Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 51

Thread: Offshore registracija vozila na Cook Islands tablice

  1. #1
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Offshore registracija vozila na Cook Islands tablice

    Zdravo svima,


    Moje ime je Zoltan Szabo i ja sam General Manager Americke kompanije Impex Trading Ltd. Zeleo bih u nekoliko recenica da vas upoznam sa ne tako novim a opet interesantnim vidom registracije vozila.
    Ukoliko imate mogucnost da vozite auto stranih registarskih tablica registracijom vozila na Cook Islands tablice dobicete mogucnost da registrujete vozilo bez troskova carine i PDV-a. Ukoliko ste vozilo uvezli iz Uurope ili Amerike mozete uraditi i povracaj PDV-a i na ta nacin ostvariti dodatnu ustedu.
    Druga velika prednost ovog vida registracije jeste sto kod registracije vozila na Cook Islands tablice vozilo ne mora da buse fizicki prisutno na Cook Islands (Kukovim Ostrvima) sto znaci da vam nije potreban tehnicni pregled. Cena prve registracije sa svim troskovima je ista za sva vozila bez obzira da li se radi o novom ili polovnom vozilu. Cenu registracije neodredjuje ni cena vozila niti njegova kubikaza ili snaga vozila. Nije bitno dali vozilo poseduje EURO 1 ili EURO 7 standard ili je uvezeno iz Amerike i uopste nema mogucnost za homologaciju. Da li vozilo ima plin ili zatamljena stakla. Znaci radi se o legalnoj registraciji vozila koja neuslovljava vlasnika da se ponasa po standardima Europske unije, Amerike ili Balkana.
    Slicna situacija je i sa produzenjem registracije, ona se vrsi jednom godisnje i to u MARTU i cena je ista za sva vozila.
    Ukoliko imate zelju da registrujete vozillo na Cook Islands tablice a nemate dvojne papire mi vam mozemo obezbediti vozacku dozvolu izdadu sa Novog Zelanda. Vozilo se direktno registruje na vlasnika pri cemu MUP na Cook Islands odobrava privremeno mesto boravka, na osnovu te dokumentacije postoji mogucnost da se vlasniku tako registrovanog vozila izda i vozacka dozvola koju izdaje Ministrastvo na Novom Zelandu. Ova usluga se dodatno naplacuje i moguce je dobiti samo priliko prve registracije vozila i mogu je dobiti SAMO lica koja imaju registrovana vozila na Cook Islands tablice.
    Vise informacija o prednostima offshore registracije vozila na Cook Islands tablice mozete naci na nasem oficijalnom sajtu. Za zadnje 4 godine registrovano vise stotina vozila a jedan deo vozila se moze videti i na ulicama glavnih gradova bivse Jugoslavije: Beograd, Novi Sad, Zagreb, Podgorica, Budva, Maribor, Ljubljana, Celje, Tivat, Banj Luka, Skoplje, Kosovo .....
    Oficielni sajt
    http://offshoreplates.com
    Korisni linkovi za dodatne informacije:
    http://offshoreplates.com/moreinfo.html
    http://offshoreplates.com/vehicles_info.html
    http://offshoreplates.com/vehicles.html
    http://offshoreplates.com/cijenik.php


    Offshore registracija vozila se odlukuje istim prednostima kao i offshore registracija kompanija ili offshore registracija plovila
    Primjeri:
    - Registracija plovila u Hrvatskoj sa taksama iznosi 3.000eura dok offshore registracija istog plovila na Delaware zastavu iznosi 200eura
    - Godisnji troskovi jedne srednje tvrtke u Hrvatskoj na godisnjem nivou sa porezima na dobit i taksama vlasnika kompanije kostaju od 8.000-10.000eura dok troskovi odrzavanja offshore kompanije godisnje iznose $100 za odrzavanje nije potrebno placati PDV i voditi knjigovodstvo, a da ne spominjemo izbegavanje dvostrukog i trostrukog oporezivanja koje imate sa tvrtkom otvorenom u maticnoj zemlji.
    - Ista stvar je i sa offshore registraciom vozila, zavisno od drzave i propisanih kriterijuma neka vozila se uopste ne mogu registrirati dok za druga skupa vozila sa velikom kubikazom adminstrativni troskovi pojedinih evropskih zemalja iznose i do 50% od vrednosti vozila (Litvania) i u vecini slucajava na to se dodaje drzavni porez na luksuz. Registraciom vozila na Cook Islands tablice drzava ne zahtijeva da se plati niti carina niti PDV niti porez na luksuz, i ukupni troskovi prve registracije su isti za sva vozila bez obzira da li je novo ili polovno, da li kosta 2.000eura ili 2.000.000eura iznosi 1.5000e za regularne tablice odnosno 2.2000 eura za personalne tablice. Produzenje registracije iznosti 500eura
    Ukoliko i pored ovog iscrpnog objasnjenja i dodatnog tekstualnog i slikovitog objasnjenja na nasem oficijalnom sajtu niste nasli odgovor na vase pitanje a vezano je za nase usluge a ne za vase mogucnosti bicemo presretni da vam u najkracem roku odgovorimo na iste.

  2. #2
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Обилића пољана
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    drzavljani crne gore nemaju pravo da upravljaju vozilima na strane tablice...
    Што на вјеру праву не похули,Што се не хће у ланце везати,То се збјежа у ове планине

  3. #3
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Postovani Bookmakers,
    Hvala za komentar ali koliko je meni poznato to nije sasvim tacno. Bar ne u obliku Crno-Belo.
    U svim republikama bivse Jugoslavije vazi isto ili slicno pravilo koje glasi: Drzavljani koji imaju prijavljen boravak van maticne zemlje ili mogu da dokazu svoje aktivnosti u zemljama sa kojima se ne granice mogu da upravljaju vozilom stranih registrarskoh tablica ukoliko je vozilo registrovano na njihovo ime ili ukoliko poseduju punomoc za isto. Takodje je neophodno da poseduju validno osiguranje.
    Na nasem sajtu mozete procitati da se prilikom registracije vozila odobrava mesto boravka i takodje opciono nudimo vozacku dozvolu izdatu sa Novog Zelanda.
    Naravno ne zelim da tvrdim da ce vam to biti dovoljno da bez ikakvih problima i eventualnih podpitanja policije mozete da vozite tako registrovan vozilo u Crnoj Gori, ali mogu ZASIGURNO da tvrdim da su klijenti koji su regitrovali vozilo preko nas a drzavljani su Crne Gore i dalje voze svoja vozila i redovno produzavaju registraciju.
    Ovaj vid registracije je prvenstveno namenjen licima koja imaju mogucnost da upravljaju vozilom stranih registrarskoh tablica (imaju dvojno drzavljnstvo ili vec imaju otvorene kompanije u nekoj drugoj drzavi) i zele da ustede na registraciji jer se kod registracije vozila na Cook Islands ne placa ni carina, ni PDV ni porez na luksuz.
    Takodje je prednost za vlasnike skupljih vozila koji zele da na svoja vozila stave personalne tablice i na taj nacin dodatno personalizuju svoja vec personalizovana vozia.
    Nadam se da ovom izjavom nisam uvredio vlasnike vozila srednje klase koji zasigurno nece naci velik interes u ovom vidu registracije, ali kao sto sam vec rekao u prethodnom tekstu bilo bi neobicno da se na ulicama Podgorice moze videti vise vozila sa Cook Islands tablica nego sa tablicama "PG"

  4. #4
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,030
    Thanks Thanks Given 
    626
    Thanks Thanks Received 
    514
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    da bi ja izbegao platit carinu i pdv svojoj drzavi,
    da bi tamo nekom desetom placao troskove registracije i sl.
    jesmo li mi ovde u CG izdajnici da ne placamo svojoj vec nekoj drugoj drzavi,
    lako je tebi pisat jer ne zivis ovde i nisi se znojio za ovu drzavu i nisi krv svojih oceva i djedova prolijevao...
    ja cu radje da svoju drzavu pomognem da bi ekonomski i u svakom pogledu bila jaca kao drzava..
    molim admin. i mod. da obrise ovaj topic

  5. #5
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,511
    Thanks Thanks Given 
    5,373
    Thanks Thanks Received 
    3,869
    Thanked in
    1,528 Posts

    Default

    a mogli bi i ovaj tvoj junacki poklik takodje obrisat....

  6. #6
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto ljudi sto cudi, svatko ima pravo da za sebe odluci sta mu je najbolje ciniti. Ako netko ima strano drzavljanstvo onda je zasigurno nasao interes i u drugoj drzavi pa nije ljepo takve ljude osudjivati posto su i oni kako reces proljevali krv za Crnu Goru

  7. #7
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Znaci da postajemo Novozelandjani? Mozemo li da odemo tamo i nastavimo da zivimo? Bili bi dobri ragbisti ovako krsni...

  8. #8
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Realno. Ta rega se dosta jeftiinje od 1.5K moze naci

    A prica o registraciji jahte za 200eura iako je u Hrvatskoj za osrednje (s)plovilo 3000... Kad pogledam gornju cijenu za raspali auto (Ferrari je raspali auto kojem treba skupljat djelove poslije nekog vremena) - sve mi je jasno

  9. #9
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,030
    Thanks Thanks Given 
    626
    Thanks Thanks Received 
    514
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    a mogli bi i ovaj tvoj junacki poklik takodje obrisat....
    nek dojde on sa islanda da ti ocisti snijeg da bi se mogao vozit ka covek,uz reg. se placa i putarina cini mi se pa ti udri placaj drugome i dovati se lopate i nemoj pisat ovde po forumu...

  10. #10
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gospodine injection, ne bih zelio zvucati zlobno ali kako sam shvatio ti si se jedino
    uspio registrovati na forumu posto je registracija besplata pa sad hulis po svemu sto ne razumljes

  11. #11
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hrabrost je braniti sebe od drugog. A cojstvo druge od sebe ... to smo znali ?
    Last edited by offshoreplates; 11-02-12 at 13:16.

  12. #12
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,030
    Thanks Thanks Given 
    626
    Thanks Thanks Received 
    514
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    oprosteno ti je danas si se uclanio,a nebi da ti dobrodoslicu kvarim :biggrin:

  13. #13
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,511
    Thanks Thanks Given 
    5,373
    Thanks Thanks Received 
    3,869
    Thanked in
    1,528 Posts

    Default

    Ko cisti snijeg druze?
    Evo me na poslu nisam mogao doc kolima a znas li ko mi sad u ulici cisti snijeg? Iznajmljeni cistac 100e platili mi iz ulice i nemoj me molim te ovom pricom. nemoj nam ti drzavu spasavat sa po 200e no je spasi tako sto ces krenut protiv cistog lopovluka vlade koja preko kapa obogati svakog clana koji tamo sjedi i protiv EPCG kooja nas mjesecno sisa kao najvece svetske ovce

  14. #14
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,030
    Thanks Thanks Given 
    626
    Thanks Thanks Received 
    514
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    @kaemSE nemam ti kukalog na funkciji pa neznam kako je kad neko sjedi i dere ovu sirotinju

  15. #15
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,511
    Thanks Thanks Given 
    5,373
    Thanks Thanks Received 
    3,869
    Thanked in
    1,528 Posts

    Default

    od ovoga ljeba nema sto ovaj predlaze to eventualno neki od ovih momaka koji imaju pride USA pasos a ima ih par na forum i niko vise, eventualno jos par iz kotora ako imaju cro drzavljanstvo

  16. #16
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,786
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    461
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Ovo je neka paljevina teska


    Sent from my iKanta using Tapatalk

  17. #17
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,511
    Thanks Thanks Given 
    5,373
    Thanks Thanks Received 
    3,869
    Thanked in
    1,528 Posts

    Default

    jes ofkors.....

  18. #18
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo u Crnoj Gori smo regitrirali desetak vozila koja se moglu videti na putevima Budve i Podgorice. Covek je pre mnogo godina vijerovao da je zemlja ravna ali je to kasnije dokazano da nije istina. Zar i pored interneta, satelita i mobilnih telefona u 21. veku treba dokazivati tako jednostavne stvari kao sto je Offshore registracija, vozila, plovila, tvrtki

    Vanuatu (zemlja u pacifiku ... pozicionirana pored Cook Islands) je jos pre 20 godina pocela sa offshore registracijom vozila (crne tablice sa 2 palme sa strane i usredini registracioni broj).

    Nemam zelje, volje a ni ovlascenje da pruzam dokaze bilo kakve vrste ali cu u sledem posu pokusati da nadjem slike koje nam je poslao klijent koji je registrirao svoj BMW X5 iz Budve.

  19. #19
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	img27.jpg 
Views:	633 
Size:	89.4 KB 
ID:	79223Click image for larger version. 

Name:	img28.jpg 
Views:	476 
Size:	49.6 KB 
ID:	79224Click image for larger version. 

Name:	img29.jpg 
Views:	793 
Size:	46.3 KB 
ID:	79225

  20. #20
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Обилића пољана
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam rekao da drzavljani cg ne mogu voziti vozila sa stranim tablicama,a ti mi na to kazes da moze ako dokaze da zivi van cg.ako je tako onda daj oglas na nekom forumu đe su članovi iz dijaspore,jer nećeš naći nikoga na ovom forumu da ti to uzme. pogrešno mjesto za reklamu IMHO.
    Што на вјеру праву не похули,Што се не хће у ланце везати,То се збјежа у ове планине

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,811
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ovo je savršeno! Ako je izvodljivo naravno, odakle znam je li ovaj X5 slikan u BD.

    Prvo i najmilije mi što izbjegavam da dam cent za posranu Crnu Goru, to sam napisao i injection-u, kad sam mu dao negativni za ovo čojstvo i junaštvo, meni ova zemlja apsolutno ništa pružila nije, a ja da dajem pare koje će na kraju da završe kod Marovića, Đukanovića, Lukšića, Barovića, na otplatu KAP koji je privatizovan kako jeste zbog istih porodiva koje su nam sve uzele za ovih 20 godina diktature.

    On topic: koliko je koštala registracija za ovaj X5 ? rekao bih da je benzinac (po izduvu), pretpostavljam 4.8. Koliko je skuplja prva reistracija od produženja ? I kako je regulisano osiguranje ? Pošto kod nas kad se registruje auto obavezno je osiguranje.


  22. #22
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemse View Post
    ko cisti snijeg druze?
    Evo me na poslu nisam mogao doc kolima a znas li ko mi sad u ulici cisti snijeg? Iznajmljeni cistac 100e platili mi iz ulice i nemoj me molim te ovom pricom. Nemoj nam ti drzavu spasavat sa po 200e no je spasi tako sto ces krenut protiv cistog lopovluka vlade koja preko kapa obogati svakog clana koji tamo sjedi i protiv epcg kooja nas mjesecno sisa kao najvece svetske ovce
    amin!

  23. #23
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JOLE View Post
    Ovo je savršeno! Ako je izvodljivo naravno, odakle znam je li ovaj X5 slikan u BD.

    Prvo i najmilije mi što izbjegavam da dam cent za posranu Crnu Goru, to sam napisao i injection-u, kad sam mu dao negativni za ovo čojstvo i junaštvo, meni ova zemlja apsolutno ništa pružila nije, a ja da dajem pare koje će na kraju da završe kod Marovića, Đukanovića, Lukšića, Barovića, na otplatu KAP koji je privatizovan kako jeste zbog istih porodiva koje su nam sve uzele za ovih 20 godina diktature.

    On topic: koliko je koštala registracija za ovaj X5 ? rekao bih da je benzinac (po izduvu), pretpostavljam 4.8. Koliko je skuplja prva reistracija od produženja ? I kako je regulisano osiguranje ? Pošto kod nas kad se registruje auto obavezno je osiguranje.
    Svaka cast,i ja sam toga misljenja

  24. #24
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    BMW je slikan vjerujem u Budvi, ako vi ne mozete prepoznati Budvu a kako cu je ja prepoznati, jeste u pitanju je benzinac

    Na linku mozete naci cijene, i osiguranje nije uracunato u cijenu http://offshoreplates.com/cijenik.php
    FAQ: http://offshoreplates.com/faq.html

  25. #25
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Jeste slikan u BD,gledam ga cesto
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. U : Registracija vozila
    By DJ Nesho in forum Vozila i oprema
    Replies: 6
    Last Post: 04-04-12, 12:11
  2. Osiguranje,Registracija vozila.
    By qwert in forum Automobilizam
    Replies: 59
    Last Post: 05-11-11, 20:17
  3. U : Registracija motornih vozila
    By DJ Nesho in forum Ostali oglasi
    Replies: 105
    Last Post: 01-09-11, 10:11
  4. Registracija motornog vozila
    By Tattoo in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 2
    Last Post: 26-05-09, 08:32
  5. Naked cook
    By wild__silence in forum Gastronomija
    Replies: 9
    Last Post: 19-07-04, 18:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •