Page 920 of 966 FirstFirst ... 420820870910916917918919920921922923924930 ... LastLast
Results 22,976 to 23,000 of 24140

Thread: Automobilizam!

  1. #22976
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,789
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,514
    Thanked in
    2,607 Posts

    Default

    Takoe. Inace komplet taj horor traje oko dvije sekunde.


  2. #22977
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    highlands
    Posts
    5,114
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Nije bas 2 sekunde...



    niujedne mi gace lastike nema

  3. #22978
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,563
    Thanks Thanks Given 
    1,963
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Kako se ovo dogodi, prvi put cujem za ovo
    Tu es mon héro!

  4. #22979
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,942
    Thanks Thanks Given 
    1,500
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by iLaki View Post
    Neko je preporučivao ovdje za DPF onu hemiju u bočice što ga čisti kao, ne mogu da nađem post, dje uzeti kvalitetan takav proizvod pali mi se često lampica pa da mu pomognem malo..
    https://instagram.com/tunapmontenegr...d=YmMyMTA2M2Y=

    Ovo je vise kao neka preventiva ako se pocela lampica da se pali onda skidanje i čišćenje ili gašenje dpf...
    Gledao sam recenzije i kazu da djeluje

    Sent from my Mate 40 pro using Tapatalk
    Last edited by darko cfc; 27-12-22 at 15:17.
    Satelitski resiveri/oprema

  5. #22980
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    987
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Pali se regeneracija svakih 4-5 dana ako se ne varam pošto je teško procijeniti na golf uglavnom kontam da je u toku kad ne radi start/stop sistem a motor je na visoke obrtaje dok miruje, dnevno predjem do 80km..

  6. #22981
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,942
    Thanks Thanks Given 
    1,500
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    Probaj ovo ne moze da skodi...

    Sent from my Mate 40 pro using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  7. The Following User Says Thank You to darko cfc For This Useful Post:


  8. #22982
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,570
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    386
    Thanked in
    261 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by iLaki View Post
    Pali se regeneracija svakih 4-5 dana ako se ne varam pošto je teško procijeniti na golf uglavnom kontam da je u toku kad ne radi start/stop sistem a motor je na visoke obrtaje dok miruje, dnevno predjem do 80km..
    Koji auto i koja god?

    Sent from my SM-N980F using Tapatalk
    James Tiberius Kirk

  9. #22983
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Dogovorim sa prodavcem skoro sve oko kupovine auta i na kraj kad sam tražio broj šasije - tajac. Udario mi blok i ne javlja se
    E vala živjeli sajtovi za provjeru, po sto puta.

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  10. The Following User Says Thank You to guvarana For This Useful Post:


  11. #22984
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,789
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,514
    Thanked in
    2,607 Posts

    Default

    Blokom ti je rekao sve.

    Dirao si ga u obraz: “cus ti njega trazi broj sasije ne veruje mi ka dasa ja prevarant”.
    Last edited by TAKUMI; 28-12-22 at 13:21.


  12. #22985
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    668
    Thanks Thanks Given 
    48
    Thanks Thanks Received 
    156
    Thanked in
    113 Posts

    Default

    Da uveze kola sa pravom km nema tu zarade, a kad podigne cijenu ne moze ga prodat jer imas isti takav auto sa vracenom km i prosjecan kupac to ne moze da prepozna, i onaj koji prepozna ne zanima ga, oce auto sa pravim km po cijeni onoga sa vracenom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #22986
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by M_n_E View Post
    Da uveze kola sa pravom km nema tu zarade, a kad podigne cijenu ne moze ga prodat jer imas isti takav auto sa vracenom km i prosjecan kupac to ne moze da prepozna, i onaj koji prepozna ne zanima ga, oce auto sa pravim km po cijeni onoga sa vracenom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Dečko nije preprodavac, vozi taj auto već 3 godine. Prije će biti da je značajnije udaran, danas gledam opet slike i neki šavovi na sjedištima mi ne štimaju. Mislim da je bočni airbag izletio iz njih, pa pošto je jako rijedak model sjedišta i boje, krpljeno je jer nisu mogli naći komplet da zamijene.

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by guvarana; 28-12-22 at 18:17.
    Those about to rock, we salute you!

  14. #22987
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    668
    Thanks Thanks Given 
    48
    Thanks Thanks Received 
    156
    Thanked in
    113 Posts

    Default

    Ako imas mogucnost najbolje ti je da sam uvezes auto


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #22988
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,030
    Thanks Thanks Given 
    626
    Thanks Thanks Received 
    514
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Dogovorim sa prodavcem skoro sve oko kupovine auta i na kraj kad sam tražio broj šasije - tajac. Udario mi blok i ne javlja se
    E vala živjeli sajtovi za provjeru, po sto puta.

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Onaj sa linka koji nisam mogao da otvorim...

  16. #22989
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by M_n_E View Post
    Ako imas mogucnost najbolje ti je da sam uvezes auto


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Imam i čak sam i ja tu opciju zagovarao najviše ovuda po forumu, a sad kad bih trebao to da primjenim na sebe - ne kutara mi se... A još ne mogu da se odlučim koje bih, makar da ne mijenjam mišljenje svako dva dana pa bih lako.
    Quote Originally Posted by injection View Post
    Onaj sa linka koji nisam mogao da otvorim...
    Jeste, taj je. Možda je makao oglas u međuvremenu.

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  17. #22990
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,030
    Thanks Thanks Given 
    626
    Thanks Thanks Received 
    514
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Imam i čak sam i ja tu opciju zagovarao najviše ovuda po forumu, a sad kad bih trebao to da primjenim na sebe - ne kutara mi se... A još ne mogu da se odlučim koje bih, makar da ne mijenjam mišljenje svako dva dana pa bih lako.Jeste, taj je. Možda je makao oglas u međuvremenu.

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Onaj model sjedista je onako profilisan i koza se odere brzo od ulaska/izlaska vozaca....
    Opis i zamena djelova govori da je preko 25x xxx kilometraze napravio....

    Jel zuris za kupovina auta imam par ljudi u CH stabilni su i mogu da posalju slike i opis ili snimak auta, dovozi ili na slepi ili voznjom oko 750e
    Last edited by injection; 28-12-22 at 20:15.

  18. #22991
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by injection View Post
    Onaj model sjedista je onako profilisan i koza se odere brzo od ulaska/izlaska vozaca....
    Opis i zamena djelova govori da je preko 25x xxx kilometraze napravio....

    Jel zuris za kupovina auta imam par ljudi u CH stabilni su i mogu da posalju slike i opis ili snimak auta, dovozi ili na slepi ili voznjom oko 750e
    Kontam i ja da se dere, ali kako ne banana kod guz’ce, nego ona do leđa? Nespretno je ušiveno, čak su dodavali šavove đe ih na drugo sjedište nema.

    Nije mi žurba, ali bih rado to riješio u narednih mjesec - mjesec i po. Riješio = u garaži, registrovan.

    Na koje CH sajtove da gledam šta oni mogu dovesti?

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  19. #22992
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    4,030
    Thanks Thanks Given 
    626
    Thanks Thanks Received 
    514
    Thanked in
    397 Posts

    Default

    Autoscout, tutti, ricardo i sl evo tu ono sto tebi cini odabir a i vecini se obrati na watsup koriste i translation i sl. pomagala....

  20. The Following User Says Thank You to injection For This Useful Post:


  21. #22993
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Kratka horor priča

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  22. #22994
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,091
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    30000 godisnje u prosjeku..ukupno 165000...
    e to je merak...350km/h na autoputu

  23. #22995
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    161
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Hibridna vozila u Srbiji

    U budućnosti je izvestan kraj motora sa unutrašnjim sagorevanjem. Upravo taj tranzicioni period olakšavaju u velikoj meri hibridni automobili. Na putevima Srbije, evidentan je sve veći broj ovih vozila, ali i dalje je to daleko manje nego što se viđa po putevima zemalja zapadne Evrope. Ministarstvo za zaštitu životne sredine je obezbedilo dodatna sredstva, tako da možete računati na subvencije, odnosno na pomoć od 2.500 do 5.000 evra, u zavisnosti da li kupujete hibrid, plug-in hibrid ili potpuno električno vozilo.
    Trenutno najjeftiniji novi model hibrida je Toyota Yaris sa cenom od 20.790 evra. Ovaj automobil funkcioniše tako što ga pokreće kombinacija 1,5-litarskog benzinca i elektromotora ukupne snage 116 KS. Često ljudi pomisle da su hibridi komplikovaniji za vožnju od običnih automobila. Ali, zaista nisu jer zbog automatskog menjača su jednostavniji za vožnju od automobila koji imaju manuelni menjač. Dok vozite hibrid ne morate brinuti o tome kada će koji pogon da se koristi, da li je napunjena baterija. Hibrid se dakle vozi potpuno isto kao i bilo koji drugi auto sa automatskim menjačem. Kompjuter će sam odlučiti kada će da se koristi elektromotor, kada benzinski motor, a kada oba zajedno.


    Koliko su hibridna vozila zastupljena na putevima Srbije?

    Kad su u pitanju hibridni automobili važno je istaći da postoji mnogo veća efikasnost u vožnji od standardnih modela. Motori hibridnih automobila imaju manju emisiju gasova. To se pre svega odnosi na emisiju ugljen dioksida. Tako da, manje zagađuju životnu sredinu u odnosu na klasična vozila. Subvencije za hibridna vozila kao što smo već ranije u tekstu pomenuli podrazumevaju da se obezbede podsticajna sredstva kako bi se unapredila kupovina hibridnih modela i vozila na elektronski pogon. Prava na korišćenje ovih subvencija mogu imati i fizička i pravna lica. Iznos subvencije se kreće od 250 evra (za mopede i tricikle), pa sve do 5000 evra. Prodaja automobila na hibridni pogon i "plag-in" hibrida (u kombinaciji benzin-struja i dizel-struja) porasla je čak 3,5 puta u Srbiji. Ovaj podatak se odnosi na prošlu godinu, pa je tako sa 473 u 2020, broj prodatih hibrida za u 2021 se povećao na 1.688 vozila.
    Ali i pored očiglednog porasta interesovanja kupaca za ekološka vozila, tačan broj subvencija odobrenih za njihovu kupovinu još uvek nije poznat.

    Top tri najprodavanija hibrida u Srbiji

    Subvencije su potpomogle prodaju hibrida, ali nisu povećale interesovanje građana za električne automobile. Razlog tome je cena, ali električni automobili se slabije prodaju i zbog problema sa infrastrukturom i nedovoljnim brojem punjača. Pored pomenutog Toyota Yaris-a izdvojićemo :
    Renault Clio E-Tech

    Hibridni Clio je svega nekoliko stotina evra skuplji od Yarisa, ali ima nešto više snage (140 KS) i u standardnoj verziji dolazi u bogatom paketu opreme Intens.
    Pokreće ga kombinacija 1,6-litarskog benzinca, elektromotora od 35 kW i starter-generatora od 15 kW.

    Kia Sportage

    Ovi modeli su bazirani na 1,6-litarskom benzinskom agregatu. To znači da imaju sličan karakter. Ukoliko vam je potreban veći porodični automobil, sa dovoljno mesta za putnike i prtljag ovi je idealan auto. Ako uz sve to dodate podatak da je potrošnja oko 5 litara na 100 km, nova Kia Sportage je pravi izbor.
    Toyota Prius

    Toyota Prius je specifična po avangardnom dizajnu, odlikuje je praktičnost i pristupačna cena. Za one koji imaju mogućnost da pune automobil kod kuće, dostupna je i plug-in hibridna verzija. Unapređeni hibridni sistem sa 1,8litarskim benzincem ima veoma dobre performanse i efikasnost.


    Izvor https://www.unirent.rs/blog/popularn...rbiji-153.html

  24. #22996
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Ken Block nastradao u Juti. Vozio motorne sanke niz padinu i prevrnuo se i pale na njega.

    https://www.reuters.com/lifestyle/sp...nt-2023-01-03/

    Sent from my SM-N980F using Tapatalk
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  25. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  26. #22997
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    A letio s' kolima citav zivot
    Kako je Sumi zavrsio a svaki dan letio 300+
    Pa kad ti kazu divlja s' kolima poginuce

  27. #22998
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    161
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Mane hibridnih vozila

    Da li ste znali da je ideja o hibridnom automobilu zapravo stara koliko i sam automobil? Još davne 1899. godine ideja je potekla od dvojice izumitelja Lohnera i Porsche-a. Zapravo oni su ubacili elektromotor u samom točku automobila, montiran na glavčini. Umesto masivnih baterija ubacili su SUS agregat (Sa Unutrašnjim Sagorevanjem), proizveden u nemačkom Dajmleru (Mercedes-Benz). Agregat je dakle poslužio kao generator elektromotora postavljenih na točkovima. Vozilo je dobilo ime -Lohner-Porsche Mixte Hybrid. Naravno ovi prvi primerci hibridnih automobila nisu zaživeli onako kako je trebalo, a glavni krivac za to je Henri Ford i uspeh njegovog modela T.Uspon motora s unutrašnjim sagorevanjem prekinuo je proizvodnju hibrida, sve do šezdesetih godina. Naftna kriza i cene fosilnih goriva su vrtoglavo porasle 70-ih što je ponovo aktelizovalo razmišljanja i ideje o motorima na alternativni pogon, što je podrazumevalo i hibride. Proizvođači poput Mercedes-Benza, General Motorsa i Toyote, poboljšavali su tehnologiju ali nisu uspeli da dostignu masovnu proizvodnju. Ako sagledamo i analiziramo celokupnu istoriju hibridnih vozila može se zaključiti da su dodatna težina i složenost glavni nedostaci hibridnog automobila.

    Šta se sve navodi kao nedostatak hibrida?

    Hibridni automobili nisu tako "moćni" jer imaju motore sa dvostrukim pogonom. To znači da je benzinski ili dizel motor mnogo manji u poređenju sa onim autom gde je jedan motor. Elektromotor je takođe male snage. Kombinovana snaga oba je često manja od snage motora na benzin, pa je upravo to razlog zbog koga je hibridni automobil pogodniji za gradsku vožnju, ali ne za duža putovanja, posebno putovanja auto putem. Osim toga cena je jedna od nedostatka odnosno mana kad su u pitanju hibridi.
    Hibridni automobil sadrži motor na benzin ili dizel kao i lakši električni motor i paket snažnih baterija. To dodaje težinu i oduzima prostor u automobilu. Dodatna težina automobila automatski dovodi do neefikasnosti goriva. Skoro svi hibridi imaju automatski menjač, tako da ako želite hibrida, računajte da ima automatski menjač. Ovakav menjač kod modernih hibrida omogućava da se na najbolji način iskoristi kombinacija klasičnog i elektromotora. Retki su hibridi sa manuelnim menjačem, ali jedan od primera je Honda Insight prve generacije.
    Nešto više o baterijama...

    Većine automobila, ima litijum-jonske baterije bazirane na litijum-gvožđ- fosfatu (LiFePO4), litijum-mangan-oksidu (LMO) i litijum-nikl-mangan-kobalt-oksidu (NMC). Sve ove baterije raspolažu nešto nižom energetskom gustinom u odnosu na LiCoO2, ali su bezbednije i imaju duži vek trajanja. LiCoO2 katode su podložnije tzv „toplotnom bekstvu“. To znači da zbog prekomernog punjenja ili rada na visokim temperaturama mogu da eksplodiraju.
    Dakle ako se njima ne barata u skladu sa uputstvom može doći do velikih posledica. Životni vek baterija u hibridnim automobilima je oko 10 godina, međutim nijedna od tih baterija nije dovoljno testirana. Kod nekih litijum-jonskih baterija je uočeno smanjenje energetskog kapaciteta već nakon godinu dana. Kada primetite da auto gubi snagu, da je povećana potrošnja goriva ili je auto stariji od 5 godina sve to mogu da budu razlozi zbog kojih hibridnoj bateriji opada kapacitet. Cena nove hibridne baterija je paprena, od 4000 eura, a za skuplja vozila cena ide i preko 10.000 eura. Postoji jeftinije rešenje od zamene baterije, a to je regeneracija Hybridne baterije. Posle regeneracije hibridne baterije automobil će opet imati snagu kao kada je bio nov.

    Za kraj...

    Najveći broj plug-in hibrida nema mogućnost dopune baterija uz pomoć SUS agregata. Treba znati da je tada potrošnja goriva ogromna i definitivno takva vožnja nije rentabilna.

    Potrošnja goriva zavisi naravno od toga koliko se često vozi na električnu energiju. Kao što smo već rekli plug-in hibridi, ali ni klasični hibridi, ne vole naročito auto-put, jer ubrzo ostaju bez struje, pa onda termički motor mora da vuče ogromnu masu vozila što logično povećava potrošnju goriva.

    Izvor MMS auto



  28. #22999
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,789
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,514
    Thanked in
    2,607 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    A letio s' kolima citav zivot
    Kako je Sumi zavrsio a svaki dan letio 300+
    Pa kad ti kazu divlja s' kolima poginuce

    I to na GAZDIN roćkaš.


  29. #23000
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    161
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Da li je kupovina luksuznog automobila, u stvari, bacanje para?

    Otkako su problemi u lancu snabdevanja počeli da izazivaju podizanje cena svih vrsta roba i usluga, isto se dogodilo i sa automobilima. Vozila su, generalno, zabavna i korisna, ali su i jedna od najskupljih stvari koje bilo ko od nas kupuje u svom životu, pa je od ključne važnosti da se to uradi kako treba. A da li je kupovina luksuznog automobila, u stvari, bacanje para, nastavite da čitate i saznaćete.Jer vlasništvo nad automobilom se ne završava kupovinom. Potrebno je uzeti u obzir i gorivo koje je sve skuplje, održavanje, razne vrste naknada i poreza, a onda i osiguranje, i registraciju. Mnogo toga, o čemu treba brinuti na vreme. Ipak...
    Automobili su danas mnogo bolji

    Jedan od razloga za kupovinu novijeg automobila je i to što su oni danas, generalno, mnogo bolje napravljeni. Automobili su, u proseku, u vlasništvu jednog vlasnika više od 12 godina, upravo zahvaljujući poboljšanju kvaliteta, kao i dužini garantnog roka.
    A šta je luksuz?


    Prosečno vozilo „srednje klase“ kakva prave Honda, Ford, Dženeral Motors ili Tojota, sada je prepuno novih tehnologija. U redu, automobili (i vozila uopšte) su zabavni. Ali, ako niste pažljivi, posedovanje automobila može da izazove haos u vašim ličnim finansijama. Dug za automobilske kredite je na najvišoj tački svih vremena. Reklo bi se da nema mnogo mnogo razloga za kupovinu luksuznog automobila u ovom momentu, ali da vidimo zašto.
    Što više zaronite u proučavanje ličnih finansija, biće vam savršeno jasno koliko je ljubavna veza sa ličnim, luksuznim automobilom, velika rupa bez dna. Da, automobil je danas poprilično potreban svima, ali prilikom kupovine treba biti obazriv.
    Stavite prst na čelo...

    Uopšteno govoreći, imajte na umu da vlasništvo automobila ima ogromne tekuće troškove, koji ne ulaze u samu cenu. Postoje popravke, gorivo, osiguranje, i tako dalje, zbog čega je svaki pređeni kilometar veoma skupo finansirati. Ovo su, ujedno, neki od razloga zbog kojih bi vredelo razmisliti o električnom vozilu. Jer, iako mu je cena vema visoka, troškovi posedovanja jednog takvog, električnog vozila, dosta su niži od standardnog automobila.
    Konkretno, evo zašto su luksuzni automobili, u stvari, bacanje para


    #1. Kako kažu izveštaji istraživanja od strane potrošača, sve automobile danas uglavnom prave roboti, i dobar kvalitet se može dobiti i u automobilima srednje klase.
    #2. Mnoge „luksuzne“ karakteristike danas su dostupne i u sasvim običnim automobilima. Tu su bezbednosne funkcije, udobnost, grejači sedišta, i tako dalje. Po čemu se onda recimo Leksus, toliko razlikuje od Tojote?
    #3. Skupe popravke i troškovi vlasništva. Luksuzni automobili ne samo da poharaju novčanik pri kupovini, već nastavljaju i prilikom popravki i standardnog održavanja. Imate utisak da svim tim plaćanjima nema kraja.
    #4. Autokultura će se transformisati u narednih pet godina. Budućnost vlasništva nad automobilima će se brzo promeniti. Sve više i više ljudi će možda moći da naruči korišćenje automobila kao pretplatničku uslugu, koja može drastično smanjiti cenu vlasništva. Hiljade ljudi i milijarde dolara (ili eura) se ulažu u to kako da se u velikoj meri poremeti automobilska industrija kakva trenutno postoji. Ako živite u urbanoj sredini, verovatno ćete i sami razmisliti o ovoj mogućnosti, jer će to biti daleko ekonomičnije ali i mnogo manje komplikovano.
    #5. Automobili su alat, a ne zlatne kočije. Zamislite automobil kao alat poput čekića. Sigurno ne biste kupili prelep čekić, optočen dijamantima, samo da biste ga pokazivali prijateljima. Bilo bi to potpuno iracionalno. Ali, jedno je nešto ceniti, a sasvim drugo baciti novac koji ste teško stekli, na nešto što vam nije neophodno.
    I za kraj...


    Kao što vidite, očekuje se da će se u budućnosti automobili mnogo više iznajmljivati po potrebi, nego kupovati. Za one koji žive u urbanim sredinama, to će biti mnogo elegantnije rešenje. Ako vam automobil nije potreban svakodnevno, biće vam mnogo jednostavnije da ga se odreknete.
    Nećete imati dodatne troškove održavanja, kao ni večite probleme sa parkiranjem. A pritom, kad god vam zatreba automobil, bilo da završite neki posao ili otputujete negde, moći ćete da ga iznajmite, i to uvek neki drugi, shodno prilici za koju vam potreban.
    https://www.rentacarmenadzer.com/blo...-para-157.html

Page 920 of 966 FirstFirst ... 420820870910916917918919920921922923924930 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Automobilizam!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam
    Replies: 1
    Last Post: 17-03-11, 11:57
  2. Automobilizam!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 9307
    Last Post: 17-03-11, 08:29
  3. Automobilizam i Erotika...
    By George_Clooney in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 198
    Last Post: 14-12-10, 22:24
  4. Automobilizam Oglasi
    By dobarauto in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 0
    Last Post: 21-11-10, 07:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •