Page 41 of 99 FirstFirst ... 313738394041424344455191 ... LastLast
Results 1,001 to 1,025 of 2454

Thread: Kradja, obijanje...

  1. #1001
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bronx-PG View Post
    Danas na parkingu kod ETF-a glavni parking sa desne strane zgrade. Krenuli pud auta ja i kolega cvxcomputers i mi u neku priču nebitnu skroz kad vidim na parking drugov Audi A4 i jedan lik pokušava da otključa njegovo auto. Provrćeh film kroz glavu i reko nije mu niko od rođaka da ja znam. I rekoh cvx-u vidi ovoga obija ovoga druga auto. Cvx ne vjeruje i pita me jesi li siguran da je to njegovo auto? Reko jeste brate 1000000% je njegovo. I ovaj je primijetio da mi gledamo i prešao je do jednog džipa (parkiranog iza Audija) pokušavao i njega da otvori (al da se pomjeri da ga ne vidimo). Ja reko cvx-u aj da ga izdrvimo tu ka konja ko mu je8e mater jači smo nas 2. Kad lik pored ovog džipa pokušava golfa 2 da otvori. Mi krenusmo pud njega. Lik lagano ode dva mjesta pored i uđe u crvenu golf 3 (više matirana no crvena) BP*AB065 i odoše 2 momka i jedna đevojka.

    Žao mi bi što ga ne stigosmo da mu damo malo po prknu.

    EDIT: dodao bih da je ovo bilo neđe oko 16:30 do 16:50. Znači dan sve se vidi.
    Meni su prije 5-6godina na parking od etf-a ukrali lap top iz auta. Prijavio policiji i nikad ga nisu nasli. A sto ne ufatiste to ***** da mu kosti izlomite.

    Послато са LT22i
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  2. #1002
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    222
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Meni su prije 5-6godina na parking od etf-a ukrali lap top iz auta. Prijavio policiji i nikad ga nisu nasli. A sto ne ufatiste to ***** da mu kosti izlomite.

    Послато са LT22i
    A ne smijes nikog tac prstom jer ode u zatvor gore no da si ti kra... Mada moze se tako slucajno u prolazu da ga bucnes ono ka da neces.
    Mogu shvatit to da neko obija auto ali da udje lik u kucu kad familija spava i da riska e to ne mogu. I jos nas popisani zakon ti ne da da ga pucnes da na mjesto ostane...

    Послато са C1905 уз помоћ Тапатока

  3. #1003
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ali ga zato možeš prebiti na svojem terenu... Ima tu slasti.

    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy i9502
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  4. #1004
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    401
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ali ga zato možeš prebiti na svojem terenu... Ima tu slasti.

    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy i9502
    Kako misliš na svom terenu? Eto se onaj prošle godine branio od lopova koji mu je upao u kuću, ranio ga nožem, i lopov završio u bolnici, a ovaj što se branio u zatvoru.

    Ako misliš "na svom terenu, a da te ne uhvate", onda je svejedno čiji je teren; ali ako te uhvate ili te on poslije prijavi, onda ode ti u zatvor, na čijem god da je terenu...

    Ima li smisla da se pokrene neka inicijativa za izmjenu zakona, da ljudi imaju pravo da brane svoju imovinu? Kakav je to idiotski zakon koji mi ne dozvoljava da se branim u svojoj kući od uljeza? Čini mi se da je neko nedavno bio otvorio sličnu temu ovdje na forumu?

  5. #1005
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ja pricam o prebiti a ne raniti.
    Odbrana na sudu ako do njega dođe je da si rekao čovjeku da izađe ali on nije htio pa su ga morao izbaciti iz svoje kuće te je nezgodno pao..

    Naš zakon ne poznaje napad hladnim ili vatrenim oružjem kao samo odbranu osim u dva slučaja
    - ako ne daš upozorenje tri puta i pucaš jednom u vazduh i za to moraš imati svjedoke
    - ako je prvo pucano na tebe.


    Ali da izbaciš iz svoje kuće imaš pravo bilo koga ko nije član kućne zajednice. Jbg kada ljudi ne znaju da izađu iz kuće, mrak, kasno bilo, stepenice strme...

    Poslato sa ultra-moderne pisaće mašine Galaxy i9502
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  6. #1006
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    u svojoj kući imam pravo da pucam svojim pištoljem gdje ja hoću, tako da ne vidim kako bi mogla da padne odbrana tipa ja sam zaključao vrata i ugasio svijetlo pa sam slučajno opalio igrajući se pištoljem, ko je njemu kriv što je obijao sam je naletio na metak, a oni neka dokažu da je suprotno kad nema svjedoka
    She is only here to annoy herself!

  7. #1007
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bronx-PG View Post
    Danas na parkingu kod ETF-a glavni parking sa desne strane zgrade. Krenuli pud auta ja i kolega cvxcomputers i mi u neku priču nebitnu skroz kad vidim na parking drugov Audi A4 i jedan lik pokušava da otključa njegovo auto. Provrćeh film kroz glavu i reko nije mu niko od rođaka da ja znam. I rekoh cvx-u vidi ovoga obija ovoga druga auto. Cvx ne vjeruje i pita me jesi li siguran da je to njegovo auto? Reko jeste brate 1000000% je njegovo. I ovaj je primijetio da mi gledamo i prešao je do jednog džipa (parkiranog iza Audija) pokušavao i njega da otvori (al da se pomjeri da ga ne vidimo). Ja reko cvx-u aj da ga izdrvimo tu ka konja ko mu je8e mater jači smo nas 2. Kad lik pored ovog džipa pokušava golfa 2 da otvori. Mi krenusmo pud njega. Lik lagano ode dva mjesta pored i uđe u crvenu golf 3 (više matirana no crvena) BP*AB065 i odoše 2 momka i jedna đevojka.

    Žao mi bi što ga ne stigosmo da mu damo malo po prknu.

    EDIT: dodao bih da je ovo bilo neđe oko 16:30 do 16:50. Znači dan sve se vidi.
    Ovaj Audi A4 te je od druga te su probali obiti, je imao alarm, i lupež je vjerovatno iskusniji, pa je produžio dalje.

    Na moj bijeli punto svaka brava je bila šrafcigerom razgrgana i morao sam druge da kupujem, ali ga nisu obili, isto oko ETFa! Sve što su imali ponijet je metiljavi CD plejer, rak ih do kosti izio!

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    a da se to prijavi malo policiji?

    A kakva crna policija, boli ih spolovilo i za mnogo krupnije stvari...


    Nema tu sreće ... Bez da se policajci još i sprdaju s nama...


    Zdravstvo još gore, danas prisustvovah sceni gdje, žena koja je u KBCu trpjela razno razne torture - za pretrage i nalaze (izmedju kojih je bilo i vađenje koštane srži) + mnogo bolnih pretraga pored te...

    I od SEDAM nalaza, poslije 10 dana čekanja, samo je JEDAN bio gotov... I to se i taj jedan na jedevite jade pokupio. Ovo ostalo, ko te šiša, bitnije je da sestra glumi ribu, no da radi svoj posao :mad: Mogao bih se zakleti da je barem još koji nalaz bio među papirima, no joj se nije tražilo. Može čeljade 30 puta umrijet dok oni završe što trebaju.


    E takva nam je država za sve.

    I MI PLAĆAMO POREZ. PLAĆAMO OVOJ DRŽAVI REGISTRACIJU. SA 70 GODINA IDEMO U PENZIJU. KAD SE RAZBOLIMO, SVE ŠTO JE PREKO 2 EURA, U PRIVATNU APOTEKU KUPUJEMO. TRŽIŠTE RADA JE POŠLO U SEPTIČKU JAMU, NAROD SVAŠTA TRPI ZA 300 EURA. DOKLE???
    Last edited by cvxcomputers; 20-05-14 at 22:14.

  8. #1008
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    424
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    u svojoj kući imam pravo da pucam svojim pištoljem gdje ja hoću, tako da ne vidim kako bi mogla da padne odbrana tipa ja sam zaključao vrata i ugasio svijetlo pa sam slučajno opalio igrajući se pištoljem, ko je njemu kriv što je obijao sam je naletio na metak, a oni neka dokažu da je suprotno kad nema svjedoka
    i ja mislio tako do prije dvije godine kad je covjek sa konika osudjen za napad na dvojicu roma koji su se slucajno u pola 2 poslije ponoci nasli u njegovoj kuci pa ih on malo zakacio kuhinjskim nozem...

    Sent from my ZTE V987 using Tapatalk

  9. #1009
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,586
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Evo sta se desilo komsiji...

    Kezual, pet posle podne, coek izlazi u hodnik OD KUCE (prigradsko naselje Niksica) i stoji mu narkoman u kucu sa noze/iglom/nesto ostro, ne sjecam se.

    Long story short, on i brat ubiju ***** u njega. Oderu ga.

    Policajac dosao i rekao "imate pola sata dok ga ne sprovedem, vas dvojica udjite u kucu ne zanima me kako ali izadjite krvavi ako mislite da vas ja ne uhapsim za nanosenje tjelesnih povreda i da prodje kao samoodbrana..."

    i jedva je prosla.

    provalnik je bio registered narkoman i on je prosao casual, ova dvojica u proces godinu dana.

  10. #1010
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Feeleep View Post
    Evo sta se desilo komsiji...

    Kezual, pet posle podne, coek izlazi u hodnik OD KUCE (prigradsko naselje Niksica) i stoji mu narkoman u kucu sa noze/iglom/nesto ostro, ne sjecam se.

    Long story short, on i brat ubiju ***** u njega. Oderu ga.

    Policajac dosao i rekao "imate pola sata dok ga ne sprovedem, vas dvojica udjite u kucu ne zanima me kako ali izadjite krvavi ako mislite da vas ja ne uhapsim za nanosenje tjelesnih povreda i da prodje kao samoodbrana..."

    i jedva je prosla.

    provalnik je bio registered narkoman i on je prosao casual, ova dvojica u proces godinu dana.
    :lolblue: :lolblue:
    She is only here to annoy herself!

  11. #1011
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    U NK se prije 2 nedjelje desilo da je poznanica, žena od ~45 godina, imala 12€ pazara te je prodavala kokice...
    I zaskoče je 2 momka da joj OTMU novac... Te je ona zavapila u pomoć, i neko dodje da je spase...

    :roll:

    Što se radi, ne znam kako je bilo devedesetih, ali... ...Bez dobrog heklera i pancira, ne valja ić u grad...

  12. #1012
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,586
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    :lolblue: :lolblue:
    hahahahhahahha uslo mi u naviku

  13. #1013
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Aj jos jedan NK primjer. Prosle godine, zaustavlja lik zenu na ulicu, stavljajuci joj ruku preko ociju, i pita je: Poznajes li me ? Ona se malo vrpolji da vidi ko je, da makne ruku, ali u to on strgne lancic sa vrata i pobjegne. Sve to oko 11:00am, kod hotela.

  14. #1014
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Billy Hills View Post
    Kako misliš na svom terenu? Eto se onaj prošle godine branio od lopova koji mu je upao u kuću, ranio ga nožem, i lopov završio u bolnici, a ovaj što se branio u zatvoru.

    Ako misliš "na svom terenu, a da te ne uhvate", onda je svejedno čiji je teren; ali ako te uhvate ili te on poslije prijavi, onda ode ti u zatvor, na čijem god da je terenu...

    Ima li smisla da se pokrene neka inicijativa za izmjenu zakona, da ljudi imaju pravo da brane svoju imovinu? Kakav je to idiotski zakon koji mi ne dozvoljava da se branim u svojoj kući od uljeza? Čini mi se da je neko nedavno bio otvorio sličnu temu ovdje na forumu?
    Najbolje je ne prijavljivat, ako ga oderes od batina. Povezes ga nedje van grada i ostaviš. Pa ako on tebe prijavi, pravis se lud.

  15. #1015
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,876
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Juce su obili vikendicu od prijateljice na Grahovo. Usli u kucu, pokrali neke stvari i laptop i otkljucali garazu kljucevima. Iz garaze su im odnijeli motor (Beverli)
    look right through me

  16. #1016
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni su na golfa ukrali 2 puta akumulator u mjesec dana.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

  17. #1017
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Billy Hills View Post
    Ima li smisla da se pokrene neka inicijativa za izmjenu zakona, da ljudi imaju pravo da brane svoju imovinu? Kakav je to idiotski zakon koji mi ne dozvoljava da se branim u svojoj kući od uljeza?
    Nema nikakvoga smisla. Ti imaš pravo na (neku) imovinu, ali narkomani imaju pravo na život. Kada se ova dva prava sudare, zna se koje popušta. Nije isto branit svoj život i "branit svoj televizor". Ne može se poredit.

  18. #1018
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,046
    Thanks Thanks Given 
    475
    Thanks Thanks Received 
    208
    Thanked in
    135 Posts

    Default

    Kako god vala kad bih ga uhvatio siguran sam da bih mu to dobro naplatio. Kod mene bi tu noc morao da prespava u kucicu za pse.
    But if you never try, you'll never know..

  19. #1019
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,484
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E ovako. Svoju svojinu ili drzavinu na stvari imas pravo da branis po principu samopomoci. Imas pravo fizicki da zastitis svoju drzavinu od onog ko te neovlasceno ometa u njenom koriscenju ili ko pokusa da ti je oduzme. To znaci da imas pravo da primjenom fizicke sile izbacis nekoga iz svoga stana/kuce ko u njega/nju pokusa da udje ili da tebe izbaci iz istog osim kad je u pitanju subjekt drzavnog organa, sudski izvrsitelj s VALJANIM nalogom!
    E sad, da bi sila mogla da se primjeni mora da opasnost bude neposredna, mora da bude nuzna i mora da se primjeni samo minimum sile. Ako osoba od koje stitis imovinu te ne napada onda ne smijes ni ti nju. Znaci moras da ga pustis da te on prvi udari ili se sam sapleti nedje Znaci, ako te napada onda fizicka sila koju primjenjujes mora da bude minimalna/najmanja moguca da se odbranis od napada. O tome da li je sila bile prekoracena odlucuje samo sud na osnovu neposrednih i posrednih dokaza, a ne nepismeni policijski sluzbenik.

    Znaci, lice ima pravo na samopomoc (kada se ispune uslovi) u slucaju ugrozavanja zdravlja,zivota i imovine.

    Eto malo iz struke. Nadam se da ce pomoci, nekom nekad.

  20. #1020
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,427
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    520 Posts

    Default

    Evo ja cu vam reci iz iskustva nije bitno odakle mi. Da bi se koristilo oruzje u samo odbrani a da se ne prekoraci dozvoljena sila, napadac mora da te napadne takodje pistoljem i da prvi opali metak. U slucaju da napadac ima pistolj a ne opali metak vec ti prvi povuces obarac, bices optuzen za prekoracenje nuzne sile za odbranu svog zivota i zavrsices u tvorZa... djeluje banalno ali je tako...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  21. #1021
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nije ni cudo sto imamo ovolko lopova kad su zasticeni ka polarni medjedi,mada kakva nam je drzava ovo je jos zlatno

  22. #1022
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    zakon je pravljen za lopove a ne za narod
    She is only here to annoy herself!

  23. #1023
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pa normalno da je pravljen za lopove,kad su lopovi na vlast.Nece valjda svoje ljude da hapse...

  24. #1024
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Nema nikakvoga smisla. Ti imaš pravo na (neku) imovinu, ali narkomani imaju pravo na život. Kada se ova dva prava sudare, zna se koje popušta. Nije isto branit svoj život i "branit svoj televizor". Ne može se poredit.
    ja ne znam da li onaj ko upada na moj posjed hoće moj TV ili da mi kidnapuje dijete i nisam dužan da mu čitam misli, samim nasilnim ulaskom na tuđi posjed takvima prestaju da važe sva prava tj. tako bi trebalo da bude da je sreće, trebalo bi da svaki vlasnik ima pravo da se brani svim raspoloživim sredstvima pa narkoman ako ima sreće neka i preživi
    She is only here to annoy herself!

  25. #1025
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ja ne znam da li onaj ko upada na moj posjed hoće moj TV ili da mi kidnapuje dijete i nisam dužan da mu čitam misli, samim nasilnim ulaskom na tuđi posjed takvima prestaju da važe sva prava tj. tako bi trebalo da bude da je sreće, trebalo bi da svaki vlasnik ima pravo da se brani svim raspoloživim sredstvima pa narkoman ako ima sreće neka i preživi
    U pravu si,al ovdje srece nema...

Page 41 of 99 FirstFirst ... 313738394041424344455191 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. kradja po pg
    By nidza92 in forum Centralni
    Replies: 125
    Last Post: 05-01-12, 15:42
  2. Kradja fb account
    By MeDo_JE in forum Internet
    Replies: 19
    Last Post: 16-05-11, 13:38
  3. Organizovana kradja
    By Igor R in forum Automobilizam
    Replies: 5
    Last Post: 18-03-11, 14:52
  4. kradja
    By funestis in forum Ostali sportovi
    Replies: 6
    Last Post: 23-10-06, 22:16
  5. Kradja, Obijanje ...
    By GaD in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 10
    Last Post: 12-12-05, 00:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •