Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 149

Thread: Protesna nota na knjizevnu rijec ili.....?

  1. #1
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Protesna nota na knjizevnu rijec ili.....?

    http://www.portalanalitika.me/politi...monstruma.html

    Gdje je drzhavno tuzhilashtvo da reaguje? Izazivanje nacionalne, rasne i vjerske mrznje, poziv na terorizam, krivicno djelo protiv javnog reda i mira...
    Deserve's got nothing to do with it.

  2. #2
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zagovornici teze o korupciji negiraju pritisak Beograda, zagovaraju pomirenje sa četnicima, paktiraju sa Amfilohijem, dok zagovornici teze o pritisku Beograda minimiziraju pitanje korupcije.Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i: naravno da je problem korupcija i naravno da Beograd destabilizuje. Kada bi Podgorica smanjila pljačku i pohapsila tajkunsku đubrad, pritisak Beograda time ne bi postao slabiji, ali bi svakako bio manje efikasan
    .
    Brao Nikolaidis,u metu,evo već pjene

  3. #3
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolaidis
    Civilizacijski iskorak bio bi i da je Bole upotrijebio dinamit i puške koje je sakrio u dvorani u kojoj su glavari, duhovnici i umjetnici proslavljali dvadesetogodišnjicu postojanja RS. Da je Bole, recimo, nezadovoljni radnik, koji je shvatio da su nacionalni i vjerski antagonizmi samo maska pod kojom elita skriva temeljni antagonizam svakog društva, onaj klasni. Da je Bole, recimo, rekao: jesam Srbin, ali sam i radnik, stoga ću u zrak dići one koji su me opljačkali – ne bi li to bio civilizacijski iskorak?
    Stvar je jasna. Neka neko proba da ovo kazhe u, recimo, Velikoj Britaniji, a za proslavu, recimo, pada Bastilje-pa ce da ekspresno zavrshi u zatvoru, a javni angazman ce mu posle toga biti na apsolutnoj nuli. Nego u CG kao i uvijek na djelu su stari dobri dvostruki arshini. Da je ovo rekao novinar, ne znam, Vecernjih Novosti za proslavu 13og jula-ovdje bi se godinu dana raspredalo o tome i slale protesne note. Medjutim kad to kazhe savjetnik "oca nacije"-e on je po defaultu u pravu, shta god rece. Pa makar to bio i chisti poziv na linch i krshenje kako zakona, tako i novinarske etike. A nije mu prvi put-sjetite se price o Herceg Novom. A stvar je jasna kao dan-reakcija tuzhilashtva potrebna, kao i reakcija medijskog samoregulatornog tijela, koje ce kazniti kolumnistu i medij koji je tekst prenio zbog krsenja novinarske etike.
    Last edited by Recordare88; 14-01-12 at 22:51.
    Deserve's got nothing to do with it.

  4. #4
    Join Date
    May 2005
    Posts
    499
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čovjek je književnik i ima pravo na umjetnički doživljaj problema . Ali problem je što je trenutno skupštinski funkcioner i morao bi se uzsržati od ovakvog pisanja dok je na ovom mjestu .

  5. #5
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by saputnik plavetnila View Post
    Čovjek je književnik i ima pravo na umjetnički doživljaj problema . Ali problem je što je trenutno skupštinski funkcioner i morao bi se uzsržati od ovakvog pisanja dok je na ovom mjestu .
    Isto mislim...
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  6. #6
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Isto mislim...
    Pazite (nezavisno od toga shto moje misljenje o Andreju N. nije ni malo pozitivno,i to odavno prije nego sto je zauzeo sadasnju funkciju, i uz rezervu da njegov knjizevni rad, za razliku od drustveno-politickog i te kako cijenim), da je on napisao roman ili pripovjetku(dakle fikcija) sa ovakvim zapletom-sve u redu. Da je napisao pripovjetku gdje citavi grad strada od atomske bombe,sve u najboljem redu. Umjetnicka sloboda, kraj price. Ali on ovo pishe u svojstvu NOVINARA. Tu vec vazhe druga pravila-zbog kojih mora biti kaznjen. Da ne govorimo o obavezi Krivokapica da ga otpusti na licu mjesta-to je ovaj aspekt o kome ti i saputnik pricate.
    Last edited by Recordare88; 16-01-12 at 11:34.
    Deserve's got nothing to do with it.

  7. #7
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by saputnik plavetnila View Post
    Čovjek je književnik i ima pravo na umjetnički doživljaj problema . Ali problem je što je trenutno skupštinski funkcioner i morao bi se uzsržati od ovakvog pisanja dok je na ovom mjestu .
    Neka onda napise i objavi knjigu o ovome. I prije, a pogotovo posle ovoga je zreo da mu se ukine sinekura.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  8. #8
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Gosp. je Nikolaidis zaista cojski i junaski* SLUZBENO uradio ono za sto nitko osim njega nije imao mu***. Naime je glasno osudio cetnicku genocidnu tvorevinu zvanu R(egija)S(umska).
    Ozbiljan san, valjda je moja interpetacija ovog pojma* pogresna ali uvik san bio siguran da znaci "imat mu*** za gledat u oci istini" ...
    Last edited by A+A; 16-01-12 at 14:50.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Gosp. je Nikolaidis zaista cojski i junaski JAVNO uradio ono za sto nitko osim njega nije imao mu***.
    e stvarno strasna **** trebaju za to, da ga nece mozda Dodik zajebavat na telefon zbog toga?!
    She is only here to annoy herself!

  10. #10
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    e stvarno strasna **** trebaju za to, da ga nece mozda Dodik zajebavat na telefon zbog toga?!
    Cuj cijela se srbocetnicka gomila sad obrnula protiv njega - siguran san da blagajne u BL i BG hitno isplacuju pare amfijevim popovima, "neovisnim srpBskim novinarima", "neovisnim blogasima" te "neovisnoim forumasima" po internetskim forumima - svim onima koje redovito odmah dolaze cak i odje za pljuvat po ocitoj istini.
    PS No offence!
    Last edited by A+A; 16-01-12 at 14:17.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Koliko su mi glupavo djelovale one gluposti intelektualne nemoci protiv Hrvata, Slovenaca, Albanaca i Crnogoraca od strane srbijanskih i srpskih medija uopste sve sa izjavama njihovih predstavnika... Umjesto da su resavali na pametan nacin probleme sa njima...Toliko mi i sad djeluju glupavo i infantilno neke druge price i nominovanja krivca za sopstvenu nesposobnost... Gubitnicka "provokatorska" retorika..

    Kao Crnogorka i CG patriota podrzavam sva intelektualna resenja.. ali politikantske prizemne igre - JOK.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 16-01-12 at 14:18.

  12. #12
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post

    Kao Crnogorka i CG patriota podrzavam sva intelektualna resenja.. ali politikantske prizemne igre - JOK.

    Hvala Lepo
    Stovana gospodjo Majo, uvik san zelio pitat - jeste li vi Crnogorka "u inozemstvu" ili "u domovini"?
    No offence, molin lipo.
    Last edited by A+A; 16-01-12 at 14:24.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Cuj cijela se srbocetnicka gomila sad obrnula protiv njega - siguran san da blagajne u BL i BG hitno isplacuju pare amfijevim popovima, "neovisnim srpBskim novinarima", "neovisnim blogasima" te "neovisnoim forumasima" po internetskim forumima - svim onima koje redovito odmah dolaze cak i odje za pljuvat po ocitoj istini.
    PS No offence!
    a to je znaci, Recordare priznaj koliko uzimas po postu
    She is only here to annoy herself!

  14. #14
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Cuj cijela se srbocetnicka gomila sad obrnula protiv njega - siguran san da blagajne u BL i BG hitno isplacuju pare amfijevim popovima, "neovisnim srpBskim novinarima", "neovisnim blogasima" te "neovisnoim forumasima" po internetskim forumima - svim onima koje redovito odmah dolaze cak i odje za pljuvat po ocitoj istini.
    PS No offence!
    Nije ni njemu strano uzimanje para (Sarajevo) tako da je ovo bio više nego sračunat potez.

  15. #15
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    a to je znaci, Recordare priznaj koliko uzimas po postu
    Caesar's wife must be above suspicion
    Last edited by A+A; 16-01-12 at 14:49.

  16. #16
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Nije ni njemu strano uzimanje para (Sarajevo) tako da je ovo bio više nego sračunat potez.
    Cuj ono je "Sarajevo" koje si spomenuo u stvari SARAJEVO (pisano velikin crnin slovima)- GROBLJE 8 tisuca srbocetnickih zrtava i svatko tko nece "skinut kapu s glave" (kako se kaze kod nas u Rusiji) je zaista ... UNMENSCH (Njem.)
    Last edited by A+A; 16-01-12 at 16:14.

  17. #17
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Cuj ono je "Sarajevo" koje si spomenuo u stvari SARAJEVO (pisano velikin crnin slovima)- GROBLJE 8 tisuca srbocetnickih zrtava i svatko tko nece "skinut kapu s glave" (kako se kaze kod nas u Rusiji) je zaista ... UNMENSCH (Njem.)
    Ako ti nije teško objasni mi kako si doša do zaključka da sam ja neki četnik zbog toga što kažem istinu o Nikolaidisu, znaš kako kaže Milovan na loptu a ne na igrača.

    A tek za Sarajevo da ti je znat kakav je promašaj uputit meni taj komentar sam bi se sebi nasmijao.

  18. #18
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    751
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za mene je Nikolaidis izgubio svaki kredibilitet kad je počeo da pljuje po Crnoj Gori koja ga je kao izbjeglicu prihvatila, omogućila mu da sa nezavršenom srednjom školom i kupljenom diplomom iste postane ovo što jeste, odnosno mnogo, mnogo više nego što bi u svojoj rodnoj državi mogao da bude. Nisam mu čitao knjige, ali u njegovom ranijem radu kritičara filma i muzike nisam prepoznao nijednu originalnu misao, a prepoznao sam mnoge tuđe, prepisane misli. Što je dovodilo do mnogi nelogičnosti u stavovima, naravno.

  19. #19
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skobalj View Post
    Za mene je Nikolaidis izgubio svaki kredibilitet kad je počeo da pljuje po Crnoj Gori koja ga je kao izbjeglicu prihvatila, omogućila mu da sa nezavršenom srednjom školom i kupljenom diplomom iste postane ovo što jeste, odnosno mnogo, mnogo više nego što bi u svojoj rodnoj državi mogao da bude. Nisam mu čitao knjige, ali u njegovom ranijem radu kritičara filma i muzike nisam prepoznao nijednu originalnu misao, a prepoznao sam mnoge tuđe, prepisane misli. Što je dovodilo do mnogi nelogičnosti u stavovima, naravno.
    Nikolaidis možda pljuje po "tradicionalnoj CG",kako je od miloštee zovu religijozni i findamentalistički krugovi.Evo i ja da zapljunem.Što se tiče njegovog književnog opusa,da ne bi njega,Brkovića i Spahića,ne bi ni postojala crnogorska savremena književnost.Prepoznade i region,prepoznade i EU i dodjeli mu priznanje.
    Njegov odnos prema četnitetu u Bosni,klerikofašističkim krugovima u Cg i SR koji vijaju oko tog vilajeta,je više nego istinit,i to do bola.
    Sad,što je imentovan na "funkciju" mora da proguta,i ne napiše ono što misli,ali,teško je suzdržat se na gomili lakrdije koja se servira iz SR i Bih.Eto,bitno je da su velikodostojnici i" ključne ličnosti Balkana" bezbjedne od "Krivokapićevog teroriste".Lakrdija se nastavlja i danas.
    Podrška Nikolaidisu!
    Last edited by minjo; 16-01-12 at 18:31.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  20. #20
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ako ti nije teško objasni mi kako si doša do zaključka da sam ja neki četnik zbog toga što kažem istinu o Nikolaidisu, znaš kako kaže Milovan na loptu a ne na igrača.
    A tek za Sarajevo da ti je znat kakav je promašaj uputit meni taj komentar sam bi se sebi nasmijao.
    Nikad nisan pokusao rec da si osobno neki c***ik, Boga mi.
    Cak nemoj zamislit da smijen bilo tkoga uvrijedit na takav nacin!
    Ono sto san napisao o Sarajevu je bila prava jezicka figira koja nije bila namjenjena nitkome osobno.
    Beg you pardon and ... nothing personal!
    Last edited by A+A; 16-01-12 at 18:37.

  21. #21
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nikolaidis je Crnoj Gori učinio čast postavši njenim građaninom. I bez nje oni koji su ikad sreli ovog čovjeka, ili imali priliku da s njim makar malo porazgovaraju, znaju da bi on i bez Crne Gore ostvario sebe. Negdje drugdje, možda čak i više. Nikolaidisu nije bila potrebna Crna Gora da bi mu iz regiona (gdje prednjači Beograd i Srbija) i Evrope stizala priznanja koja mu (godinama i u kontinuitetu) stižu. Toliko o njemu kao intelektualcu i piscu.
    Što se tiče njegovog političkog angažmana (koji je od početka bio podjednako prisutan u njegovom javnom radu i djelovanju) i tu generalno ima moju skromnu podršku, jer pripadam onim ljudima koji smatraju da je upravo dužnost svakog intelektualca da JAVNO istupa i djeluje, a ne da život provodi u potpunoj anonimnosti, nepoznat i skriven u polutami svoje prašnjave sobe ili kabineta. A takvih "intelektualaca" je Crna Gora prepuna. Zato, kamo sreće da je više Nikolaidisa...
    Naravno, to ne znači da mislim da je Nikolaidis anđeo i svetac, već samo potpuno podržavam njegovo pravo da slobodno misli, istupa i djeluje. Ovo pravo ću uvijek braniti i svakom drugom bez obzira da li se s njim slagao ili ne.
    Međutim, na stranu što ja mislim o rečenom u preko 90% isto što i Nikolaidis, nikada mi neće biti jasno zašto jedan broj crnogorskih intelektualaca ima potrebu da se uključuje u teme koje nas se direktno NE TIČU. Taj fenomen objašnjavam isključivo činjenicom da neki ljudi nikako da razumiju da je Srbija (i njen satelit u Bosni) inostranstvo, da je SFRJ davno dio istorije i vaskrsavati više (fala Bogu) neće, te da su Srbi samo narod iz komšiluka i ništa više, i ne razumijem čemu ta potreba da se bilo koji građanin Crne Gore tako naglašeno emotivno i grubo određuje u stvari (iz druge države) koja nas ničim ne dotiče?! Tako se čini upravo ono što se zvaničnom Beogradu zamjera - zaboravljamo se i svoj nos guramo tamo đe mu nije mjesto.
    Takođe, bez obzira što i ja apsolutno mislim da je RS stvorena na zločinu, možemo se s pravom zapitati - a koja to u ratu nastala državna ili državolika tvorevina na Svijetu nije stvorena zločinom?? Ja za takvu ne znam... Tom Nikolaidisovom logikom mogli bi osporit nastanak svih postratnih država bilo đe na planeti.
    Pored toga, ne treba zaboraviti da, i pored činjenice da je na BiH uistinu izvršena agresija i da se u istoj dogodio stravičan zločin (prije svega) nad Bošnjacima, taj čin otpora Srba i Hrvata životu u BiH je bio opšti i svenarodan, a ne izraz stremljenja neke potpuno nelegitimne manjine u tim narodima koja je uzurpirala pravo da govori i radi u ime njih. RS je od 1995. fakat i međunarodno priznat (polu-nezavistan) entitet i to rješenje poštuju sve velike sile i svi civilizovani narodi Svijeta. Nije bitno kako se do tu došlo - ono (RS) postoji i izraz je volje naroda koji tamo živi.
    Na poštovanog Nikolaidisa (baš ko i na mnoge crnogorske pisce i intelektualce koji su ga danas podržali) bih apelovao da konačno naučimo da se život sastoji i od stvari koje nam se ne dopadaju, i posebno, da javni istup o temama iz života naših susjeda mora biti (mnogo) primjereniji.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a vilama hvala što ovo napisa. zašto neprestano gubimo vrijeme na teme ovakve vrste osim da bi skrenuli pažnju sa tema koje jesu važne... ovđe za mene to jesu ekonomija, društvo, kriminal, korupcija ali i crkva i jezik i kulturna baština i poštovanje države! ima u bronzinu dovoljno prostora i za ovo i za ono ali nema sigurno za inaćenje sa četnicima i žrtvama četnika u Bosni i Hercegovini... oni se loptaju zajedno tamo i neka ih... njihova utakmica na male. vole praštati masovne zločine uz rakiju, cingare i utakmice... aferim.

    g. Nikolaidis je kiksao jer mu ovo kao savjetniku nije trebalo. kao da nije znao da će lešinari odmah početi sa vrištanjem... g. savjetniče... pišče crnogorski... malo više o našeme guvnu. pa onda o komšiluku.

    đe nam je jezik? crkva? baština? muzeji? akademije? fakulteti? naučne ustanove? digitalne ustanove? ekološka kultura? itd...

  23. #23
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Nije bitno kako se do tu došlo - ono (RS) postoji i izraz je volje naroda koji tamo živi.
    Na poštovanog Nikolaidisa (baš ko i na mnoge crnogorske pisce i intelektualce koji su ga danas podržali) bih apelovao da konačno naučimo da se život sastoji i od stvari koje nam se ne dopadaju, i posebno, da javni istup o temama iz života naših susjeda mora biti (mnogo) primjereniji.
    Naravno da postoji. Na isti je nacin postojala NDH ... Na isti je "ponosni" nacin postojao "prvi judenfrei grad Europe" ...
    Notorni je Reichsjugendfuehrer Baldur von Schirach jednom rekao (citirajuci Hansa Josta): "Kad cujem rijec kultura, masim se za pistolj". U cemu je razlika s izrekom RS-Fuehrera:"J***m mu knjizevnost!"?
    Povijest uci da su novinari, publicisti i pisci punopravni ucesnici svakog rata i da su njihova pera (pa sada jos i videokamere) ponekad jacija od pusaka.

  24. #24
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    751
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Petljanje u tuđe stvari može da govori i o tome koliko se neko slaže sa time da je to tuđa stvar. Ili koliko sebe smatra domaćim. Kako god.

  25. #25
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Naravno da postoji. Na isti je nacin postojala NDH ... Na isti je "ponosni" nacin postojao "prvi judenfrei grad Europe" ...
    Notorni je Reichsjugendfuehrer Baldur von Schirach jednom rekao (citirajuci Hansa Josta): "Kad cujem rijec kultura, masim se za pistolj". U cemu je razlika s izrekom RS-Fuehrera:"J***m mu knjizevnost!"?
    Povijest uci da su novinari, publicisti i pisci punopravni ucesnici svakog rata i da su njihova pera (pa sada jos i videokamere) ponekad jacija od pusaka.
    Nijesi u pravu... Rado te čitam, ali (ovo konkretno) poređenje koje si učinio nije umjesno...
    Ima jedan ogroman broj ljudi (počev prvo od Bošnjaka u Bosni) koji još ne shvataju šta se dogodilo 1995. i šta je Dejtonski sporazum učinio.... RS je tim mirovnim ugovorom (koji ima istu snagu i značaj ko recimo nekad rješenja Bečkog, Pariskog ili Berlinskog kongresa) OZVANIČENA i (od čitavog Svijeta) priznata kao visoko autonomna teritorija u okviru BiH. To je sporazum (kompromis) velikih sila koje su se oko istog složile i koji je svako na planeti obavezan da primi k znanju, a što će o njemu misliti - stvar je intime i ne može promijeniti realnost.

    Taj stepen autonomije koji su Srbi u BiH izborili niko im više ne može oduzeti, sem ratom i/ili kršenjem odredaba tog sporazuma. Tog dana (21. novembra 1995.) je (u Dejtonu) zaustavljen rat u Bosni, ali i praktično isključena svaka mogućnost da se Bosna ikada više probudi iz kome i profunkcioniše kao država.
    Ponavljam - o zločinima Srba u BiH već sam rekao što mislim, ali istorija Svijeta i civilizacije je (ako ćemo iskreno) sazidana od zločina. To sam naučio sa odrastanjem. Za tragično stradalima treba žaliti, i uspomenu na njih njegovati, ali vrijeme je nemoguće vratiti. Srbi su prosto u Bosni dobili (većinu onog) što su htjeli i to je jedina utjeha koju imaju u dugoj sagi ratova '90-ih koje su vodili i ponižavajuće izgubili...Sve,..samo ne taj.
    A mogli su i taj izgubiti da nije bilo Amerikanaca (ovih istih koje većina njih duševno mrzi) i koji su ultimatumom tražili od Hrvata i Bošnjaka da zaustave tenkove i topove koji su u septembarskoj operaciji/ofanzivi 1995. (nakon uspješno završene "Oluje") nezadrživo napredovali kroz Bosansku krajinu (ušli u Grahovo, Glamoč, Drvar, Sanski most...) i bili na 50 km od Banja Luke (dok je ista bila u haosu, a narod se pakovao da bježi), a sve to je zaustavljeno jer su se "Veliki" dogovorili već ranije kako će izgledati post-ratna Bosna i naravno neko je morao reći "dosta je sad".
    Sad imamo to što imamo i RS koja može nadživjeti Bosnu, no Bosna (na žalost) ne može više nikad nadživjeti RS.
    Shvatiće to i oni sporiji vremenom...
    A što se poređenja (sa NDH i Nedićevom Srbijom) koje si učinio tiče, ono bi bilo adekvatno samo da su kojim slučajem Sile Osovine dobile rat, a karta Svijeta koju su oni zamislili nakon rata postala zvanična.

Page 1 of 6 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Brate sad cu ti nesto rec ali nikome ni rijec..
    By Psihodelicni_selotejp in forum Sve i svašta
    Replies: 20
    Last Post: 17-01-12, 10:24
  2. Koliko ih je odrzalo rijec???
    By bojan_pg in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 45
    Last Post: 07-12-09, 10:04
  3. Replies: 1
    Last Post: 07-01-05, 15:37
  4. O jeziku – ako je o tome rijec?
    By Goyathlay! in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 08-11-04, 22:35
  5. Rijec, dvije...
    By S_K_I_N_H_E_A_D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 87
    Last Post: 26-05-04, 09:09

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •