View Poll Results: Legalizovati lake droge?

Voters
270. You may not vote on this poll
  • Da

    186 68.89%
  • Ne

    84 31.11%
Page 4 of 48 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 76 to 100 of 1187

Thread: Legalize Marijuana

  1. #76
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NekiTamo View Post
    Ja bih npr. uveo drakonske kazne za dilere i konzumente pomenutih supstanci... Na primjer, ukoliko se dokaže da je neko stavljao u promet marihuanu, odsjeći mu uho... Ukoliko je koristio odsjeći mu prst... Naravno, ovi zakone bih primjenjivao bez izuzetka, pa bi za godinu dana ne bi više postojao ovaj problem...

    Zamislite samo čemu nas može dovesti legalizovanje ovih stvari... Zamislite svoju djecu sa špricevima...
    Znači da svim barmenima odsiječemo ruke, a svim curama i ženama po kijoska i iza kase da kicnemo uši i možda nos ako prodaju Marlboro.

  2. #77
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Urbani je mit da marihuana predstavlja put u teške droge i težu ovisnost, to jednostavno nije tačno.
    ja ne znam teškog narkomana koji nije prvo probao marihuanu(ili je čak i dalje koristi), a znam one koji nisu probali alkohol(u opijajućim količinama) ili cigare, kako to objašnjavaš?!
    She is only here to annoy herself!

  3. #78
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,744
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    I ja sam za to, najbolje bi bilo da gledam nekoga pored mene kako usmrkava travu! Reci ne toj djavoljoj raboti!
    Iskljucenje mozga samo osta.

  4. #79
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    2,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A što ćemo sa drozom u piće što nam meću u kafiće?
    Ća je život vengo fantažija!

  5. #80
    Join Date
    May 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ja ne znam teškog narkomana koji nije prvo probao marihuanu(ili je čak i dalje koristi), a znam one koji nisu probali alkohol(u opijajućim količinama) ili cigare, kako to objašnjavaš?!
    A ja opet znam (kao i ti, pretpostavljam) masu ljudi koji koriste marihuanudosta često , a pomislili nisu na nešto jače da pređu, a kamoli da su uzimali to.

  6. #81
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da je koga briga za narod, zabranili bi gm hranu, nezdravu hranu, alkohol u velikim količinama, duvan i sl, ali nikog nije briga.

    Tako da će bit onako kako je vazda bilo - koga je briga za zdravlje gledaće šta jede, kome se duva uvijek će da nađe...

    Sad je najljepše doba za zdravlje, ima baš veliki broj biljaka koje mogu da se koriste za čajeve, kao preventiva i kao lijek za bolesti.

  7. #82
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by H Thompson View Post
    A ja opet znam (kao i ti, pretpostavljam) masu ljudi koji koriste marihuanudosta često , a pomislili nisu na nešto jače da pređu, a kamoli da su uzimali to.
    kako god, mentalitet ljudi pogotovo ovdje je takav da traze "izazov" da predju na nesto jace
    She is only here to annoy herself!

  8. #83
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja znam 15-ak ljudi koji nekoliko puta godišnje smotaju i nikad ništa jače nisu koristili, vrhunski sportisti.

  9. #84
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ja ne znam teškog narkomana koji nije prvo probao marihuanu(ili je čak i dalje koristi), a znam one koji nisu probali alkohol(u opijajućim količinama) ili cigare, kako to objašnjavaš?!
    Lična iskustva su puna nekonsistentnih izjava. Motivi uvijek imaju svoju ulogu tako da izjava narkomana ima malu težinu u stvarnom istraživanju bez kontrole ili kontrolne grupe.

    S druge strane mnogi narkomani kad već postanu ovisnici probaju mnoge vrste opijata shodno prema svom trenutnom ekonomskom stanju tako da nije rijetkost da koriste mnoge vrste droga.

    Uzimanje marihuane ne predstavlja put u tešku narkomaniju već predstavlja samo uvid da je osoba potencijalno sklona narkomaniji.

    Osoba koja proba marihuanu ne mora postati ovisnik i u velikoj većini situacija prestaje sa uzimanjem poslje određenog vremena.

    Međutim osoba sklona ovisnosti će prvi put uzeti drogu koja je dostupnija u tom trenutku (marihuanu, alkohol ili cigare), sklonost ovisnosti će uraditi svoje i osobaće imati veliku vijerovatnoću da pređe na teže dostupne narkotike.

    To što je neki ovisnik prvo probao marihuanu pa onda ostalo govori samo o dostupnosti iste ali ne i o ulozi u razvoju ovisnosti kod osobe koja ju je koristi.


    S druge strane alkohol i cigari su sami po sebi teške droge i uživaoci istih su dovoljno ovisni o njima da ne osjećaju potrebu za proširenjem repertoara. Osim toga alkohol ubija inicijativu i volju za experimentiranjem tako da osoba nema želju za akcijom već samo za alkoholom.

    Alkohol je najopasnija droga u tom pogledu od svih ostalih jer ubija konkurenciju u startu zbog svoje efektivnosti, dostupnosti, društvene prihvatljivosti i rapidnosti destrukcije koju donosi.

    Ne postoji relevantna razlika između heroinskog ovisnika i alkoholičara u oba slučaja osoba je u potpunosti zarobljena pripadajućom supstancom i na putu samouništenja.

  10. #85
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne, jer je ionako dostupna svima u svako doba... i nista se ne bi promenilo legalizacijom. Zasto ne? Eto tako, nekako je sladje kad je nelegalno valjda.
    Last edited by Oljce; 20-05-13 at 15:33.

  11. #86
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Podgorica grad je moj
    Posts
    644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Free bird View Post
    A što ćemo sa drozom u piće što nam meću u kafiće?
    A kako meni niko ne stavi drogzu u pice ,pu:/
    Nije do mene bez tebe

  12. #87
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,920
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,323
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post

    Ne postoji relevantna razlika između heroinskog ovisnika i alkoholičara u oba slučaja osoba je u potpunosti zarobljena pripadajućom supstancom i na putu samouništenja.
    Razlika je što se alkolizirati možeš i nekolilo decenija, a drogirati nekoliko godina...



    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy Note 2 x2
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  13. #88
    Join Date
    May 2012
    Location
    in bed with Eva Simons 26°21'29.9"N 127°47'02.0"E
    Posts
    7,125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zašto braniti Marihuanu? Jer evo vi naučnici možete lako provjeriti odnos štetnih i korisnih stvari vezanih za vutru.
    Jer Amsterdam brate.

  14. #89
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,790
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,313
    Thanked in
    2,165 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Razlika je što se alkolizirati možeš i nekolilo decenija, a drogirati nekoliko godina...
    E pa ako može nekoliko decenija, onda je alkoholizam u redu. Kad sljedeći put budem tukao svoju ženu, reći ću joj da se ne buni, sve je to normalno jer mogu i sljedećih nekoliko decenija da je bijem, a da budem zdrav.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  15. #90
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Ja i da je legalizuju ne smijem je pusit zbog tate. Ne da mi tata.

  16. #91
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Razlika je što se alkolizirati možeš i nekolilo decenija, a drogirati nekoliko godina...



    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy Note 2 x2

    Zanimljivo ali ni to nije u potpunosti tačno. Mnogi narkomani su narkomani godinama u dosta slučajeva skriveni narkomani. Mi imamo pogrešnu sliku narkomanije nametnutu propagandom, filmovima i urbanom pričom. Međutim istina je nešto drugačija, većina narkomana čak i heroinskih (što je najteži oblik ovisnosti) živi prividno normalnim životom, neprimjećeno i skriveno godinama nanoseći štetu sebi i okolini, polagano i perfidno (nemojte me pogrešno shvatiti da narkomana svatam perfidnim, govorim o perfidnosti ovisnosti kao odvojenog entiteta) u vidu ekonomske štete, mentalne štete, emotivne štete, tonuće u iskrivljenu moralnost skrivanja i konstantnog ličnog straha.

    To je pakao koji oduzima normalnost u potpunosti osuđujući ovisnika na poluživot i spiralu iz koje skoro nema izlaza, a ona se produžava skoro u nedogled, godinama i desetljećima, nemilosrdno uništavajući osobu i ljude oko njih.

    Zanimljivo je da što je osoba uspiješnija to je teže primjetiti da se nešto loše dešava sa njom i pošast duže traje i u nedogled. Predozirani narkoman u kanalu kraj ulice je slikovit ali rijedak rezultat narkomanije, velika većina samo ranije umre zbog hroničnih komplikacija sa srcem, bubrezima ili jetrom u pedesetim, a jedan dio završi na psihijatriji bez jasnog uzroka mentalnog oboljenja sa diagnozama poput nervnog sloma zbog stresa ili depresije (dobrostojeći narkomani su jako dobri u skrivanju svoje ovisnosti).

    Svaki uspiješni biznismen ili broker je ovisnik o nekoj hemikaliji koja omogućava radni dan od 24 sata. Ljudsko tijelo ne može izdržati zahtijeve koje nameće moderna poslovna politika bez vanjske hemijske pomoći sa masivnim štetnim posljedicama.

    Quote Originally Posted by Swedish_House_Mafia View Post
    Zašto braniti Marihuanu? Jer evo vi naučnici možete lako provjeriti odnos štetnih i korisnih stvari vezanih za vutru.
    Jer Amsterdam brate.
    Nikako da osuđujem ili branim upotrebu istih. Samo upućujem na oprez i samokontrolu i po mogućnosti potpuno odbijanje upotrebe. U svakom slučaju podržavam da se ljudi što više informiraju o efektima i posljedicama.

    Jer na kraju znanje je u principu jedina odbrana.

    Samo da dodam, ja jesam za legalizaciju svih droga jer bi to dalo uvid i bolju kontrolu nad istima. Kad jednom posijedovanje i upotreba droga prestane biti stigmatizirana ljudi koji su žrtve ovisnosti će lakše izaći na vidjelo i potražiti pomoć bez straha da budu žigosani od strane društva.
    Last edited by funestis; 20-05-13 at 17:07.

  17. #92
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ja ne znam teškog narkomana koji nije prvo probao marihuanu(ili je čak i dalje koristi), a znam one koji nisu probali alkohol(u opijajućim količinama) ili cigare, kako to objašnjavaš?!
    Moguce, ali i cigare prije marihuane, alkohol naravno svi. Brkas to sto teski narkoman ne pije alkohol jer mu ne prija uz heroin, al to ne znaci da prvu opijenost mozga nije imao uz alkohol.
    Najveci razlog za to prelazenje na teske droge je KATASTROFALNA PREVENCIJA. kako? Tako sto adolescentu kazu da ce se navuc ako proba travu, kazu mu da ce prvi put dobit dzabe i da ce posle toga davat pare isl gluposti ... i sto onda biva? Tinejdzer proba travu, prva teorija o zavisnosti vrlo brzo pada u vodu jer vidi da su kriza i druge gluposti bile LAZ.
    Potom i druga opasnost o trosenju para bude laz jer vidi da sa par drugova i ulogom od par eura po coeku dobija sasvim dovoljno, i da mjesecno trosi 10-20e na to.takodje vrlo brzo se uvjeri da diler ne zove njega ili da ga ceka ispred skole, nego obratno. I tako jedna po jedna glupost prevencije biva demontirana i jedan mali br ljudi proba heroin koji mu se ussere u zivot. Cak i tu, zajebe ga prevencija koja ga uci da ce umrijet za dva dana i on vidi da nije bas tako i postane zavisnik...
    S druge strane, znam mnogo uspjesnih, normalnih ljudi , koji vjerovatno imaju ljepse i mirnije zivote od vecine ovih protivnika koji gluposti valjaju - a koriste travu vrlo cesto, i nikad nista drugo. Neka bude da govorim o svojoj generaciji, '81god. Nije bas da nisu imali kad da se nagrde.
    Kad kazem uspjesniji, mislim da su vise postigli u zivotu, po pitanju obrazovanja, pa onda imaju bolje poslove i zarade, putuju i zebavaju se, i na svakom polju imaju kvalitetniji zivot od vecine u Cg. Naravno, znam ih (tj vidim) mnogo kojima zivot prodje na klupe u svoj kvart kuljajuci 20 puta dnevno. Al kako je to stvar njihovog izbora, kako ne skode nikome i s obzirom da bi mozda svejedno tako provodili vrijeme...
    Ako se bavite insinuacijama da je trava samo usputna stanica do heroina, i sa tim baratate kao zvanicnim podatkom - zasto onda ne prihvatate PRAVI i mnogo tacniji podatak da je u zemljama dje je legalizovana trava doslo do SMANJENJA narkomanije? Zasto selektivno, ono sto vam vise odgovara cujete i vidite, a ovo preskacete. Sustinu.
    Misli li neko da ce njegovo dijete sjutra teze doc do marihuane ako ostane kriminalizovana?
    Ko ovo misli promasio je temu, a i ne zna mnogo o drustvenim prilikama .

  18. #93
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,421
    Thanks Thanks Given 
    2,985
    Thanks Thanks Received 
    1,435
    Thanked in
    772 Posts

    Default

    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  19. #94
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,200
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Juce na zurku maturanata u Budvi, smrdi mi nesto na marihuanu, i gledam oko sebe momak dva stola od mog drzi dzoint u ruci medju svom onom guzvom, a security stoji na 2 metra od njega i nista..

  20. #95
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Znači da svim barmenima odsiječemo ruke, a svim curama i ženama po kijoska i iza kase da kicnemo uši i možda nos ako prodaju Marlboro.
    Prvo bi ukinuo teške droge... Pa onda postepeno i lake droge... Naravno da ne bih odmah zaredio da kidam ruke i noge, nego bi prvo usvojio zakon, pa onda ko voli neka izvoli... Dosta bi bilo jednom da se omakne, mislim da se više niko ne bi usudio... Naravno, sve bi to propratio gradjenjem ustanova za odvikavanje od droge, alkohola, cigareta, itd...

    Tako treba da se radi... Nama treba diktatura a ne demokratija...

  21. #96
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    ne treba legalizovat, zhivio kriminal

  22. #97
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,920
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,323
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    E pa ako može nekoliko decenija, onda je alkoholizam u redu. Kad sljedeći put budem tukao svoju ženu, reći ću joj da se ne buni, sve je to normalno jer mogu i sljedećih nekoliko decenija da je bijem, a da budem zdrav.
    Mislim na štetu koju činiš sebi a ne drugima.
    Nije isto ako udaraš glavom u zid jedno 15 godina i ako tučeš ženu 15 godina.
    Za prvo bih rekao šer-budala, za drugo bi trebao malo da odležiš..
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  23. #98
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zanimljiva posljedica prakse da se marihuana proglašava nelegalnom.




  24. #99
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    i ti misliš da je u ovom slučaju veći problem što je nelegalna nego što su male kazne (tj. nikakve) za korišćenje? Da li bi on možda odustao od te "zabave" ako bi kazna bila par mjeseci društveno-korisnoga rada?
    She is only here to annoy herself!

  25. #100
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Bijelo Polje
    Posts
    2,401
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Treba legalizovat lake droge ali da se legalizuje na pravi nacin i da se onemoguci pristup osobama mladjim od 18god a ne da legalizacijom pocne sve vise i vise ljudi da se drogira. I treba preventivno djelovat i javnost informisat o posljedicama konzumiranja droge sto bi znacajno uticalo. Ali bi efekti legalizacije bili visestruki samo sta bi ljudi iz susjednih drzava dolazilo kod nas posle ne bi morali da placamo po 1e na svaku sim karticu,kablovsku i brojilo

Page 4 of 48 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •