Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 26 to 50 of 149

Thread: Protesna nota na knjizevnu rijec ili.....?

  1. #26
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by skobalj View Post
    Petljanje u tuđe stvari može da govori i o tome koliko se neko slaže sa time da je to tuđa stvar. Ili koliko sebe smatra domaćim. Kako god.
    Da,..upravo o tome se radi... Koliko god se slagao s Nikolaidisevim viđenjem i razumio njegove emocije (obzirom da je lično pogođen samim ratom i njegovim epilogom), ono što je on učinio (a posebno način na koji je to učinio) predstavlja zloupotrebu gostoprimstva koje mu je Crna Gora ukazala, jer on mora imati svijest da je (i to ne od juče) crnogorski državljanin i da se prema domu iz kog je došao (sada kad je postao dio ovog) mora odnositi kao prema nečem tuđem. A onda shodno tome i primjeriti svoje izjave i ponašanje. To što ponekom otvorimo vrata da se skloni, ugrije, a naročito ako postane dio naše kuće, ne znači da je time dobio pravo da sada s naših prozora puca na one od kojih se se morao sklanjati i odavde vodi neki svoj privatni obračun.
    Ipak, ponavljam (moj je stav) da je čast imati ljude poput Nikolaidisa među našim sugrađanima. Ne samo zBog njegovog dara za pisanje, već prije svega visokih moralnih načela kojima se isti rukovodi. Iz tog razloga treba u kritici njega kao čovjeka (čak i kad pogriješi, a to ne čini zaista često) pristupati s malo manje žara. Makar je to moj stav.
    Last edited by El Re; 16-01-12 at 21:04.

  2. #27
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    a to je znaci, Recordare priznaj koliko uzimas po postu
    Jeste, ja sam agent KOS-a, priznajem, uhvacen sam, nema shto

    On topic:

    http://www.pobjeda.me/2012/01/17/andrej-nikolaidis-iza-napada-na-mene-stoji-srpski-kos/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=andrej-nikolaidis-iza-napada-na-mene-stoji-srpski-kos

    P
    a kazhe:

    http://www.youtube.com/watch?v=T-ZX73ZUl-0

    Deserve's got nothing to do with it.

  3. #28
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Da,..upravo o tome se radi... Koliko god se slagao s Nikolaidisevim viđenjem i razumio njegove emocije (obzirom da je lično pogođen samim ratom i njegovim epilogom), ono što je on učinio (a posebno način na koji je to učinio) predstavlja zloupotrebu gostoprimstva koje mu je Crna Gora ukazala, jer on mora imati svijest da je (i to ne od juče) crnogorski državljanin i da se prema domu iz kog je došao (sada kad je postao dio ovog) mora odnositi kao prema nečem tuđem. A onda shodno tome i primjeriti svoje izjave i ponašanje. To što ponekom otvorimo vrata da se skloni, ugrije, a naročito ako postane dio naše kuće, ne znači da je time dobio pravo da sada s naših prozora puca na one od kojih se se morao sklanjati i odavde vodi neki svoj privatni obračun.
    Ipak, ponavljam (moj je stav) da je čast imati ljude poput Nikolaidisa među našim sugrađanima. Ne samo zBog njegovog dara za pisanje, već prije svega visokih moralnih načela kojima se isti rukovodi. Iz tog razloga treba u kritici njega kao čovjeka (čak i kad pogriješi, a to ne čini zaista često) pristupati s malo manje žara. Makar je to moj stav.
    Ne smatram da je posebno vazno u savremenom svijetu ,a posebno u bivsim YU drzavama (tako mi ovih drzavljanstava i administracije od triglava do …)) ko je odakle dosao ,kad je postao drzavljanin i koliko je time privilegovan on ili drzava , na koncu to je samo predmet koji se po potrebi politiziranja pokrece i u sustini i, po mom ubjedjenju, nema dublji znacaj . Ne smatram da bi on , a ni bilo ko njegove sudbine pa ni vodjen moralnim nacelima morao biti uslovljen bojom pasosa ili porijeklom , a u njegovom slucaju i kao Crnogorac i iz ovoga dvorista bavio pitanjima regiona pa i u najzescim tonovima , a da li to destabilizuje region , kako su ovih dana voljeli naglasiti najveci lupezi istog regiona, neka u svakom slucaju odlucuju Sudovi ...

    Ja toga covjeka, a volio bih da grijesim, vidim kao pticu u kavezu u ovoj drzavi , a koliko je time ili bilo cime privilegovan on zna. Nikolaidis je tretiran u CG kao izbjeglica i dan danas se tretira na isti nacin bez obzira je li u medjuvremenu dobio par pecata nedje ili ne, iskljucivo zbog sopstvenog naglasenog antiratnog angazovanja i licnog promovisanja u istog u vrijeme razaranja mjesta odakle je dosao . Upravo taj akcenat ,dakle taj odakle je dosao, koji je sve cesce predmet price, je njegova nesebicna tvorevina , na kojoj bi mu barem ova danasnja drzava ili bar kakvom se zeli afirmisati , trebala biti zahvalna.
    U ovom slucaju i kada se vec vodi polemika ovakve vrste , bilo bi posteno da zamislimo da je Nikolaidis dosavsi ovamo sa roditeljima , prigrlio svu ovdasnju mnogobrojnu familiju ,koja mu je ovdje million godina , posjetio grobove djedova i striceva i poceo pisat o mudzahedinskim zlocinima , spasitelju Ratku Mladicu , vizionaru Kusti i svetom pismu Ristovom. Uvjeravam svakoga, da pitanje njegovog porijekla danas ni u ovoj CG ne bi ni u najpreciznijim analizama bilo dovedeno u pitanje , a drzavljanin bi bio po ocevoj , djedovoj liniji kao i svi mi ili bar vecina crnogoraca jos od ranih devedesetih i ova tema kad je on u pitanju sigurno ne bi bila nikada pokrenuta , a danas je jedna od najcescih oruzja kojim se sluze upravo oni koji pokusavaju blatiti ovoga pisca.

    Koliko je Nikolaidis trebao ili morao biti oprezan pisuci ovaj famozni tekst koji je ‚‚ potresao "" nasu javnost i region je upravo pitanje koje meni ostavlja nedoumicu , razocarenje ali i poruku : mora li istinski , evropski promoter Crne Gore , knjizevnik , dokazani borac za mir svih ovih godina, covjek slobodnog duha i pera, on ili bilo kojio drugi , biti na platnom spisku Ranka Krivokapica odnosno drzave kao bezuslovni promoter svega sto stoji iza njih , htio on da je tako ili ne , da bi imao mogucnost prezivljavanja i gole egzistencije i ko zna cega vec, i da li samim tim njegova rijec zaista gubi smisao ?

    Jedino sto trenutno vidim u vezi ovog izvrsnog pisca je jedna tuzna prica ukoricena jos jednim porazom crnogorskoga drustva.
    EL RE, cesto citam ovaj forum i svakako nisam ovim htio djelovat prijekorno, naprotiv tvoje prisustvo ovdje je za respekt u svakom smislu, ali smatram da po pitanju njegove autotonosti da ne kazem prava da radi to sto radi , ipak treba dodat jos po neki detalj i ne vidim da iko to pravo ima vise nego on ili neka bude i obratno , svejedno .

  4. #29
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    blokteatar,..

    ajmo ovako,..prvo da odmah izrazim žaljenje što se ranije nijesi odlučio uključivati ovdje i češće pisati. Izgledaš mi ko neko ko ima i umije što da kaže i koga bi vrlo zanimljivo bilo čitati...
    Nevertheless,...iznio sam SVOJ stav u pogledu predmetnog događaja, ali i samog autora istog... Taj stav je prilično jasan, ali njime (baš kao ni bilo kojim drugim), koliko god bio uvjeren u ispravnost vlastitog ubjeđenja, nijesam pretendovao tvrditi da sam ja u pravu. Uostalom, El Re je one man party i nije neobično da se dogodi da moja razmišljanja i stavovi izazovu nečije reakcije neslaganja.
    No, kao što rekoh, da pojasnim... Možda time pomognem da još malo osvijetlimo ovu stvar...
    Sanjam dan kad će ljudi sa prostora ex YU KONAČNO shvatiti da je na tlu te rahmetli države već dvije decenije (i više) prisutna NOVA REALNOST. Tu realnost ne čini samo tuce novih (a većinom jako starih i iznova obnovljenih) država, već je ta nova realnost u sveukupnim promjenama koje su se dogodile, drastično drugačija i pritom jako kompleksna. Šta god ko mislio o SFRJ i kakvu god emociju o njoj nosio, ZDRAVO je živjeti u vlastitom vremenu, a ne ni iza, ni ispred svog vremena.
    Na prostoru ex YU dogodio se tokom protekle dvije decenije proces pojedinačnih nacionalnih afirmacija čitave jedne grupe naroda, među kojima je uostalom i crnogorski narod. Pominjem to jer se često dešava da mi iz CG na nešto što smo gledali ili gledamo drugdje na prostoru ex-YU, to činimo "s neke visine", a pritom ne primjećujemo da smo i mi svjedoci vlastitog nacionalnog proljeća uz sve društvene deformacije koje su taj proces pratile. Taj proces čvršćeg vezivanja uz vrijednosti vlastite zajednice (države ili etnosa) je svojstven ljudskoj civilizaciji i ne poznaje granice. Zadnjih 3 vijeka moguće ga je bilo sresti gotovo na svakoj tačci planete, a u nekim sredinama Svijeta događa se i dok ovo pišemo. Danas ga je moguće sresti i češće jer živimo eru globalizacije i odbacivanja dogmi bilo kakve ideologije, što za posljedicu rađa osjećaj nesigurnosti i nezaštićenosti, pa stoga i bojazan od "Svijeta bez ograda".
    Konkretno, svi ti novonastali pokreti na ex YU prostoru započeti su mnogo-mnogo decenija prije pada Berlinskog zida i sva ta energija čekala je nešto/nekog ko će je podstaći i artikulisati. U prvom su uspjeli svi narodi, a u drugom nekim narodima to i nije išlo na najsrećniji način...
    Sad se Ti vjerovatno pitaš: "O čemu on ovo zaBoga piše??"...
    Evo o čemu... Pravo na viđenje nacionalnog interesa i projekciju sopstvene budućnosti, neotuđivo je pravo svakog naroda, pa i srpskog. Koiko god to bilo kockacanje sa svojom budućnosti, pobuna nekog naroda je legitimno pravo svakog naroda i tu nema razlike da li je ona oružana ili tek demonstracija građanske neposlušnosti. Ono što niko nema pravo činiti jeste vlastitu pobunu koristiti kako bi se nad drugim narodom vršio genocid, poticalo nedužne na prisilno iseljavanje i bestijalno pljačkalo i razaralo. Zato je srpska pobuna osuđena od civilizovanog Svijeta, a ne zato što se dogodila. I nije prva pobuna u istoriji nad kojom se Svijet zgražavao, a činiće to i ubuduće. Međutim, Svijet je (u liku velikh sila koje brinu o miru i svjetskom poretku) PRIHVATIO da je RS legitimna težnja srpskog naroda za određenom autonomijom u odnosu na Sarajevo, i istu ODOBRIO Dejtonom, tim prije što je nakon zločina koji su se dogodili udaljavanje ovih bosanskih zaraćenih naroda toliko da će se elementarno povjerenje morati (re)izgrađivati decenijama i vjekovima koji tek slijede.
    Sve ovo može biti prihvatljivo ukoliko ne razumije neka baba sa Sinjajevine, ali jeste neočekivano od Andreja Nikolaidisa. Ako prihvatimo da je bio rukovođen emocijama to opet dovodi u sumnju njegov gabarit da se izdigne i sagleda širu sliku. Određivati se prema RS na način kako on čini i time vrijeđati čitav jedan narod koji gotovo konsensualno stoji iza njenog stvaranja i pritom je krvario da bi ista bila stvorena - jeste (blago rečeno) ružno. Podsjećam, ovo govori čovjek koji o nastanku RS misli isto što i Nikolaidis.

    Moramo shvatiti (koliko god srpski narod u BiH bio danas daleko od potpune spoznaje što se sve činilo u njegovo ime) da najveći broj tamošnjih Srba nema bilo kakve veze sa Srebrenicom, drugim gubilištima i stratištima. Ne može se kriminalizovati želja jednog naroda da ne živi u jednoj zemlji, a još manje rezultat njegovog pregnuća da tu želju ostvari. Dakle stvaranje RS treba odvojiti od zločina jer je svaki zločin (ne)djelo konkretnog zločinca i kolektivna prozivanja kojima se sugeriše genocidnost čitavih naroda nijesu primjerena jednom intelektualcu. Posebno ne nekom već ostvarenog renomea kakav ima (zasluženo) Nikolaidis.
    Uostalom, ako se služi tom logikom (da je svaka tvorevina nastala iz pobune, a praćena i zločinima, monstrum) - zašto ne osudi i neke druge, poput recimo Kosova i Kosovara?.. Obzirom da ne možemo primnjenjivati (i nije ni pošteno, ni zdravorazumski) duple aršine, onda bi sud morao biti isti u pogledu legitimiteta i RS i Kosova. Zamislite da je ovo rekao za nekog drugog u regionu koliko bi štete time učinio Crnoj Gori (jer je, ne zaboravimo, državni funkcioner), tj. da se odnosilo na nekog drugog sem (u regionu i Svijetu) ionako prokazanih Srba. Ovo su stvari koje Nikolaidisu ne bi trebalo pojašnjavati.

    A sad ono što je meni posebno zasmetalo... Nikolaidis (koliko god da činio čast ovoj zemlji činjenicom da ga smatramo našim piscem i intelektualcem i uz svo poštovanje njegovog porijekla) je naturalizovani Crnogorac. On je u ovu sredinu došao upravo da bi potražio utočište od svog zla koji je upravo u njegovoj rodnoj Bosni prosula politika Beograda koji je zločinima kompromitovao svaku svoju ideju. Njegov osvrt na dešavanja u Bosni, ukoliko ga čini kao njihov izgnani državljanin, podrazumijeva pravo na punu sobodu javnog istupanja i djelovanja, i da se i razumjeti i podržati, no ako ga čini nakon što je uzeo crnogorski pasoš i to sa mjesta državnog funkcionera, to je onda nešto sasvim drugo. Takvo istupanje obavezno podrazumijeva i uvlačenje Crne Gore u nešto što ne samo da nas se ne tiče, već jako liči na privatni obračun sa čitavim narodom samo zato što istom pripadaju njegovi progonitelji. Zato je to zloupotreba gostoprimstva i kao takvo bi bilo viđeno svuda u svakoj (iole ozbiljnoj) državi Svijeta. Jednostavno - to se ne radi.
    Dužnost Nikolaidisa (i kao Crnogorca, a posebno kao državnog službenika) je da nacionalne pretpostavlja ličnim interesima i drži daleko od svojih frustracija. Njegovo je (obzirom da ne svjedočimo nikakvom neprijateljstvu bilo kog iz BiH) da unapređenje odnosa sa tom zemljom (kako god se ona njemu činila) pomaže, a ne da izaziva negodovanja od kojih ni on lično, ni Crna Gora ne mogu imati korist već samo štetu.
    Zašto je Nikolaidis u Krivokapićevom kabinetu, nije bilo (niti će biti) predmet mog bavljenja. To što jeste (baš ko i da nije) ne bih mu vidio ni kao prednost, ni kao manu, sve dok obavlja svoj posao i zastupa svoje vlastite stavove i mišljenja, ali i pazi da istima ne učini štetu državi u čijoj je službi. Sam je odlučio da se uključi na taj način i ne vidim zašto bi mu to bilo ko zamjerio. Mnogi dobri pisci (čak i svjetskog renomea) bili su politički angažovani. To je čak više pravilo nego izuzetak.
    I da završim, još jednom želim reći, bez obzira na ovaj istup, moje mišljenje o Nikolaidisu se neće promijeniti i biće mi uvijek čast što dijelimo isti pasoš.
    Last edited by El Re; 17-01-12 at 20:19.

  5. #30
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  6. #31
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    A što se čini od Nikolaidisa, kakvo je ovo dobačanje s gola na go.

  7. #32
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    A što se čini od Nikolaidisa, kakvo je ovo dobačanje s gola na go.
    Sve to moze da se rijesi prostim uklanjanjem sa funkcije, i blagovremenom reakcijom tuzioca. Ali ovo prvo je apsolutni must. Jer ja, kao gradjanin ove drzave i poreski obveznik, ne zelim da se iz drzavnog budzeta, kojem i ja doprinosim, finansiraju ljudi koji propagiraju masovna ubistva i atentate na shefove stranih drzava, te shtete spoljnoj politici ove drzave, i njenim odnosima sa drugim(u ovom slucaju susjednim) drzavama.
    Deserve's got nothing to do with it.

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne zelim ni ja da se puno stvari radi iz drzavnog budzeta, pa ko me sto pita?
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  9. #34
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Ne zelim ni ja da se puno stvari radi iz drzavnog budzeta, pa ko me sto pita?
    Sto te vise pitaju, drzava je bolja i sredjenija. A postojale su i drzave koje su zaposljavale ljude da daju ovakve izjave o drzavnom troshku, ali svi znamo kako su takve zavrsile.
    Deserve's got nothing to do with it.

  10. #35
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    El Re , pozdrav jos jednom . Svakako nisam ni smatrao da bi ti trebao komentarisati Nikolaidisovo angazovanje u Vladinom kabinetu niti je to imalo veze sa mojim kvotanjem i predpostavljam da sam taj dio trebao smjestiti na neko drugo mjesto , ali forumasko neiskustvo je uradilo svoje pa se na tome izvinjavam .Naravno da smatram da je knjizevniku mjestio u javnom zivotu pa i politici , ali u Nikolaidisovom slucaju sam siguran da je okovan u lance , ali to nije nesto sto bih sada sebi dozvolio da govorim u sirim okvirima. Naravno , nijednom narodu se ne moze uskracivati pravo na borbu, nastiojanje za ostvarivanje svojih prava i to pravo svakako ima i narod u RS (koji nije od juce tamo pao s neba) kao i svaki pod ovim nebom . Potpuno se slazem ,a rekao bih da dobro poznajem pero , vokabular Nikolaidisa i ako se najcesce dam slozit s njim ,da svako osporavanje tog prava , a kad se tice Srba u RS , treba osuditi i to je odprilike linija koja bi morala podvuci znatan broj nacela i ne samo njegove struke i posla.
    U mom postu , ustvari figurira pitanje koje na neki nacin postaje , po mom vidjenju stereotip , koji je ustvari jedan od najznacajnijih mjeraca boje i tona Nikolaidisove rijeci , a to je njegovo porijeklo, dakle autotonost u koju po mom vidjenju , bez obzira na administrativne norme , svakako ima kao i svaki Crnogorac i to ne naturalizovani , s obzirom da je njegovo porijeklo (bar jedino koje ima) od oca pa navise iskljucivo sa nasih prostora , a njegovo rodjenje i djetinstvo u Sarajevu , puka slucajnost. To sto je on ostao ‚‚popularni Sarajlija " , je djelo njegove rijeci , a najmanje administracije i porijekla . Ne iskljucujem mogucnost da grijesim u mjeri , ali u danasnjem vaktu i ja vecu autotonost ne mogu da zamislim .
    Inace, ne smatram da bi ovo trebalo biti posebno interesantno, ali zaista smatram da je na neki nacin i njegovo pravo na jedan vid elementarne slobode i prava , recimo sitnim slovom pokusano biti uskraceno ili osporeno, a rekao bih da ima i dobre rezultate.
    Pozdrav

  11. #36
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Sve to moze da se rijesi prostim uklanjanjem sa funkcije, i blagovremenom reakcijom tuzioca. Ali ovo prvo je apsolutni must. Jer ja, kao gradjanin ove drzave i poreski obveznik, ne zelim da se iz drzavnog budzeta, kojem i ja doprinosim, finansiraju ljudi koji propagiraju masovna ubistva i atentate na shefove stranih drzava, te shtete spoljnoj politici ove drzave, i njenim odnosima sa drugim(u ovom slucaju susjednim) drzavama.
    Ja mislim da ti nisi shvatio šta je Nikolaidis htio da kaže onim tekstom.
    Ao pririodi ovog napada dovoljno govore profili ličnosti i institucija koje ga napadaju.
    Last edited by johnny bravo; 18-01-12 at 10:36.
    In vino veritas

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dostavljena protestna nota zbog Nikolaidisovog teksta
    18. januar 2012.
    ShareAmbasada Srbije dostavila je juče popodne protestnu notu Ministarstvu vanjskih poslova Crrne Gore, zbog teksta Andreja Nikolaidisa "Šminkanje političkog monstruma"– potvrđeno je Anteni M u resornom ministarstvu. Izvor podgoričkog radija potvrdio je i da je crnogorski ambasador u Srbiji, Igor Jovović, istim povodom, juče pozvan na razgovor u Ministarstvo inostranih poslova Srbije.
    I pored protestne note, dio srpske javnosti na Nikolaidisov tekst gleda afirmativno. Članovi beogradskog Foruma pisaca javno su se suprotstavili hajci na Andreja Nikolaidisa, koju vode, "zvaničnici iz Republike Srpske, te dio crnogorskih i srpskih medija".
    Forum pisaca navodi da su reakcije na Nikolaidisov tekst jasno pokazale da "srpska politička elita nije odustala od svojih hegemonističkih namjera prema Crnoj Gori".

  13. #38
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ovdje bi bio dobar onaj govor australijskog premijera.
    Traume iz drzava porijekla ne prenosite u drzavu koja vas je primila, a posebno ne zloupotrebjavljajte politicke funkcije sa takvim traumama u drzavi koja vas je primila i prihvatila.

    No...

    Hvala Lepo

  14. #39
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Ja mislim da ti nisi shvatio šta je Nikolaidis htio da kaže onim tekstom.
    Ao pririodi ovog napada dovoljno govore profili ličnosti i institucija koje ga napadaju.
    Jonny, to shta je Nikolaidis htio da kaze onim tekstom je od sekundarnog znacaja ovdje. Od primarnog znacaja su sledece stvari, po redosledu:

    1. Funkcija koju obavlja
    2. Cinjenica da je u svojstvu novinara(ne knjizevnika) objavio sporni tekst. To automatski znaci da su objavljene rijeci njegovi stavovi, a ne knjizevna fikcija.
    3. Cinjenica da je, metaforicno ili ne, pozvao na izvrsenje atentata na trista zvanica, medju kojima su i bili predsjednici i zvanicnici drzava sa kojima imamo uspostavljene diplomatske odnose(u ovom slucaju, BiH i Srbije).

    Ovo je dovoljan razlog za smjenu. Sto god da je htio da kaze-vrsenje javne funkcije, kao i posla novinara, za sobom povlaci odgovornost za izgovorenu i napisanu rijec, jer nedostatak takve odgovornosti povlaci za sobom stetu koja se nanosi institucijama u kojim radi i drzavi koja ga zaposljava i finansira. U konkretnom slucaju-shtetu po odnose izmedju Crne Gore (ciji je javni funkcioner) i Srbije i BiH (to jest Republike Srpske kao jedne federalne jedinice BiH). Kao stvar od drzavnog interesa navedeni su dobri odnosi sa susjedima i zemljama regiona. Ovim postupkom Nikolaidis je direktno napravio stetu drzavnim interesima-i zbog toga ga kao neodgovornog javnog sluzbenika treba razrijesiti funkcije.

    Sto se tice njegove odgovornosti kao novinara-novinarsko samoregulatorno tijelo bi moralo ispitati njegovu odgovornost i eventualno krsenje novinarske etike govorom mrznje.

    Sto se tice njegove eventualne krivicne odgovornosti-na tuzilastvu je da ustanovi da li ima dovoljno elemenata krivicnog djela za podizanje optuznice. I zapamtite, ukoliko do toga dodje-ovdje se nece suditi Andreju Nikolaidisu piscu za napisano knjizevno djelo, vec Andreju Nikolaidisu novinaru za govor mrznje, podsticanje na nerede, izazivanje rasne, vjerske, nacionalne mrznje (ne znam kako se tacno djelo zove u Krivicnom zakonu-neka me pravnici isprave i napisu tacnu kvalifikaciju).

    Ovo su cinjenice koje uopste nemaju veze sa tim sta je on u tekstu htio da kaze. Naravno, i to opet ponavljam-da je Nikolaidis napisao knjizevno djelo (fikcija) sa ovom tematikom-tu vec nema problema, jer postoji jasna granica izmedju knjizevnih djela i drugih oblika pisane rijeci. Medjutim, novinarski tekst je sasvim druga stvar, pogotovo kad dolazi iz pera javnog sluzbenika.

    Sto se tice samih uzroka Nikolaidisove reakcije-Maja je to sasvim dobro sazhela. Nije pozeljno frustracije iz zemlje porijekla unositi u zemlju koja izbjeglice prima. To vazi za izbjeglice i sa Krajine i Kosova koje su u CG, bili aktivni sudionici referendumske kampanje listom na jednoj strani, ali to vazi i za Nikolaidisa. Njegov antiratni angazman ne moze biti izgovor za objektivnu shtetu koju je napravio drzavi i njenim interesima i umanjenje ugleda drzave koju, kao sluzbenik u njenim institucijama, predstavlja.
    Last edited by Recordare88; 18-01-12 at 12:20.
    Deserve's got nothing to do with it.

  15. #40
    Join Date
    May 2005
    Posts
    499
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da , tako nekako . Nikolaidis nije nikad Crnu Goru doživio kao svoju državu , nego kao mjesto sa kojeg bezbjedno može da se obračunava sa krivcima što je nekad morao da napušti svoje nikad prežaljeno Sarajevo . Ali dosta tih krivaca sjedi na najodgovornijim funkcijama u ovoj državi , odnosno u vlasti kojoj i Nikolaidis pripada , a njih uglavnom ne pominje . Računam da je čovjek umjetnik i ima pravo da se izrazi maštovito o svemu , i da nije odgovoran zbog toga . Ali postavljeno je lice , savjetnik predsjednika Skupštine , koji u stvari i trpi sve posljedice pisanja svog savjetnika . A i Krivokapić je svašta i svakoga uvalio tamo u svoj Kabinet , od ovog pisca kompleksaša do miloševićevog generala Grahovca .

  16. #41
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ccc,koliko bure te je jedan predsjednik i jedan pop bili u gostima kod šefa jednog entiteta na jednom piru koji se proslavlja kao praznik ,i jednog teksta u stilu "feral tribune" tim povodom,a dobro da je to glavna muka,sad je sve po taman,dobro je ovo,zvanična Srbija notu,intelektalna elita BG podršku Nikolaidisu,dobro je...Znači da je sve kako treba.
    Last edited by minjo; 18-01-12 at 12:44.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  17. #42
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Sve to moze da se rijesi prostim uklanjanjem sa funkcije, i blagovremenom reakcijom tuzioca. Ali ovo prvo je apsolutni must. Jer ja, kao gradjanin ove drzave i poreski obveznik, ne zelim da se iz drzavnog budzeta, kojem i ja doprinosim, finansiraju ljudi koji propagiraju masovna ubistva i atentate na shefove stranih drzava, te shtete spoljnoj politici ove drzave, i njenim odnosima sa drugim(u ovom slucaju susjednim) drzavama.
    Je li ovaj bio otpusten:
    http://www.index.hr/vijesti/clanak/c...om/357562.aspx

    Cini mi se da nije...
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  18. #43
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Je li ovaj bio otpusten:
    http://www.index.hr/vijesti/clanak/c...om/357562.aspx

    Cini mi se da nije...
    Greska je Vlade Srbije shto nije otpushten-a Crna Gora je pravilno reagovala urucenjem diplomatskog protesta. Ipak, Vlada Srbije se jasno distancirala od njegovih stavova, shto je i sama ambasadorka Vojvodic napisala u demarshu. Od Krivokapica i njegovog kabineta, nasuprot tome, nismo culi nikakvo distanciranje niti ogradjivanje od Nikolaidisovih stavova. Ukoliko se Srbija nije ponasala drzavnicki i odgovorno i otpustila tog lika, to nije razlog da se mi ne ponasamo odgovorno, i otpustimo covjeka koji je u novinarskom tekstu opisao masovno ubistvo kao civilizacijski iskorak, a zauzima javnu funkciju savjetnika predsjednika Skupstine CG.
    Last edited by Recordare88; 18-01-12 at 13:25.
    Deserve's got nothing to do with it.

  19. #44
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Je li ovaj bio otpusten:
    http://www.index.hr/vijesti/clanak/c...om/357562.aspx

    Cini mi se da nije...
    Nije ali ovog smrada treba otpustiti....presmrdio je....od 90 i neke je na drzavnu zobnicu otkad je komentarisao piratske projekcije filmova na drugom (ili trecem(ili u stvari ipak drugom)) programu RTVCG.

  20. #45
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    ccc,koliko bure te je jedan predsjednik i jedan pop bili u gostima kod šefa jednog entiteta na jednom piru koji se proslavlja kao praznik ,i jednog teksta u stilu "feral tribune" tim povodom,a dobro da je to glavna muka,sad je sve po taman,dobro je ovo,zvanična Srbija notu,intelektalna elita BG podršku Nikolaidisu,dobro je...Znači da je sve kako treba.
    @Recordare88,

    minjo ti je već odgovorio. Sve je odlično napisao i sažeo u par rečenica. Zašta će prvom prilikom biti nagrađen reputacijom (moram da spreadujem prvo)
    Kao što rekoh prije - iz toga ko ga je podržao, a ko osudio - iz tih relacija se lako može donijeti zaključak. Oko zadnjeg pasusa se slažemo.
    A ne bi loše bilo i da pročitaš ovu izjavu.
    Last edited by johnny bravo; 18-01-12 at 16:39.
    In vino veritas

  21. #46
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    @Recordare88,

    minjo ti je već odgovorio. Sve je odlično napisao i sažeo u par rečenica. Zašta će prvom prilikom biti nagrađen reputacijom (moram da spreadujem prvo)
    Kao što rekoh prije - iz toga ko ga je podržao, a ko osudio - iz tih relacija se lako može donijeti zaključak. Oko zadnjeg pasusa se slažemo.
    A ne bi loše bilo i da pročitaš ovu izjavu.
    Minjo nije odgovorio nista jer nije nista rekao na glavnu moju tvrdnju-a to je ona da se Nikolaidis neodogovorno ponio kao novinar i drzavni funkcioner te da je vrlo vjerovatno prekrsio i Krivicni zakon.

    Sto se tice tog teksta koji si ti prenio-ukoliko hoce da bude javni sluzbenik i na sluzbi drzavi, on mora biti "prvo" to, pa tek onda ostalo. Makar za vrijeme obavljanja funkcije. Plus sto u tekstu, a to ponavljam po treci put, nije nastupio kao pisac, nego kao novinar.

    Sto se tice pominjanja romana u protesnoj noti to je glupost ako je tacno, ali to ne mijenja cinjenicu da postoji debelo opravdanje da se protesnom notom reaguje.
    Deserve's got nothing to do with it.

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Brkas tu jako puno stvari.
    Prije svega nije drzavni funkciner kao nijedan savjetnik nijednog funkcionera. Pod uslovom da on śetuje Krivokapića da śutra ide pa krsima lomi prozore i taj to uradi, on nema bas nikakve krivice vec Krivokapić. Takodje nema bas nikakvih autorskih prava na ono sto od njegovih savjeta prihvati Krivokapić jer sve sto Krivokapić rece, izjavi, napise... to je njegovo i on odgovara. Moze plaćati i savjetnika iz Burkine Faso sto nikako ne znaci da taj automatski postaje drzavni funkcioner Crne Gore.
    Da je u svom tekstu isticao ili se pozivao na tu svoju ulogu savjetnika da je napisao kako sve to pise u ime klijenta kojeg śetuje onda automatski treba da leti i eventualno krivicno odgovara jer je prekoracio svoja jasna i precizno regulisana ovlasćenja.
    Ako je pisao kao novinar i za novine. Pitanje je da li odgovara urednik koji odobrio tekst, dje te novine izlaze, ko je osnivac... pa ako je time uvrijedio drzavu Srbiju onda ona tamo intervenise.
    Prica da je on javna licnost je istinita jer je poznati knjizevnik, a nikako zbog toga sto je savjetnik ili sto ga iz predvidjenog budzeta za savjete placa neki funkcioner. Nijesam siguran ali mislim da kao i u svim drzavama funkcioner nema obavezu da objavljuje ko su mu savjetnici, asistenti, daktilografi ili bilo koje osoblje koje funkcione, poslanik, odbornik.... zaposljava.

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    MVPEI: Stavovi Nikolaidisa ne odražavaju zvanične stavove Crne Gore
    18. januar 2012.
    Share4Ministarstvo vanjskih poslova i evropskih integracija (MVPEI) konstatovalo je da Stavovi književnika Andreja Nikolaidisa izneseni u njegovom autorskom tekstu, ni u kom vidu ne odražavaju zvanične stavove Crne Gore, kazao je generalni direktor Direktorata za bilateralu, Ramiz Bašić.
    On je agenciji Mina rekao da je MVPEI odgovorilo na protestnu notu koju im je dostavila Ambasada Srbije povodom Nikolaidisovog teksta, u kome je naveo da bi bio civilizacijski iskorak da je aktiviran eksploziv koji je podmetnut u dvorani gdje se proslavljalo 20 godina postojanja Republike Srpske.
    „Ministarstvo je konstatovalo da stavovi Nikolaidisa, dobitnika evropske nagrade za književnost za prošlu godinu, u tekstu koji je objavljen 11. januara na beogradskom portalu e-novine, ni u kom vidu ne odražavaju zvanične stavove Crne Gore, bilo koje njene institucije niti njenih zvaničnika“, kazao je Bašić.
    Prema njegovim riječima, o tome se „jasno i javno, što inače kao slobodni stvaralac čini dugi niz godina, odredio i sam autor teksta, koji je razne komentare ovim povodom odbacio kao zlonamjerne“.
    Bašić je dodao da su u istoj ravni i stavovi velikog broja njegovih kolega, književnika i novinara iz Srbije, Crne Gore i ostalih zemalja regiona, koji sagledavaju taj tekst isključivo u kontekstu slobode stvaralaštva.
    „Polazeći od toga, Ministarstvo ne dijeli ocjene sadržane u noti Ambasade Srbije da su nadležni organi Crne Gore ostavili mogućnost za novo vrjednovanje njenih ranije proklamovanih principa upravljenih ka razvijanju primjerene međudržavne javne komunikacije i dobrih bilateralnih odnosa sa Srbijom, niti se takve ocjene i kvalifikacije mogu iznositi samo zbog činjenice da je Nikolaidis i savjetnik predsjednika Skupštine Crne Gore za kulturu i slobodu javnosti“, kazao je on.
    Ministarstvo je, kako je naveo, istovremeno iskazalo žaljenje zbog takvog nesporazuma i potrebu za njegovim prevazilaženjem u duhu razumijevanja i dobrosusjedske saradnje, potvrđujući još jednom da je Crna Gora do kraja privržena razvoju prijateljskih i dobrosusjedskih odnosa sa Srbijom, u duhu zajedničkih strateških evropskih ciljeva.
    „Na to nas upućuje i međusobno ne tako davno iskustvo kada je Crna Gora, u dobroj vjeri i sa razumijevanjem prihvatala pojašnjenja zvaničnog Beograda u slučajevima grubih i uvrjedljivih izjava o crnogorskoj naciji, Crnoj Gori i pojedinim njenim zvaničnicima, koji su dolazili iz nekih kabineta najviših zvaničnika Srbije, ali i akademskih, medijskih i drugih krugova“, kazao je Bašić.

  24. #49
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Brkas tu jako puno stvari.
    Prije svega nije drzavni funkciner kao nijedan savjetnik nijednog funkcionera.
    Ne razumijem???

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Pod uslovom da on śetuje Krivokapića da śutra ide pa krsima lomi prozore i taj to uradi, on nema bas nikakve krivice vec Krivokapić. Takodje nema bas nikakvih autorskih prava na ono sto od njegovih savjeta prihvati Krivokapić jer sve sto Krivokapić rece, izjavi, napise... to je njegovo i on odgovara. Moze plaćati i savjetnika iz Burkine Faso sto nikako ne znaci da taj automatski postaje drzavni funkcioner Crne Gore.
    E ovo je vec drugo. Pazi neshto-Krivokapic placa savjetnika od nasih para kroz budzet. Krivokapic ga ne placa privatno iz svog dzepa. On se nalazi u kabinetu predsjednika Skupstine, te je stoga javni sluzhbenik. Biti javni sluzbenik povlaci odgovornost, kao sto rekoh, za izgovorenu i napisanu rijec. Ukoliko Andrej zeli da bude Rankov savjetnik, morao bi da se uzdrzi od ovakvih pisanija. On to nije uradio, i stoga je direktno proizveo shtetu interesima CG. To je kljuc. Za to proizvodjenje stete kao javni sluzbenik treba da odgovara. Ja mislim da je adekvatna kazna za to smjena sa mjesta savjetnika. Isto kao kad su oni savjetnici(ili sta su vec bili) u Vrhovnom sudu pokrali budzet suda. Svakako je odgovarao predsjednik jer on ih kontrolise, ali i oni. Naravno, ne kazem da Nikolaidisa treba osuditi na dvije godine zatvora (cak i ako je pocinio krivicno djelo, a ima elemenata toga i to dosta, za pisanu rijec zatvorskom kaznom ne treba kaznjavati) vec samo izvlacim analogiju.

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Da je u svom tekstu isticao ili se pozivao na tu svoju ulogu savjetnika da je napisao kako sve to pise u ime klijenta kojeg śetuje onda automatski treba da leti i eventualno krivicno odgovara jer je prekoracio svoja jasna i precizno regulisana ovlasćenja.
    Ako je pisao kao novinar i za novine. Pitanje je da li odgovara urednik koji odobrio tekst, dje te novine izlaze, ko je osnivac... pa ako je time uvrijedio drzavu Srbiju onda ona tamo intervenise.
    Pazi, on jeste to napisao kao novinar, ali u privatnom mediju. Ne moze Vlada Srbije (ili bilo koja druga) da intervenise kod privatnih medija. Niti bi Vladu Srbije interesovalo to da radi da je on samo novinar Analitike. Nego je kljuc ova javna funkcija-pozicija drzavnog sluzbenika je takva da treba imati specificnu odgovornost jer svaka neoprezna rijec moze da nanese shtetu drzavi kojoj sluzhi. To se desilo sada. I sam Nikolaidis je rekao da mu je bitnije shto je pisac nego shto je savjetnik-stoga i kazem,stvar treba rijesiti tako sto ce se on razrijesiti duznosti savjetnika, Krivokapic se ograditi (a Krivokapic to uporno ne radi nego cuti) od citave price a tuzilac, ukoliko procijeni da ima elemenata, reagovati.

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Prica da je on javna licnost je istinita jer je poznati knjizevnik, a nikako zbog toga sto je savjetnik ili sto ga iz predvidjenog budzeta za savjete placa neki funkcioner. Nijesam siguran ali mislim da kao i u svim drzavama funkcioner nema obavezu da objavljuje ko su mu savjetnici, asistenti, daktilografi ili bilo koje osoblje koje funkcione, poslanik, odbornik.... zaposljava.
    To vec treba provjeriti, ali u ovom slucaju Krivokapic je obznanio javno da mu je ovaj savjetnik kad ga je postavio. A u svakom slucaju, za shtetu koje nanese neko od tog osoblja odgovara taj ko je shtetu nanio, kao i predsjednik ciji je kabinet, tu se slazemo. I upravo zbog tog razloga dolazim do zakljucka-u ovom slucaju primjerena reakcija Krivokapica je da se decidno ogradi od Nikolaidisovih stavova(kao sto je to danas uradio MVP odgovarajuci na demarsh) i neodgovornog sluzbenika smijeni. Na kraju, ne bih da banalizujem, ali ako su Gordanu DJurovic mogli da ostave na cjedilu zato shto je svoj posao (za crnogorske prilike) radila solidno, ne vidim sto bi tetoshili Nikolaidisa koji ga radi lose.
    Deserve's got nothing to do with it.

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Ne razumijem???
    Savjetnik funkcionera kao ni njegov sofer, kafe kuvarica ili tjelohranitelj nijesu funkcioneri nti mogu posjedovati imunitet na osnovu posla kojeg obavljaju. Najprostija definicija politickih drzavnih funkcionera je prema imunitetu.


    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    E ovo je vec drugo. Pazi neshto-Krivokapic placa savjetnika od nasih para kroz budzet. Krivokapic ga ne placa privatno iz svog dzepa. On se nalazi u kabinetu predsjednika Skupstine, te je stoga javni sluzhbenik. Biti javni sluzbenik povlaci odgovornost, kao sto rekoh, za izgovorenu i napisanu rijec. Ukoliko Andrej zeli da bude Rankov savjetnik, morao bi da se uzdrzi od ovakvih pisanija. On to nije uradio, i stoga je direktno proizveo shtetu interesima CG.
    Iz budzeta tj nasih para plaća se i uciteljica i vaspitacica i strazar drzavnih objekata.... Da li se mi mozemo izjasnjavati o tome da ih treba otpustiti koliko plaćati i kako nagradjivati...? Ko je na svom poslu proizveo direktnu, indirektu i bilo kakvu stetu odlucuju, ocjenjuju odredjuju.... organi drzave koji ga zaposljavaju. Ja ne znam da li Ranko sam bira svoje savjetnike ili to radi u dogovoru sa nekim drugim organima, ali ako odrede da je stetno svakako će ga osloboti rabote savjetnika, a ako oni misle suprotno svako drugo misljenje diplomatske note ili peticije su kao i pisanje memoara prstom po vodi.

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Pazi, on jeste to napisao kao novinar, ali u privatnom mediju. Ne moze Vlada Srbije (ili bilo koja druga) da intervenise kod privatnih medija. Niti bi Vladu Srbije interesovalo to da radi da je on samo novinar Analitike. Nego je kljuc ova javna funkcija-pozicija drzavnog sluzbenika je takva da treba imati specificnu odgovornost jer svaka neoprezna rijec moze da nanese shtetu drzavi kojoj sluzhi. To se desilo sada. I sam Nikolaidis je rekao da mu je bitnije shto je pisac nego shto je savjetnik-stoga i kazem,stvar treba rijesiti tako sto ce se on razrijesiti duznosti savjetnika, Krivokapic se ograditi (a Krivokapic to uporno ne radi nego cuti) od citave price a tuzilac, ukoliko procijeni da ima elemenata, reagovati.
    Već je napisano i zvanicni organi su objavili da je Andrej iznosio svoje privatno misljenje koje mu se nikako ne moze zabraniti kao ni nijednom radniku poslije zavrsetka radnog vremena. Naravno da moze i Vlada i svako privatno lice reagovati na to sta pisu novine pa bile drzavne privatne a cak i kad je u pitanju neciji blog. Ako je razlog napada na Nikolaidisa to sto je on neciji savjetnik i ciji je savjetnik, a ne sta je napisao i dje je to napisao onda je razlog napada nesto sasvim drugo i treba ignorisati.
    Jedan nas Vladin sluzbenik je krao telefone dok je bio u inostranstvu. Kazi nam ko mu je tada bio sef? Da li je bila frka oko sefa ili njega sto je uradio?


    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    To vec treba provjeriti, ali u ovom slucaju Krivokapic je obznanio javno da mu je ovaj savjetnik kad ga je postavio. A u svakom slucaju, za shtetu koje nanese neko od tog osoblja odgovara taj ko je shtetu nanio, kao i predsjednik ciji je kabinet, tu se slazemo. I upravo zbog tog razloga dolazim do zakljucka-u ovom slucaju primjerena reakcija Krivokapica je da se decidno ogradi od Nikolaidisovih stavova(kao sto je to danas uradio MVP odgovarajuci na demarsh) i neodgovornog sluzbenika smijeni. Na kraju, ne bih da banalizujem, ali ako su Gordanu DJurovic mogli da ostave na cjedilu zato shto je svoj posao (za crnogorske prilike) radila solidno, ne vidim sto bi tetoshili Nikolaidisa koji ga radi lose.
    Ogradio se MIP kao jedini ovlasćen za takve stvari. Ne treba valjda sad svi mogući da to urade da bi odobrovoljili one koji uputili diplomatsku notu? Licno mislim da je i to ogradjivanje nepotrebno jer prema opisu posla i ugovoru koji potpisuje sa funkcionerom, savjetnik ne moze bez pismenog odobrenja da se obraća u ime onog kojeg savjetuje. To dobro znaju i oni koji pisali note i oni koji odgovarali pa je pojasnjenje vise radi javnosti. Sporedno je sta mi mislimo o njegovom pisanju ali bas po tom papisu koji je potpisao kad su ga primili za savjetnika u svakom trenutku ga mogu otpustiti sa ili bez davanja razloga (taman kao i sto su Djurovićku skrajnuli). Ranko ga moze otpusti, a dali će to uraditi samo zavisi od njega.
    Licno mi se to njegovo pisanje nije nimalo nije dopalo a na svu ovu frku gledam malo sa druge strane. Izgleda da ovakva frka odgovara i ovim iz Srbije i nasima da se o tome prica, a pogledaj samo koliko je dana proslo od objavljivanja tog teksta do reakcije pa sam zakljuci. Kazu da su tamo sve metafore, a vala iako su cak i politicarima nije trebalo toliko vremena da shvate te metafore, ali....

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Brate sad cu ti nesto rec ali nikome ni rijec..
    By Psihodelicni_selotejp in forum Sve i svašta
    Replies: 20
    Last Post: 17-01-12, 10:24
  2. Koliko ih je odrzalo rijec???
    By bojan_pg in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 45
    Last Post: 07-12-09, 10:04
  3. Replies: 1
    Last Post: 07-01-05, 15:37
  4. O jeziku – ako je o tome rijec?
    By Goyathlay! in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 08-11-04, 22:35
  5. Rijec, dvije...
    By S_K_I_N_H_E_A_D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 87
    Last Post: 26-05-04, 09:09

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •