View Poll Results: Legalizovati lake droge?

Voters
270. You may not vote on this poll
  • Da

    186 68.89%
  • Ne

    84 31.11%
Page 39 of 48 FirstFirst ... 29353637383940414243 ... LastLast
Results 951 to 975 of 1187

Thread: Legalize Marijuana

  1. #951
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Naravno.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  2. #952
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    Da se ne pozivam na "najnovija istrazivanja", naucnici tvrde da ulje od kanabnisa i nema toliku moc u borbi protiv kancera, vec da se radi o placebo efektu, da je psiha kljucni faktor. Ima logike
    Jeste logično. Rak kao rukom odnešen jer je neko ubjeđen da će ga Kanabis izliječiti. Kako to da placebo efekat ne djeluje kod ostalih supstanci ?

    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #953
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  4. #954
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Ovo je montirana budalaština

    Znam za to istraživanje u Kanadi kada su unijeli nevjerovatnu koncentraciju marihuane i drugo u USA kada su ugušili šimpanzu u dimu da bi dokazali nešto što su već odlučili
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #955
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    je li se legalizovala marihuana u međuvremenu?
    istrajan budi.

  6. #956
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 1ucid View Post
    je li se legalizovala marihuana u međuvremenu?
    U dosta zemalja jeste, naravno mi smo 50 godina iza normalnog svijeta.

    Iz našeg neposrednog okruženja je legalizovana u Hrvatskoj, Makedoniji(medicinska) i Sloveniji(gdje je posjedovanje bilo koje droge u malim količinama tj. za lične potrebe dekriminizovano). Iz šireg okruženja Italiji, Češkoj i Grčkoj
    Last edited by Rakun; 20-06-16 at 01:56.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #957
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ovo je montirana budalaština

    Znam za to istraživanje u Kanadi kada su unijeli nevjerovatnu koncentraciju marihuane i drugo u USA kada su ugušili šimpanzu u dimu da bi dokazali nešto što su već odlučili
    Vjerovatno nisi odgledao video do kraja.

    S druge strane kada pogledaš, ima smisla da je pušenje generalno (bilo koje travuljine, duvan, marihuana, seno pokošeno i metvica) kancerogeno s obzirom da u sebe unosiš derivate nepotpunog sagorjevanja. Dim je krcat štetnih tvari, katran, ugljen monoksid, dioksini, pripadajući alkaloidi (zavisno od vrste lišća koje sagorjevaš u svoja pluća) itd.

    Pušenje je štetno jer pluća nisu namjenjena za udisanje produkata požara bilo koje vrste.

  8. #958
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    50 godina iza? E moje dijete. Nego, Racoone, koja je zemlja najraetnija što se te trave tiče?
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  9. #959
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    50 godina iza?
    Pa dobro, malo sam pristrasan

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    E moje dijete.
    Ovo dijete bi ti kuću napunilo
    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Nego, Racoone, koja je zemlja najraetnija što se te trave tiče?
    Najviše mi se dopada holandski sistem
    Zabranjeno pušenje u javnosti jer sasvim moguće (rekao bih i vjerovatno) može doći do remećenja javnog reda i mira jer na neke ljude utiče čudno (tijesne su mi farmerke, moram da ih skinem).
    U Holandiji je dozvoljeno pušiti kod kuće i u Coffie Shopovima (do 5 grama)
    Last edited by Rakun; 20-06-16 at 02:35.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #960
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    http://m.cdm.me/#/article/432159

    Sin prijavio oca policiji jer mu je zapalio biljke kanabisa.

    Sin misli da je ovo veći zločin od posjedovanja, iako im je tamo, sve to - nelegalno.

  11. #961
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Poznato???



    "Dok se na svim medijima vrte skupo plaćene reklame o pesticidima koji zagađuju vodu i zemljište, ne smeju se upotrebljavati bez gas-maski i gumenih rukavica, i zahtevaju specifične vremenske uslove kad nema ni daška vetra, o prostoj „čorbi” od koprive kojom se zemljište oslobađa od korova i štetočina se u francuskim medijima nije smelo govoriti. Zna se šta donosi novac, a najveći greh koprive je što je besplatna i svima dostupna."
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  12. #962
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Jeste logično. Rak kao rukom odnešen jer je neko ubjeđen da će ga Kanabis izliječiti. Kako to da placebo efekat ne djeluje kod ostalih supstanci ?

    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    Jedino sto je do sada potvrdjeno 100% je da poboljsava apetit i umanjuje bol. I na osnovu toga se legalizuje u medicinske svrhe. Na osnovu toga i nicega vise. Rade se opsezna istrazivanja vezana za dejstvo kanabisa na razne bolesti, ali za sada su samo te dvije "stavke" potvrdjene 100%. U svakom slucaju, koliko toliko bolje za konzumiranje nego, recimo, duvan, koji nema bas nista u sebi osim gomile toksicnih supstanci. Meni smeta ta globalna zabluda na relaciji duvan-marihuana, gdje je duvan legalan i svuda se kupuje (goli otrov), a marihuana ilegalna a ima makar nesto sto moze da se iskoristi u medicinske svrhe. i sto je najgore od svega, od duvana se umire, od marihuane ne. A sto je jos gore od najgoreg, ja i dalje pusim cigare a gandzu batalio odavno. Ali ovo su cinjenice, sto bi rvati rekli - fakat
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  13. #963
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Narod iz Butana i Turkmenistana nemaju sličnih problema, zabranili ljudi duvan!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  14. #964
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    Jedino sto je do sada potvrdjeno 100% je da poboljsava apetit i umanjuje bol. I na osnovu toga se legalizuje u medicinske svrhe.
    Neću reći da lažeš pošto mislim da je i pored gluposti o placebo efektu laž nenamjerna.
    Marihuana nije počela da se prepisuje zato što umanjuje bol već zato što pomaže kod stomačnih problema (mučnina poslije hemoterapije) i na taj način je otkriveno da suzbija ćelije raka
    Marihuana uspješno liječi glaukom (povećani očni pritisak koji dovodi do slijepila) pošto mara smanjuje očni pritisak


    PS.
    Diabetes is what you might refer to as a silent killer. Even though it doesn't swiftly kill patients, it is a chronic, lifelong condition that can lead to a number of co-morbidities that can eventually lead to death. Within the U.S., per the Centers for Disease Control and Prevention, there are 29.1 million people with diabetes -- 90% to 95% of which are type 2 diabetics.
    Source: GW Pharmaceuticals.

    Yet, in May 2013 a three-authored study published in The American Journal of Medicine observed that marijuana could play a key role in controlling people's blood sugar levels. The study, which looked at 4,657 people, including both active and former marijuana users, showed that current marijuana users had a 16% reduction in fasting insulin levels and an accompanying 17% drop in HOMA-IR, which measures insulin resistance and beta-cell function. Surprisingly, marijuana users also had slimmer waistlines!
    Not to sound like a broken record, but GW Pharmaceuticals is also developing a drug known as GW42004 for type 2 diabetes. In a phase 2a study, it led to a statistically significant reduction in fasting plasma glucose levels with a positive trend of increased insulin sensitivity. Obviously, a drug approval here could have broad treatment implications. GWP42004 is currently in phase 2b trials.

    Tokom traženja podataka za ovaj topic me je najviše zapanjilo to što se u Izraelu marihuana prepisuje za Astmu (toliko o funestisovom edukativnom videu)
    Last edited by Rakun; 10-07-16 at 23:27.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #965
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam sto te toliko pogadja ova diskusija. Moguce da nisam u pravu, ali to ne znaci da lazem, vec da su mi losi izvori informisanja sto bih lagao. Citao sam i ja brdo tekstova na ovu temu, ali sam malo promijenio misljenje posle razgovora sa par doktora na tu temu.
    Podrzavam ja legalizaciju u potpunosti, smanjila bi se stopa kriminaliteta ako ne sta drugo, ali ne vjerujem da je ljekovita u toj mjeri. To je sve
    Last edited by Ispichutura; 11-07-16 at 05:37.
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  16. #966
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Morgan Frimen o Kanabisu "Jedem ga, pijem ga, pušim ga, udišem ga!"
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  17. #967
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    Podrzavam ja legalizaciju u potpunosti, smanjila bi se stopa kriminaliteta ako ne sta drugo, ali ne vjerujem da je ljekovita u toj mjeri. To je sve
    Nekada nisu vjerovali da buđ može biti ljekovita pa je praktično spasila ljudsku vrstu. Da je bilo nekih para u razmnožavanju pijavica penicilin nikad ne bi bio izmišljen
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #968
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,281
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Nisu ljudi ni vjerovali ni "ne vjerovali". Kome bi u zdravu pamet naumpalo da budj moze bit ljekovita.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  19. #969
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default


  20. #970
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  21. #971
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Neko neozbiljan???

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  22. #972
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Bijah u Nederland lani. Po prici ljudi ocekivao sam da vidim napuhane zombije po gradovima. Cini mi se da 90% turisti puse travu, lokalci uglavnom udaraju po alkoholu. Trava se osjeca svuda po Amsterdamu, teskih i lakih droga na svaki korak, s tim da se na teske droge ne gleda nista drugacije negoli u CG. Uglavnom turisti koji u svojim zemljama ne mogu da se nauzivaju supstanci, nasih je bilo na svaki korak. Rotacija i policije u gradu skoro da nema. Jugoslovenski glavni gradovi po tom pitanju izgledaju kao Bagdad. E sad, opet je u pitanju dugotrajna stabilna ekonomija i izuzetno dug period liberalne tradicije (prva gradjanska republika u Evropi).

    Kako se moze u jednoj drzavi koja ima hiljadugodisnju autokratsku monarhiju, kakva je Crna Gora, legalizovati jedan potpuni opozit tome? Trava nije samo jedna obicna droga, njena legalizacija povlaci mnoge druge posljedice i legalizacije za koje mislim da nase drustvo nije spremno u narednih 100 godina. Supstanca koja utice na promjenu svijesti kod ljudi, a koja se moze kupiti u prodavnici, neminovno mora povuci razmisljanja o redefinisanju mnogih sfera na kojima je jedno drustvo uspostavljeno. U tom smislu, legalizacija trave ima snazan politicki, moralni i skepticki eho. Nije tesko donijeti zakon i regulativu o mogucnosti koriscenja iste i u rekreativne svrhe, ono sto je tesko, jeste eliminisati stigmu koja prati mnoge savremene svjetske tabue pa cak i debate o istim. Tu se zapravo radi o mnogim debatama koje poticu na razmisljanje jos uvijek i najliberalnija drustva danasnjice - USA etc. Trava ce kod nas, nazalost kako stvari stoje, jos dugo biti samo gateway drug, koja ce mlade voditi u dodir sa licima od ranije poznatim miliciji, sto na kraju mnoge uglavnom odvede do ambisa zvanog - narkomanija.

    Crna Gora prvo mora doci do osnova demokratije i osnova republikanskog parlamentarizma, a do toga nece doci dedukcijom izvjestaja drzavnog aparata o uspjesima na planu borbe protiv mita i korupcije (ovo bi trebao biti tabu), vec naprotiv - indukcijom koja polazi iz svakog informisanog pojedinca. Dakle, neophodna je informisanost, naucna, kulturna, informaticka, narocito politicka, zatim pismenost ciji se znacaj danas umanjuje (dobro je, umije se potpisat) transparentnost rada drzavnih institucija je kamen temeljac uspjesnog funkcionisanja jedne savremene republike. Pokretanje javnih gradjanskih debata o velikom broju politickih pitanja, s obzirom da su kod nas sva pitanja postala politicka. Crna Gora jeste previse mala i nerazvijena drzava da bi olako odbacila mogucnost neposredne demokratije, ali opet se vratiti na pocetak ucenja njenih osnova, kako je rekao onaj analiticar: svakom gradjaninu CG treba pokloniti primjerak Manifesta komunisticke partije. Jer trebamo se vratit u skolske klupe po pitanju poznavanja demokratije, politike, filozofije, i na prvom mjestu, prava.

  23. #973
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Bijah u Nederland lani. Po prici ljudi ocekivao sam da vidim napuhane zombije po gradovima. Cini mi se da 90% turisti puse travu, lokalci uglavnom udaraju po alkoholu. Trava se osjeca svuda po Amsterdamu, teskih i lakih droga na svaki korak, s tim da se na teske droge ne gleda nista drugacije negoli u CG. Uglavnom turisti koji u svojim zemljama ne mogu da se nauzivaju supstanci, nasih je bilo na svaki korak. Rotacija i policije u gradu skoro da nema. Jugoslovenski glavni gradovi po tom pitanju izgledaju kao Bagdad. E sad, opet je u pitanju dugotrajna stabilna ekonomija i izuzetno dug period liberalne tradicije (prva gradjanska republika u Evropi).
    Interesantno da si po Amsterdamu osjećao travu na ulici. Tamo je legalna samo i isključivo u Coffie Shop-ovima
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #974
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Interesantno da si po Amsterdamu osjećao travu na ulici. Tamo je legalna samo i isključivo u Coffie Shop-ovima
    Kupis pre-rolled dzoint u coffe shopu, zapalis napolje i setas gradom, nemas nikakvih problema. Jedino nije dozvoljeno oko nekih ozbiljnih institucija npr. ispred vrata nekih muzeja, zgrada suda, policije, vlade itd.. Mada u Red Light ima neka crkva muzej, i tu ispred je jedno 3-4 ljudi hladno varilo, dok stotine prolaze, svuda se dimi. Inace, po onim glavnim ulicama ima na desetine ako ne i stotine shopova sa sjemenkama, bongovima, hash cokoladicama itd.

    Ta prica se uglavnom plasira zbog sve vece navalice turista koji misle da je Amsterdam nekakvi dzumbus dje se moze vristat i avetat bez po' problema. Zapanjujuce je koliko je situacija u gradu normalna. Jedino sto se desilo je da je ovog druga sprstila djevojka biciklom, zamalo je pao u kanal. Vece su sanse da pogines od bicikla nego da umres od droge.

  25. #975
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

Page 39 of 48 FirstFirst ... 29353637383940414243 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •