Page 26 of 27 FirstFirst ... 16222324252627 LastLast
Results 626 to 650 of 651

Thread: Narod Crne Gore vraca dug KAP-a

  1. #626
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    976
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default


  2. #627
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I dalje se nadam da cemo jedan (kapitalan) posao uspjeti da korektno ugovorimo i realizujemo, iako meni ovo lici na dobro poznate seme privatizacija u Crnoj Gori, ja tebi - ti meni. Ocekivano, "prljavi" Kinezi su dobili posao (zbog autoputa) u koji ce biti ukljucene (zbog uticaja italijanskog partnera iz EPCG) i dvije italijanske kompanije. Bojim se, Bone, da to nije nikakav ozbiljan konzorcijum (ne govorim o pojedinacnom rejtingu), vec se radi o na brzinu smisljenoj i sklepanoj poslovnoj koaliciji iza koje se krije interesni trougao Djukanovic (i sateliti)-Kinezi-A2A, dok su ostali kineski ponudjaci bili dekor na tenderu.

    Ovo su Kinezi:

    http://english.hbedi.com/

    Italijani (valjda):

    http://www.aerspa.it/

    Druga italijanska kompanija, cije je ucesce najavljeno, nije poznata, ali sam siguran da u A2A unaprijed znaju koga ce Kinezi "izabrati" za partnera.

    Zanimljiva je i vijest sa kineskog sajta, delegacija EPCG je bila u posjeti PowerChina, ali ne pamtim da je to neko u Crnoj Gori objavio. To je bila uzvratna posjeta, jer su predstavnici PC ranije posjetili Pljevlja, zajedno sa domacom firmom koja zastupa njihove interese u regionu, a ciji predstavnik je izjavio da ce, ukoliko PC dobije posao (mislim da je on znao da ce se to desiti...), na igradnji bloka ucestvovati hiljadu radnika, od cega ce dvije trecine biti iz Crne Gore, dok ce od ukupne cijene projekta 40% pripasti crnogorskim firmama. Ajde da ne optuzujem i donosim zakljucke unaprijed, sacekajmo i to da vidimo.
    Last edited by Jal Cargo; 19-11-13 at 00:55.

  3. #628
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bi rekao da je ovo italijanska kompanija, dio konzorcijuma Asja...a Asja Ambiente, Torino JE U ELEKTRO BIZNISU...i nije im ovo prva saradnja sa Kinezima China Power:

    http://en.wikipedia.org/wiki/China_Power_International_Development


    http://www.asja.biz/

    I što ima da optužuješ kad svi ostali žele posao a Kinezi daju najjeftiniju cijenu, izvanrednu finansijsku kostrukciju (takoreći beskamatno, sa velikim grejs periodom-skoro pa za dž), kao i granciju za upošljavanje 75% radnika i zaradu 40% od cijene kroz to....Plus su se ušemili sa Italijanima da im urade ono što ne znaju-DAKLE TO JESTE ZA STRATEŠKU SARADNJU, ZA KOJU SU U OBA PARLAMENTA PROŠLI I ZAKONI. Svaka čast Kinezima! Onaj ko ih je animirao dobiće malo para....Tako to ide UVJEK...


    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 19-11-13 at 08:44.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  4. #629
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bih rekao da ste u pravu. Pogrijesio sam, nijesam obratio paznju. Profil/djelatnost "Asje" odgovara, a vidim sad, ova koju sam naveo cak ni ne posluje u energetskom sektoru, iako djelatnost ima veze sa ekologijom i zastitom zivotne sredine.

    Rekao sam da ne zelim da optuzujem unaprijed, ali podrazumijeva se da cu, za razliku od Vas i Vaseg neobuzdanog optimizma, biti oprezan. Valjda nema potrebe da Vas podsjecam da nam je industrija - KAP, Zeljezara, Boksiti - unistena u poslovnim poduhvatima vlasti? Ovo nije takav tip posla, ali to ne predstavlja problem za dokazano stetocinjsku prirodu ove vlasti, ipak se radi o ogromnim sumama, na koje se lako mogu uzeti "provizije" (i ne, ne govorim o zastupniku, logicno je da oni uzmu novac od PC, ako su im ugovorili tezgu). Osim toga, morali biste da uzmete u obzir ono sto je Milovan rekao - najjeftinija ponuda nas moze skupo kostati na duzi rok, a ni Vi ni ja nijesmo kompetentni da razumijemo "materiju" tj. tehnicke specifikacije.
    Last edited by Jal Cargo; 19-11-13 at 09:03.

  5. #630
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Otkad se partijska propaganda i idolopoklonstvo slavoslavljem svojih partijskih funkcionera naziva optimizmom? Ne znam cemu onda "gadjenje" i podsmjeh za onu ct foto i eroticni "optimizam" glasaca prema fotografiji... Nedosledno tumacenje a nikakve razlike, cak mi djeluje khm da se zakljuciti....Izgleda da sam predugo van CG pa ne razumijem tu podvojenost u tumacenjima iste radnje na dva kontradiktorno razlicita nacina....
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 19-11-13 at 10:10.

  6. #631
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Lično mislim (a praksa potvrđuje) da ni renomirane firme nisu nikakav garant poslovanja koje je zakonito i korisno i za državu. Sve kompanije se ponašaju u skladu sa okruženjem u kojem rade: ako je država uređena, firme posluju po pravilima; ako naiđu na truli sistem, zloupotrebljavaju ga koliko god mogu. Dobar primjer je Telekom. Ni renomiranijeg igrača iz svijeta telekomunikacija, ni štetnijeg ponašanja, počev od korupcije prilikom privatizacije, preko monopolističkog položaja i ponašanja poslije privatizacije, do iznošenja kapitala iz države.

    Nije važan konkretan partner koliko je važan sistem koji je na snazi. Ako je sistem kakav treba, dobro će filtrirat nepoželjne investitorre, a poželjni će se ponašat onako kako se ponašaju u svojim matičnim državama. Šteta što nijedan od dosadašnjih predizbornih dps slogana nije istinit. Mislim da bi „snaga države“ bila dobar preduslov za sve bolje živote, puteve naprijed, njihova znanja kako...



    Znam, znam, Lafonten se u grobu okreće...
    Last edited by NHM; 19-11-13 at 10:20.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  7. #632
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    Ja bih rekao da ste u pravu. Pogrijesio sam, nijesam obratio paznju. Profil/djelatnost "Asje" odgovara, a vidim sad, ova koju sam naveo cak ni ne posluje u energetskom sektoru, iako djelatnost ima veze sa ekologijom i zastitom zivotne sredine.

    Rekao sam da ne zelim da optuzujem unaprijed, ali podrazumijeva se da cu, za razliku od Vas i Vaseg neobuzdanog optimizma, biti oprezan. Valjda nema potrebe da Vas podsjecam da nam je industrija - KAP, Zeljezara, Boksiti - unistena u poslovnim poduhvatima vlasti? Ovo nije takav tip posla, ali to ne predstavlja problem za dokazano stetocinjsku prirodu ove vlasti, ipak se radi o ogromnim sumama, na koje se lako mogu uzeti "provizije" (i ne, ne govorim o zastupniku, logicno je da oni uzmu novac od PC, ako su im ugovorili tezgu). Osim toga, morali biste da uzmete u obzir ono sto je Milovan rekao - najjeftinija ponuda nas moze skupo kostati na duzi rok, a ni Vi ni ja nijesmo kompetentni da razumijemo "materiju" tj. tehnicke specifikacije.

    Respect!

    Potpuno si u pravu.....


    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  8. #633
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Aj što je vladajućakoalicija kod nas zajebala stvar,ali kako su uspjeli da unušte aluminijumsku proizvodnju u Italiji i Španiji,dovedu do banrota boksite u Mađarskoj,željezaru Smederevo
    Biće da ima tu nešto i do svjetske krize,azijskog tržišta,i skupe energije i novca,i još dosta toga ...
    Za one koji čitaju novine,jedan demanti
    http://www.cdm.me/ekonomija/scekic-n...i-opreme-kap-a
    Last edited by minjo; 19-11-13 at 11:21.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  9. #634
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izlozenost ekonomije faktorima na koje se malo ili uopste ne moze uticati, nije posledica nesretnih i nepredvidjenih okolnosti nego, u nasem i slicnim slucajevima, pravilo, kao sto su i ekonomske krize pravilo. "Svjetska ekonomska kriza" i "skupa energija" su samo cinioci koji ogole slabosti takvih, krhkih, sistema, ali kod nas su cvrst alibi za lose odluke. Zar ti nije zanimljiv (isti) nacin na koji, na svaku ozbiljniju krizu, koja je svojevrsno test-okruzenje, reaguju nespremne ekonomije zemalja Mediterana i Balkana, plus Madjarska, u kojoj je korupcija citava jedna kultura? Bice da tu ima nesto i do mentaliteta, prije nego li do "azijskog trzista"...

    Odgovorna vlast, za pocetak, ne bi ulazila u dilove sa ruskim skorojevicima, pogotovo sto se radi o strateskoj industrijskoj grani i osloncu ekonomije. Ako je kompanija pogodjena krizom u sektoru, problemi se saniraju smanjenjem troskova u kompaniji, a krece se od smanjenja obima kupovine sirovina, obima proizvodnje, smanjenja broja radnika, uz odgovarajuci socijalni program, kao i promjenu menadzmenta ili njegovu dopunu angazovanjem kriznih savjetnika koji ce uraditi analizu odrzivosti i preporuciti buduce mjere. Drzava, dalje, moze da pruzi podrsku kompaniji ili sektoru koji je u krizi subvencijama, a na kraju, ukoliko je gasenje neminovno, prodaje se imovina, vrate se dugovi, a drzavi barem ostane solidan novcani agregat za neku drugu namjenu. Izuzimajuci subvencije, koje kod nas nijesu stvarno bile u funkciji podrske KAP-u, nego su stitile budzet "strateskog investitora", nasa vlast nista nije uradila u korist kombinata odnosno zastite interesa drzave, pa se danas zamajavamo pricom o garancijama, a da nemamo pojma sta su Rusi radili u kombinatu, sta i koliko stvarno dugujemo. Ili duguju nama.

    Cestitam revizorima, precizan popis inventara ce rijesiti problem KAP-a i neodgovorne vlasti.
    Last edited by Jal Cargo; 19-11-13 at 18:30.

  10. #635
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Procijenjena imovina vrijednosti KAP-a

    http://www.cdm.me/ekonomija/procijen...-imovine-kap-a

    Ima li đe kakav doček ove objave vrijednosti? Pošto vele da će danas na konferenciji za štampu da objelodane procjenu.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  11. #636
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    biće proslava u CNP
    She is only here to annoy herself!

  12. #637
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tries miliona i evo ruke' !
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  13. #638
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Kome ce sad ova sirotinja da placa struju i garantuje za stotine miliona kredita ?

  14. #639
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Imovina KAP-a procijenjena na 52,47 miliona eura

    http://www.cdm.me/ekonomija/imovina-...6-miliona-eura

    O, povjeriociii!!!

    Potraživanje ludom radovanje.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  15. #640
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/kolumne/kap-je...kolumna-163924

    Meni je, kao nenadanom gostu i posmatraču na toj konferenciji, najupečatljiviji utisak bio da se niko od prisutnih učesnika nije sjetio ni pokušao da pita ruske menadžere: zašto niste već investirali u fabriku, makar i minimalne investicije od par miliona eura koje su tada najavili za narednu godinu (a koje nikad nisu ni započete), zašto pravite tolike gubitke i pored svih subvencija, opraštanja, dotiranja od strane Vlade, gdje je novac od prodatih presa u Kovačnici, za šta ste utrošili kredit Dojč banke, itd, itd? U sali su, pored organizatora i domaćina iz Privredne komore, sjedeli i potpredsjednik Vlade, ministri, ekonomisti-profesori i ostala ugledna gospoda iz oblasti politike i ekonomije. Većini njih je bila i dužnost i obaveza da postave bar neko od gore pomenutih pitanja, a ne da ćutke pređu preko hvalospjeva i praznih obećanja. Jer, službenici Vlade i njenih institucija su plaćeni da štite interese države, pa i na taj način što će postavljati pitanja i tražiti odgovore. A oni koji nisu plaćeni da rade u interesu države, makar su mogli iz osjećaja prema državi, kao patriote, da postave ova ili slična pitanja koja su od suštinskog značaja za situaciju u KAP-u pa samim tim i od interesa za državu.

  16. #641
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Kao komentar ja samo mogu da ponovim

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Kada se sve prevede u svijet brojki mnoge stvari postaju jasnije.

    Kada su rusi (CEAC) ušli tada ja KAP ovako poslovao:
    - proizvodio je 120.000 tona aluminijuma godišnje,
    - boksit je dovožen iz Nikšića na preradu u ,,Glinicu'', za potrebni proces anode su se pravile u ,,Fabrici anoda''
    - ruda, a potom gotov aluminijum se transportovao željeznicom do Luke Bar odakleje išao izvoz
    - ,,Glinica'', ,,Fabrika Anoda'', ,,Prerada'' i ,,Kovačnica'' se nalaze u krugu KAP-a (,,Prerada'' i ,Kovačnica'' u trenutku preuzimanja nisu radile, ali su bili spremne za rad uz minimalna ulaganja)
    - dugovanja KAP-a su bila oko 200 miliona €
    - radilo je oko 4.000 ljudi
    - prodat je za 50 miliona eura (i otpisno 100 miliona eura duga)

    Sada kada rusi odlaze/ostaju? stanje je sledeće:
    - proizvodi se 50.000 tona aluminijuma godišnje,
    - boksit i anode se uvoze
    - ruda, a potom gotov aluminijum se transportuje kamionima do Luke Ploče odakle se izvozi
    - ,,Glinica'', ,,Fabrika Anoda'', ,,Prerada'' i ,,Kovačnica'' se nalaze u krugu KAP-a i više ne rade (,,Prerada'' i ,Kovačnica'' su samo zidovi, a oprema i sve vrijedno više ne postoji )
    - dugovanja KAP-a su između 400 i 500 miliona €
    - radi 1.200 ljudi sa planom otpuštanja još oko 700
    - treba da ga preuzmemo natrag za nekih 250-300 miliona eura

    Oh, da, treba ovog monstruma još održavat u životu? Ugasit tog zagađvaća od kojeg očigledno nemamo, niti ćemo imati ikakve koristi.


    BTW, ovdje sam raspolago zvaničnim podacima (podaci izrečeni od osoba koje su ili bile ili su uključene u čitav proces), a vjerujem da se dođe do pravih podataka da bi stanje bilo i crnje.


    Za kraj, zar sam Kavarić nije rekao da je KAP u budućnosti nerentabilan? Ok, nije direkno to rekao, ali podatak koji je iznio da bi KAP bio ekonomski održiv ukoliko bi proizvodio 50.000 tona godišnje sa 500 zaposlenih uz cjenu struje od 27,5 eura po megavatu do 2018 godine i da cjena aluminijuma raste u kontinuitetu i dugoročno ... Zadnje dvije stavke se ne mogu desiti u realnom svjetu, tako da ...
    te, smatram, da su dovoljna dva pitanja

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    No, zašto je KAP i dalje guran rusima (ako su to rusi, ima li ko podatak ko je vlasnik CEAC-a)? Pojma nemam, no u ovom bolesnom društvu nameću se neka pitanja:

    1. KAP troši ogromnu količinu električne energije koju nismo u stanju da proizvedemo te je moramo uvoziti po paprenim cjenama. Kako KAP dobija struju po povlašćenoj cjeni tu uvoznu struju plaćamo mi (građanstvo). Gašenjem KAP-a prestala bi potreba za uvozom struje, a samim tim pojedinci bi ostali bez debelih provizija prilikom uvoza struje. Kome se isplati da uvozimo struju?

    2. Dignuti su ogromni krediti na osnovu modernizacije fabrike. Fabrika nije modernizovana, no je, naprotiv, unazađena jer su pojedini pogoni zatvoreni a skupa oprema je ... ko će ga znati gdje, u fabrici nije. Za sada ćemo kao građani vratiti 120 mliona eura kredita (tu nije kraj vraćanju dugova). Da li je sav taj novac iz kredita pošao u fabriku?

  17. #642
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.cdm.me/ekonomija/ako-se-u...rastu-dva-puta

    Jos kad bi se iz EPCG i RAE potrudili da obrazloze svoje zahtjeve, odnosno analizu. Jedino logicno objasnjenje koje mi pada na pamet, struja je kupljena unaprijed, pa bi, ukoliko KAP prestane sa radom, teret placanja one "porcije" koja je predvidjena za potrebe proizvodnje presao na domacinstva (sto znaci da bi poskupljenje moralo biti privremeno).

  18. #643
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.cdm.me/ekonomija/epcg-pri...onudu-pejovica

    Akcionari Elektroprivrede, Vlada i italijanska A2A najvjerovatiije će prihvatiti ponudu Uniproma, čiji je vlasnik Veselin Pejović, da snabdijevaju Kombinat alumipijuma Podgorica KAP strujom po cijeni 38 eura za megavat-sat sa uključenim troškovima prenosa, saznaje Dan od izvora bliskih Vladi.

    http://rtcg.me/vijesti/ekonomija/475...ra-za-kap.html

    Poljska kompanija Impeks metal biće partner vlasniku Uniproma Veselinu Pejoviću u Kombinatu aluminijuma (KAP), čiju ponudu za podgoričku firmu je prihvatio stečajni upravnik.


    http://www.cdm.me/ekonomija/deripask...povratak-u-kap

    Ruski milijarder Oleg Deripaska poslao je u petak pismo premijeru Milu Đukanoviću od kojeg je zatražio da se odmah obustavi proces prodaje imovine Kombinata aluminijuma Podgorica i da se sadašnji tročlani odbor povjerilaca zamjeni petočlanim, čime bi njegove firme imale većinu.




    Sapunica. Do kraja decenije, na mjestu pokojnog kombinata ce izrasti stambeno-poslovni kompleks sa trznim centrom. Mini grad kao spomenik crnogorskoj tranziciji.

  19. #644
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Jal, pojasni malo

    Je li Pejovic jos nekog isamarao pa su prihvatili ponudu, te koliko ce procenata poskupiti struja za domacinstva da se covjeku izidje u susret ?

    Oce li narod imati obavezu da placa struju i razne garancije za taj stambeno-poslovni kompleks sa trznim centrum ili ce mozda samo za trzni centar ?

    Dalje, za taj kompleks ce pretpostavljam crnogorske interese braniti sdp, imaju ljudi iskustvo, jesu skupi, ali se stavlja akcenat na kvalitet i tradiciju ?

  20. #645
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izbjegavaj aerodrome, e ce ti ga djavo polokat.

  21. #646
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bavaria, Germany
    Posts
    266
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  22. #647
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/ekonomija/pejovic...radnika-kap-a/

    možda bolje da nastavimo diskusiju ođe, ipak je naš gigant u pitanju. Koliko su tačne ove brojke i je li KAP i dalje rudnik para da ovaj može da šerifuje... I naravno može li se ovo spasit
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  23. #648
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,710
    Thanks Thanks Given 
    335
    Thanks Thanks Received 
    919
    Thanked in
    468 Posts

    Default

    Meščini da Pejović jedva čeka da ga zatvori i da počne da gradi Podgoricu na vodi..

  24. #649
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Dok je taj KAT ili KAP bio u drzavnom vlasnistvu to je bila ludnica od firme + cerupanje uzasnih razmjera.
    Sad nekakvi Pejovic drma sa 600 radnika kao da su jedno veliko nista.
    Fino.

Page 26 of 27 FirstFirst ... 16222324252627 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ARHEOLOGIJA CRNE GORE
    By G R A D in forum Nauka generalno
    Replies: 191
    Last Post: 25-02-15, 01:32
  2. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  3. Reprezentacije Crne Gore
    By srdjan in forum Ostali sportovi
    Replies: 301
    Last Post: 13-09-06, 12:58
  4. Odricanje od Crne Gore
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 27
    Last Post: 21-01-05, 16:05
  5. BNP Crne Gore
    By AtlantidiaN in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 03-09-04, 13:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •