Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 31

Thread: Voljeti, ali... Sebe?

  1. #1
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default Voljeti, ali... Sebe?

    Šta to Vama znači?
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  2. #2
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,026
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Covjek koji ne voli sebe ne moze da voli ni druge, niti moze ikad da bude istinski srecan, zato treba voljete, voljeti, voljeti sve ali prvo i najvise samog sebe
    Nije Drogba fotografija da izblijedi da se pocijepa, godine mu ništa ne mogu. .

  3. #3
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja znam za onu verziju " ko ne voli zivotinje,ne voli ni ljude " ne znam ima li to kakve veze s ovim....
    Nemamo lobi al' imamo damu ! Eviva !

  4. #4
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,026
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by afi View Post
    Ja znam za onu verziju " ko ne voli zivotinje,ne voli ni ljude " ne znam ima li to kakve veze s ovim....
    a to ti je ona verzija ako nemas akvarijum, onda si derpe. .

    Sjedi Mujo u parku pored nekog čovjeka na klupi i pita sta to ti čitaš. Kaže ovaj logiku. Pita ga Mujo a šta ti je to, i ovaj mu počne obajašnjavati, jel imaš kod kuće akvarijum, keže Mujo imam, jel imaš i ribice u akvarijumu, kaže ovaj imam, znači ako imaš sve to logično je da voliš životinje, a ako voliš životinje voliš i žene, a ako voliš žene nisi ped*r. E vidiš to ti je logika, evo tebi ova knjiga pa ti to malo bolje nauči. Dolazi i Suljo i pita Muju šta to čitaš, kaže Mujo logiku, pita ga ovaj a šta ti je to? Kaže Mujo jel imaš akvarijum? Kaže Suljo nemam. Marš pedru*jedan, kaže Mujo.
    Last edited by changes; 07-02-12 at 23:34.
    Nije Drogba fotografija da izblijedi da se pocijepa, godine mu ništa ne mogu. .

  5. #5
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Calgary, CA
    Posts
    5,791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Znači da volim svoje vrline i mane, da sam svjesna njih, koliko su dobre i koliko su loše za mene. Volim sebe takvu kakva jesam:tickled_pink:


  6. #6
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Šta to Vama znači?
    Voljeti drugog, ali ne postati rob te ljubavi i ne dopuštati neke stvari koje vidim da mahom dopuštaju... Tj. ne vole sebe, nemaju svoje dostojanstvo, svoje Ja.

    Ukratko.

    Edit: I da, bila sam u situaciji da volim svim srcem, ali da jednostavno prekinem sve to upravo zbog ovoga, tj. ljubavi prema sebi.
    Last edited by puppy; 07-02-12 at 23:49.
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uh... ova tema tj. odgovor je jako bitan. Voleti sebe znaci znati koliko vredis i ne dozvoliti da posumnjas u to... a ja jesam jedan period, zbog toga sto sam nekog volela vise nego sebe i verovala mu vise nego sebi , koliko god to nerealno bilo... sumnjati u sebe u svoje procene, pravdati se za stvari za koje nisi kriv znaci ne voleti sebe dovoljno. Trebalo je da shvatim neke stvari i dosta toga, jedna osoba, vremena a najvise moje volje i samog osecaja nedopadanja sebe kao takve i ne miriti sa tim stanjem, da se vrate stvari u normalu. I sada, voleti sebe znaci biti ono sto jesi, biti veran sebi onda i voleti ljude koji zasluzuju da budu voljeni. Mislim da je jako dobra stvar imati iskustvo sa necim. Tako da znas kroz sta se prolazi. Isto tako mislim, da svakome u zivotu jednom dodje trenutak ilio period kada sebe dovede u situaciju, svesno ili ne, da moze reci da sebe nije dovoljno voleo.
    Last edited by Oljce; 07-02-12 at 23:59.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    Prvo na što sam pomislila jeste ona zaljubljenost u sebe zbog koje ne možeš da volis drugog na onaj pravi način.Egoizam,nadmenost...sve što isključuje ljubav.Ima jedna misao koja kaze da je pravi osjećaj gubitka onda kad gubiš onog koga si uspio da voliš više nego sebe.Tu je negdje
    moje mišljenje.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  9. #9
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by changes View Post
    Covjek koji ne voli sebe ne moze da voli ni druge, niti moze ikad da bude istinski srecan, zato treba voljete, voljeti, voljeti sve ali prvo i najvise samog sebe
    sad sam to htjela napisati, slažem se sa tobom.
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  10. #10
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by changes View Post
    Covjek koji ne voli sebe ne moze da voli ni druge, niti moze ikad da bude istinski srecan, zato treba voljete, voljeti, voljeti sve ali prvo i najvise samog sebe
    chahges objasnio. kad voliš sebe i ostalo je sve lakše...
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  11. #11
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da se svi slazemo sa izrecenom frazom, ipak jeste fraza i jeste istina, ali bi se moglo dati vidjenje na to. Kao recimo sad tema da se otvori... zelite li da budete prevareni? I ide milion odgovora ne ... pa naravno... I omah neko neko napise Moze lock?

  12. #12
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,038
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    volim sebe samo onda kad sam srećna...
    nothing comes from violence and nothing ever could

  13. #13
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Ako ti sam ne volis i ne postujes sebe,kako da ocekujes to od drugih?
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  14. #14
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,039
    Thanks Thanks Given 
    5,044
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Šta to Vama znači?

    Sebichnost...svu snagu,volju i energiju crpimo iz ljubavi drugih prema nama samima tj. sebi...e sad shto smo mi u danashnje vrijeme skoro pa svi sebichni to je...ne znam ni ja shta...
    ...

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svakoga dana, sve vise i vise, fala Bogu.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  16. #16
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,562
    Thanks Thanks Given 
    1,962
    Thanks Thanks Received 
    2,566
    Thanked in
    1,102 Posts

    Default

    Sacuvati dostojanstvo.
    Tu es mon héro!

  17. #17
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    205
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znači : Ako suviše voliš sebe, ne voliš druge jer nemaš dovoljno ljubavi da je podeliš sa drugima.
    Ako suviše voliš druge, imaš viška ljubavi i za sebe i za druge, želiš da je deliš gde stigneš,
    najpre tamo gde je tvom srcu najmilije
    "The past cannot be changed, the future is still in your power."

  18. #18
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    To znachi da treba chojek da pochne sebe da stavlja na prvo mjesto, ma koliko bio kao ja- srecnim ga chinilo to da usrecuje druge i svi mu bili prije njega. E pa dosta je sa tim.

  19. #19
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    uvijek je najbitnije da covjek sebe stavi na prvo mjesto i ucini srecnim, i najveca glupost koju covjek u zivotu moze odvaliti jeste da u vezi kaze nije mu to bitno nego sreca partnera, laze sebe, i kad tada to ispliva, volis sebe je jednostavno biranje puta ka sreci tj svim zadovoljstvima koje mozes uzeti, tek onda potpun mozes usreciti i drugog i povuci ga sa sobom pomoci mu .............. /me abazava sebe
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  20. #20
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kada sam pročitala naslov, prvo mi je palo na pamet ono pozitivno voljenje sebe o čemu sam ukratko i pisala, mada može da bude i ono sebično, kada gledamo samo sebe i svoje potrebe ne obazirući se na druge, ne žrtvujući se zarad drugog ni najmanje, što je po meni odvratno... Takvi ljudi i ne umiju da vole, barem ne svim srcem, čisto, iskreno, bez ikakvog interesa.

    Ono što je bitno je da u svoj toj velikoj ljubavi koja nas preplavi i možda pomuti razum (mada bi to bilo kod zaljubljenosti), ne dozvolimo da ostanemo slijepi na neke stvari koje kasnije mogu da dovedu do ozbiljnijih problema. A te stvari su upravo zanemarivanje sebe i svog dostojanstva.

    Edit: Mada danas to i nije neki problem kao nekad, s obzirom da se sve čeće gleda samo svoj interes i da niko nikoga ne trpi i samim tim sve više brakova puca...
    Last edited by puppy; 08-02-12 at 12:47.
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaka osoba negde poklekne, i zanemari sebe. I nauci iz toga, to je ne cini gorom ni boljim, samo svesnijom i iskustveno bogatijom. Nesavrsenosti su sasvim ok, ja prva ne zelim da budem savrsena ni devojka ni zena ... ko me bude voleo ovakvu volece mene a ne neku sliku o savrsenstvu, to sigurno. Voleti sebe sa manama i greskama i uciti o sebi, popravljati se je cilj koji treba svaka osoba da zacrta...

  22. #22
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    PODGORICA
    Posts
    931
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Šta to Vama znači?
    Ja sam sebe pocela da volim onda kad sam samu sebe jako dobro upoznala. Onda kad sam bila spremna da istim ocima gledam i svoje mane i vrline. Kad istinski i sustinski volis sebe, onda odnos drugih ljudi prema tebi ne moze da napravi oscilacije u tvojim stavovima i razmisljanjima, pa tako kad te hvale, to te ne dize u neslucene visine, a kad te kritikuju, to te ne spusta tamo gdje ne pripadas. Bitno je objektivno sagledati sebe, onda prihvatiti to cinjenicno stanje i nositi ga najbolje sto mozes. Jedino takvi ljudi mogu da vole nekog drugog, kvalitetno i nenametljivo, jer manjak ljubavi prema sebi, vecina nadoknadjuje tako sto od drugih ocekuje previse, pa tako neminovno ulaze u posesivnost, ljubomoru i slicne stvari...
    Mudar covjek ne kaze sve sto misli, ali misli sve sto kaze.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,186
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oljce View Post
    Uh... ova tema tj. odgovor je jako bitan. Voleti sebe znaci znati koliko vredis i ne dozvoliti da posumnjas u to... a ja jesam jedan period, zbog toga sto sam nekog volela vise nego sebe i verovala mu vise nego sebi , koliko god to nerealno bilo... sumnjati u sebe u svoje procene, pravdati se za stvari za koje nisi kriv znaci ne voleti sebe dovoljno. Trebalo je da shvatim neke stvari i dosta toga, jedna osoba, vremena a najvise moje volje i samog osecaja nedopadanja sebe kao takve i ne miriti sa tim stanjem, da se vrate stvari u normalu. I sada, voleti sebe znaci biti ono sto jesi, biti veran sebi onda i voleti ljude koji zasluzuju da budu voljeni. Mislim da je jako dobra stvar imati iskustvo sa necim. Tako da znas kroz sta se prolazi. Isto tako mislim, da svakome u zivotu jednom dodje trenutak ilio period kada sebe dovede u situaciju, svesno ili ne, da moze reci da sebe nije dovoljno voleo.
    oljce, slazem se, prosla kroz slicnu situaciju... Inace, volim sebe, volim da mi je lijepo i volim da je ljudima oko mene lijepo, i to kroz sto sam prosla mi je jedno ogromno iskustvo, bilo je i razocaranja, ali sam vrlo svjesna same sebe ustala i uspjela, i moram reci da je to jedna velika borba sa samim sobom i teska i to mi je bio najgori period u zivotu, al kazem uz znagu i volju sam izasla pametnija...
    Me, myself and I

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Veliki je proces dok dodje do toga "da volis sebe" i presirok pojam....

    Ne radi se o voljeti sebe koliko o tome koliko si ISKREN prema sebi kad stanes ispred ogledala i sagledas cijelu sliku kakav si ustvari covjek od A do S bez ikakvih lazi i foliranja.
    Kad dodjes u prvu fazu da ispred ogledala sam sebi budes ISKREN i kazes sam sebi "GO... JEDNO" za bilo sta sto si uradio u zivotu zbog cega se kajes onda dolazis do DRUGE FAZE
    kod samog sebe a to je "BITI ISKREN PREMA SEBI". Kad to uspijes onda pocne zivot da ti se mijenja na BOLJE, jer je to momenat koji je doveo da kod sebe promijenis i obrnes NOVI LIST u zivotu
    time sto ces od sebe da maknes svaku i najmanju laz i kad od tog momenta pocnes da zivis zaista ISKRENO i ISPRAVNO i kad u narednom periodu zivota osjetis zaista da si takav kakav treba i kakav si oduvjek zelio
    kroz neke dogadjaje i kroz ljude, onda pocnes da budes ZADOVOLJAN SA SOBOM na svaki moguci nacin. Dakle to KLJUCNA da bi sebe volio. Nakon toga svatis da VOLIS SEBE
    i da si ZADOVOLJAN SOBOM i svojim zivotom, onda vise nema granica...Kad hodas uspravno i kad bukvalno OSJECAS da ljude cvrsto i KRISTALNO JASNO gledas PRAVO U OCI u bilo kojem momentu
    onda dovodis sebe do trece faze koja je najbitnija, a to je momenat kad shvatis da si zaista ZREO. Dakle jedno bez drugoga ne moze, drugo bez trecega ne moze, i tako dalje...
    Kao sto rekoh to je veliki proces i da bi dosao do toga "VOLJETI SEBE" moze mnogo godina da prodje i sve zavisi od pojedinca i njegovog zivota kakav je...
    To je isto kao kad postavljamo granice spremnosti na UDAJU neke djevojke.
    Neka se osjeca spremna vec sa 18 da se uda i da radja djecu a neka tek kad napuni 30, a ima onih koje nikad nisu bile spremne.

  25. #25
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    eh da osim sebe volim i nika
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kako voljeti?!
    By makica-pakica in forum Ljubav
    Replies: 29
    Last Post: 02-03-10, 02:26
  2. Replies: 45
    Last Post: 14-07-09, 17:53
  3. voljeti... biti zaljubljen...
    By dnikola in forum Ljubav
    Replies: 34
    Last Post: 16-07-08, 12:06
  4. da li je bolje voljeti ili biti voljen
    By nihil in forum Ljubav
    Replies: 49
    Last Post: 26-09-06, 13:50
  5. Voljeti vise osoba?
    By vIbes in forum Ljubav
    Replies: 44
    Last Post: 11-11-04, 01:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •