Page 4 of 67 FirstFirst 123456781454 ... LastLast
Results 76 to 100 of 1658

Thread: Socijalni bunt 21.1.2012.

  1. #76
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    @Majo, Hari i ostali,

    Ovo jeste socijalni bunt, ali je i politički. Politički je i online bunt protiv usvajanja SOPA zakona u SAD. Protest taksista protiv divljih taksista prije par godina je takođe i politički. Zašto bježite od ovoga "politički"? Imam utisak da se moje i vaše "politički" razlikuje. Pa da pojasnim.

    Naime, motivi ovog protesta su isključivo socijalne prirode. Nezadovoljni smo ekonomskom i socijalnom slikom u Crnoj Gori. Ok. Ali, moramo se nekom obratiti, nekome moramo reći šta tražimo, prozvati nekog. Kome? Pa, onima koji imaju odgovornost i koji mogu da urade nešto povodom toga. A ko su ti? Pa Vlada. Okupljamo se ispred Vlade (ne ispred DPS-a, ili SDP-a), jer od njih tražimo rješenja. Pazite, rješenja, ne smjene, ostavke, izbore itd. Ne možemo od Amfilohija tražiti bolji standard. Jednostavno, Vladu ne možemo nikako zaobići.

    Pošto vidim da je dosta ljudi zbunjeno, evo razloga protesta iz usta organizatora:

    "Mislimo da se vrijeme promijenilo, standard je pao, više od 15.000 radnih mjesta je izgubljeno za dvije godine, sve je to dovelo do veće ugroženosti i svijest kod naših članova i građana je probuđena našim stalnim istupima.
    Očekujemo da će oni shvatiti da je ovo protest u njihovom interesu. Ako to bude tako, skup može biti i masovniji"

    I evo šta želimo (mi, građani, okupljeni oko razloga protesta) da postignemo njime:

    "Želimo da vjerujemo da će protest dovesti naše članove i građane da pokažu Vladi da je situacija katastrofalna. Ako to bude tako, sigurno ćemo probuditi senzibilitet kod Vlade i imati mnogo veću pregovaračku moć, a to znači da ćemo moći da utičemo na obaranje cijena i na normalniji život."


    I još jedna stvar: ni na koji način ne učestvujem u organizaciji ovih protesta. Sve što pišem, pišem iz svoje glave i u svoje ime.
    In vino veritas

  2. #77
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    592
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ipak bez kise!!!
    http://www.meteo.co.me/meteogrami/3dana.php
    kliknite na : podgorica

  3. #78
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Marvin View Post
    Moras malo bolje da citas. Ne samo mene,nego inace. I da bolje zakljucujes. Pljacka se pominje u krilatici, "nema rata bez pljacke i djecje cike", a htio sam da napravim metaforu na demonstracije - nema demonstracija bez sukoba sa policijom
    Ima itekako demonstracija bez sukoba sa policijom. Skup je uredno prijavljen organima reda i apsolutno je miran.
    In vino veritas

  4. #79
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    @Majo, Hari i ostali,

    Ovo jeste socijalni bunt, ali je i politički. Politički je i online bunt protiv usvajanja SOPA zakona u SAD. Protest taksista protiv divljih taksista prije par godina je takođe i politički. Zašto bježite od ovoga "politički"? Imam utisak da se moje i vaše "politički" razlikuje. Pa da pojasnim.

    Naime, motivi ovog protesta su isključivo socijalne prirode. Nezadovoljni smo ekonomskom i socijalnom slikom u Crnoj Gori. Ok. Ali, moramo se nekom obratiti, nekome moramo reći šta tražimo, prozvati nekog. Kome? Pa, onima koji imaju odgovornost i koji mogu da urade nešto povodom toga. A ko su ti? Pa Vlada. Okupljamo se ispred Vlade (ne ispred DPS-a, ili SDP-a), jer od njih tražimo rješenja. Pazite, rješenja, ne smjene, ostavke, izbore itd. Ne možemo od Amfilohija tražiti bolji standard. Jednostavno, Vladu ne možemo nikako zaobići.

    Pošto vidim da je dosta ljudi zbunjeno, evo razloga protesta iz usta organizatora:

    "Mislimo da se vrijeme promijenilo, standard je pao, više od 15.000 radnih mjesta je izgubljeno za dvije godine, sve je to dovelo do veće ugroženosti i svijest kod naših članova i građana je probuđena našim stalnim istupima.
    Očekujemo da će oni shvatiti da je ovo protest u njihovom interesu. Ako to bude tako, skup može biti i masovniji"

    I evo šta želimo (mi, građani, okupljeni oko razloga protesta) da postignemo njime:

    "Želimo da vjerujemo da će protest dovesti naše članove i građane da pokažu Vladi da je situacija katastrofalna. Ako to bude tako, sigurno ćemo probuditi senzibilitet kod Vlade i imati mnogo veću pregovaračku moć, a to znači da ćemo moći da utičemo na obaranje cijena i na normalniji život."


    I još jedna stvar: ni na koji način ne učestvujem u organizaciji ovih protesta. Sve što pišem, pišem iz svoje glave i u svoje ime.
    E sad se vrati na prvi post koji si postavio pa pogledaj sta si napisao i uporedi. Ne moras pravdati taj protest time kako se ne trazi ostavka Vlade jer stvarno bi bila strasna steta da nas ovakav strucnjak od premijera ostavi. Sunce bi prestalo grijati, a vrane bi naopako lećele. Rijec je o tome sto se ti protesti prave sa namjerom da ispadaju na sprdnju. Najprije je "ponesite racun za struju", pa se dodaje "manje radnih mjesta", pa neka svak dopise sta mu odgovara..... to ti je druze sprdnja i od organizatora i od toga sto će biti kao protest. Crna Gora ima ubjedljivo najgoreg premijera u svojoj istoriji, nema nikakvog plana ako se ne racuna onaj da ce za deset godina zavrsiti pregovore sa EU, pojavi se na TV pa kad ga novinari pitaju prica "markove konake" na konkretna pitanja. Kad ga pitaju sta dalje sa KAP-om trt, sta sa odrzivim razvojem - trt.... i onda se kao pojave protesti koji kazu ponesi racun za struju i eventualno za kiflu i napisite parolu Luksiću dodji na burek jer si na kavu bio sa studentima. Dzoni to je sprdnja i sve po onom kuca gori a baba se ceslja.

  5. #80
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    @Hari,

    Ovo su zavnični razlozi protesta koji su tu od 1. dana:
    Povod za organizovanje javnog protesnog skupa jeste ogromno
    nezadovoljstvo zbog sveukupne ekonomsko-socijalne situacije zaposlenih i
    građana, koje je eskaliralo najnovijim poskupljenjem cijene elektricne energije, a koje ce za sobom neminovno povuci i poskupljenje ostalih roba i usluga. Cilj organizacije javnog protestnog skupa je da se zaustavi dalje urusavanje standarda ogromne vecine zaposljenih i gradjana Crne Gore, koji su postali najveci gubitnici dvodecenijskog tranzicionog procesa.
    Ja ne mislim da je ovo sprdnja. Uostalom, vidjećemo za koji dan. Stvarno ne bih volio da si u pravu, ovog puta.

    Oko ovog za Premijera se potpuno slažem.
    In vino veritas

  6. #81
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,744
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Ako bude sprdnja, treba svi da se pokrjemo usima, i vise niko nikad da ne pomene socijalne teme, i da se ukine opozicija.
    Iskljucenje mozga samo osta.

  7. #82
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To je trebalo jos poslije proslih studentskih protesta...
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  8. #83
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Ni ti im nikad neces ni zaboravit, ni oprostit? E zamisli kad se ja jos u njih nadam... metak mi u celo, odmah.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  9. #84
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    592
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by grundeljski View Post
    Ako bude sprdnja, treba svi da se pokrjemo usima, i vise niko nikad da ne pomene socijalne teme, i da se ukine opozicija.
    ni pod razno! ovo je nastavak borbe do konacnog cilja.

  10. #85
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja jesam za promjene na bolje, za borbu za prava, uvijek bio i bicu, ali na ove proteste iz predostroznosti ne bih ulazio, bice na tom brodu dosta "slijepih putnika", a ponajvise prosrbica sa plastom boraca za prava. Bio nekad LSCG, bili nekad borci za prava, nikad vise.

  11. #86
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Opstina na Zabjelo
    Posts
    1,677
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samael View Post
    Ja jesam za promjene na bolje, za borbu za prava, uvijek bio i bicu, ali na ove proteste iz predostroznosti ne bih ulazio, bice na tom brodu dosta "slijepih putnika", a ponajvise prosrbica sa plastom boraca za prava. Bio nekad LSCG, bili nekad borci za prava, nikad vise.
    Ko hoce nadje nacin, ko nece nadje izgovor.
    Намјерно Другачији...

  12. #87
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avitanretla View Post
    Ko hoce nadje nacin, ko nece nadje izgovor.
    dobar vic!

  13. #88
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Opet ti strašni Srbi vrijebaju iz sjenke. Vječno će se repriziratii taj horor film, kad god zatreba. Ma ni da su Nazgűli. Uuu, Srbi, drhtim sav, ne smijem nos pomolit iz doma.
    Još kad bi neko elaborirao neki iole realan scenario zbog kojega se trebam plašiti da nakon svih dešavanja, 32 % građana ove države, ma i uz podršku same Srbije kojoj se dokazano žestoko obije o glavu kad god naumi djelati što na štetu drugih, mogu danas, u pravnim i svim drugim okvirima u kojim živimo, nametnuti svoje tajne ili javne snove kao realu preostalim 68%. Samo mi to nacrtajte pa ću se još više plašiti.Obećavam

  14. #89
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Superhik View Post
    Opet ti strašni Srbi vrijebaju iz sjenke. Vječno će se repriziratii taj horor film, kad god zatreba. Ma ni da su Nazgűli. Uuu, Srbi, drhtim sav, ne smijem nos pomolit iz doma.
    Još kad bi neko elaborirao neki iole realan scenario zbog kojega se trebam plašiti da nakon svih dešavanja, 32 % građana ove države, ma i uz podršku same Srbije kojoj se dokazano žestoko obije o glavu kad god naumi djelati što na štetu drugih, mogu danas, u pravnim i svim drugim okvirima u kojim živimo, nametnuti svoje tajne ili javne snove kao realu preostalim 68%. Samo mi to nacrtajte pa ću se još više plašiti.Obećavam
    Tebi svijeta izvan Srbije nema, niti vece metropole od Beograda. Ti si srpstvom ogranicena osoba.

  15. #90
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ne mozete nekog natjerati da zna ono sto ne zna, da radi ono sa cim nema iskustva. Sa ovakvim Premijerom CG kojem cuti i Parlament u vezi sa Telekom tenderom i ugovorom koji je po svim biznis normama nevazeci, a vrijedi 200 mil i sta?.. Sta hocete? Da setate malo? Setajte pa i sa koreancima slobodno...

    Hvala Lepo

  16. #91
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samael View Post
    Tebi svijeta izvan Srbije nema, niti vece metropole od Beograda. Ti si srpstvom ogranicena osoba.
    Stvarno ? Ipak mislim bi morao ponijet taj brojač krvnih zrnaca da ti se servisira.

  17. #92
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default



    Markovic Markan


    Na protest 21.januara sa računima za struju

    Unija sindikata pozvala je sve građane bez obzira na političko opredjeljenje, vjeru i naciju da im se pridruže na protestu koji je zakazan za 21. januar u podne da bi pokazali Vladi da je povećanje cijena struje nedopustivo. Ukoliko se cijena struje i goriva ne snize, izvještaj Monstata za januar će pokazati inflaciju koja će, prema nedavno potpisanom S...porazumu o politici zarada zaposlenih koji se finansiraju iz budžeta, biti osnov za pokretanje pregovora Vlade i sindikata o povećanju zarada, smatraju u Uniji slobodnih sindikata.
    Električna energija u Crnoj Gori za domaćinstva od januara je skuplja 6,8 odsto a cijene benzina za devet centi ili oko sedam odsto.

    Pokret Vladavine Prava pruza nedvosmislenu podrsku mirnom protestu gradjana Crne Gore u organizaciji nasih clanova Unija Slobodnih Sindikatacg i Studentska Unija na celu sa Demir Hodzic , koji je rekao da protest podržavaju studenti iz Kotora, Nikšića, sa Fakulteta političkih nauka i dr..Kao sto znate POKRET ,je uvijek podrzavao sve one koji su se borili za bolje uslove zivota svih gradjana ,to je uvijek i pokazivao prisustvom velikog broja nasih clanova,a kao primjer bih naveo nedavni proteste studenata na kojem je prisustvovalo preko 3.000 nasih studenata-clanova ovog Pokreta.Mi u POKRETU VLADAVINE PRAVA smatramo nedopustivim najavljeno povećanje cijene električne energije, jer bi time, bio pogoršan ionako težak ekonomsko-socijalni položaj najvećeg broja građana. Studenti koji se školuju van mjesta stanovanja su najviše pogođeni najnovijim poskupljenjima, jer će im se mjesečni izdaci duplo povećati“, naveli su oni i dodali da je poskupila struja, gorivo, kao i osnovne životne namirnice. Iz tog razloga pozivamo nase clanove da se ukljuce u najavljeni protest i svojim prisustvom iskazu nezadovoljstvo po pitanju poskupljenja struje i pogorsanja standarda gradjana. Prisustvo ovom protestu smatram svojom gradjanskom obavezom jer je i meni i kao Vama ,mjesto uz gradjane,radnike i studente..Odazovimo se pozivu i pokazimo gradjanima CG da vise nista ne moze biti po starom.

    Ujedno,Sindikalna organizacija NEZAPOSLENIH CG iz Niksica ,ciji je osnivac POKRET VLADAVINE PRAVA -osim ovog protesta , podržava radnike nikšićkih Rudnika boksita, Željezare i plužinske Fabrike elektroda u borbi za njihova opravdana prava na rad i primanja..

    S postovanjem !


    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  18. #93
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ne mozete nekog natjerati da zna ono sto ne zna, da radi ono sa cim nema iskustva. Sa ovakvim Premijerom CG kojem cuti i Parlament u vezi sa Telekom tenderom i ugovorom koji je po svim biznis normama nevazeci, a vrijedi 200 mil i sta?.. Sta hocete? Da setate malo? Setajte pa i sa koreancima slobodno...

    Hvala Lepo
    Ali se može taj neko natjerati da mu više ne bude lagodno što ne zna i što nema iskustva. Dobio je vruć krompir, al nije fer da ga drži u rukavicama.
    Da napomenem da ipak nemam nikakva očekivanja od ovog bunta, jer nemam nikakva očekivanja od ovih građana. Sve je to ŠBBKBB

  19. #94
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Kako ce nekome biti "nelagodno" kad mu je prva odluka po dolasku na poziiciju bila dupliranje sopstvene plate? Neko ko ima finu imovinu samo za dosadasnji rad i svodi racune po sistemu recite hocete li KAP ili ne, i mogu indijski kupiti ali i ne moraju pa mogu njemci itd.. Za slucaj Telekoma da odgovor bude imamo dva dijela tender na koji se niko nije zalio i ugovori .. kao da se korupcija potvrdjuje prije svrsenog posla, i da je nerealno da uradi nesto u korist CG? Bash mu moze biti "nelagodno".
    Da se ne sprdamo. Covjek koji nema dana u biznisu da razmishlja kao poduzetnik ali se ne libi da drzi predavanje o tome?
    Sprdamo se ipak?
    Pitaju ga novinari konkretno o sadasnjosti i buducnosti, a on "po ure" prica ode o samom sebi i svom timu i cudesima od prosle godine i prethodnih/istih vlada. Na kraju mu je i onaj lik iz Vijesti sam rekao nesto u stilu - culi smo ode o Vasem proslogodisnjem radu mozete li odgovoriti na pitanja?
    Mislim da su se zabezeknuli sinoc i clanovi najuzeg rukovodstva DPS-a, a kamoli mi ostali..
    I ovo nije setnja radi setnje?
    Ko se moli tom setnjom? Ko treba to da vidi, chuje i da reaguje? A kako ce crni qqavac kad ne zna sto ga je snaslo od lagodnosti? Naravno da je to vase onda samo setnja.



    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 18-01-12 at 20:05.

  20. #95
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    751
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja tek sad kapiram da ovo treba da se održi u subotu. Šta će ispred vlade u subotu? Nema ih tamo ni radnim danima, a za vikend su, najvjerovatnije, neđe na skijanju. Na maksimalno zasluženom odmoru od svakodnevnih obaveza i odgovornosti. A i treba malo da se slalom izvježba da se narod sa što manje žalopojki sprovede downhill.

  21. #96
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Neće njima na obraz udariti pa da dodju i radnim i neradnim danom pa cak ni za neki svetac

  22. #97
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Superhik View Post
    Opet ti strašni Srbi vrijebaju iz sjenke. Vječno će se repriziratii taj horor film, kad god zatreba. Ma ni da su Nazgűli. Uuu, Srbi, drhtim sav, ne smijem nos pomolit iz doma.
    Još kad bi neko elaborirao neki iole realan scenario zbog kojega se trebam plašiti da nakon svih dešavanja, 32 % građana ove države, ma i uz podršku same Srbije kojoj se dokazano žestoko obije o glavu kad god naumi djelati što na štetu drugih, mogu danas, u pravnim i svim drugim okvirima u kojim živimo, nametnuti svoje tajne ili javne snove kao realu preostalim 68%. Samo mi to nacrtajte pa ću se još više plašiti.Obećavam
    Iako podržavam veći dio što si napisao, povedi računa o procentima
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  23. #98
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    kako je nevaspitana ova Calovicka, gledam i slusam na TV Vijesti

    njoj pod hitno treba momak :P
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  24. #99
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Iako podržavam veći dio što si napisao, povedi računa o procentima
    Još se ne apdejtovah sa zadnjim popisom, zaključuješ koliko su mi te kategorije promjenljive na pravac i jačinu vjetra bitne.

  25. #100
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,084
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Ovaj iz SSSCG ladno izvali da krade struju i nije ni trepnuo. 3000 duga i boli ga uvo. A ja trebam za njega da plaćam. I još viče što će vam protest.

Page 4 of 67 FirstFirst 123456781454 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I: K: smjestaj na zabljaku za 10.02.2012 do 12.02.2012
    By gamo_viper_max in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 25-12-11, 13:16
  2. Replies: 0
    Last Post: 04-11-11, 22:10
  3. Socijalni inženjering
    By cpu in forum Nauka generalno
    Replies: 0
    Last Post: 03-04-10, 22:57
  4. Socijalni dijalog
    By Twenty-4 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 31
    Last Post: 03-08-08, 21:37
  5. Socijalni Kapital
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 34
    Last Post: 18-12-06, 02:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •