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    549
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Imam drugara špeditera i kada sam kupovao automobil zovnem ga da ne zna nekoga. Kaže imam super drugara vlasnika jednog od placeva na CT (me znam iskreno kojeg) nabavio je i za sebe auto a i inače su baš dobro drugari.
    Elem, on ga nazove i pita "imam super drugara on bi auto ali kao za mene" i u tom trenutku prekida razgovor. Nije bilo ni priče koji model, godište, gorivo, budžet, ništa .. Kaže drugar mu rekao "nemam nijedan auto na placu da valja, a za tvog drugara ću uvesti auto da valja"..

    Toliko o tome. Na kraju sam kupio skuplje ali koliko toliko provjereno u Kramaru.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  2. #302
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,417
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Mondo auto i ventura su najbolji i prodavci na nasem trzistu. Jedini uzimaju sa licitacija iz francuske auta. Nema preko njih, 3 auta sam uzeo kod njih. Kad mi treba ni ne gledam druge placeve osim ta dva.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  3. #303
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Upravo tako. E sad sto bi oni da ofarbaju branik da se ne vidi ogrebotina neka pa to urade na livadu i pri tome promase boju to je drugo. Ali za kljucne stvari ne brines


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  4. #304
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    i što je to auto stavljeno na licitaciju jer se nekad ni kod nas ne može napravit za neke normalne pare isto nema veze, generalno petorica prođu dobro sa tim autima sa licitacije ali zato šesti plati za svu petoricu pa kako koga zapane
    She is only here to annoy herself!

  5. #305
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Jedan moj drug je kupio novog bmw...
    Lik inace vozi kao penzioner, nije uzeo bmwa da bi se trkao, nego zato sto ima para, to mu je bio drugi bmw... pazio ga je i cuvao samo tako...
    Dok je auto bio u garanciji, vise je bio u servis nego kod njega... mislim da nema dijela koji nije primijenio...
    Cim mu je istekla garancija, poslije 2 mjeseca se ponovo pokvario, i istoga trena ga je stavio na autodiler..
    Mogu mislit kako se usrecio taj sto je uzeo auto...
    Dakle pricamo o potpuno novim kolima, i to bmwu koji je kostao vise nego stan u kojem zivim...
    E sad, mogu mislit kakvi su ovi razdrkani francuzi sa licitacija...
    Sigurno da se tu mogu ubosti normalna kola, ali sigurno ima i lametina... kupovina macka u dzaku, kao i svaki polovnjak...

    Medjutim, sva ta auta na licitaciju prolaze neki tehnicki pregled prije toga, tu je navedeno sto sve fali na autu, plus je kilometraza prava...
    I to za ovoga Kokotovica svi kazi, da je tako kako pise u papirima... naravno da ce i oni malo nasminkati taj auto za prodaju... a kola su im sto se cijena tice najpovoljnija u drzavi, pa evo prodaje novog Megana za 8500, na sve ostale placeve je preko 10 hiljada...

    Meni je lik spustio cijenu za 350 ili 450e (bilo je 50, to sam zapamtio) na okruglu cifru...
    Ima blago klosarski stav, mozda bi ostavio bolji utisak sa je malcice ljubazniji, ali rekao bih da je ok lik

  6. #306
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    nema što bez da počnu da dolaze francuzi kod njega da trguju pa da uvoze nazad...
    She is only here to annoy herself!

  7. #307
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,044
    Thanks Thanks Given 
    473
    Thanks Thanks Received 
    208
    Thanked in
    135 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Imam drugara špeditera i kada sam kupovao automobil zovnem ga da ne zna nekoga. Kaže imam super drugara vlasnika jednog od placeva na CT (me znam iskreno kojeg) nabavio je i za sebe auto a i inače su baš dobro drugari.
    Elem, on ga nazove i pita "imam super drugara on bi auto ali kao za mene" i u tom trenutku prekida razgovor. Nije bilo ni priče koji model, godište, gorivo, budžet, ništa .. Kaže drugar mu rekao "nemam nijedan auto na placu da valja, a za tvog drugara ću uvesti auto da valja"..

    Toliko o tome. Na kraju sam kupio skuplje ali koliko toliko provjereno u Kramaru.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Ista stvar se meni desila kad sam kupovao auto na Ct, ogroman plac a vlasnik je posteno rekao, zbog poznanstva, da ima samo jedno auto koje bi mi preporucio (peugeot 206) i da njega planira da ostavi za cerku...
    But if you never try, you'll never know..

  8. #308
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    E moj care...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  9. #309
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,789
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,514
    Thanked in
    2,607 Posts

    Default

    I ti onda navalis bas za taj Pug...


  10. #310
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Na nisana vidim 3 sive boje. A na alfu je braniku pogodjena boja kao su braca Matici farbali, a isto tako vracen na mjesto



    Sent from my p30 pro using Tapatalk

  11. #311
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    lik koji to farba vjerovatno završi 10 auta dnevno, najbolje da će im pogađat boju

    nego bitno je da sija da je dobro godiste i da je dizel, lako cemo za ostalo
    She is only here to annoy herself!

  12. #312
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Evo ja ne vidim tri boje, kao ni na ovu Alfu neki problem...
    I dok ja ne vidim meni je top...

    Kramar je br1 u CG, što se tiče ozbiljnosti...
    Generalno mana placeva u CG je što ne rade zamjenu polovno za polovno, nego prvo da nađem auto koje mi se sviđa, pa da prodam moje i molim se da taj ne prođe...
    Druga mana je što ne dozvolja većina da se vozilo odvede do majstora, čim mi to kaže prodavac ja ga lijepo pozdravim. Poslije ide priča možeš dovesti majstora ođe...

    Drugi najozbiljniji su Prima Car. Takođe uvjek natega, ali se sve može dogovoriti kada vide napokon da si kupac.

    U PG placeva nikad ništa nisam kupio, što zbog izbora, što zbog cijena, a najviše zbig priče koja je... Ufff..

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  13. #313
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Ne vidis razliku branika i haube na alfi?

    Sent from my p30 pro using Tapatalk

  14. #314
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Bugi ne vidi i on ce ga kupit, ali ce ga zato poslije tesko prodat
    She is only here to annoy herself!

  15. #315
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,329
    Thanks Thanks Given 
    730
    Thanks Thanks Received 
    1,193
    Thanked in
    666 Posts

    Default

    Citam i razmisljam zivimo li u istom okruzenju.

    Kupovao nekad na Cetinje (Prima Car) kada nije bilo u PG placeva taj auto se nije kvario (Toledo 1.8 benz, jedina mana tom motoru je bila bombina i komutator paljenja, mada je to bio problem kod tih Vw motora). Naredno auto takodje kupljeno na Cetinje (Seat Ibiza 1.4TDI), ne znam kod koga, samo redovan servis i potrosni materijal. Sledece Reno Megane kod lika koji je bio kod pumpe prema Tuzima, sada je preko puta Stanica (registracija auta na Zabjelo, zablokirao mi mozak prezova se na B.). Megane 1.5 dci je i dalje kod oca 8 godina, problema nikakvih sem redovni servis i potrosni materijal. Nakon toga takodje kod istih Senic 1.9dci, redovni servis i dva stabilizatora (40-60 eur). Poslednje auto kupio preko licitacije, dosta jeftinije ispalo nego ovdje, sve po PS, sve mi potvrdili u ovlacenom servisu i zamislite izaslo mi auto iz servisa posle detaljnog pregleda i rekli da ne mora nista da se servisira jer je sve ok i vide cak kada je ulje poslednji put mijenjano. Vozim ga evo godinu i presao sam 15.000 i nemam problema. Zamijenio sam ulje i filtere kada je doslo vrijeme za to.

    P. S. Mijenjam kola na 4-5 godina, cisto da imate okvirnu sliku.
    P. S. 2 Ni jedno mi auto nije bilo izvorni vw i kosoki i ne vidim neki problem u tome bez ako ne patim od rijetkoh bolesti.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  16. #316
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,687
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    196 Posts

    Default

    nama marko ventura nije dao da provozamo 3008 ako nismo kupci...reko care da bi bili kupci moramo śes u njega, ne kupujemo krtolu...nedelja 15h februar mjesec, rekli mu sj dolazimo sa majstorom u 10 ujutru i ceramo...ujutru ga zvali veli auto je prosao ... pošli kod čupka u mondo uzeli istog takvog, dobili pregled i provjeru u office dzabe, 20%na sve servise ubuduce, kola uzeli odma, platili posle dan dva preko racuna, sve evropski

    MIX 2

  17. #317
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gitarista View Post
    Moze li mi neko objasniti kako moze npr passat 2012 kostati 11000e, a renault megan 2015 5500e?

    Ja to vise ne razumijem, jer danas svi gledaju godiste i kilometrazu...
    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Zavisi od stanja, opreme i km, ali kao prvo Passat je za dvije klase veci, i za 10 klasa bolji.


    Treba da shvatite da Renolu pada cijena u svijetu i kod nas, zato sto je, pazi, *****.
    Ja sam prošle godine trgovao megana 6200eur.
    Imam fakturu iz Fransucke, mislim da je oko 3.400eur. Da li je moguće da je tamo tako malo plaćen?
    Ne vjerujem da u Fransucku nešto mute i petljaju, oko izbjegavanja poreza.

  18. #318
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    desi se da stavljaju manje na fakturu
    She is only here to annoy herself!

  19. #319
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,963
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    Pa sve i da je plaćen toliko, odje placas pdv 21% (carinu od 5% ne valjda)

    Placas slepu 700e, papire raznorazne kad stigne... Tako da izadje to oko 5000e

  20. #320
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Titograd
    Posts
    1,639
    Thanks Thanks Given 
    1,474
    Thanks Thanks Received 
    508
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    Ostao sam duzan da pojasnim zasto sam rekao da se zaobilazi Ventura.

    Posao je brat tamo, sa zajednickim prijateljem Kokotovica, i kupio auto. Ovaj mu je rekao da auto nema greske, da je top, standardna prica. Ne moze da se vodi kod majstora, mozes ti da dovedes majstora da ga on malo pogleda ali to je to u sustini. Sto se desava, sjutra dan, auto ne moze nidje. U tom trenutku ne znamo sto je, ali pretpostavljamo da je dizna. Nakon poziva, veli tip dovedi ga da popravim ja. Pare, kaze, necu da ti vratim i kola ne mozes da zamijenis jer je auto bio ispravan i u top stanju dok je bio kod mene, ali ja mogu da ti popravim to samo nadji slepu. Nemoj ga popravljat kaze u Podgoricu, ne vjerujem ja tim majstorima dolje nista. Odslepasmo auto, slepom koju je on poslao. Sjutra dan zove, napravljeno kaze. Mi tamo, brat proba auto.. ide dobro. Kaze napravio sam ti ovo, zamijenio diznu, ali mora da si sipa lose gorivo. Krenusmo mi da idemo, veli Marko - slepa treba da se plati. Da se plati slepa? Uz kratko natezanje i prepirke on rece da ce preuzet troskove slepe. Posteno, nema sto.


    Ja razumijem da je to stvar sa polovnjacima, da ne znas sto ces ubosti, ali posli smo tamo sa pricom da je tip najbolji, da nece da zajebe. Pa nije bas tako. Sto se mene tice, negativna reputacija.

  21. #321
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Titograd
    Posts
    1,639
    Thanks Thanks Given 
    1,474
    Thanks Thanks Received 
    508
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by radza-madza View Post
    nama marko ventura nije dao da provozamo 3008 ako nismo kupci...reko care da bi bili kupci moramo śes u njega, ne kupujemo krtolu...nedelja 15h februar mjesec, rekli mu sj dolazimo sa majstorom u 10 ujutru i ceramo...ujutru ga zvali veli auto je prosao ... pošli kod čupka u mondo uzeli istog takvog, dobili pregled i provjeru u office dzabe, 20%na sve servise ubuduce, kola uzeli odma, platili posle dan dva preko racuna, sve evropski

    MIX 2
    Ista stvar, ako nisi ozbiljan kupac ne mozes da probas auto.

  22. #322
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Titograd
    Posts
    1,639
    Thanks Thanks Given 
    1,474
    Thanks Thanks Received 
    508
    Thanked in
    263 Posts

    Default

    Inace, ne znam je li ko stavljao, vjerovatno jeste ali nije zgoreg da se ponovi. Vecinu auta, koju ovi nasi prodavci licitiraju u Francuskoj, mozete naci na https://www.alcopa-auction.fr/en/. Tu mozete kucat broj sasije ili tablice, (mada i na google ako kucate br sasije / tablice) mozete naci auto, u najvecem broju slucajeva, koje vas interesuje. To me je spasilo prije dvije godine da ne uzmem C4 kod izvjesnog Obrada iz Niksica, koji je kupljen havarisan, i onda popravljan pa prodavan s pricom da je kao nov.

  23. #323
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Illuminated View Post
    Ostao sam duzan da pojasnim zasto sam rekao da se zaobilazi Ventura.

    Posao je brat tamo, sa zajednickim prijateljem Kokotovica, i kupio auto. Ovaj mu je rekao da auto nema greske, da je top, standardna prica. Ne moze da se vodi kod majstora, mozes ti da dovedes majstora da ga on malo pogleda ali to je to u sustini. Sto se desava, sjutra dan, auto ne moze nidje. U tom trenutku ne znamo sto je, ali pretpostavljamo da je dizna. Nakon poziva, veli tip dovedi ga da popravim ja. Pare, kaze, necu da ti vratim i kola ne mozes da zamijenis jer je auto bio ispravan i u top stanju dok je bio kod mene, ali ja mogu da ti popravim to samo nadji slepu. Nemoj ga popravljat kaze u Podgoricu, ne vjerujem ja tim majstorima dolje nista. Odslepasmo auto, slepom koju je on poslao. Sjutra dan zove, napravljeno kaze. Mi tamo, brat proba auto.. ide dobro. Kaze napravio sam ti ovo, zamijenio diznu, ali mora da si sipa lose gorivo. Krenusmo mi da idemo, veli Marko - slepa treba da se plati. Da se plati slepa? Uz kratko natezanje i prepirke on rece da ce preuzet troskove slepe. Posteno, nema sto.


    Ja razumijem da je to stvar sa polovnjacima, da ne znas sto ces ubosti, ali posli smo tamo sa pricom da je tip najbolji, da nece da zajebe. Pa nije bas tako. Sto se mene tice, negativna reputacija.
    odlicno si ti prosao...
    She is only here to annoy herself!

  24. #324
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,171
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Illuminated View Post
    Inace, ne znam je li ko stavljao, vjerovatno jeste ali nije zgoreg da se ponovi. Vecinu auta, koju ovi nasi prodavci licitiraju u Francuskoj, mozete naci na https://www.alcopa-auction.fr/en/. Tu mozete kucat broj sasije ili tablice, (mada i na google ako kucate br sasije / tablice) mozete naci auto, u najvecem broju slucajeva, koje vas interesuje. To me je spasilo prije dvije godine da ne uzmem C4 kod izvjesnog Obrada iz Niksica, koji je kupljen havarisan, i onda popravljan pa prodavan s pricom da je kao nov.
    Stavljao sam ja davno alcopa je nekadašnji australefr sa njim i https://www.bca.com/fr/BCAuto-Encheres/

    to su dvije kuće možda i najače što se tiče liciticija u FR


    A što se tiče probanja auta kod nas ja razumijem kupca kad daje pare da oće da proba auto, a razumijem i auto placeve što ne daju da se proba, auta nemaju osiguranje kao prvo i osnovno, ne proba ni on ni jedno tamo dje ih kupuje mislim da ni motor ne može da upali bar što se tiče FR licitacija..

  25. #325
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,044
    Thanks Thanks Given 
    473
    Thanks Thanks Received 
    208
    Thanked in
    135 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    I ti onda navalis bas za taj Pug...
    Nije isla prica u tome smjeru da bi se kupio taj pug jer je on znao kakvo auta sam trazio, a pug nije imao nikakve veze sa ovim sto sam trazio i naravno da ga nisam uzeo...
    Odje se prica samo kakva su auta po placevima.

    Polovno auto treba kupit samo od druga/prijatelja ili od nekog koga znas i to je to
    But if you never try, you'll never know..

Page 13 of 30 FirstFirst ... 39101112131415161723 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. DVB-T2 u Crnoj Gori
    By milos179 in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 1860
    Last Post: 23-01-23, 20:45
  2. Tržište radne snage u Crnoj Gori
    By MonterO in forum Ekonomija
    Replies: 3
    Last Post: 21-04-10, 10:16
  3. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. KOLIKO AUTOMOBILA IMA U CRNOJ GORI?
    By strigger in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 42
    Last Post: 16-02-04, 04:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •