Page 24 of 34 FirstFirst ... 14202122232425262728 ... LastLast
Results 576 to 600 of 838

Thread: Mito za Telekom na računu sestre predsjednika DPS-a?!

  1. #576
    Join Date
    May 2005
    Posts
    499
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pomenuti Nikola Martinović je čovjek od najvećeg povjerenja Ranka Krivokapića .
    Inače , te kompanije po Djevičanskim , Solomonskim i ostalim ostrvima , za poznate i nepoznate crnogorce je najviše registrovala advokatska porodica odnosno kuća " Prelević " . Jes da su bili poznati kao " neprijatelji vlasti " jer su " zaštitnici žrtava kršenja ljudskih prava " , ali su otac Radomir , snajka Tea i sin Dragan bili napravili pravu mašinu od toga posla dok je cvjetala privatizacija i investiranje po Crnoj Gori . U kancelariju su zaposlili nekoliko pripravnika koji su firme prvo registrovali na svoja imena , pa ih ugovorom prenosili na prave vlasnike ili njihove punomoćnike .
    Nije čudo što ćuti DPS , ali više nije čudo ni što SDP ćuti .
    Moraće nešto da čine , od ćutanja svakog dana nova šteta .
    Last edited by saputnik plavetnila; 26-01-12 at 13:48.

  2. #577
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Lukšić: Navodi o korupciji u aferi Telekom se moraju ispitati
    26. januar 2012.
    SharePremijer Igor Lukšić jasno je saopštio da se navodi o korupciji u aferi u slučaju Telekoma moraju ispitati i u tom smislu nije ostavio ni najmanju sumnju da je detaljna i djelotvorna istraga u ovom slučaju najveći interes svih, a posebno Vlade, saopšteno je iz Biroa za odnose s javnošću, povodom jučerašnjih tvrdnji Mreže za afirmaciju nevladinog sektora da Lukšić „prikriva korupciju u aferi Telekom“.
    Iz Vlade navode, da je Lukšić još jednom naglasio da treba jasno razdvojiti pitanje privatizacije i partnerstva sa uglednim investitorom Dojče Telekomom, čija je finansijska ponuda za privatizaciju kompanije bila daleko bolja od bilo koje druge, i pitanje korupcije koje naše državno tužilaštvo mora detaljno da ispita.
    -Naglašavamo da je premijer istakao da naredni potezi Tužilaštva zavise od nivoa saznanja koja će biti dostavljena posredstvom pravne kancelarije Ambasade Sjedinjenih Američkih Država. Istovremeno, Tužilaštvo, kao i u svakom drugom slučaju, treba da postupi nezavisno i profesionalno- zaključuju u Vladi.

    ---
    koje je ovo verzija Luksića

  3. #578
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Koliko me pamcenje sluzi Telekom Srbije je imao najbolju ponudu ali nisu zeljeli da otkupe akcije manjinskih akcionara a nije tesko provalit ko su bili vlasnici tih akcija i odmah su sami sebe iskljucili iz tendera...takva je prica bila tada a mozda je to bila dezinformacija ... ne znam :-)

  4. #579
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Cija je ponuda bila najbolja, cija najgora cak i da je TK prodat 10000000000 puta vise nego sto vrijedi ne mijenja cinjenicu da je bila korupcija i da je proces privatizacije time narusen. Ne pise tamo sestra, tetka ujna ili ujakova strina već funkcioneri Vlade. Funkcioner Vlade nije niko od rodjaka pa neka Luksić uzme spisak ko tada bio ukljucen iz Vlade ili kao predstavnik Vlade u upravnom odboru.
    Zamotavanje price kako to bila najbolja ponuda pa fino pa se ta firma poslije pokazala super je prazna prica i ne mijenja situaciju da je bila muvacina. Kad bi ga (daleko bilo) prevarila zena opravdanje da je taj delikvent fin i dobar covjek ne bi ga odobrovoljila garant već bi se racunala rabota.
    E kad je drzava u pitanju onda rabote nijesu vazne vec kako je neko dobar fin i iz dobre kuce.
    Dzaba je to prica kad je i novinarima vaznije da li je to Milova sestra ili Brankica ili Masan iz Zete ili....od toga da je ucinjena korupcija da je to dokazano, priznanao jedan od aktera pa da vidimo ko je taj sto ga pominju mada śutra novine mogu zaredjati pa praviti intervju sa svim forumasima koji će reći "ja nijesam majke mi". Nije valjda pitanje ko nije već ko je, a jako je uzak izbor onih koji su mogli i bili u situaciji da to urade.

  5. #580
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Kako mazu ovu stoku od naroda ovo nema nidje na bijeli svijet, zapeo Luksic da se jasno razdvoji pitanje privatizacije i pitanje partnerstva sa Dojce telekomom cija je ponuda bila najpovoljnija. Na koju ponudu on misli i kome ponudu, jer ako je bila najpovoljnija na tender cemu onda toliki mito, ili je bila povoljna ova ponuda za uzu familiju ?

  6. #581
    Join Date
    May 2005
    Posts
    499
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve sam više uvjeren da je Lukšić smotaniji od Raja Kontića kao premijera . Odavno ovako smotan čovjek nije bio u vrhu crnogorske države .
    Last edited by saputnik plavetnila; 26-01-12 at 23:16.

  7. #582
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Rajo je za njega mač sa dvije ostrice. Ovakoga Crna Gora nije imala a valjda i neće vise

  8. #583
    Join Date
    May 2005
    Posts
    499
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Što je najgore - u pravu si

  9. #584
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Ima, bilo je i biće u Evropi i gorih i boljih, i poštenijih i lupeškijih vlasti od naših. Ali mislim da se nikad nijedna nije više sprdala narodu od naše!

  10. #585
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Uprkos tome sto ona "muska" kukavica nije banovan zbog brutalnog i najprizemnijeg vrijedjanja, ovo zaista moram da postavim iz bitnijeg razloga..
    Elem, nisam znala koliko je bogata "arhiva" dogadjaja oko Telekoma na CDM-u (svaka cast akterima i portalu na tome), i koliko su neke osobe bile ispred ovog desavanja i pokusavali na patriotski nacin da objasne i upozore... Sa ovim padaju u vodu sve one tralalajke koje su pojedini pokusali da predstave kako je madjarski telekom bio super i ostale budalastine.

    Nesto linkova i nesto izuzetnih diskusija sa upozorenjima i pokusajima da se demokratski radi u korist naroda i buducnosti Drzave, a uz too i fantasticne osnove za buduce penale kada Telekom bude vracen u vlasnistvo Drzave CG:

    https://forum.cdm.me/showthread.php?8284-sta-biva-kad-zloupotriebe-polozaj-MONOPOL

    22-03-05


    22-03-05, 16:20

    #3

    Ego_and_his_own
    Senior Member


    Join DateJan 2004LocationOC, CaliforniaPosts4,400Rep Power40






    Ukratko:

    Tuzila je drzava slovenija Telekom zato sto su na silu tjerali korisnike da uzmu ISDN, jer za tako nesto nije imao nikakvog opravdanja.



    ..."I am alpha and omega, I am the begining and the end, I am first and the last"....

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...ka-inicijativa
    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Evo cijena iz Hrvatskog T-Koma:

    - Start 1GB (promet 1GB, brzina 1mbps) = 99kn mjesecno = 13.48 EUR. Kod nas je ekvivalent ovom paketu (samo duplo manje brzine) = 20 EUR
    - 5gb mjesecno, brzina 1mbps = 138kn = 18 EUR
    - Flat, brzina 1mbps = 278kn = 37 EUR

    Prikljucak: combo modem + instalacija (jednokratno, uz ugovor od 12 mjeseci) = 1kn = 0.13 EUR

    Povecanje brzine:

    - na 2mbps = +120kn/mj = 16.34 EUR
    - na 3mbps = +290 kn/mj = 39.50 EUR

    Interesantno je da su cijene za poslovne korisnike nesto manje za Start i 5GB pakete, dok su za flat nesto uvecane.

    Evo samo jednog poredjenja za poslovne korisnike:

    [Kod "naseg" T-Koma]: 512kbps/10gb = 60 EUR/mj + 100 EUR zasnivanje pretpl. odnosa
    [Kod Hrvatskog T-koma]: 1Mbps/10gb = 30 EUR/mj + 0.10 EUR zasnivanje pretpl. odnosa

    Dakle, iz ovoga bi se zakljucilo da CG ima bar 2x bolji standard od Hrvatske

    Ovome svemu treba dodati PDV, ali u oba slucaja.
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    german t-online user experience:

    I pay (1) the standard rate for having a connection to the internet (afaik, 20 € or so) and (2) for the flat rate on 1mb/s (14 €)

    Prevod:
    Iskustvo njemackog korisnika t-online (t-com):

    Ja placam (1) standardnu konekciju na internet (20 eura) i (2) za flat rate (bez ogranicenja - kao kod nas od 10 gb) na 1mb/s (14 eura)

    Inace je ovo bez ikakvog uslova enzanog za opremu. Znaci korisnici su slobodni da biraju vrstu modema/rutera koji zele da imaju.

    Inace ne moze da vjeruje kakve su odje cijene. A kad sam mu rekao za plate - u nesvjest.
    Quote Originally Posted by OutLook View Post
    Da... Gospoda su bila najavila poskupljanje telefonskih impulsa za 100%, kako bi se priblizili ( :lolblue: ) evropskim cijenama... Tada se Agencija za telekomunikacije, kao i obicno, stavila se u zastitu gradjana i zakljucila da treba da smo ponosni na svoj evropski duh i da to poskupljenje nije nista strasno
    Quote Originally Posted by Balsa View Post
    Dekan nije odobrio postavljanje shtanda na ekonomskom fakultetu zbog mogucnosti shvatanja istog kroz politiku.

    Poshto sam ja tu do nedjelje, svi koji nijesu potpisali mogu doci u hercegovachku 49, drugi sprat, PC Jevric i trazhiti mene, Balshu. Ja cu vam dati list papira na kojem se mozhete potpisati, i ne zaboravite da ponesete matichni broj i broj lichne karte sa sobom.

    Znachi Hercegovachka 49, drugi sprat (Poslovni centar Jevric, zgrada makedonske ambasade). Srijeda (13.12.2006), chetvrtak (14.12.2006) i petak (15.12.2006) mozhete doci u vremenu od 10-14h da se potpishete kod mene.

    Svratite kad izadjete na kafu.

    Pozdrav,
    Balsa
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Kao sto vidish ovaj tekst sadrzi predlog Skupstini da preispita navode i rad ovih organa. Sam po sebi ovaj dokumenat je "poziv skupstini". Adekvatan odnos prema ovome bi bio da skupstina formira komisiju koja bi ispitala ove navode i na kraju rada podnijela izvjestaj skupstini na osnovu cega bi skupstina trebala preduzeti sledece korake kako bi se uveo red u telekomunikacijama i natjerali svi subjekti da postuju postojecu regulativu. Na osnovu toga ce i drzavni tuzilac i sud pokrenuti proces kako bi se i formalno to desilo. Za takve stvari i postoji mehanizam gradjanske inicijative za pitanja koja su bitna za veliki broj ljudi a ciji prestavnici se nalaze u toj skupstini.

    To sto je drzava prodala telekom to nema nikakvih obligacija na njen racun. To bi bilo slicno kad bi ti tuzio prodavca sto ti je prodao auto a ti se slupao sa njim. To nema nikakve veze.
    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Nije ni Microsoft ovoliko surov! Kada mi je istekao Hotmail Premium nalog par mjeseci unazad, i nijesam htio vise da im placam - dobio sam poruku sadrzine nalik ovoj: "... zao nam je sto ne zelite da produzite clanstvo, ali Vam u svakom slucaju dajemo usluge koje ste do sada imali besplatno..."

    Dok sam prodavao Internet sate Internet CG-a, "vikendasi" bi me pitali: "da li mogu da uplatim 10, 20, 40 ili vise sati i da mi oni ne isteknu - tako da kad dodjem drugi put na odmor, ne moram ponovo da uplacujem?" Cak je Internet CG sklopio sporazum sa EUNet-om (cini mi se), pa su ljudi sa ICG nalozima mogli ici u Srbiju i trositi sate, i obrnuto... Sta je sad s' ovim?

    Bio sam poucen da kupcima govorim da se ne sjekiraju, jer im njihove sate niko nece ukrasti, vec ih mogu potrositi onako kako zele i u periodu kojem zele. Kao kada bi nekome prodali kesu bombona, pa bi ga ogranicili da mora da ih pojede u naredne dvije sedmice, ili ce mu biti oduzeti?!

    E sad se ovi brojni korisnici krste i rukama i nogama: kako je to moguce da im se oduzima ono sto su platili pausalno, i kako to da ona pravila koja su vazila u momentu uplate - vise ne vaze? Ko ih je tad slagao? Predstavnistvo gdje su produzili sate, ili Internet CG? Neko je ocigledno slagao, i u normalnim zemljama bi za to trebalo da se odgovara!
    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Odavno smo svjesni načinom na koji oni posluju tj. njihovom profesionalnom krađom novca od korisnika.Međutim, peticiju koju smo pokrenuli je dovoljan dokaz da smo odlučili da stanemo na put neosnovanoj krađi novca od njihovih "milion zadovoljnih korisnika."

    Još jedna interesantna stvar je da mijenjaju uslove za dialup korisnike i prilagođavaju ih novim, e sada mene interesuje zašto to isto ne važi i za ADSL korisnike. Pa da:
    1. CPE oprema ostane u našem vlasništu a ne u vlasništvu T-coma.
    2.Da se izjednače cijene za iste ADSL pakete bez obzira na to da li se radi o starijem ili novom korisniku ADSL usluge , bez prinuđavanja korisnika da potpisuje drugi ugovor.
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    POSLOVANJE TELEKOMA MNOGO BOLJE NEGO U 2005.

    Rekordni profit

    T-Crnogorski telekom je u trećem tromjesečju ove godine u poređenju sa istim periodom pro-šle znatno povećao prihode na 40,3 miliona eura, dok je neoporezovana dobit dostigla 18,5 miliona, saopštio je juče većinski vlasnik podgoričke kompanije, Mađar telekom.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 27-01-12 at 02:09.

  11. #586
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...s-T-com/page13

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    100 sati dial up-a kosta 17 eura (Za 3 godine cijena je pala za nevjerovatnih 3 eura ili 0,03 centa po satu ).

    Za tih 100 sati korisnik, ako je srece da mu ne puca veza, moze skinuti 1.5 gigabajt.

    Ali da korisnik nebi ostao uskracen za troskovno orijentisan cjenovnik, za tih 100 sati placa i 27 eura za telefonske impulse (ili ako bi ih koristio po jeftinoj tarifi 14 eura). Sto ukupno iznosi:

    44 eura (ili 31 euro po jeftinoj) za citavih 100 sati Interneta. Sto jedan sat cini skoro 50 centi za protok od maksimalnih 15 mb.


    A oni koji su se obradovali pa koristili super uslugu Telefon Net za 100 sati i svoju radost novom uslugom su platili 84 eura. Sto je skoro 1 euro po satu!

    Dzabe nema sto, i ko bi pozelio da dial up korisnici izumru, no i imaju pravo sto se ljute e korisnici nece da trose sate, pa ih treba primorati da ih potrose za 3 mjeseca

    E sad ovih 0,03 centa snizenja na internet sate za 3 godine prati 100%,pa 300% poskupljenje impulsa i onih "planiranih" procenata koje zovu "rebalans cijena".

    Sto sustinski znaci da je Internet sat skocio nekoliko puta za dialup korisnike koji inace cine 90+% internet korisnika.

    Cini mi se da je potpuno sve jasno.

    Kad se uzme u obzir sve ovo T-com je imao dobru korist od slabe penetracije broadband(ADSL) korisnika u poslednje 2 godine, jer je staru tehnologiju bez investicija dobro pretvarao u profit.

    Jedino ko je imao stetu jeste Crnogorsko drustvo.

    Ovo su katastrofalni podaci.
    Quote Originally Posted by guest View Post
    ADSL over ISDN se koristi samo tamo gdje vec postoji ISDN linija.
    A ne primoravaju se ljudi da uvedu ISDN da bi koristili ADSL.

    Svjedoci smo da sada ljudima bolje radi ADSL over POTS nego sto je nama radio over ISDN kada smo ga uveli.

    "Jako je mali broj korisnika koji su uveli ADSL over ISDN"
    Ne znam sto je ova recenica trebala da znaci... vjerovatno da smo mi budale sto smo to kupovali.

    Bas me interesuje kako oni planiraju da uvedu IP televiziju ako ne planiraju da povecaju limit u GB-tima.
    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Ja sam odradila malo detaljniju analizu:

    Tvrde da ugovri podjenkako zastupaju jednu i drugu stranu!

    Ni jedna stavka iz ugovora ne štiti same korisnike, vec je cjelokupan ugovor baziran na obavezama korisnika
    prema T-comu.


    Nece da uvedu flat jer bi bilo zloupotreba pa bi "cio soliter besplatno surfovao".

    Pravi razlog je što bi se smanjio profit firme. Naravno da T-com može da se zaštiti od nedozvoljenog
    "surfovanja cijelog solitera" tako što ce sve naloge direktno vezati za fixne telefone
    , a sa tim bi diretno i zabranili moguću zloupotrebu naših naloga. (bilo je primjera zbog zloupotrebe )

    Što se tice pitanja u vezi rješenja AZT?

    "Konkrentno ne mogu vam reći jer ne znam o kom se rješenju radi!
    Na pocentku pitanja je veoma dobro objašnjeno o kom se rješenju radu, tako su vještno izbjegli odgovor! A ne
    znam zašto misle da gledaoci ne znaju da je lijepo objašnjeno na koje se rješenje odnosi... Opet osjećam
    dozu vrijeđanja i ne sviđa mi se tako nekorktan odnos prema nama...


    "Bakarna parica nam je u izuzetno dobroj kondiciji!"

    Da svako da je u odlicnoj "kondiciji" Dokaz za to su veliki broj sesija , kao i nemogucnost da ispoštuju
    sprecialne ugovore koje firme potpisuje na 4 mb/s.

    Brzina od 2 mb/s je nešto što potpuno zadovalja potrebe korisnika!

    Nije mi jasno kako neko može da kaže šta nama odgovora i šta je nama potrebno, jer direktno sputavaju razvoj
    informacionih tehnologija kod nas.

    "Mi smo navikli da dugo taj socialnan momenat bude dominantan u odredivanju cijena"

    Da svakako da ste navikli, 18 miliona neto dobiti, milionski ugovori sa televizijama za reklamiranje. Baš se
    pitam odakle im te pare. Pa da, od "zadovoljnih" korisnika.

    Na pitanje šta su to manipulativni troškovi nisu ni dali odgovor!

    Manipulativni troškovi su to troškovi štampe , poštarine... Direktno zavisine od visine računa , a trebali bi
    da se obračunavaju po fixnoj stopi ! Veoma je simpatično da nemaju pojma šta je nešto što im donosi extra
    profit!


    Nisam analizirala odgovor AZT jer ne razumijem sve šta priča
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post


    Vidite li ovu rupu izmedju 80 i 138? (vertikala nema znacaja)

    E ta rupa je odgovorna za kvalitet vase ADSL usluge, i naravno prirodan razlog da platite ekstra novac za ISDN opremu.

    Naravno to je jedna velika neistina.

    Za one koji ne razumiju pokusacu da objasnim jasnije.

    Ovo je prikaz frekvencija koje prolaze kroz bakarnu paricu. Da bi se iskoristila vec postojeca infrastruktura (telefonska bakarna zica) i poboljsao kvalitet telefonskih usluga, ISDN je osmisljen da iskoristi vec postojecu tehnologiju i primijeni je u digitalizaciji telefonskih servisa. Stoga onaj frekventni opseg koji je koristen za analognu komunikaciju je iskoristen za digitalizaciju (do 80 kHrz) fiksne telefonije. Kako je potrebni kvalitet zvuka vrlo nizak moguce je obezibijediti visestruke kanale (brojeve) kroz isti opseg.

    "... ISDN je tehnologija vrlo sofisticirana i zahtjevna...."

    Medjutim, ISDN kao stara tehnologija (1980- tih godina) je telefonski servis, koji zbog svoje prirode omogucava neznatno bolji kvalitet internet komunikacije, jer se digitalizacija obavlja na samom korisnickom uredjaju umjesto na prijemnom uredjaju kod klasicnog analognog pristupa modemom (Analogno digitalna konverzija).

    Sto znaci da se u oba slucaja desava isti proces samo sto kod ISDN-a je taj proces pod vecom kontrolom. Stoga umjesto 56k moze se dobiti 64k.

    "... Mi smo to radi vas, da bi vam pruzili bolju uslugu...."

    E sad jedan josh interesantniji podatak. POTS (klasicna telefonska linija) koji prestavlja frekventni opseg za govorne komunikacije je sirine svega 3.4 kHz po specifikaciji! Sto znaci da je rupa izmedju POTS i ADSL citavih 134 kHz! Mislim da bi sa ovim podacima zakljucak trebao sam da se nametne- da za kvalitet ADSL-a ima josh vise prostora bez ISDN-a.

    Sto ukazuje i ovaj diagram:



    E sad ADSL....

    Kao sto vidite na dijagramu, ADSL je potpunu izvan frekventnog opsega ISDN-a i frekventnog opsega koristenog za fiksnu telefoniju. I kao takav je potpuno nezavistan od njega. 58 khz koji ih razdvaju daju dosta sirok prostor kako bi se izbjegle smetnje i preklapanja (sto izgleda nije dovoljno T-comu Crne Gore). Kod POTS-a je situacija josh bolja.

    A sami ste svjedoci koliko su puta prestavnici T-com-a i Agencije izrekli neistinu povodom ovoga.

    Ove dvije usluge nemaju nikakve dodirne tacke bez prodavca, tj T-com, sto daje osnovanu sumnju da je T-com koristio svoj Monopolski polozaj da primora korisnike da kupuju uslugu i opremu koja im nije neophodna da bi ostvario ekstra profit.

    Ovakvo ponasanje je zakonom zabranjeno i samom regulativom Agencije za Telekomunikacije koja uopste nije reagovala, cak naprotiv odobrila im je takvu uslugu.
    Hvala Lepo

  12. #587
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by eskim View Post
    Profesor Elektrotehničkog fakulteta dr Milica Pejanović Đurišić smatra da je sazrelo vrijeme da se otvori i tržište fiksne telefonije

    T-Com ne nudi dovoljno, treba razbiti monopol

    Privatizacija Telekoma Crne Gore morala je podrazumijevati određene pripremne rokove za otvaranje tržišta i podsticanje konkurencije na polju fiksne telefonije. Sadašnji operator korisnicima ne nudi niz novih usluga, servisa, aplikacija i sadržaja, koji bi se svakako pojavili ulaskom još jednog operatora fiksne telefonije, pa smatram da je sazrelo vrijeme da Agencija za telekomunikacije ozbiljno shvati potrebu razbijanja monopola � kazala je u razgovoru za Republiku profesor na Elektrotehničkom fakultetu u Podgorici, i ekspert iz oblasti telekomunikacija, dr Milica Pejanović - Đurišić

    Mislim da postoje uslovi za otvaranje tržišta fiksne telefonije, makar što se tiče uslova i potrebe za tako nečim. S druge strane, prije tog konačnog i neophodnog otvaranja bilo bi potrebno usavršiti regulatorni okvir jer on do kraja nije napravljen na način koji bi obezijedio i pružio dovoljno atraktivnih elemenata za ulazak drugog operatora. Agencija za telekomunikacije mora realno procijeniti do koje mjere je naše tržište atraktivno za druge operatore u fiksnoj telefoniji, i saglasno tome da prilagodi odgovarajući regulatorni okvir. Ja svakako mislim da ima prostora iako se primjećuje tendencija blagog pada na tržištu fiksne telefonije upravo zbog rasta mobilne telefonije � kazala je Pejanović Đurišić.
    Ona smatra da monopol ubija motivaciju kompanije da korisnicima ponudi raznolike sadržaje, poput brzog interneta po povoljnim cijenama, ali i da se poveća društvena odgovornost firme.
    - Za razvoj informatičkog društva u Crnoj Gori potrebno je omogućiti pristup brzom internetu i u tom dijelu mi imamo neke određene pomake od strane T-Coma, ali to može da ide dalje, odnosno, da se ne zasniva na dobroj volji operatera, već bi trebalo da sistemski napravimo ambijent koji će sve učesnike obavezivati na unapređenje ponude i pad cijena smatra Pejanović Đurišić.
    Za pohvalu je, po njenim riječima, dodjela licenci za pružanje usluga putem bežičnog pristupa internetu, što će dodatno podstaći konkurenciju jer tehnologija WiMax omogućava pristup mnogim sadržajima koje bi trebalo da pruža operater fiksne telefonije.
    - Mislim da je tim tenderom Agencija za telekomunikacije učinila pravi korak, ali ih to ne oslobađa odgovornosti da preduzmu korake kako bi konkurencija na polju fiksne telefonije zaista zaživjela � kaže Pejanović Đurišić.
    Za razliku od fiksne, tržište mobilne telefonije u Crnoj Gori je razvijeno i jedno od najperspektivnijih. Ulaskom trećeg operatera i velikim brojem usluga, niskim cijenama i prisustvom velikih evropskih operatera potvrđena su očekivanja koja datiraju još s početka osamdesetih godina prošlog vijeka.
    - Tada sam ja, otprilike, počela da se bavim tim istraživanjima i to je tada izgledalo kao daleka budućnost. Naša istraživanja bila su upravo ono što se danas u praksi potvrđuje, a to je masovna komunikacija u bilo kojem trenutku sa bilo koje tačke i sa bilo kim � kazala je Pejanović Đurišić.
    Država je, kaže ona, pravovremeno reagovala raspisivanjem tendera sredinom devedesetih, kada je formirana prva kompanija koja je pružala usluge mobilne telefonije.
    - Razvoj tog tržišta, međutim, desio se tek nekoliko godina kasnije, ulaskom drugog operatera. Država je, a kasnije Agencija za telekomunikacije, stvorila uslove da korisnik ima te usluge na raspolaganju i s te strane možemo biti zadovoljni jer je taj tempo do sada bio praćen na zadovoljavajući način � rekla je Pejanović Đurišić.
    - Tržište mobilne telefonije se ponaša kao i ostali segmenti. Ako ga otvorite i uredite kako treba, ono će zaživjeti i konkurencija će donijeti niz benefita samim korisnicima pa i samoj državi. I u direktivama Evropske unije iz te oblasti se potencira liberalizacija tržišta, koja i za evropske države koji su dostigli visok stepen te liberalizacije postoji pritisak od Evropske komisije da ti procesi idu dalje, zajedno sa deregulacijom tržišta � smatra Pejanović Đurišić.
    Ona kaže da privatizacija telekomunikacionih kompanija u državnom vlasništvu nije obaveza koju nameće Evropska unija, već da je to ostavljeno na odlučivanje svakoj državi ponaosob.
    Pejanović Đurišić smatra da je razvoj informacionog društva u Crnoj Gori direktno povezano sa razvojem tržišta informacionih i telekomunikacionih usluga i da je bitno da Strategija razvoja informacionog društva, koju je Vlada Crne Gore donijela početkom 2004. godine, bude dosljedno primjenjivana.
    - Taj dokument su radili timovi i radi se o jako dobrom i konkretizovanom tekstu, napravljenom u saglasnosti sa metodologijom koja se koristi u drugim državama. Razloge zašto nema većeg napretka u primjeni tog dokumenta u praksi vjerovatno imaju u Sekretarijatu za razvoj � kaže Pejanović Đurišić.
    Ona smatra da u Crnoj Gori postoji kadar za razvoj informacionog društva i vjeruje da njihov nivo znanja ljudi zadovoljava potrebe
    - Već imamo timove stručnjaka koji će raditi na pojedinačnim projektima i nemamo razloga da osjećamo bilo kakvu hendikepiranost ili inferiornost u odnosu na razvijenije države. Stasale su generacije i u oblasti informacionih i telekomunikacionih tehnologija i sinergija tih snaga može dati veliki efekat na razvoj ICT-a u Crnoj Gori � kazala je Pejanović Đurišić.

    Rajko Milić
    Republika.cg.yu
    Originally Posted by Ego_and_his_own Da,

    Spliter ili Filter.

    Koji bi trebao da obezbijedi da sumovi i smetnje ne prelaze iz jednog u drugi frekventni opseg.

    A sjecamo se kako su prestavnici T-coma tvrdili da je prisustvo ISDN uredjaja osigurava stabilniju ADSL vezu.

    Sto je potpuna neistina, nepostovanje zakona i regulative a na sta se Agencija uporno oglusuje stiteci interese T-com Monopola na stetu korisnika od kojih vecina nisu ni svjesni da su prevareni. Sto je najuzasnije.

    Sto sustinski dovodi u pitanje uloge Agencije, koja izlazi iz okvira svoga posla zapostavljajuci svoju duznost i krseci zakon.


    Na osnovu ovoga se lako mogu izvuci mnoge sumnje vezano za rad iste u poslednjem periodu.
    Quote Originally Posted by sparco View Post
    evo sinoc odgledah cijelu emisiju, kakva bruka i sramota, da im pr ne umije sastaviti recenicu valjano , i da na pola odgovora kaze ne znam,i da ne zna buduce planove firme za potrebe korisnika sprdnja, a parica je zvek, ide na trim stazu svako malo, prodaju vam 4mb a ona kaze zena shta ce ikom vise od 2 sasvim dovoljno ?!?!?! wtf ovo nek mi neko objasni
    https://forum.cdm.me/showthread.php?8570-ADSL-Cekaonica....

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...vo-Nije-Kradja
    Quote Originally Posted by punisher View Post
    Ma da, u ovoj ******* CRNOJ Gori niko nista ne garantuje, kupis ADSL i surfujes brzinom kao preko Dial-up veze.

    Sve se kao mora improvizovati, samo platiti se mora bez improvizacije.

    Jeste da je kupovina necega, u ovom slucaju ADSL-a, stvar volje kupca, ali posto u Telekomu CG neumiju ili ne zele ici u korak sa vremenom, neka se fino izmaknu, oslobode monopol i puste druge igrace da udju na trziste.

    Mrzim monopoliste, djeca im u rikverc isla.

    Quote Originally Posted by komsija View Post
    Posljednji update: 11. Jan 2007, 17:43
    Vidoviti T-com
    Kako je T-com znao koliko ćemo potrošiti 31. decembra?

    Piše: Andrej Bartok

    Najnoviji telefonski racuni za mjesec Decembar, dostavljeni korisnicima fiksne telefonije ovih dana, sadrze podatke koji na prvi pogled upucuju da su \"strucnjaci\" iz T-com najvjerovatnije vidoviti.

    O cemu se radi?

    Kao datum izdavanja racuna pojavljuje se 30. Decembrar 2006. godine, a obracunski period je od 01.12.2006. do 31.12.2006. Dakle, oni su vec 30.12. predvidjeli OTPRILIKE koliko cu ja da potrosim i sljedeceg dana, posljednjeg obracunskog dana, 31.12. !!

    Milioni zadovoljnih ovaca sirom svijeta !!


    ovo je jos jedan od razloga da potpisete peticiju


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 27-01-12 at 02:10.

  13. #588
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...8;ka-Telekoma-!!!!
    Quote Originally Posted by Jocker View Post
    Telekom je danas saopštio da će od sjutra ADSL biti dostupan i korisnicima običnih telefonskih linija kao i besplatan ADSL do početka septembra (samo za nove korisnike).

    Rekao bi čovjek super vijest. I ona to jeste i bila bi da nas predstavnici Telekoma i ICG do prošle sedmice sa kanala TV IN i radio valova svih mogućih stanica, kao i stranica štampe nijesu pravili budalama, ubjeđujući nas u neophodnost uvođenja ISDN linije da bi ADSL uopšte mogao funkcionisati u Crnoj Gori.

    Mogli smo čuti čak i obrazloženje, kada je jedan gledalac Telekomove komercijalne emisije na TV IN naveo da je u Velikoj Britaniji ADSL u stratu uvođen preko običnih linija, da Crna Gora i Engleska nemaju istu konfiguraciju terena, te da je zbog toga u Crnoj Gori to NEMOGUĆE (!!??).

    Danas je očigledno da je u pitanju bio pljačkaški pokušaj Telekoma da na brzinu iz džepova građana iskamči, pored suludih 117 EUR za setup ADSL-a (Hrvatska-ADSL za 1 kunu), po dodatnih, gotovo, 190 EUR za uvođenje ISDN linije.

    Sada još nude gotovo dva mjeseca besplatnog ADSL-a novim korisnicima i od septebra obećavaju dupliranje protoka za sve. Lijepo je što će nam duplirati protok, ali to još uvijek neće u ravnopravan položaj dovesti korisnike koji su zbog ADSL-a platili ISDN linije, poput mene.

    Srećom, naum Telekoma nije u potpunosti uspio stoga što za ova tri ipo mjeseca od uvodjenja servisa, broj korisnika koji su svjesni pristali na pljačkaške cijene zbog sušte potrebe, nije bio veći od 100-150. ICG je s vremena na vrijeme, nevješto saopštavao da interesovanje crnogorskih građana za ADSL odgovara očekivanjima kompanije ali nikada nijesu saopštili precizan broj kupljenih paketa zbog očiglednog blama i nade da će nezasluženo zaraditi još koju kintu.

    Sada, samo par dana nakon dodjeljivanja tri licence za nove nezavisne providere koji su najavili Broadband usluge bežično, Telekomu (ICG) odjednom konfiguracija terena u Crnoj Gori ne predstavlja problem. Obrazovali su se u međuvremenu i savladali tu geografsku prepreku.

    MOMCI, SVAKA VAM ČAST!!!!

    Hoću nazad svojih 190 EUR koje sam potrošio za nešto što mi ne treba, da bih imao nešto što mi treba, a na šta ste me natjerali svojim ogavnim monopolskim ponašanjem.
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Manje kompanije imaju 24h podrsku i monitoring servera, meni se takodje desilo da nisam mogao od 12h uvece do 8 ujutro da se konektujem jer je ppp servis down. Zaista cudno.

    Sto se tice pravne borbe imate mogucnost da trazite ostetu.
    Prvi potez bi bio poslati pismo Agenzici za telekomunikacije, navesti razloge i pravna uporista za takav vas zahtjev.

    Ako agencija ne odgovori ili ne odgovori potvrdno, sledeci korak je tuzba protiv AT i telekoma.

    Za vaseg advokata ima dovoljno informacija na thread-u pravilnik AT, podignucu ga cisto da se vidi jer je sad pogotovo aktuelan.

    Dovoljno je da aganzujete nekog strucnjaka koji ce potvrditi cinjenice da je AT i telekom zloupotrijebili i prekrsili zakon, i da postoji razlog za osnovanu sumnju korupcije.(znaci u pravnu bitku mogu da se ukljuce i iz ag. za borbu protiv korupcije).
    Tek kad se ovaj proces zavrshi, mozete zahtijevati(tj sud) od AT i Telekom-a da ispostuju zakon , i izmire (pored sudskih troskova i odstete) vase izdatke za servise koji su vam nametnuti. Za taj novac bi ste i mogli odmoriti nedje da se malo castitite, cisto da smirite dusevne bolove


    Zaista mi je drago sto vecina nije pozurila, vec sacekala bolje uslove. Znaci ipak nismo bez veze mlatili odje.

    Pozdrav.
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    To ti se cini vjerovatno iz razloga sto ti odgovara da ti se tako prividja.

    Ovdje je dovoljno prikazano cinjenica, izvoda iz zakona, statuta, primjera iz okruzenja, a da u stvari tvoji postovi (namjerno) prave zabunu.
    Ti govorish kako Telekom CG ima pravo da odredjuje cienovnike i usluge, i da oni koji su pristali na to sami su krivi.

    Ocigledno ti cinjenice iskoce iz vidokruga kad ti smetaju?! Neznam tacno uzrok i posledice takvog nacina posmatranja, ali ono sto znam odgovoricu.

    Da li je Telekom CG ikada rekao da se ADSL neće prodavati bez ISDN-a?
    Ne telekom je rekao, nema ADSL bez ISDN, a to sto nikome ne treba ISDN daq bi imao ADSL, to nije bitno po tebi ocigledno.

    Po statutu AT jasno stoji (tacka 10. clan 19):
    19. obezbjedjuje da tarife koje se odnose na povezivanje sa javnom telefonskom mrezom i pruzanje telefonskog servisa budu dovoljno raslojene, tako da se od korisnika ne trazi da placa za kapacitete koji nijesu neophodni za servis koji on trazi;

    Da li je Telekom CG na bilo koji način onemogućio drugom provajderu da nudi ADSL uslugu?
    Ovdje postoji nekoliko pitanja:
    1. Odakle pravo Telekomu CG da nudi internet servis kad sam nema licencu? AT cuti, a telekom je umanjio budzet Crne Gore za cirka 5.000.000 Eura. Ovo je posao za policiju.

    2. Telekom ni na koji nacin nije obavijestio putem javnih glasila, ili svojih sistema informisanja da nudi takvu uslugu drugim provajderima po kojim cijenama i uslovima.
    Sto se tice promontea, to me vec ne zanima.
    Quote Originally Posted by Jocker View Post
    Da krenem odpozadi
    Kakve sad veze ima internet preko mobilnog sa cijelom ovom prichom?????

    Očigledna je jedna stvra, a to je da nijeste upućeni u Vladinu uredbu koju je ona usvojila krajem prošle godine. Objasniću o čemu se radi, samo prvo moram da saopštim još neke podatke.

    Ja sam sad recimo nova firma provider, dobio sam licencu od AT. Da bih mogao da budem provider, moram od nekog drugog providera da kupim bandwidth/protok/saobraćaj, kako god hoćete, da bih mogao da ga rasparčavam po CG i preprodajem vama korisnicima.

    NPR. bandwidth hoću da kupim od SIOL-a (Slovenci), od kojeg ga kupuje i Telekom. Gigabit kod Siola, ako kupiš bulk od 100 Gigabita košta 20-EUR. Sve do sad zvuči cool.

    Međutim, Vlada krajem godine usvaja Uredbu u kojo kaže da svaka firma koja želi da ostvari interkonekciju sa inostrantvom, u državnu kasu mora da uplati svotu od 100.000 hiljada EUR da bi dobila licencu za to. Ja kao nova firma koja je tek počela da radi, naravno, nemam 100.000 EUR da dam državi. Telekom koji postoji 55 godina ima taj novac i država dobro zna da ga on jedini i ima, i on plaća licencu odnosno ne licencu već monopolski položaj u CG.

    Zašto, zato što je meni kao novom provideru ostalo jedino da bandwith kupim od telekoma jer ne mogu da ostvarim interkonekciju sa inostranstvom. A koliko ga telekom prodaje? Cijena? Sitnica... Za tebe brate ako kupiš 100 Gigabita biće ti 200 EUR po gigabitu.

    Jeli ti sad jasno da se monopol na ovim forumima ne pominje napamet.

    I na treće ptanje,odnosno prvo, nije sporno shto TCG sad uvodi ADSL preko POTS-a, to smo svi očekivali da će se desiti, ali svaka dobra kompanija će, kada ponudi popuste novim korisnicima, stare korisnike na neki način dovesti u ravnopravan položaj. Ako ja od tebe kupim godisnju licencu za softver verziju 1.0 za 1000€, a ti izbacis 2.0 i ponudis je novim korisnicima tri mjeseca besplatno, onda ces meni kao starom korisniku ponuditi makar besplatan upgrade. To je moje iskustvo sa stranim kompanijama
    I onda..tipicno...
    Quote Originally Posted by User Name View Post
    alo, ljudi, ovo je Crna Gora...
    Toliko argumenata je na CDM-u o Telekomu da i tada su mogli da reaguju a nisu - sto li....... Nakon 5-6-7 godina.. pa ovo bi americki advokati zlatom platili da bi sredili penale a,...Crnogorski advokati nisu odavle, oni su uvezeni da levitiraju i da se klanjaju na maz-maz pricu kako vjetar duva.

    Hvala Lepo

  14. #589
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Ja se sjecam ISDN modema Siemens kojeg su isporucivali da je to bilo takvo smece od uredjaja. To uopste nije funkcionisalo da valja, posebno kad se islo na internet sa njim, restartuje komp i sl.
    Njihova podrska je samo upucivala da se isti zamijeni. A isti se zamijeni ISTIM i opet stara prica. Dakle uopste nisu resavali taj problem.

  15. #590
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    241
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve ovo je davno bilo na tv pod organizacijom EAR-a ... na tv montena dje su EGO i JOCKER sve ovo javno dokazali i pokazali... nista niko mrdnuo nije sem sto su ih ponekad nazvali cetnicima jer su krivili drzavu za ovo...

  16. #591
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,088
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Član Savjeta Radio televizije Crna Gora Goran Đurović, otkrio je poslovne veze i sumnjive ugovore javnog servisa, Atlas grupe Duška Kneževića i kontroverzne ofšor kompanije Fiesta investments LTD, koja je u SAD-u označena među četiri kompanije koje su učestvovale u korupciji prilikom privatizacije Telekoma Crne Gore 2005. godine.
    U novom broju nedjeljnika "Monitor", Đurović je saopštio da je RTCG od kraja 1998. do juna 2010. koristila usluge emitovanja satelitskog signala posredstvom kompanije Fiesta.

    "Godišnje je RTCG po ovom osnovu plaćala oko 800.000 eura za zakup signala na satelitu. Neposredno prije nego što je aktuelni Savjet RTCG prekinuo uhodanu praksu i odlučio da RTCG kupi svoju satelitsku stanicu i nađe jeftiniju ponudu za zakup signala na satelitu, potpisan je ugovor o cesiji između Fiesta Investments LTD, Fin Invest DOO i Atlas grupe DOO. Ovim ugovorom se posljednje potraživanje preduzeća Fiesta Investments LTD prema RTCG za zakup signala na satelitu prenijelo na Atlas grupu DOO", saopštio je Đurović.

    Uvecaj!
    Iz Ugovora o cesiji, sklopljenog 21. aprila 2011, može se zaključiti da je Fiesta imala dospjela neizmirena potraživanja prema RTCG u iznosu od 163.776 eura, da je Fiesta imala dospjela neizmirena dugovanja prema Fin investu, dok je Fin invest imao dospjela neizmirena dugovanja prema Atlas grupi.
    Vojičić potpisivao bez saglasnosti Savjeta
    "Nadam se da će odjeljenje za privredni kriminal istražiti poslovanje RTCG i detektovati sve radnje kojima je nanijeta šteta RTCG"Prema riječima Đurovića, nakon toga je "bez saglasnosti Savjeta RTCG tadašnji generalni direktor Branko Vojičić potpisao ugovor o zakupu reklamnog prostora sa Atlas grupom DOO".
    "Na sjednici Savjeta RTCG, održanoj 25. juna 2010. godine, donijeta je odluka da se izvrši kompenzacija sa Atlas grupom u vezi s dugom RTCG od 163.000 eura tako što bi se dug umanjio za iznos potrošene električne energije koju je godinama koristila Atlas TV, a ostatak kroz prodaju marketing prostora", naveo je Đurović.
    U oktobru 2010, kako je dalje dodao Đurović, “tadašnji generalni direktor potpisao je ugovor o kratkoročnom kreditu sa Atlas bankom u iznosu od 850.00 eura, koliko je trebalo za plaćanje posljednje fakture firmi Fiesta“.
    "Taj kredit je u aprilu 2011. godine, u ime RTCG vratila Vlada Crne Gore. Savjet RTCG tek je nedavno došao do informacija o ugovorima sa Atlas grupom DOO. Nadam se da će odjeljenje za privredni kriminal Uprave policije istražiti poslovanje RTCG i detektovati sve radnje kojima je nanijeta šteta RTCG", kazao je Đurović.
    On je istakao da su oni „koji su u periodu od 2005. do 2009. godine rukovodili RTCG propustili priliku da prekinu saradnju sa firmom Fiesta, a time i smanje troškove emitovanja satelitskog signala“.
    "Time je pričinjena šteta bez obzira na to što je taj trošak plaćala Vlada. Takođe, prethodni rukovođeći organi tolerisali su besplatno korišćenje infrastrukture RTCG, pa je Atlas televizija emitovala svoj satelitski signal sa krova RTCG bez nadoknade za utrošak struje. Ovu lošu praksu prekinuo je aktuelni Savjet RTCG, jer je u junu 2010. godine, odmah nakon što se upoznao sa problemom, dao saglasnost za kupovinu sopstvene satelitske stanice", kazao je Đurović.
    Inicijativa da se konačno ustanovi odnos RTCG sa Atlas TV
    Zajedno sa predsjednikom Savjeta Slavicom Striković, Đurović je podnio inicijativu za izmjenu Statuta kako bi se stvorila obaveza objavljivanja svih ugovora koje RTCG potpiše sa drugim pravnim licimaPrema njegovim riječima, aktuelni Savjet RTCG koji je počeo rad u septembru 2009. „obavezao je tadašnjeg generalnog direktora da dug prema Fiesti od 163.000 eura za zakup satelitskog signala (za period od 1. februara do 30. juna 2010. godine) realizuje kroz kompenzaciju, a iznos umanji za troškove koje je RTCG imala po osnovu korišćenja njene infrastrukture od strane Atlas televizije“.
    "Tek prije dva dana došli smo u posjed ugovora i saznali da ovaj zaključak Savjeta RTCG nije ispoštovan i da je generalni direktor Branko Vojičić sa Atlas TV-om potpisao ugovor o kompenzaciji prostora za marketing na iznos od 163.000 eura, a bez umanjenja za troškove struje koju je Atlas televizija potrošila za emitovanje svog satelitskog signala. Savjet RTCG se tek sada upoznaje sa stvarnom situacijom i nezakonitim poslovanjem bivšeg menadžmenta", naglasio je Đurović.
    On je uputio inicijativu predsjedniku Savjeta RTCG da se konačno ustanovi odnos RTCG sa Atlas televizijom „i svi aranžmani prekinu dok se ne naplate troškovi korišćenja infrastrukture RTCG“.
    "Takođe, zajedno sa predsjednikom Savjeta i koleginicom Slavicom Striković podnio sam inicijativu za izmjenu Statuta RTCG kako bi se stvorila obaveza objavljivanja svih ugovora koje RTCG potpiše sa drugim pravnim licima", zaključio je Đurović.
    Harison sad tvrdi da nije potpisao ugovor s Rakočevićem
    Najčudnije u čitavoj aferi "Satelit" je što Mark Harison, britanski advokat sa kancelarijom u Beogradu, sa više od decenije zakašnjenja, sad tvrdi da nije kao zastupnik Fieste krajem 1998. godine potpisao ugovor o posredovanju za emitovanje satelitskog programa RTCG.
    Harisonovo ime se nalazi i na glavnom ugovoru, kao i na aneksu istog ugovora.
    "Nemoguće je da sam taj ugovor potpisao. Tada je Božić, koji uvijek provodim sa porodicom u Engleskoj. Neko je falsifikovao moj potpis", izjavio je Harison “Monitoru” uz napomene da se to "lako može provjeriti".
    Ukoliko advokat Harison sa decenijom zakašnjenja zaista govori istinu može se izvesti zaključak da je Goran - Sito Rakočević, kum bivšeg premijera Mila Đukanovića, krajem 1998. sam sa sobom potpisao ovaj po mnogo čemu neobičan ugovor.
    Pokušali smo da stupimo u kontakt s Rakočevićem i zatražimo objašnjenje, ali se on nije javljao na broj mobilnog telefona dostupan redakciji.
    Svetlana Mijatović zastupala Fiestu
    Ono što je interesantno, Ugovor o cesiji kao ovlašćeni zastupnik Fieste Investments LTD sa sjedištem na Kipru potpisala je izvjesna Svetlana Mijatović.
    Osoba sa istim imenom i prezimenom, prema podacima iz Centralne depozitarne agencije (CDA) četvrti je po veličini vlasnik Atlas Monta (sa 3,67 odsto akcija), društva za upravljanje istoimenim investicionim fondom, kojeg čitavu deceniju takođe kontroliše Duško Knežević.
    Ispred Fin investa ugovor je potpisala direktorka Brankica Bašović, koja je prije pet godina bila direktorica kompanije Atika Land DOO Podgorica, čiji je osnivač tokom 2007, takođe, bila kontroverzna firma Fiesta investments LTD.

  17. #592
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Prof Dr matematike

    Dok citam tekstove o aferi Telekom, prisjecam se sustinske pljacke Telekoma, koja je prethodila mogucoj korupcionaskoj aferi. Ta pljacka ima nesagledivije i dugorocnije posljedice, mnogo gore nego sto je 'tricavih' nekoliko miliona na necijim kontima. Po naslovu pogadjate, glavni akter je profesor doktor sa podgorickog PMF koji se nekoliko godina ranije prometnuo u nemilosrdnog biznismena, suvlasnika Interneta CG, u koji nije ulozio nista, a prodao ga je za pozamasnu sumu u to vrijeme. To ga je osokolilo da nastavi svoje haranje po crnogorskoj ITC teritoriji. Za vrijeme svoje vladavine Telekomom, napravio je haos i pustos, doduse nasminkao je kompaniju i pripremio je za prodaju. Spolja gladac, a unutra? Unutra je bila suplja, jadna, posvadjana, sagorela od silnih hajki na najbolje i najpostenije strucnjake koje je Telekom imao. Ogrezla u spijunazi, dje je kolega kolegu ispod oka mjerkao hoce li mu pripremiti otkaz ili kakvu spletku koja je bila dovoljna da se obestrvi i bestraga. Za Telekom je to bio period kao za ex YU sto je bila 1948. Najstrucniji inzinjeri koji se nijesu svrstali u lojalne i poslusne izvrsioce profesorovih perverzija, srozavani su i pripreman im je otkaz. Oni zilaviji su uspjeli da iskamce otpremninu, samo da ih vise ne gleda novi menadzment koji je skrpljen s koca i konopca imao samo jednu misao: sto prije se obogatiti, prije nego se kompanija proda u bescijenje. Sve kvazistrucnjaci koji o tehnologiji telekomunikacija pojma nijesu imali, ali vjesti da dovedu za sitne pare sa strane neke jadne poltroncice koji su ponesto znali o struci, dodijelili im zvanja pomocnika direktora i krenuli u akciju. Sva pamet koja je decenijama krasila ranije PTT a potonji Telekom rasprsila se kao mjehur od sapunice. Uslo se u sulude i nepotrebne investicije kako bi se dzepovi punili stotinama hiljada eura provizije, cerupajuci tako ojadjeni, nekad nacionalni ponos, kompaniju koja je u kriznim 90-tim godinama debelo pomagala budzet Crne Gore i narocito osiromaseni penzioni fond. Zna se da je, recimo, informacioni sistem funkcionisao vodjen iskusnim i strucnim projektantima i programerima koji su sami godinama nadogradjivali sistem, patriotski ostajuci u Crnoj Gori iako su mogli za 10 puta vece iznose otici u neke daleke zemlje gdje su takve strucnjake enormno placali. Profesor doktor, dakle Obradovic, je na takve gledao kao na kost u grlu, kao na svjedoke sopstvenog neznanja i bolesne ambicije. A proizveo je to da se vise niko nikad nije tu latio sopstvenog razvoja vec samo kupovine, trgovine, uvozom tudje pameti za velike pare, sto je katastrofalno u ovoj drzavici talentovanih mladih ljudi. Zato je ta pljacka zatrla put razvoju, nauci i isticanju domace pameti, sto je uzasna katastrofa, sa nesagledivim dugorocnim posledicama.
    Cujem da se profesor doktor posle silnih pljacki crnogorskih kompanija, pa i Zeljezare Niksic opet vratio svom pozivu profesora i uci neke nove generacije matematici. Mozda onoj njegovoj, specificnoj, perverznoj i fukarskoj, ko zna.
    Last edited by bastovan; 27-01-12 at 23:47.

  18. #593
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    dovoljno mi je bilo saznanje kakve su "strucnjake" sa PMFa primili tamo..i sve mi je bilo jasno
    She is only here to annoy herself!

  19. #594
    Join Date
    May 2005
    Posts
    499
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Taj mali Đurović iz Savjeta RTCG je izgleda žešća hulja . Vidio je da stvari idu niz vodu , pa se i on upregao u front za istjerivanje istine o Fiesti i satelitu za TVCG . Prijatelj mi je jedan od članova tog aternativnog sindikata u televiziji koji su ovu aferu prije nekoliko godina otvorili , zbog čega su svi popili otkaze i nailazili na zaključana vrata svih institucija . Kad su sudski vraćeni na posao , tražili su da pred Savjetom RTCG predoče dokaze koje supriikupili , i upravo je Đurović glasao da ih se ne pušte unutra , to se vidi iz zapisnika koje su mi pokazali a narednih dana će ih dati medijima . Najbolje je kad su se požalili ministru Kalamperoviću - fino ih primio , pogledao dokumentaciju i uhvatio se za glavu obećavši im da će napuniti Spuž .Poslije toga je prestao da im odgovora na pozive .
    Mene je najviše zanimalo ovo sa tadašnjim sekretarom ministarstva finansija koji je odbijao zahtjeve za dostavljanje ugovora , tvrdeći da nijesu kod njih nego je plaćanje išlo preko ministarstva kulture . Iz ovih papira se jasno vidi da su sve obaveze prema Fiesti izvršene upravo preko ministarstva finansija . Prema tome Damire - sjedi , jedan .
    Click image for larger version. 

Name:	IMAGE0264.jpg 
Views:	68 
Size:	44.6 KB 
ID:	77344Click image for larger version. 

Name:	IMAGE0281.jpg 
Views:	76 
Size:	48.9 KB 
ID:	77345Click image for larger version. 

Name:	IMAGE0282.jpg 
Views:	83 
Size:	43.8 KB 
ID:	77346Click image for larger version. 

Name:	IMAGE0283.jpg 
Views:	68 
Size:	28.6 KB 
ID:	77347Click image for larger version. 

Name:	IMAGE0285.jpg 
Views:	63 
Size:	61.2 KB 
ID:	77348

  20. #595
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Pogledajte kakve su cijene bile kod P-coma u pocetku

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...268#post255268

    Quote Originally Posted by Jocker View Post
    16.08.2005.
    Bio mi je kum, koji živi u Njemačkoj u Dizeldoru.

    Naravno, ima ADSL.

    Kako on plaća tu uslugu?

    Ima trošak prema Telekomu 15€ mjesečno za obezbjeđivanje priključka (naravno, mogao je da izabere i neku drugu telefonsku kompaniju, pošto ih tamo ima više od jedne)
    Kod drugog providera svoj mjesečni paket plaća 8€

    A kako izgleda paket?

    Onako kako mi možemo samo da sanjamo:

    2048/512 Kbps FLAT RATE

    Telekomu: Viđite ako ikako možete da nam naplatite onaj dodatni gigabajt po 16€ bez PDV-a

    POREĐENJE:

    Crna Gora___________________Njemačka
    2048/512 Kbps_______________2048/512 Kbps
    20 GB ______________________NEOGRANIČENO
    99.43 €_____________________15+8 = 23 €
    4,32 puta skuplje
    extra GB 9,34 €

    Aaaa.... ne rekoh vam da mi je kumara pravno lice, izvinjavam se, ajmo opet.

    Crna Gora____________________Njemačka
    2048/512 Kbps _________________ 2048/512 Kbps
    20 GB_________________________ NEOGRANIČENO
    249,21€_______________________ 15+8 = 23 €
    10,83 puta skuplje
    extra GB 9,34 €


    Mada, s druge strane možda treba uporediti ovaj M paket, jer smo mi ipak siromašna zemlja, pa najveći broj od ovih 100.000 ADSL korisnika koristi njega, što znam.

    Crna Gora____________________Njemačka
    512/128 Kbps/4 puta manje_______ 2048/512 Kbps
    5 GB__________________________ NEOGRANIČENO
    35,08€ /12 EUR više_____________ 15+8 = 23 €
    extra GB 9,34 €

    Aaaaa... pih, opet sam zaborabio da je kumara pravno lice, ajmo još jednom.

    Crna Gora____________________Njemačka
    512/128 Kbps/4 puta manje______ 2048/512 Kbps
    5 GB_________________________ NEOGRANIČENO
    70,18€ /________)_____________ 15+8 = 23 €
    3,05 puta skuplje
    extra GB 9,34 €

    Zanimljivo je da je, pošto je bandwidth stvar u cijeloj priči koja je najskuplja, da je 1 GB kod Telekoma skuplji nego ovamo cijeli paket sa FLAT RATE-om.

    ŽIVJELI, VOLIM I JA VAS, NO TRPIM

  21. #596
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Majo, trebala si usput pokupiti i postove u kojima korisnici govore svoja licna iskustva o tome koliko su zadovoljni radom t-com servisa..

  22. #597
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    34
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  23. #598
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    1,900
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    A zasto ne??? Kad vide da narod to guta, zasto oni da ne nastave, sve dok budemo gutali bice sve jace i jace...dok se bune jedinice boli ih briga, e kad se pobune desetine hiljada, odma ce se nesto regulisat, cesto cujem, aoo telefon skocio, struja porasla, cijene skacu aoooo, jedva prolazim sa 300 eur, ali ako ga pitaju medije on kaze, a fino je, super prolazim, moze se, polako, ka svi...mislim sta da kazem, pa zbog takvih, a takvih picaka je vecina mi moramo da gutamo, ali svudje postoji kraj, samo se treba pitati kad ce taj kraj nastati.

  24. #599
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,744
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	389502_2374845725049_1067752781_32592236_312878617_n.jpg 
Views:	91 
Size:	22.6 KB 
ID:	77441
    Iskljucenje mozga samo osta.

  25. #600
    Join Date
    May 2005
    Posts
    499
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vidocq View Post
    Majo, trebala si usput pokupiti i postove u kojima korisnici govore svoja licna iskustva o tome koliko su zadovoljni radom t-com servisa..
    Uporedite cijene kod Telenora u CG i T-mobil u CG , pa kako god okrenete T-mobil je povoljniji . Prelazio sam sa 069 na 067 pa se vratio na 069 pa ponovo na 067 . Danas imam obije kartice jer je isplativije vući dva telefona nego okretati 069 sa 067 i obrnuto . Računi su mi na 069 pri istom intenzitetu korišćenja bili veći , roming nepovoljniji .
    Ista je situacija sa internetom , znam jer sam koristim t-com u kući , u kancelariji u neko doba uveo m:tel internet . Za 20 eur mjesečno sam dobio za nijansu sporiji net od t-com, a kad je grom uništio onu parabolu koja stoji napolju - za zamjenu su uzeli 100 eura (zamjena rutera kod t-com je besplatna) i pri tome su oni ostali vlasnici onog što sam ja platio , odnosno dali su je na revers . Da sam odbio , morao bih da platim preostalih pet rata iz jednogodišnjeg ugovora . Ne koristim njihovu kablovsku TV nego M kabl , ali od ljudi koji su probali sa BBM , Total itd , čujem da je ExtraTV vjerovatno bolje rješenje od ostalih koja su dostupna .
    Cijene t-com u Crnoj Gori su sigurno lopovske u odnosu na okruženje , ali nivo usluge u odnosu na ostale operatere u Crnoj Gori im je sigurno viši .
    Last edited by saputnik plavetnila; 29-01-12 at 17:12.

Page 24 of 34 FirstFirst ... 14202122232425262728 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Srednja škola maturalne moje sestre ....
    By kance in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 24-08-11, 11:43
  2. I: cijena cagiva mito 125
    By fico.komsho in forum Motociklizam
    Replies: 0
    Last Post: 04-03-11, 18:15
  3. P: Cagiva Mito 125 (2008)
    By faTO69 in forum Ostali oglasi
    Replies: 16
    Last Post: 05-11-10, 18:38
  4. Replies: 8
    Last Post: 13-08-10, 15:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •