Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 51 to 75 of 146

Thread: Koji AV koristiti??

  1. #51
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Podgorica Zabjelo
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Talking

    Imam instalaciju i serijski broj: Avast Home Antivirus 4.5.561.

  2. #52
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Ja imam professional instalaciju i serial i licencu za server instalaciju pa nikome nista.

    Nego me interesuje kako da stavi Avast Professional da se update-ju preko proxyja? Posto u njegovom interface-u nema podesavanje za proxy, samo dial up i permanent connection.

  3. #53
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ljudi.. NAV ili KAV? Broj jedan je KAV a drugi je NAV. Tu dileme nema. Ne iz neke ljubavi, nego prosto sto je to tako.
    Poz..

  4. #54
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    127
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Najbolji AV je KASPERSKY bez premca .
    Najbolji firewall moja preporuka ti je SYGATE ili AGNITUM OUTPOST , dobar je i KERIO ali je komplikovaniji za upotrebu .

  5. #55
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    NSW kao skup alata mi je nezamjenjiv dosta godina unazad,tako da mi potpuni prelazak na Kav nije opcija. dosta puta se desilo da poslije KAVa sa drugog HD micem viruse koje on ne moze da makne.naravno dosta puta i poslije nortnoa sam to isto morao da radim sa drugog racunara. kod mene je NSW 2004 i spybot,adaware,sistem je solidno cist...

    barbarian sto se tice toga da ti ne moze upaliti auto-protect,bojim se da moze biti neki virus,koji mu onemogucava takvu opciju. probaj da skidas virus definicije,da vidis da li to ide sve kako treba,ili i tu prijavljuje greske. instaliraj spybot i adaware,apdejtuj ih,skeniraj komp,a onda restart u safe mode i pusti norton da zavrsi svoje....

    po meni su KAV i NSW podjednako dobri,a da samo nijanse odlucuju. komp opterecuju i jedan i drugi,samim time da nadgledaju sve procese u realnom vremenu,tako da trose resurse...

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    KAV manje opterechuje sistem od nortona, josh kad uzmesh pro verziju i fino podesish onda josh manje. Josh jedna od najboljih stvari kod kava je da se vidi na ikonici u systray kad one neshto skenira u realtimeu ili ne, tako da znash ako je on usporio komp da je kav kriv i sachekash tih 20 sekundi, da on skenira boot sektor novog CD-a ili diskete i sl. koji si stavio u pc.
    U prncipu oba che zashtiti kompjuter kako treba mi sad prichamo o lichnim ukusima i iskustvima, al jedno je sigurno, KAV je brzi od Nortona.
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

  7. #57
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zocko
    Po kojoj si to verziji Nav-a zaklucio,2004 je uzasan AV.Kaspersky i Zone Alarm(oba pro verzije)rade kod mene savrsheno,a sto se tiche dileme da li je bolji Norton ili Kaspersky,samo malo prosharaj po odgovarajucim sajtovima i chasopisima,bice ti jasno za 5 minuta.Pozdrav
    Evo izgleda da jer F-Secure bolji. Ti znash da smo zajedno furali kasp. ! Probacemo i to chudo ! A, Norton , daleko bilo !!!
    Last edited by Hari Krisna; 05-04-05 at 15:52.

  8. #58
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Podgorica Zabjelo
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Smile

    a sto ce vam AV!

  9. #59
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vazi, Srecko, SHTA, ti koristish ?
    Last edited by Ravell; 26-04-05 at 07:28.

  10. #60
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ili bice nishta poshto prepoznajesh sve maliciozne kodove!?!?
    Last edited by Ravell; 05-04-05 at 11:14. Reason: Samo bez vrijedjanja. Hvala.

  11. #61
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Podgorica Zabjelo
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Wink

    TACNO -NE KORISTIM NISTA, ALI ME NISTA I NE NAPADA. HDD sa windowsom mi je odvojen od MY DOCUMENT-A, A IMAM I 2 OPERATIVNA (RADI UROKA) (ukupno 3 hdd), inache xp+sp2 i opera kao browser. sve je cakum pakum.

    ps. imam i ponudu na OGLASI I PRODAJA...
    Last edited by ragz081; 05-04-05 at 15:19. Reason: DOPUNA..

  12. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    497
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ma Mcafee je zakon :P
    while True:
    suplje, prazno = prazno, suplje

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Spojena su dva topica sa slicnom temom kako bi se saznala iskustva i svak donio neki zakljucak. Drzimo se teme a ponekad koristimo PM za razgovor malo vezan nju.

  14. #64
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pregledah sve postove od pocetka do kraja ividim da svako ima nekog svog favorita,sto se tice virusa i spajvera.sto se tice antivirusa KAV i NAV su tu nedje,ali zato kod spajvera ni jedan ne odnosi pobjedu. definitivno moraju se makar 2 koristiti,a kada je u pitanju neka infekcija i vise od 3 programa.

    ragz081 je pominjao kako ne koristi nikakav antivirus i da nema problema. kada sam sklopio ovaj potonji komp nisam koristio nikakvu zastitu vise od 3 mjeseca i nisam imao problema. kada mi je trebao neki program,a jos vise krekovi i seriali s****o sam komp nacisto. svi znamo kakve su prirode sajtovi gdje ih inace i trazimo. morao sma pored nortona,ad aware,spybota,giant antispy... i jos neki korostiti da potpuno ocistim komp. u pravu si sto se tice takvog koriscenja kompa,ali samo ako ne ides na xxx strane i kao ja npr...

  15. #65
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Podgorica Zabjelo
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Talking

    Pa skinem i ja po koji serijski sa Astalavistinog pretrazivaca, ali znam od prije da je to no1 za probleme sa virusima (bio sam mlad i neiskusan :-)).. Pozdrav!

  16. #66
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,407
    Thanks Thanks Given 
    2,819
    Thanks Thanks Received 
    4,022
    Thanked in
    1,944 Posts

    Default

    Od onih sajtova nema valjane zastite vjerujte mi
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  17. #67
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedna od dobrih stvari koji ima KAV odavno je "script checker". taj modul provjerava skripte na sajtovima koje posjuchesh i uspjeshno blokira instaliranje malicioznih program koji se automatski startuju kad posjetish neki sajt. Kada je aktivan vidi se mala ikonica KAV-a u status baru IExplorera.
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

  18. #68
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,407
    Thanks Thanks Given 
    2,819
    Thanks Thanks Received 
    4,022
    Thanked in
    1,944 Posts

    Default

    E ovako ljudi. Dao sam Nortonu sansi vise nego iko, i definitivno sam ga penzionisao. Imao sam Norton 2005 i virus trojn byte verufy koji spada u kategoriju bezopasnih virusa. Uradio sam sve kako su rekli na sajt da ga uklonim i nista nije moglo. I dalje se javljala ona notifikacija da je zarazen, obrisan i bla bla. Sad sam odlucio da probam kaspersky. Imam ovaj najnoviji 5.0.20 da vidimo je li to cemu
    Norton retired :mad:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja sam koristio NAV josh od win 95. Posljednji put mi je super radio NAV2003. Kad se prebachish na 2004 sve je otishlo u PM... Usporio mi je sistem do bola. Chak sam i formatirao disk jednom zbog njega i opet ista stvar. Uvijek sam imao dosta jak rachunar, i smijeshno mi je bilo to da jedan NAV2004 mozhe tako da ga uspori... Od tada, pa sve do dan danas sam ostao na KAV. Trenutno koristim Kaspersky Personal Pro, i perfektno radi. Naravno tu je i Zone Alarm, najnovija verzija. Preko godinu dana ima od kako sam posljednji put instalirao windows, i samo sam jednom za to vrijeme nashao virus, i KAV ga je doveo do zaborava u djelicu sekunde

    P.S. Kav + ZA usporavaju komp 10% otprilike, ali bar je choek miran
    BEFORE SEX u help each other get naked. AFTER SEX u only dress yourself. Noone helps u once ur fcked

  20. #70
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MMM
    Evo izgleda da jer F-Secure bolji. Ti znash da smo zajedno furali kasp. ! Probacemo i to chudo ! A, Norton , daleko bilo !!!
    Ja moram malo da branim Kav,ne sto mi je najmiliji,no sto je najbolji,mada je i F-Secure u vrhu.Evo prilazem kao jedan od mnogobrojnih dokaza na koje sam naishao
    http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=72392
    Cisto da se zna)

  21. #71
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    E ovako ljudi. Dao sam Nortonu sansi vise nego iko, i definitivno sam ga penzionisao. Imao sam Norton 2005 i virus trojn byte verufy koji spada u kategoriju bezopasnih virusa. Uradio sam sve kako su rekli na sajt da ga uklonim i nista nije moglo. I dalje se javljala ona notifikacija da je zarazen, obrisan i bla bla. Sad sam odlucio da probam kaspersky. Imam ovaj najnoviji 5.0.20 da vidimo je li to cemu
    Norton retired :mad:
    Jes bogami)Evo bash na gornjem linku taj tvoj gospodari suvereno

  22. #72
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,407
    Thanks Thanks Given 
    2,819
    Thanks Thanks Received 
    4,022
    Thanked in
    1,944 Posts

    Default

    Polako vrijeme ce pokazati svoje. Nego da ga ne ureknemo. A ova lista je krajnje zapanjujuca...
    Last edited by Ravell; 27-04-05 at 08:08.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. #73
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja kazemKoristi ga koji mjesec,pa onda pusti Nod,Nortona i josh pokoji ako ocesh,pa da vidish sta ce da nadjuMeni su posle dugo koristenja Kav-a,Nod i BitDefender nasli 0))),a Kav posle 15 dana koristenja Nod-a(probao ga,da vidim to chudo)odma zapistao)Ne znam kako ce biti u buducnosti,ali znam da je Kav zakon za sve njih sadPozdrav
    Last edited by Ravell; 28-04-05 at 08:59.

  24. #74
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,407
    Thanks Thanks Given 
    2,819
    Thanks Thanks Received 
    4,022
    Thanked in
    1,944 Posts

    Default

    Jedan administrator mreze, nebitno koji i koje mreze mi je preporucio Pc-cillin i F-secure. Kaze da su mnogo dobri. Ima li neko od vas iskustva sa njima?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  25. #75
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Jedan administrator mreze, nebitno koji i koje mreze mi je preporucio Pc-cillin i F-secure. Kaze da su mnogo dobri. Ima li neko od vas iskustva sa njima?
    Reci tom i svakom drugom administratoru da ti vishe ne dava pogresne savjeteSto se prvog tiche,zaboravi-sto se drugog tiche,nijesam probao ali kazu da je veoma dobar-e sad,postoji jedna "sitnica",a to je da ti koristish trenutno najbolji AVPozdrav i uzivaj,bez virusa

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ŽIVOT DUKLJANSKE KRALJEVINE
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 5
    Last Post: 26-07-11, 11:42
  2. LJETOPIS BUDVE 1650 GODINE OD KRSTA IVANOVICA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 4
    Last Post: 12-09-10, 21:49
  3. Sveveliko Srpstvo se zasniva na golim interesima
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 88
    Last Post: 20-02-05, 17:52
  4. Stanje u Srbiji i uspjesna tranzicija...
    By Monterico in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 14-10-04, 19:29
  5. Ko su bili Nemanjici - sazeto.
    By BeranacOnajStari in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 111
    Last Post: 26-02-04, 10:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •