Results 1 to 24 of 24

Thread: Sloboda kao pojam i sloboda bez poroka...

  1. #1
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default Sloboda kao pojam i sloboda bez poroka...

    Najprije, šta je za vas sloboda..? Kako je doživljavate i da li se osjećate slobodno?

    Da li su rijetki oni ljudi koji su slobodni, ili je i kod tih rijetkih sloboda samo privid?

    Sloboda sa sobom svakako vuče neki vid odgovornosti prema drugima. Koliko vas i na koji način oblikuje društvo? Koliko je teško pratiti opšte prihvaćene društvene vrijednosti i ostati slobodan?

    Kao sto su Partibrejkersi otpjevali "Biti isti, biti poseban, slobodan, biti samo svoj". Volim takve osobe i mislim da one u neku ruku najviše osjećaju život.

    Sa druge strane, da li je moguće osjetiti slobodu koju čovjek osjeća dok je pod alkoholom i pod drogama, a ne konzumirati ih?
    Baš tu vrstu, lijepo ti je bez obzira na sve, ne razmišljaš o posledicama, ne zanima te šta će ko da kaže, na sedmom si nebu, ali nisi niti pijan nit drogiran. Nešto poput ljubavi, nekog spektakularnog osjećanja, samo što možeš da ga osjetiš i u manjim situacijama. Ili se osjećaš tako svakog dana..

    Da li mislite da bi pojedini umjetnici, koji su napisali, iskomponovali, i stvorili neka djela pod dejstvom poroka, stvorili ista ta djela da su bili u normalnom svakodnevnom stanju?

    Da li mislite da su slobodni ljudi pretežno umjetnici ili da je to bilo kako povezano..? Ta nadljudska osjećanja, ta predavanja užitku, bolu, strastima, vjerovanjima, kreativnosti, mašti..?

    Da li samo zbog ljudi koji su bili slobodni znamo i imamo sve što postoji danas?

    Kako dostići to slobodno stanje svijesti i da li to može svako?
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moguće je biti slobodan tj. osjećati se tako i bez poroka, evo ja živ primjer.

    Pa zar me ne pitate često, jesam li naduvana ili pijana?

    Sve je to stanje uma - pravilno razmišljanje i čovjekova unutrašnja snaga.
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  3. #3
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Bogami ova ptanja koja si postavila su za duboku filozofsku diskusiju...
    Sloboda sa sobom svakako vuče neki vid odgovornosti prema drugima. Koliko vas i na koji način oblikuje društvo? Koliko je teško pratiti opšte prihvaćene društvene vrijednosti i ostati slobodan?
    samo to što po obavezi moraš se dići ujutru i poći na posao i kad ne želiš je vid ukidanja slobode, a ne nešto drugo...
    uglavnom mislim da je sve stanje psihe, kako vidiš sebe, koliko si sposoban da prihvatiš stvari oko sebe...
    takođe naravno da mislim da možeš biti slobodan bez poroka i imati isti osjećaj kao sa njima...
    kao ono: napijem se i od koka kole
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  4. #4
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Fitnes , spa
    Posts
    162
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zasto prihvatati crnogorske drustvene vrijednosti?Ne dozvoljavam da me drustvo oblikuje,slobodan sam svkako i pijan i nadrogiran i trijezan.Ne volim da me oblikuje drustvo,samo svojoj voljenoj dozvoljavam da se mijesa i utice na mene ali u nekim normalnim granicama.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post

    Sa druge strane, da li je moguće osjetiti slobodu koju čovjek osjeća dok je pod alkoholom i pod drogama, a ne konzumirati ih?
    Baš tu vrstu, lijepo ti je bez obzira na sve, ne razmišljaš o posledicama, ne zanima te šta će ko da kaže, na sedmom si nebu, ali nisi niti pijan nit drogiran. Nešto poput ljubavi, nekog spektakularnog osjećanja, samo što možeš da ga osjetiš i u manjim situacijama. Ili se osjećaš tako svakog dana..
    moguce je, trenutak prije nego utones u san..
    She is only here to annoy herself!

  6. #6
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post

    Da li mislite da bi pojedini umjetnici, koji su napisali, iskomponovali, i stvorili neka djela pod dejstvom poroka, stvorili ista ta djela da su bili u normalnom svakodnevnom stanju?
    nema sanse!


  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    nema sanse!
    ima sanse...ne mislis valjda da su Bah i Mocart duvali vutru dok su komponovali? o.O
    She is only here to annoy herself!

  8. #8
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Teško da sam u potpunosti slobodna,jer kako nisam mudrac da je dosegnem kao konstantnu,udaljena sam poput većine od iste svojim strahovima,strijepnjama...i tu negdje izmedju dva "pritiska" zatvorim oči da odmorim.Priroda,lijepo Suncano jutro,miris kafe...tu su negdje mjesta gdje me najduže napuštaju sve misli.I vjerujem da su umjetnici svi obični ljudi koji znaju da uzivaju u tome.S tim se valjda rodiš.
    Sloboda po meni nije pit,drogirat se,vodit lak seksualni život...to je stanje duše,kako se čovjek u duši osjeća.Sloboda nekad i nije potpuna ako nemaš sa kime da je dijeliš,ako te neko ne prihvata i ne voli onakvu kakva jesi.Sloboda je i često osjećaj da se nečemu i nekome predajes punog srca...
    Eto toliko o slobodi.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  9. #9
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ima sanse...ne mislis valjda da su Bah i Mocart duvali vutru dok su komponovali? o.O
    pobrkao si. Procitaj dobro pitanje na koje sam odgovorio...


  10. #10
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Teško da sam u potpunosti slobodna,jer kako nisam mudrac da je dosegnem kao konstantnu,udaljena sam poput većine od iste svojim strahovima,strijepnjama...i tu negdje izmedju dva "pritiska" zatvorim oči da odmorim.Priroda,lijepo Suncano jutro,miris kafe...tu su negdje mjesta gdje me najduže napuštaju sve misli.I vjerujem da su umjetnici svi obični ljudi koji znaju da uzivaju u tome.S tim se valjda rodiš.
    Sloboda po meni nije pit,drogirat se,vodit lak seksualni život...to je stanje duše,kako se čovjek u duši osjeća.Sloboda nekad i nije potpuna ako nemaš sa kime da je dijeliš,ako te neko ne prihvata i ne voli onakvu kakva jesi.Sloboda je i često osjećaj da se nečemu i nekome predajes punog srca...
    Eto toliko o slobodi.
    Naravno da nije moguće uvijek biti slobodan, osjećati se lišen svakog opterećenja, po meni. To je više stanje u koje često zapadam, tj. u kojem dozvoljavam sebi da budem, neki shut down svih negativnih misli, obaveza, strahova, nešto što mi je potrebno da bih opstala.

    Ne podržavam drogu i alkohol tako da ne mogu ni govoriti o takvoj slobodi, niti to smatram slobodom...

    I nije Raquel slučajno ovo stavila na ovom podforumu (), tako da se slažem da je sloboda upravo osjećaj čiste ljubavi i da upravo ona može da ti da krila (slobodu) i nadahnuće bolje nego bilo kakvo opojno sredstvo.
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  11. #11
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Lutkica moja
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Sloboda je stanje uma.I guess...
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Možete postići takvu slobodu bez poroka. Morate prvo njegovati osjećaj smirenosti koji se može stigao u korištenju tehnike meditacije.


  14. #14
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    I wait in the rye
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sloboda (narocito ova o kojoj Raquel govori) je kao i sreca. Ne moze biti konstanta, vec samo trenutak kada je nasa energija koncentrisana i dobro kanalisana u odredjenom pravcu... Imam text koji sam pisala za pcnen, dotice se i slobode:


    Prozac Nation Animation






    Mislim da su svi veliki umovi današnjice navučeni na šarene pilule – antidepresive, one za raspoloženje, ili, pak , painkillers.

    Dvadeseti vijek obilježili su oni koji su, uz pomoć drugih pilula, onih nelegalnih, sa cvjetićima I leptirićima, otvarali vrata percepcije, postajali prosvijetljeni glasnici Duha i Ljepote. Čini mi se da nisu baš najbolje zatvorili vrata za sobom, jer se ovi danas trude da percipiraju što manje. Time je pristup univerzalnom znanju obezvrijeđen i neupotrebljiv. Današnji čovjek ga se plaši , kao što se, pretpostavljam, neandretalac plašio groma, sve dok mu uzrok tog straha nije podario vatru. Vatra je, vremenom se ispostavilo, dobar sluga, ali loš gospodar. Slično je i sa univerzalnim znanjem. Razlika je u tome što ono izričito odbija da služi.

    Prije nekoliko dana dođe mi do ruku knjiga Michele Houellebecq- a, ‘Mogućnost Ostrva’. Knjiga prati život Danijela 1, kritičara francuskog modernog društva, kao I komentare njegovih klonova (Danijel 24, Danijel 25 etc) vijekovima kasnije, nakon što im je original omogućio postojanje priključivši se sekti koja obećava i omogućava besmrtnost putem – kloniranja.

    Simpatična, konspirativna knjiga. Učinila je da se zamislim : da li se kloniranjem tijela, klonira i psiha ? Rodiš li se isti ? Sa istim intersovanjima, istim ukusom za muziku I filmove, istom seksualnom orijentacijom I željom? Da li je ovčica Dolly preferirala istu vrstu trave kao I original?

    Asocijacija: Houellebecq – teorije zavjere, Zaitgeist, Esoteric Agenda, Masoni, Templari, Illuminati... Zvuči poznato? Naravno. Ne sumnjam da ste svi to gledali/ čitali/ čuli. Jeftina zabava, lak pristup TOP SECRET informacijama o ultimativnom kapitalisti – crkvi.

    I čemu to? Može li se smjerni dio sistema – pojedinac, metamorfozom pretvoriti u silu koja ruši sistem? Mogu, ali ne sam, pomisli pojedinac. I šta uradi? Skupi grupu pojedinaca, koja, opet, napravi novi sistem zvani, recimo, ‘Venus Project’… And than back again. Asimilacija, pripadanje sistemu… sve je to ljudska sudbina. Osuđeni smo na kolektivnu svijest.

    Povodljivost, kao osnovna karakterna crta modernog čovjeka, čini ga apsolutno beskorisnim, ukoliko nije dio sistema. Instant prosvijetljenje koje vam omogućava neograničen pristup informacijama , umjesto da vam proširi vidike, čini vas smiješnim i glupim. Tako je od sistemskog robota nastao information freak, ili sistemski robot v. 1.1. Sve što sada znate , bilo vam je oduvijek dostupno. Previdjeli ste samo jedno. Sistem vas je zeznuo. Koristio je vec provjeren metod : sakrio je predmet interesovanja tik ispred vaših cijenjenih noseva. Tamo gdje vam nije palo na pamet da tražite.

    Dakle, ne smijete previše otvoriti svoj um, naročito ne sada. Rizikujete da se neko posere u njega. Možete se uplašiti prosvjetljenja. Uostalom - ono i nije tako korisno. Dokaz za to je Bela Hamvaš, autor ‘Svete Nauke’, vjerovatno najprosvjetljeniji čovjek koji je hodao ovom planetom. Upravo taj Bela Hamvaš je, dragi moji, umro kao fizikalac, radeći na hidrocentrali Đerdap.

    U ovom slučaju ne možete birati između dobrog I lošeg, niti manje od dva zla. Najviše što možete učiniti jeste selidba iz sistema u sistem, a to iziskuje previše energije, koje prosječan čovjek nema dovoljno, pa ni za puko preživljavanje.

    Da ne bih ostala nedorečena :


    ‘The Me Above The Me’


    Giving in is no defeat.

    Passing on is no retreat.

    Selves are made to rise above.

    You shall live in what you love.



    PA citajte ako vas je volja .

  15. #15
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pa sad zavisi kolko si spreman odbaciti neke ustaljene mrtve norme, slobodu danas poistovjecuju sa gluposcu, mene smatraju samim tim najglupljim na planeti , prvo ne dodiruju me drustvene norme, puca mi za njih, radim kako hocu sta hocu kad hocu , biram uvijek sve moguce stvari koje me zadovoljavaju i radim ih no matter what , i sad bi neki rekli izgubis jebote masu, ostanes bez para , i kojekakvih gluposti, ja kazem da zapravo dobijam , i ljudi to ne shvataju , uvijek cu zgaziti svakog oko sebe koji me ne podrzava , zato se i ne druzim sa mnogo ljudi i mogu da odbacim svakog koji ne postuje moje izbore za milisekund pa i da je najrodjeniji, zato i ne zivim doma sa mojima vec 10 godina , iselio sam spavajuci na patos u vreci bez icega .................. dakle kolko si spreman rizikovati i ici za svojim zadovoljstvima no matter what , a pri tome kolko si spreman ponistiti drustvene norme, price i namete kojima te smaraju tolko si slobodan........
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  16. #16
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Onaj ko ima poroke nije sigurno slobodna osoba, zato jesu i poroci. Rakel, jutros pevusim te stihove kroz kucu i sad ulazim na forum i citam temu. Jako tesko je biti potpuno slobodan danas, moje vidjenje barem jer je drustvo tako organizovano da jedino nekad vidim slobodu u tome da odem sa voljenom osobom da zivim negde nezavisno od sistema od drugih ljudi, bez televizije, bez radija, samo cd plejer i jedan ne lak ali slobodan zivot. Ne robovati navikama, ne robovati ljubavi... Voleti jer volis, iako to nekad znaci zelju za samocom, biti sam, citati sta zelis, gledati svitanje i sumrake... Nekad se cini nedostiznim iz ove perspektive nekad potones u mastanja pa se eto osetis potpuno slobodan a nekad i rad na tome da budes slobodan te cini srecnim i ispunjenim. Ljubav ti daje neki osecaj slobode sigurno. Meni daje.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by puppy View Post
    Naravno da nije moguće uvijek biti slobodan, osjećati se lišen svakog opterećenja, po meni. To je više stanje u koje često zapadam, tj. u kojem dozvoljavam sebi da budem, neki shut down svih negativnih misli, obaveza, strahova, nešto što mi je potrebno da bih opstala.

    Ne podržavam drogu i alkohol tako da ne mogu ni govoriti o takvoj slobodi, niti to smatram slobodom...
    Da, da.......

  18. #18
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oljce View Post
    Onaj ko ima poroke nije sigurno slobodna osoba, zato jesu i poroci. Rakel, jutros pevusim te stihove kroz kucu i sad ulazim na forum i citam temu. Jako tesko je biti potpuno slobodan danas, moje vidjenje barem jer je drustvo tako organizovano da jedino nekad vidim slobodu u tome da odem sa voljenom osobom da zivim negde nezavisno od sistema od drugih ljudi, bez televizije, bez radija, samo cd plejer i jedan ne lak ali slobodan zivot. Ne robovati navikama, ne robovati ljubavi... Voleti jer volis, iako to nekad znaci zelju za samocom, biti sam, citati sta zelis, gledati svitanje i sumrake... Nekad se cini nedostiznim iz ove perspektive nekad potones u mastanja pa se eto osetis potpuno slobodan a nekad i rad na tome da budes slobodan te cini srecnim i ispunjenim. Ljubav ti daje neki osecaj slobode sigurno. Meni daje.
    Tako nekako. Da ne prepisujem.
    Ća je život vengo fantažija!

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Kako dostići to slobodno stanje svijesti i da li to može svako?
    Moze svak samo treba poludjeti. Tada se apsolutno slobodno, nista i niko ne sputava i nista ne ogranicava

  20. #20
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    PODGORICA
    Posts
    931
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oljce View Post
    Onaj ko ima poroke nije sigurno slobodna osoba, zato jesu i poroci. Rakel, jutros pevusim te stihove kroz kucu i sad ulazim na forum i citam temu. Jako tesko je biti potpuno slobodan danas, moje vidjenje barem jer je drustvo tako organizovano da jedino nekad vidim slobodu u tome da odem sa voljenom osobom da zivim negde nezavisno od sistema od drugih ljudi, bez televizije, bez radija, samo cd plejer i jedan ne lak ali slobodan zivot. Ne robovati navikama, ne robovati ljubavi... Voleti jer volis, iako to nekad znaci zelju za samocom, biti sam, citati sta zelis, gledati svitanje i sumrake... Nekad se cini nedostiznim iz ove perspektive nekad potones u mastanja pa se eto osetis potpuno slobodan a nekad i rad na tome da budes slobodan te cini srecnim i ispunjenim. Ljubav ti daje neki osecaj slobode sigurno. Meni daje.
    Ovo je jedan od primjera slobode-duhovne i mentalne. U vremenu koje materijalno prepoznaje kao jedino vrijedno, pricati ovako o ljubavi i stavljati je na mjesto onoga sto ti pruza osjecaj slobode, je apsolutno sjajna stvar i odusevljena sam sto ipak postoje ljudi koji stvari vide na ovaj nacin.

    Inace, govoreci o slobodi i porocima, rekla bih da su poroci jedna od najgorih i najtezih kategorija ropstva, upravo zato sto pruzaju kvazi osjecaj slobode. Alkohol i psihoaktivne supstance ugase mnostvo inhibicija koje covjek ima, i da, stekne se tako utisak da si slobodan i da mozes da radis sta god hoces, samo sto to nije prava sloboda, vec si tada samo postao zatocenik razlicitih reakcija koje su pomenute supstance napravile u organizmu, pa pocnes da se ponasas u skladu s njima, odnosno, kako one naloze. Dakle, nema tu slobode, uopste.
    Mudar covjek ne kaze sve sto misli, ali misli sve sto kaze.

  21. #21
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Sloboda je ideal kojem covjek tezi. Tragas za njom, borite se ti i ti, ti protiv 'onoga', ti protiv njega/nje. Ne mislim da postoji apsolutna sloboda, djeluje mi kao da je mozes osvojiti na trenutke, al da je dobijas dozirano, na kasicicu. Smatram velikim lazovima ljude koji misle da su slobodni, uvijek slobodni. Ne, nisi slobodan, robovaces uvijek necemu, bio to uticaj sredine, tipicni poroci (alkohol, droga, hrana) ili pak ropstvo samom sebi, pravi vid ropstva. Covjek je rob samom sebi, boris se neprestano da se oslobodis od sopstvenih lanaca, tragas za sopstvenom harmonijom. Dobices mnoge bitke, al uvijek ce biti bar jedna u kojoj si izgubio, jer samo si COVJEK. Zacarni krug, nema pobjednika, nema gubitnika, nema krajnjeg rezultata, bitni su trenuci u kojima si dosegao sopstveni vid slobode.

    Umjetnici i sloboda. Ja njih ne dozviljavam posebnima, svi su ljudi, samo sto su oni ljudi koji imaju talenat bas za umjetnost. Al imas i ti vjerovatno talenat za nesto, samo taj tvoj talenat mozda danas nije na cijeni. Dal to znaci da ti nisi predodredjena da osjetis slobodu? Zasto mislis da je Mozart dodirnuo taj plast slobode dok je pisao neku od svojih simfonija? Ja ipak mislim da je covjek ulozio mnogo truda, vremena, u svoja dijela, al kao i svaki posao ,i to je mukotrpan proces. Vjerujem da je mogao da ih osjeti tek kad su bila zavrsena, svirajuci ih na nekom svom koncertu. Da, u tim trenucima, vjerujem da se osjecao slobodno, al i koncert imao svoj pocetak i kraj, bas kao i sloboda. Sloboda je trenutak, koji uzmes ili ne uzmes, u datom trenutku, u odredjenim uslovima
    Last edited by AltaMarea88; 08-02-12 at 14:13.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    New Zealand
    Posts
    746
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slobodan covjek je onaj koji nema ni jednu jedinu misao kad legne u krevet. Jedini izuzetak je voljena osoba, tada je oprosteno.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile

    Evo nam istomisljenika.

    "Citavog zivota shvatala sam ljubav kao neku vrstu dobrovoljnog ropstva. To je laz: sloboda postoji jedino kada je prisutna ljubav. Onaj ko se potpuno predaje, ko se oseca slobodnim, taj voli celim bicem. A ko voli celim bicem, oseca se slobodnim. U ljubavi niko nikoga ne moze da povredi; svako od nas je odgovoran za ono sto oseca i ne mozemo drugog da krivimo za to. Niko nikoga ne gubi, jer niko nikoga ne poseduje. To je istinsko iskustvo slobode: imati najvazniju stvar na svetu a ne posedovati je."
    (Jedanaest minuta)
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  24. #24
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Pale
    Posts
    2,846
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    55
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Davati nekome naklonost ne znači davati slobodu i povjerenje, jer čovjekova sloboda je težnja za oslobađanje od predrasuda.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sta je to SLOBODA?
    By alexx in forum Religija i filozofija
    Replies: 36
    Last Post: 05-12-09, 17:35
  2. sloboda
    By cpu in forum Religija i filozofija
    Replies: 17
    Last Post: 21-06-09, 18:07
  3. Sloboda pojedinca
    By simm in forum Religija i filozofija
    Replies: 59
    Last Post: 21-12-07, 09:25
  4. Sloboda izbora?
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 16-05-07, 14:01
  5. Sloboda
    By InDiJaNkA in forum Ljubav
    Replies: 47
    Last Post: 18-12-04, 18:31

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •