Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 34 of 34

Thread: I: ko radi najpovoljnije pvc stolariju u PG

  1. #26
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Evo i moji uzimaju Weiss kod njih. Daju 10 godina garancije za plastiku, 3 godine za okov

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,933
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    252
    Thanked in
    136 Posts

    Default

    Pričat o tome ko je jeftiniji za pvc profil je isto kao pričati "meni je onaj prodavao auto skuplje od onoga"... Zavisi koje auto, tj koji pvc profil se nudi.
    I ja sam ovih dana se o tom jadu zabavio, da vidim koji pvc profil i okove valja ugraditi, a da bude korektna cijena. Kratka rekapitulacija priče, jer može nekome valjat:
    Prvo što će prodavci pomenuti je broj komora. Obično se nude profili od 5 do 7 komora... To je sve manje-više marketing, iz razloga što broj komora ne garantuje ujedno i bolji toplotni koeficijent. Mnogo veću ulogu igra staklo, debljina spoljašnjeg zida profila i efikasnost okova (mehanizma). Dalje, bitno je da li profil ima u sebi čelična ojačanja, koja bi spriječili uvijanje zbog uticaja vremenskih prilika, razlike u temperaturi itd. Pored toga, mora se voditi računa i o "gumicama", tj. dihtunzima... Narodski rečeno, "siva" je dobra jer se sastoji od prave gume i najčešće može da se zamijeni, dok je "crna" drugačijeg sastava, dolazi ugrađena u profil, podložna je ukrućivanju i ne može da se naknadno zamijeni.
    Ja sam u ponudi imao turski Wintech 6-komorni, njemačke Roplasto sa 7 komora, Veka 5 komora i Rehau 5 komora. Veka i Rehau su odličnog kvaliteta, u ravni (ili nešto malo ispod) Salamandera. Za Wintech sam čuo da su takođe dobri, masivni, lijepo izgledaju i do sada su se pokazali korektni. Roplasto se nudi u dvije varijante, i to sa tanjim spoljašnjim zidom i dva dihtunga, i debljim spoljašnjim zidom i tri dihtunga. Kažu da je ovaj sa tri dihtunga osjetno efikasniji a nije neka značajna razlika u cijeni (trebalo bi da je oko 10% skuplji od ovog sa dva dihtunga). Svakako, i za Roplasto kažu da je ok.
    Ja bih izbjegao neke "domaće" varijate, poput Roloplast i Peštan (proizvode se u Srbiji), posebno ovaj Peštan za kojeg sam čitao da se uvija kao da je od papira.
    Što se tiče stakla, to je definitivno stvar budžeta... Standardne varijante korespondiraju sa otprilike 1,3W/m2K (toplotni koeficijent), što je za PG dovoljno, mada bi bilo idealno da se kreće oko 1-1,1. Stakla sa 2 punjenja argona su značajno skuplja, efikasnija, ali moraju biti praćena dobrim, kvalitetnim profilom i okovom da bi efekat bio potpun.
    I na kraju, što se okova tiče, gledaj da budu okovi poput: ROTO, Maco, ABG, Siegenia... Poenta je da, ako okov nije dobar i efikasan, džabe ti bilo kakav profil kad ga mehanizam ne "primiče" dovoljno, i koji će se pokvariti poslije 30 otvaranja/zatvaranja.
    Treba imati na umu da će svaki "majstor" pokušati da okrene priču na svoju stranu i proda svoj proizvod, što je potpuno legitimno, ali ako znaš na što da mu skreneš pažnju i da ga pitaš, vidjećeš da li je i koliko siguran u "svoj" proizvod. Naravno, bitno je i pitanje garancije. Npr. neki proizvođači daju garanciju i do 20 godina, doduše rijetko, ali se uglavnom ovdje to kreće od 5 do 10 godina (što mislim da je sasvim ok).
    Eto, to bi UKRATKO bilo to Nadam se da sam nekome makar malo pomogao i poštedio ga nervoze, pretraživanja po netu i razgovora sa priučenim majstorima

  3. The Following User Says Thank You to EgZeKuToR For This Useful Post:


  4. #28
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Ja sam tražio za moje i odlučimo se za Fenestru ali ubrzo odustadoše jer nema ko da dođe da uzme tačnu mjeru. Ja mogu uzeti mjeru al što ako sjutra dođu monteri i nešto ne mogu da uklope? Ja kad radim kuhinje isl najviše volim sam da mjerim i da mi se drugi ne miješa u to, jer uvijek može gomila stvari da se iskomplikuje. A oni izgleda nemaju svoje stalno zaposlene za montažu isl već ih honorarno angažuju. Daju 10 godina garancije na plastiku i 3 na okov, a kako će je ispuniti ako ne mogu za mjesec dana poslati nekog za mjere, to je tek pitanje.

  5. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,933
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    252
    Thanked in
    136 Posts

    Default

    Neozbiljno je da neko neće da izađe da uzme mjere... Je li to za pripremu ponude ili za izradu?

  6. #30
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Za izradu. Mi smo dali mjere al da bi mi neko nešto radio očekujem da on uzme svoje, jer time preuzima odgovornost na sebe da će se to i uklopit u prostor.

  7. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,933
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    252
    Thanked in
    136 Posts

    Default

    Apsolutno. Sjutra da bilo shto ne valja, ti cesh biti kriv jer si dao pogreshne dimenzije. Ne bih nikakvu prichu nastavljao sa takvim "profesionalcima". Ako hoces, javi se na pm da ti dam kontakte firme koja meni radi, a iza kojih stoje decenije iskustva i reputacije


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #32
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    A našao sam tipa koji koristi iste profile itd,sledeće nedelje dolazi. Prije 10tak godina Bast iz NK nam je radio ulazna vrata i vrata balkonska od neka 4m širine, dan danas to se nije promijenilo, kako boja tako i funkcionalnost. Al oni propadoše.

  9. #33
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,233
    Thanks Thanks Given 
    909
    Thanks Thanks Received 
    227
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Pozdrav, da otpakujem temu. Ima li ko da povoljno radi roletne?

  10. #34
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Martin Mcfly View Post
    Pozdrav, da otpakujem temu. Ima li ko da povoljno radi roletne?
    069 525 768 Blazo

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Stolariju
    By mali varvar in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 24-05-15, 14:15
  2. Info Firme za PVC i ALU stolariju
    By pajko87 in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 29-11-14, 20:57
  3. Kupujem Lajsne za Aluminijumsku Stolariju
    By volimdakucam in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 11-09-13, 12:47
  4. pomoć: extra tv radi a telefon ne radi...
    By podgoričanin in forum Operatori
    Replies: 4
    Last Post: 09-07-10, 10:30
  5. eee pc hitno i najpovoljnije
    By skafiskafnjak in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 24-04-08, 19:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •