Page 1 of 67 123451151 ... LastLast
Results 1 to 25 of 1658

Thread: Socijalni bunt 21.1.2012.

  1. #1
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default Socijalni bunt 21.1.2012.

    VELIKI PROTESTNI SKUP

    I studenti uz radnike 21. januara, Vučinić poručio SSCG da se ne brukaju


    Uvecaj!
    "Neka zastava bude račun za struju": Keković (Foto: Arhiva "Vijesti")





    Unija slobodnih sindikata pozvala je sve građane bez obzira na političko opredjeljenje, vjeru i naciju da im se pridruže na protestu koji je zakazan za 21. januar u podne da bi pokazali Vladi da je povećanje cijena struje nedopustivo,.
    Generalni sekretar USS Srđa Keković je kazao da građani koji budu dolazili na protest ne treba da nose politička ili nacionalna obilježja i da je jedina zastava tog dana treba da bude račun za struju.
    "Moramo pokazati Vladi da smo živi i da dišemo i da imamo snage za pobunu", kazao je predsjednik Generalnog odbora USS Janko Vučinić.
    On je pozvao i SSCG "da se ne brukaju" i da dođu na protest jer i oni predstavljaju radnike.
    Podršku USSCG dao je i MANS, a direktorica te NVO Vanja Ćalović je kazala da građani protestom treba da pokažu vladi da više neće da plaćaju cijenu njihove korupcije i promašenih privatizacija.
    USS podržavaju i studenti koji će tog dana organizovati prevoz iz ostalih crnogorskih gradova do Podgorice.
    _______________________

    FB event:
    https://www.facebook.com/events/129556210496836/


    TI PLAĆAŠ

    NAJSKUPLJU STRUJU U REGIONU

    DA BI PUNIO TUĐE DŽEPOVE


    POBUNI SE!!!


    Povod za organizovanje javnog protesnog skupa jeste ogromno
    nezadovoljstvo zbog sveukupne ekonomsko-socijalne situacije zaposlenih i
    građana, koje je eskaliralo najnovijim poskupljenjem cijene elektricne energije, a koje ce za sobom neminovno povuci i poskupljenje ostalih roba i usluga. Cilj organizacije javnog protestnog skupa je da se zaustavi dalje urusavanje standarda ogromne vecine zaposljenih i gradjana Crne Gore, koji su postali najveci gubitnici dvodecenijskog tranzicionog procesa.


    Protest Unije slobodnih sindikata Crne Gore
    Subota, 21. Januar 2012.
    Okupljanje na Trgu Republike u 11.45
    Protest ispred zgrade Vlade Crne Gore u 12.00



    Last edited by johnny bravo; 17-01-12 at 13:06.
    In vino veritas

  2. #2
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

  3. #3
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    241
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja cu izac na ulicu da maknemo vladu ali kad je maknemo da ja malo sjednem da vladam a? Nema potrebe imali ste priliku da ih maknete vise puta do sad... ali ne vi ste ih podrzali, izvolite sad gledajte i budite bespomocni.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bez neke prirodne katastrofe se ođe neće mijenjati stvari...

  5. #5
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    241
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tako su i proslu vlast makli zbog toga sto su jeli pecenja pa su dosli ovi 30 puta gori... ja da se bijem sa policijom da mi dodje neko jos gori... a zbog koga? zbog ovih sto su ih na ref. podrzali i evo 20 godina... i sad ka nesto oce drugo... hahahahaha a u CG jedino resenje... svi po pasosh i u neku zemlju dje postoji policija i sud i zakon vazi za sve.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Aj pročitaj još jednom naslov topica, a onda i otvori link što sam postavio.
    In vino veritas

  7. #7
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Масончић се боји да се не прехлади, иначе би био у прве редове.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  8. #8
    Join Date
    May 2005
    Posts
    499
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Idem tamo , da vidim koliko ima famoznih Nas

  9. #9
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i ovo moze lock ....
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  10. #10
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  11. #11
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Montequilla View Post
    Ja cu izac na ulicu da maknemo vladu ali kad je maknemo da ja malo sjednem da vladam a? Nema potrebe imali ste priliku da ih maknete vise puta do sad... ali ne vi ste ih podrzali, izvolite sad gledajte i budite bespomocni.
    Ovaj skup nece ''micat'' vladu . Protestuje se zbog evidentnih malverzacija , zloupotrebe i previsoke cijene struje , a u reziji EPCG. U svakom slucaju , ako ti je dobro , sjedi doma , a ako nije ali ipak likujes promasio si vijek .

  12. #12
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nista im ne vjerumem pa da da golom goozicom sjedu u vatru!(oce kaki nece kaki)

  13. #13
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ovo je smijurija, mislim da nece biti 500 dusa tamo
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  14. #14
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Opstina na Zabjelo
    Posts
    1,677
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by komsija View Post
    ovo je smijurija, mislim da nece biti 500 dusa tamo
    Mislis,dakle postojis!
    Idemo! Nas 500!
    Намјерно Другачији...

  15. #15
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    bice ladno, doma ostajte ajde
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  16. #16
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,744
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Koji entuzijazam mladih ljudi... A sto ste tako zakrzljali, izadjimo, dignimo glas, ucinimo sto je do nas, pa cemo vidjet kako ce bit! Gore ne moze.
    Iskljucenje mozga samo osta.

  17. #17
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    592
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by grundeljski View Post
    Koji entuzijazam mladih ljudi... A sto ste tako zakrzljali, izadjimo, dignimo glas, ucinimo sto je do nas, pa cemo vidjet kako ce bit! Gore ne moze.
    nisu to mladi ljudi ,to su mladi dps-a.

  18. #18
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Opstina na Zabjelo
    Posts
    1,677
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ajmo malo grubih i jako interesantnih podataka,koje mozda neki ljudi ne znaju.
    U CG ima oko 100,000 mladih od 18do30 godina. Od 100,000 mladih 30,000 mladih posjeduje kao CLANOVE DPS! Pazite dobro! 30,000! To je svaki skoro 4. momak/djevojka! Clanovi! Ljudi sa clanskim kartama! Grubi su podaci,nisu precizni, ali su takvi.
    I logicno je a i normalno da pokusavaju da kontrolisu i internet,kao sto kontrolisu i skoro sve medije. Salju svoje ljude na portale tipa Vijesti itd, pa i na mnoge forume pa i ovaj, da komentarisu itd. To nije nista strano, to su proste stvari.
    Nemojte misliti da je to neka paranoja tipa `ko nije za ovaj protest odma je dpsovac`,vec je VELIKA vjerovatnoca da je tako! Zato, nema potrebe da vas ubjedjuje ko da dodjete ili ne, samo pogledajte vase ekonomsko i socijalno stanje u kuci a i vasih bliznjih,pa odlucite da li cete izaci. Zivjeli.
    Намјерно Другачији...

  19. #19
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avitanretla View Post
    Ajmo malo grubih i jako interesantnih podataka,koje mozda neki ljudi ne znaju.
    U CG ima oko 100,000 mladih od 18do30 godina. Od 100,000 mladih 30,000 mladih posjeduje kao CLANOVE DPS! Pazite dobro! 30,000! To je svaki skoro 4. momak/djevojka! Clanovi! Ljudi sa clanskim kartama! Grubi su podaci,nisu precizni, ali su takvi.
    I logicno je a i normalno da pokusavaju da kontrolisu i internet,kao sto kontrolisu i skoro sve medije. Salju svoje ljude na portale tipa Vijesti itd, pa i na mnoge forume pa i ovaj, da komentarisu itd. To nije nista strano, to su proste stvari.
    Nemojte misliti da je to neka paranoja tipa `ko nije za ovaj protest odma je dpsovac`,vec je VELIKA vjerovatnoca da je tako! Zato, nema potrebe da vas ubjedjuje ko da dodjete ili ne, samo pogledajte vase ekonomsko i socijalno stanje u kuci a i vasih bliznjih,pa odlucite da li cete izaci. Zivjeli.
    Ne bih da ti kvarim matematiku, ali mi se čini da si si možda prećerao sa brojem mladih i brojem onih koji su u DPS. U toj generaciji možda ima 70-80.000 ljudi od kojih dio njih živi i van CG (studiranje, ekonomski razlozi). Ako je 30 kila sa članskom DPS-a slobodno se pozdravi sa mogućnosću da ih smijenite u prvoj polovini ovog vijeka...na sreću, upravo u toj generaciji DPS ima najmanju mogući podršku i najmanji upliv. Najveći rezervoar glasova (po godina gledano) su im penzioneri, pa generacija 50-60, pa ona 40-50 i tako redom, upravo suprotno od onoga što tvrdiš.

    Nije svako ko je protiv protesta bilo koje vrste (studentski, radnički, penzionerski, protiv Toma, za vodu na CT) automatski DPS-ovac, ali nemoj da misliš i da ovo radi neko po zadatku. Brzo bi mu-joj dosadilo da se smara ovuda sa nama, kad niko nikoga ne može "prevesti" na neki drugu stranu. Evo ja sam ovđe jedini javno za SDP, čini li ti se da pišem od 2004 godine po partijskog zadatku?
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  20. #20
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    ne znam zasto DPS-ovac ne bi izasao na protest. Je li njima neko drugi placa racune? Svasta..


  21. #21
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema ovdje sreće dok se na ulice ne izađe kao građani, ali isključivo kao građani, bez ikakvih prefiksa, bilo partijskih, bilo etničkih ili vjerskih... Kao jedinka.
    Jedino takva masa može da mijenja ili postavlja uslove.

    Kako stvari trenutno stoje, kod nas su još uvijek ovi navedeni prefiksi debelo ispred ekonomsko-socijalnog boljitka.

    Dok god nam je manje bitna činjenica hoćemo li imat' što da preglođemo sjutra, od činjenice da moramo imati za internet kako bismo bili aktivni na raznim portalima i forumima, kako bismo vodili sajber rat i popljuvali onog koji je u suprotnosti sa našim ideologijama i ubjeđenjima, a taj neko je obično suprotne etničke, partijske, pa i vjerske pripadnosti od naše; do tad ćemo mi da klackamo u mjestu, a bgm i da tonemo.

  22. #22
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Opstina na Zabjelo
    Posts
    1,677
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Ne bih da ti kvarim matematiku, ali mi se čini da si si možda prećerao sa brojem mladih i brojem onih koji su u DPS. U toj generaciji možda ima 70-80.000 ljudi od kojih dio njih živi i van CG (studiranje, ekonomski razlozi). Ako je 30 kila sa članskom DPS-a slobodno se pozdravi sa mogućnosću da ih smijenite u prvoj polovini ovog vijeka...na sreću, upravo u toj generaciji DPS ima najmanju mogući podršku i najmanji upliv. Najveći rezervoar glasova (po godina gledano) su im penzioneri, pa generacija 50-60, pa ona 40-50 i tako redom, upravo suprotno od onoga što tvrdiš.

    Nije svako ko je protiv protesta bilo koje vrste (studentski, radnički, penzionerski, protiv Toma, za vodu na CT) automatski DPS-ovac, ali nemoj da misliš i da ovo radi neko po zadatku. Brzo bi mu-joj dosadilo da se smara ovuda sa nama, kad niko nikoga ne može "prevesti" na neki drugu stranu. Evo ja sam ovđe jedini javno za SDP, čini li ti se da pišem od 2004 godine po partijskog zadatku?
    Ovaj podatak sam cuo skoro od nekih prijatelja,dakle gruba matematika nije precizna. Tu sam dao sebi za pravo da mogu pogrijesiti,jer sam cuo podatak nisam ga sam vidio.
    Vidis,tacno je to da DPS ima najvecu podrsku kod starije populacije i ima logike da nije tacan podatak,kad se malo razmisli. Izvinjavam se.
    Ne kazem ja da je svako ko je protiv protesta depeesovac, vec da je velika vjerovatnoca da jeste! Jer je ovo najorganizovanija vlast u Evropi! Oni sve drze! Pa idem logicnim nagadjanjem da ih ima i ovdje infiltriranih u obicne clanove. Jer znam zaista da jedan npr moj komsija prati portal vijesti i sve moguce omalovazava sto je protiv vlasti! Provalio sam to bio prije par mjeseci kad ga je zvao neko da procita vijest na vijesti.me u mom prisustvu, i neku izjavu Medojevica i odma kliknuo i pisao u podsmjehu komentar. Nisam mogao da vjerujem!
    Dakle to je realnost. I onda kako da ne posumnjam da ima i ovdje ljudi koji to rade? Prati forum,pise svudje,ali ima obavezu da pise,podsmijava ili sta sve ne na politickom dijelu. Jer je ovo najveci forum u CG i prati ga mnogo ljudi.
    Nego, skrecemo sa teme, necu vise...
    Намјерно Другачији...

  23. #23
    Join Date
    May 2005
    Posts
    499
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Istraživanja odavno potvrđuju da omladina uglavnom apstinira . To je u stvari postalo pravilo . Vjerovatno je to prirodno , jer sem izuzetaka , omladinu zanimaju ljepše stvari od politike i realnog života . Omladina bi mogla da prelomi ako bi se masovno i organizovano uključila u političko djelovanje ali ne vjerujem da će do toga doći .

  24. #24
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    BLOW
    Posts
    1,012
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avitanretla View Post
    Mislis,dakle postojis!
    Idemo! Nas 500!
    501

    saputnik, jel to neka anketa poltronskog besica?!

    masoncic, takvo prezime, ne zasluzuje da zivi.

  25. #25
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    592
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Ne bih da ti kvarim matematiku, ali mi se čini da si si možda prećerao sa brojem mladih i brojem onih koji su u DPS. U toj generaciji možda ima 70-80.000 ljudi od kojih dio njih živi i van CG (studiranje, ekonomski razlozi). Ako je 30 kila sa članskom DPS-a slobodno se pozdravi sa mogućnosću da ih smijenite u prvoj polovini ovog vijeka...na sreću, upravo u toj generaciji DPS ima najmanju mogući podršku i najmanji upliv. Najveći rezervoar glasova (po godina gledano) su im penzioneri, pa generacija 50-60, pa ona 40-50 i tako redom, upravo suprotno od onoga što tvrdiš.

    Nije svako ko je protiv protesta bilo koje vrste (studentski, radnički, penzionerski, protiv Toma, za vodu na CT) automatski DPS-ovac, ali nemoj da misliš i da ovo radi neko po zadatku. Brzo bi mu-joj dosadilo da se smara ovuda sa nama, kad niko nikoga ne može "prevesti" na neki drugu stranu. Evo ja sam ovđe jedini javno za SDP, čini li ti se da pišem od 2004 godine po partijskog zadatku?
    http://www.monitor.co.me/index.php?option=com_content&view=article&id=3115: armija-sijede-djece&catid=2136:broj-1105&Itemid=3361
    e
    vo odakle je podatak
    racunaj da od ove mase ,ima sigurno 10% vrlo aktivnih ,a to je oko 3000 ispranih mozgova koji ce uvijek po naredjenju poci i pokusati da omalozavaju i sabotiraju akcije normalnih preko foruma i socijalnih mreza (provjerena informacija). al dzaba im!

    DIGNI GUZICE-SVI NA ULICE!
    21.01.2012.

Page 1 of 67 123451151 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I: K: smjestaj na zabljaku za 10.02.2012 do 12.02.2012
    By gamo_viper_max in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 25-12-11, 13:16
  2. Replies: 0
    Last Post: 04-11-11, 22:10
  3. Socijalni inženjering
    By cpu in forum Nauka generalno
    Replies: 0
    Last Post: 03-04-10, 22:57
  4. Socijalni dijalog
    By Twenty-4 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 31
    Last Post: 03-08-08, 21:37
  5. Socijalni Kapital
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 34
    Last Post: 18-12-06, 02:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •