View Poll Results: Legalizovati lake droge?

Voters
270. You may not vote on this poll
  • Da

    186 68.89%
  • Ne

    84 31.11%
Page 7 of 48 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast
Results 151 to 175 of 1187

Thread: Legalize Marijuana

  1. #151
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Zato i navedoh zadnju rečenicu. Fino se igraj

  2. #152
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,905
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,432
    Thanked in
    2,231 Posts

    Default

    Uuu, spank me.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  3. #153
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Ako se želi biti apsolutno slobodan onda se ne priznaje nikakav autoritet, nikakva hijerarhija.
    Drago mi je što ti je ovo jasno...


    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Miriše na asketizam.
    ...ali mi se čini da ti nije jasno da društvo može i bez hijerarhije.


    Quote Originally Posted by Archi View Post
    U redu uzmimo primjer da si sama. Ispusis sav novac i pretvoris ga u dim - postajes socijalni slucaj (padas na teret drustva), zavisnik koji ce da krade od drugih (odjednom ugrozavas i citavo drustvo) samo da bi uzeo jos jedan smrk. Na kraju ces zavrsiti na nekom smetlistu. I takva treba da bude sudbina na hiljade ljudi koji su naivni i ne znaju kolika je opasnost droge. Opet ovako kad je to strogo zabranjeno vecina tih naivnih se okane tog zla iz bojazni da ne bude kaznjena.
    A ti, recimo, pušiš cigarete i dobiješ rak pluća i onda ti društvo plaća liječenje; navučeš klamidiju jer nema država pravo da ti određuje s kim ćeš se seksat i hoćeš li se zaštitit, ali ti svi plaćamo antibiotike; napiješ se jedne večeri, počneš sa provokacijama u kafani i dobiješ batine, ali svi mi plaćamo policiju i sud koji obrađuju tvoj slučaj i tako dalje. Hoću reći, mnogo ti je jak taj argument o "padanju na teret društva". Vidi, mnogo je slađe trošit što si zaradio svojim rukama i radit nešto smisleno u životu, ali nekada je sistem takav da ti ne ostavlja mnogo mogućnosti.


    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Jos jedan primjer. Znaci drzava nema prava kako ti kazes da ti zabrani da pijes alkohol i vozis. Tvoje tijelo tvoja pravila, tvoja slobodica. Pa kad tim autom ubijes neduznu porodicu ili nekog pjesaka sta onda? A koliko bi ljudi (ovih naivnih sto sam ih gore navodio) pijano sijedalo za volan da se ne boji visokih kazni i oduzimanja vozacke?
    A ti sebe vidiš kao jedinoga prosvijetljenoga, pa je u redu da nametneš svoje mišljenje neukoj stoki, je li? Nije ti padlo na pamet da i drugi ljudi imaju mozak i mogu doći do istih zaključaka ako znaju sve bitne informacije? Kako god bilo, na kraju se sve svodi na veoma prostu stvar. Država svoju volju sprovodi nasiljem, a na to nema pravo ako uživatelj nije prvi nekoga ugrozio. Meni se čini da je tvoje razmišljanje ograničeno, a ne njeno.

  4. #154
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Bitno je da je tvoje misljenje idealno - cekas da taj neko ugrozi nekoga pa da bi mu nesto zabranio.
    Ovo sto sam ja napisao nije moje licno misljenje nego naucno. A ja da se pitam zabranio bih sve sto steti covjeku i njegovom razumu.
    I takodje je dokazano da nema svako iste intelektualne sposobnosti pa da svi isto zakljucimo na osnovu dostupnih informacija.


    Sent from my LT22i
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  5. #155
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Miss_Lucifer View Post
    Ja sam za legalizaciju svih droga.


    Niko na ovom svetu, pa ni država nema prava da određuje šta ja unosim u svoj organizam i šta ja radim od svog tela i zdravlja.


    Moja kućica, moja slobodica. Moje telo, moja pravila, zar ne?
    da, međutim država je dužna da te liječi a liječenje se plaća parama poreskih obveznika... eto začkoljice
    She is only here to annoy herself!

  6. #156
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  7. #157
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    da, međutim država je dužna da te liječi a liječenje se plaća parama poreskih obveznika... eto začkoljice
    Kao što već rekoh, isto važi za mnoge grupe ljudi. Liječenje se plaća pušačima, pijancima, vozačima, promiskuitetnoj omladini, planinarima i skijašima, ljudima koji ne jedu voće itd. Njihov izbor ima određene negativne posljedice čije odstranjenje svi plaćamo.


    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Bitno je da je tvoje misljenje idealno - cekas da taj neko ugrozi nekoga pa da bi mu nesto zabranio.
    Ne ugrožavaju svi narkomani druge ljude. Tvojom logikom se može zaključit da treba zabranit automobile jer nema smisla čekat da vozač nekoga ugrozi.


    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Ovo sto sam ja napisao nije moje licno misljenje nego naucno.
    Budi ljubazan i daj reference.


    Quote Originally Posted by Archi View Post
    A ja da se pitam zabranio bih sve sto steti covjeku i njegovom razumu.
    Zamisli, ne pitaš se mojim životom kao što se ja ne pitam tvojim.


    Quote Originally Posted by Archi View Post
    I takodje je dokazano da nema svako iste intelektualne sposobnosti pa da svi isto zakljucimo na osnovu dostupnih informacija.
    Što ne znači da ljudi sa tvojim intelektualnim sposobnostima imaju pravo ostalima propisivat bilo što.

  8. #158
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Kao što već rekoh, isto važi za mnoge grupe ljudi. Liječenje se plaća pušačima, pijancima, vozačima, promiskuitetnoj omladini, planinarima i skijašima, ljudima koji ne jedu voće itd. Njihov izbor ima određene negativne posljedice čije odstranjenje svi plaćamo.


    Ne ugrožavaju svi narkomani druge ljude. Tvojom logikom se može zaključit da treba zabranit automobile jer nema smisla čekat da vozač nekoga ugrozi.


    Budi ljubazan i daj reference.


    Zamisli, ne pitaš se mojim životom kao što se ja ne pitam tvojim.


    Što ne znači da ljudi sa tvojim intelektualnim sposobnostima imaju pravo ostalima propisivat bilo što.
    Ok badass you win

    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  9. #159
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne bi se Crnoj Gori isplatila legalizacija, znaju to vjerovatno i oni koji o tome odlučuju.. možda kao neka turistička atrakcija, da se napravi (lupam sad) neki WeedLand u Budvu ili na ulcinjsku plažu, te da radi samo ljeti.. inače ovako neki kofi šopovi po gradu i slične zajebancije

    nikad
    Last edited by Michelangelo; 11-06-14 at 19:09.

  10. #160
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,064
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ''Primer popravlja mnogo bolje od prekora.''

  11. #161
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sad i oni mogu da viču bez da strijepe... "GO, Daddy, GO!!!" :stupid:

    Bolji od sebe.

  12. #162
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Legalizovat! Sve legalizovat! Pa ko voli nek izvoli. Oces da se drmas heroinom i da Dumres! Oces? Dumri *izda ti materina, tvoj zivot.
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  13. #163
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,887
    Thanks Thanks Given 
    1,652
    Thanks Thanks Received 
    2,842
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    A jes no kad prepariran od heroina podje pa izbode radnicu iz marketa zbog 5eura dodju mu mama i tata i placu kod sudije kako je on zavisnik i treba da se lijeci a ne u zatvor...


    Sent from my iPad using Tapatalk
    f6

  14. #164
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,737
    Thanks Thanks Given 
    153
    Thanks Thanks Received 
    152
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Ne pominjite heroin i legalno u istoj recenici da vas zamolim.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #165
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Domaćin View Post
    Sad i oni mogu da viču bez da strijepe... "GO, Daddy, GO!!!" :stupid:

    a sto je ovo :hororr::hororr::hororr::hororr::hororr::hororr::h ororr::hororr::hororr::hororr::hororr: bas me interesuje koliko je ova topcina gorila,inace sam za legalizacijau,mislim dje ces legalnije ,no u njegosev park 10m od vlade,niko nikad nista.

  16. #166
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    ajde sve, ali izreka "od trave se pocinje".. kuku prava ona prepecka roditeljska prica..

  17. #167
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ovo je dobra stvar da zemlju izvuče iz krize

  18. #168
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    127
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wladika View Post
    ovo je dobra stvar da zemlju izvuče iz krize
    Koliko sam citao u nekim zemljama drogu i prostituciju vec pocinju da racunaju u BDP,pa sto ne bi i kod nas

  19. #169
    Join Date
    May 2013
    Posts
    44
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno. Nisu imali pravo ni da je zabrane.

  20. #170
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Titograd
    Posts
    453
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Michelangelo View Post
    ne bi se Crnoj Gori isplatila legalizacija, znaju to vjerovatno i oni koji o tome odlučuju.. možda kao neka turistička atrakcija, da se napravi (lupam sad) neki WeedLand u Budvu ili na ulcinjsku plažu, te da radi samo ljeti.. inače ovako neki kofi šopovi po gradu i slične zajebancije

    nikad
    Gradjanima Crne Gore bi se itekako isplatila.Drzava koja se oslanja na turizam, moze samo privuc vise turista legalizacijom marihuane, nikako manje.Izgooglajte bilo kojigrad u kome je legalizovana marihuana, pa cete vidjet koliko je sama legalizacija uticala na porast broja turista.

    Ali, sa druge strane, sama legalizacija bi bila losa za pojedince iz drzavnog vrha koji dok god je marihuana nelegalna pune svoje dzepove.Znamo valjda svi kako nam drzava funkcionise.

  21. #171
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,231
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne treba legalizovat.Spomenu neko bolje pilule(sinteticka droga), nema gore stvari od eksera,MDMA i ostalih shitova.Ljudi u pocetku to ne vide, ne mogu odma da osjete ali tek kasnije shvate...

  22. #172
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Goodsprings
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by raske97pro View Post
    Ne treba legalizovat.Spomenu neko bolje pilule(sinteticka droga), nema gore stvari od eksera,MDMA i ostalih shitova.Ljudi u pocetku to ne vide, ne mogu odma da osjete ali tek kasnije shvate...
    ni sam znao da imamo šesnaestogodišnjeg narko eksperta na forum, to se rijetko viđa .. ovaj, jesi sve ovo konzumirao pa znaš, ili si pročita na yahoo answers?


  23. #173
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,231
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam nikakav ekspert, niti sam tvrdio da jesam, samo sam slusao price iskusnijih, te stvari me ne privlace, ali volim da znam.Nisam procitao na yahoo answers, vec na nekim pouzdanim .onion linkovima na Tor-u.
    Ako te jos nesto zanima pitaj.

  24. #174
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ja ne znam teškog narkomana koji nije prvo probao marihuanu
    koliko to znas teskih narkomana?

    Inace, ovu temu sam davno postavio, pa je zakljucana nakon nekog vremena.. pa je neki kolega forumas otvorio na medicini, jer zaista ima mnogo materijala za pricu i sa tog aspekta, pa je i ona zakljucana.. Sta oklijevaju sad? Uvijek je administraciji bila neka retardirana prica kako oni nece promovisat droooogu, coce.. Zvoncica, Hari i NSX su, kolko se sjecam, prednjacili u toj debati sa pozicije neke anti-gandza-inkvizicije, haha...

    NSX, kako znas koliko je to zapravo lak korak sa trave na heroin? Rekli su ti narkomani kako posle trave to onda ide.. glatko, a? Kad bi ti znao koliko ljudi zapravo koristi to, povremeno ili redovno, zaprepastio bi se. Ljudi koje poznajes, naravno..

    Stvar je u psihi, pojedincu, ne u uticaju i "navlakusi" koju predstavljaju druga psihoaktivna sredstva. To je nauka dokazala X puta, nemojte da ste glupi. Sve zavisi kako neko dozivljava nova iskustva u zivotu. Neko ce da se navadi na slaninu i toliko ce mu se svidjeti da ce je jesti svaki dan do kraja svog (kratkog) zivota, koji ce okoncat zbog trop srca i krvnih sudova. Neko ce se navadit na secer, pa ce krkat slatko po vas bijeli dan i ni taj nece dugo trajat. Neko ce se, isto tako, navadit na travuljinu i duvace svaki dan od zraka do mraka i on ce isto.. dobro, taj nece umrijeti mlad, jer je dokazano da marihuana ne izaziva nikakva ozbiljna oboljenja (osim sto, naravno, svaki dim povecava rizik od raka pluca, ali postoje i drugi nacini konzumacije), vec ce postati lijen, trom, neambiciozan.. gle cuda, kao od piva! Samo sto ce od svakodnevnog pjanjenja pivom da se usere u jetru i pridruzice se svojim kolegama odozgo sto uzivaju u slanini i seceru..

    Znaci, zavisi od pojedinca! Svako odlucuje koliko ce i kad nesto koristiti. Niceg previse nije dobro, pa ni vode. Ali neke stvari su u umjerenoj kolicini lijek. A to marihuana jeste. Nemam namjeru sad da ponovo drzim preavanje sa gomilom linkova koji potvrdjuju to, zaista..

    Da bi se marihuana legalizovala (globalno), treba da se baci rukavica u lice brojnim korporacijama koje mlate silne milione/milijarde u brojnim industrijskim granama, upravo iz razloga jer se nasilno satanizovala ta indijska konoplja i istisnula iz zivota obicnog covjeka, a na njeno mjesto postavio proizvod do kojeg taj obican covjek nikako ne bi mogao da dodje osim kupovinom od te korporacije. Rekao bih da je u tom mracnom krugu dominantna farmaceutska industrija (citaj "mafija"), koja godisnje samo u Srbiji na recept izda 7 miliona kutija raznih bromazepama, diazepama i drugih "pama", a brojke govore da u prosjeku svaka druga osoba koristi ove ljekove i da se godisnje popije 30 ovih tableta po stanovniku! Je li ikome jasno koliko su alarmantne ofe cifre? Zna li iko od vas protivnika legalizacije koliko teske oblike zavisnosti izazivaju ovi ljekovi? Takodje, znate li da je nivo "zavisnosti" koju izaziva marihuana u ravni sa zavisnoscu od cokolade? Dokazano. Znate li koliko zivota odnese zavisnost od tableta, naspram 0 (citaj "nula") zrtava od marihuane? Vi ste samo zrtve propagande, naivne i zavedene zrtve.. korporacije i mafije se sprdaju sa ovim svijetom putem zombija koji ih bespogovorno i slijepo slusaju, ali ironicno je da ti zombiji nisu oni napuseni, vec "trezveni"...


  25. #175
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Barka na obali mora
    Posts
    1,103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Amerikanci su najzaslužniji za planetarnu zabranu gajenja konoplje - kako bi se pospešio rast hemijske industrije i njenih zamjena za superiorna prirodna vlakna i stotine preparata od konoplje.
    A u onu tvrdnju da je marihuana manje štetna od alkohola, a o duvanu da i NE govorimo, ne treba sumnjati. Nema naučnog dokaza (dakle, kliničke potvrde) za makar jednu jedinu smrt koja je izazvana pušenjem marihuane (a ima dokaza njene ljekovitosti?!), dok su milioni smrti potvrđeni kao posljedice uživanja duvana ili alkohola. I to godišnje!

    Svijetom upravljaju zli i bilmezi.


    Link: „Прошло је више од 40 година од када је Конгрес усвојио забрану марихуане, чиме је нанета велика штета друштву само да би се забранила супстанца која је мање опасна од алкохола. Федерална влада треба да укине забрану марихуане”


    Bolji od sebe.

Page 7 of 48 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •