Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 51 to 75 of 102

Thread: kamere u manastiru Ostrog

  1. #51
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    prvo za tvoju informaciju, za vrijeme komunizma, isti ti komunisti su pravili od crkava i manastira stale i drzali krave alooo!! a popove i svestenike su jahali! a postoje zapisi da su ljudi za koje se znalo da su te stvari radili umirali preko noci iz cista mira.... a manastiru Ostrog takodje postoje zapisi o takvim slucajevima.... u donji manastir Ostroga stari je stala bila napravljena!! o cemu ti bre pricas aloo... svesna nisi sta se radilo sa manastirima za vrijeme komunizma.... uostalom pitaj djeda ili oca..... ja nisam pominjao ni popove ni svece ni eloksiranu bravariju..... tako da aj vozi polako....
    pominjao si kako se mi sprdamo ovdje... ja ti kažem lijepo da mi ovdje raspravljamo normalno... nisi spominjao bravariju i popove no nas ovdje strašiš kao da smo djeca...
    pusti te novokomponovane priče... eto ako ja pitam moju babu ona će mi reći da je išla normalno kao što bi i sa sada... i da su crkve normalno izgledale, nikakvih štala nije bilo...
    drugo je to što se nisu pojedini smjeli da drže govore mržnje pa im je bilo krivo...
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  2. #52
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smrtko View Post
    Moj djed pokojni je bio vjernik i umro je u sred noci sto to znaci?
    Znaci da mu je Bog podario laku smrt, pitaj starije ljude koji se muce godinama sta bi dali za takvu smrt.

  3. #53
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,430
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Ја и моје друштво смо се спрдали кроз цијелу средњу са острогом (острошких ми греда, остршких ми прозора итд) и сви смо умрли.
    И лацки, мало мање алооо, овдје се пише, не виче.

    Попови како год хоће, знам их добрих и професионалних (паметни, мирни, хоће да помогну), а знам их и непрофесионалних (пјанице, женскароши итд).
    За њих није важно.
    Али важно је што се на манастир из 17. вијека ставља елоксирана браварија и сличне ствари.
    Нагрђују споменик културе и свето мјесто многих људи.
    Last edited by Mstislav; 18-01-12 at 16:50.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  4. #54
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by eyesburn View Post
    Ima takvih primjera kao sto ti kazes al ja mislim da ima vise primjera dje crkva pomogla nekom ...
    jesu po svijetu ove naše ovdje, sve odreda koliko ih ima, nisu baš.. trebale bi malo da se uozbilje... iskreno...
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  5. #55
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Ја и моје друштво смо се спрдали кроз цијелу средњу са острогом (острошких ми греда, остршких ми прозора итд) и сви смо умрли.
    Sad si me podsjetio...Meni su kad sam bila manja rekli tačno ovako: Kad ti se kunu u Ostrog lažu!!! dobro zapamtih... zašto je to tako ?
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  6. #56
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    @Samaele,
    Rispekt. Mnogo losih sala.

    Zna se koliko ima pljacki manastira, dzamija i sl. Neka kamera, nismo ni mi u srednjem vijeku no nadomak Evrope. Nekome i to znaci.

    Ako su mogli adventisti u Nk, da ne moze jedan Ostrog.

    I da, Bog(inja) sve vidi.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  7. #57
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,430
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Кад смо код ових ствари још један вин за архитектуру - клима на цркви испод горице.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  8. #58
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Ulazemo u zdravlje popova i casnih sestara. Necemo reumaticne prosvetitelje.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  9. #59
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,430
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Свакако, тих неколико сати у цркви могу озбиљан назев да донесу.
    Чуди ме што јој нису доградили још два крила да може више народа стат, мала је то црква за за подгорицу и толику паству.

    Михајло
    Моји су поправили цркву у мом селу (нису је комунисти срушили не брини се - већ је од старости била у лошем стању), коју спц до тад није фермала, и ја сам веома поносан на то.
    Ако ја не вјерујем, не значи да треба да желим да цркве нестану.
    Поред тога то је историјско наслеђе мог народа и желим да га очувам.
    А и многе цркве су веома лијепе и буквално ми се плаче кад видим што од њих раде.
    Last edited by Mstislav; 18-01-12 at 17:04.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  10. #60
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Свакако, тих неколико сати у цркви могу озбиљан назев да донесу.
    Чуди ме што јој нису доградили још два крила да може више народа стат, мала је то црква за за подгорицу и толику паству.

    Михајло
    Моји су поправили цркву у мом селу (нису је комунисти срушили не брини се - већ је од старости била у лошем стању), коју спц до тад није фермала, и ја сам веома поносан на то.
    Ако ја не вјерујем, не значи да треба да желим да цркве нестану.
    Поред тога то је историјско наслеђе мог народа и желим да га очувам.
    А и многе цркве су веома лијепе и буквално ми се плаче кад видим што од њих раде.
    Свака част на томе.

    Нисам ни ја присталица тих новитета и модернизације цркве.с многим свештеним лицима сам причао на ту тему.
    Ал ја једно кажем,ја тамо не идем због Амфилохија,Јоаникија,Иринеја....не идем тамо,због љепоте цркве,манастира итд...ја идем због онога што ја унутра осјећам,они ће доћи и проћи,вјера остаје.

    ја само тражим да се не ситничари када је ријеч о вјери,ту није битно дал си директор или просјак,дал имаш милион или си социјални случај...

  11. #61
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako je samo zalosno sto se u 21-om vijeku , mladi ljudi jos zanose religijom ...
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  12. #62
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Ако ја не вјерујем, не значи да треба да желим да цркве нестану.
    Поред тога то је историјско наслеђе мог народа и желим да га очувам.
    А и многе цркве су веома лијепе и буквално ми се плаче кад видим што од њих раде.
    To je to! ljudi uživaju u ljepoti starih građevina, znaju da predstavljaju istoriju njene države... koliko hrišćanskih vjernika ide da gleda piramide iako one nemaju veze sa hrišćanstvom samo da bi se divili..
    to je ono o čemu takođe i ja, i ovdje pričamo... da se sačuva nešto... modernizacija samo po meni nagrđuje...
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  13. #63
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Kako je samo zalosno sto se u 21-om vijeku , mladi ljudi jos zanose religijom ...
    hahaha tako je, a ja sad razmisljam, zamisli mms od neke sestre casne, oh mios dios, o madona,ooo................
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  14. #64
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    jer pazite, odozgo Veliki Bog sve vidi. Postoji mnogo slucajeva sta se lose desavalo sa ljudima koji su lose pricali i koji su se sprdali za vrijeme komunizma o manastiru Ostrog.... zato ponavljam, manite se ove teme....
    Ja sam mislio da je Bog = ljubav
    Što se komunizma tiče, u rodnom mjestu mojih roditelja, baš komunisti su renovirali mjesnu crkvu (postavili novi krov, kovanu ogradu itd). U te priče o proganjanju sveštenih lica kao nekom pravilu - ne vjerujem. Nikad dokaza za takve tvrdnje nisam čuo. Ako ih neko ima, neka me prosvijetli i postavi ovdje.
    E sad, moguće da je bilo izolovanih slučajeva po nekim mjestima.
    Last edited by johnny bravo; 18-01-12 at 18:00.
    In vino veritas

  15. #65
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,430
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Mstislave, primijecujem promjene u tvojim postovima. Zakocen si u informacijama koje imas u jednom trenutku i ne pokusavas da na osnovu njih predvidis dalji razvoj dogadjaja. Obican hejt, takoreci.
    Утицај форума.


    Да сумирам своје виђење.
    Не интересује ме животи свештеника њихови су нека живе како хоће.
    Нисам против цркве и њених материјалних добара. Мислим не волим их али ту се задржавам.
    Не свиђа ми (нам?) се што раде на неким црквама (камере - знам да краду људи, и треба ствит заштиту, зашто се није размислило о неким мање видљивим камерам или неком другом начину заштите, климе-втф?, елоксирана браварија и слично) и волио бих да престану то да раде.
    Кад тад ће се схватит шта се урадило, па ће се све то по много већој цијени мијењати.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  16. #66
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prosto sam zgrozena pisanjima pojedinih forumasa. Sramota. Ja nisam vjernik (iako sam krstena i odgajana u pravoslavnom duhu), ali postujem i crkvu, i dzamiju, i sinagogu.. Vjerujem u prirodu i njene zakone. Ona je moj Bog. To nije razlog da pljujem na bilo koju religiju i da se osjecam nadmocnije u odnosu na iskrene vjernike. Otisla sam od teme ali i vecina je.. Ne mogah ostati ravnodusna.
    Ća je život vengo fantažija!

  17. #67
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa View Post
    Ne znam je bilo već diskusije na ovu temu, ako jeste - brišite.

    Nisam mogla a da ne zapazim prije neki dan izbušen i malterisan gornji manastir, modernizovan kamerama... Je li moguće to ljudi?!
    Ja sam ljetos vodio neke strance gore i nijesam vidio a ne treba se nista cuditi jer je kriminal sta se radi s vjerskim objektima. Nije tu vazno ko vjeruje a ko ne vjeruje i opravdanje da sve sto popovi rade je sveto je krajnje neukusno. Radi se o ordinarnoj degradaciji nacionalnih spomenika kulture.
    Last edited by Hari Krisna; 18-01-12 at 19:01.

  18. #68
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ja sam ljetos vodio neke strance gore i nijesam vidio a ne treba se nista cuditi jer je kriminal sta se radi s vjerskim objektima. Nije tu vazno ko vjeruje a ko ne vjeruje i opravdanje da sve sto popovi rade je sveto je krajnje neukusno. Radi se o ordinarnoj degradaciji nacionalnih spomenika kulture.
    Ja ne znam kako se vi masoni dijelite po nacionalnoj liniji, ali oni koji srpskim popovima daju moc su srpski masoni, u danasnje vrijeme kad je novac - moc.

  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kad bi to bila jedina stvar koju ti ne znas bilo bi super i procitaj oko cega se odje diskutuje a ako ne razimijus pitaj nekog popa da ti objasni.

  20. #70
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ja sam ljetos vodio neke strance gore i nijesam vidio a ne treba se nista cuditi jer je kriminal sta se radi s vjerskim objektima. Nije tu vazno ko vjeruje a ko ne vjeruje i opravdanje da sve sto popovi rade je sveto je krajnje neukusno. Radi se o ordinarnoj degradaciji nacionalnih spomenika kulture.
    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    kamere su i super, ljetos kad sam vodio neke prijatelje iz novog sada gore, ulazimo dje su mosti svetog vasilija, pop u jednu ruku tel i nesto cacka, a u drugu krts drzi da ga vjernici poljube, izvadih tel da slikam al neki momcic krenu da se svadja samnom pa rekoh da ne pravim jos vecu zajebanciju batalih, al sramno
    како радите,један прву,један другу смјену?недјељно или мјесечно мијењате?дал се тиме бавите стриктно љети?колко би ме коштало то,и ја сам странац,странац у својој држави?

  21. #71
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,744
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Da je meni jedan onaj od onih dzipova sto popovi voze, ihaaaa
    Iskljucenje mozga samo osta.

  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Mihajlo View Post
    како радите,један прву,један другу смјену?недјељно или мјесечно мијењате?дал се тиме бавите стриктно љети?колко би ме коштало то,и ја сам странац,странац у својој држави?
    Biramo klijentelu a i ne vodimo tamo bas svakoga a dje si ti stranac a dje nijesi to je zbilja strasna briga

  23. #73
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Nije tu vazno ko vjeruje a ko ne vjeruje i opravdanje da sve sto popovi rade je sveto je krajnje neukusno. Radi se o ordinarnoj degradaciji nacionalnih spomenika kulture.
    Pa ja sam upravo i jedino iz tog razloga otvorila ovaj topik, strasno.
    Dokle vise...



    Mademoiselle.

  24. #74
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,265
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Nash narod ne umije da napravi razliku izmedju popova,sa jedne i crkve,religije,vjere,sa druge strane...Nisam vjernik,niti posjecujem crkve i nemam nishta protiv njih i ljudi koji to rade...
    Ali,imam puno toga protiv popova koji se na svaki nachin trude da narushe sve ovo...Kad ih vidim u dzipove,sa telefonima,kad ih vidim kako sjede u kafic i ostalo,bash cu isposhtovat kad mi kazhe "sine,budi skroman pa cesh naci spasenje"...Chu,ja da budem skroman i da vozim juga i da dajem pola plate u crkvu "za svoje spasenje",a on da mi guli Nisan Pathfindera?A kako je druzhe...

    I da se vratimo na temu...Nema opravdanja za tendu koju su postavili na Ostrog,za kamere i klime...Ajde,ako ste bash zapeli da su kamere zbog kradja,mogli su postaviti one male,a ne kamere,shto veli Mashan "kao prshute"...

  25. #75
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Došlo je vrijeme da mangupi zavide popovima na kolima i hari poteru na mišićima.

    O zemljo obrni se...

    Lično mislim da je ovo namještaljka, ovo sa kamerama, da je ovo podmetačina jeretičko-satanističkih organizacija koji žele da degradiraju religiznu hrišćanksu srpsku misao.

    I ako su kamere postavljene,onda za to postoji vjerovatno dobar razlog. Neko spomenu masone, oni jesu sušti vrh etike i morala, mora da su oni ugradili ta svevideća oka.
    To je između ostalog i u tradiciji, ništa novo, da se u mnogim crkvama pronalaze svevideća oka,koja su možda i onako proročanski najavila možda i te kamere.

    Vele kad umreš da ti cijeli život se prikaže ka na filmsko platno, ama baš sve.
    Čak nalazimo i utemeljenje u svetim knjigama za taj svetootački čin...

    Ristan čudesotvorac nam je pokazao da se šestokrako-elisno herufimi mogu obezbjediti da se spušti crkva sa neba,tamo gdje najavilo kad se prikupi dovoljno kubika krša.

    Sada me muči, da li još uvijek o trojčindnu se nosi pokoji krš na vrh rumije?
    Ima li potrebe za to?

    Tako i sa kamerama, mislim da prećerujete, to su božije stvari o kojima obični ljudi neznaju ništa.

    Šta je slijedeće, SPC online, praćenje liturgije preko neta?
    Neka su stavili i klime, još papa 60-ih godina je rekao da treba crkvu provjetriti, neka su, možda je popovima počelo da smeta da toliko budu obavijeni dimom od kandila te im treba sviježi zrak.

    polako ljudi, tehnika je božija stvar...tehnička revolucija nagrdi ove popove, koliko će ih ostat bez posla tokom 2012-e...

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kako je Jegor Stroganov pronašao cerku u Manastiru Praskvica
    By G R A D in forum Religija i filozofija
    Replies: 3
    Last Post: 24-08-10, 19:33
  2. Na Cetinjskom manastiru promijenjeno znamenje
    By shrek in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 69
    Last Post: 16-08-07, 08:05
  3. Liturgija u Cetinjskom manastiru
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 443
    Last Post: 10-05-07, 15:14
  4. Intervencije Srpske Pravoslavne Crkve Na Manastiru Ostrog...
    By Regi in forum Religija i filozofija
    Replies: 3
    Last Post: 04-10-05, 10:48
  5. OSTROG
    By Zvek_Zivi in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 23
    Last Post: 23-02-05, 02:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •