Page 2 of 34 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 838

Thread: Mito za Telekom na računu sestre predsjednika DPS-a?!

  1. #26
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Kako je presudom SEC ustanovljeno da je Madjarski Telekom dio Njemackog Telekoma na ilegalan - koruptivan nacin kupio TCG, sto su Njemci i Madjari priznali, sad je red da ova Vlada CG preduzme mjere, ponisti kupoprodajni ugovor, i preuzme Telekom CG. Da li ce raspisati novi tender ili zadrzati Telekom u CG vlasnistvu, potez je na Vladi CG.
    Ovo ostalo nije bitno. Mene ionako zanima interes Drzave CG, a ta klasicna politikantska razracunavanja sa ovima i onima, to zanima politicke partije, NVO i Sudove. Njihova stvar.
    Vratiti TCG u vlasnistvo Drzave CG.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 04-01-12 at 13:08.

  2. #27
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Daleko od ljudi
    Posts
    680
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    čemu sva ova priča kad neće biti osuđujućih presuda? Dizaće se i za mnoge mafijaše optužnica, ali presuda, i to osuđujućih, neće biti. živjela mafija. oni se makar nemaju od koga bojati. Mogu kupiti sve i svakoga. Građani se ne pitaju ništa,samo igraju kako drugi sviraju.
    C R N A G O R A

  3. #28
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Kako je presudom SEC ustanovljeno da je Madjarski Telekom dio Njemackog Telekoma na ilegalan - koruptivan nacin kupio TCG, sto su Njemci i Madjari priznali, sad je red da ova Vlada CG preduzme mjere, ponisti kupoprodajni ugovor, i preuzme Telekom CG. Da li ce raspisati novi tender ili zadrzati Telekom u CG vlasnistvu, potez je na Vladi CG.
    Ovo ostalo nije bitno. Mene ionako zanima interes Drzave CG, a ta klasicna politikantska razracunavanja sa ovima i onima, to zanima politicke partije, NVO i Sudove. Njihova stvar.
    Vratiti TCG u vlasnistvo Drzave CG.

    Hvala Lepo
    Baš realno očekivanje da vrate Telekom oni koji su ga ovako prodali. Nažalost, nije Njemački Telekom Kalići and Šarići trade da im oduzimaju i mrvicu od onoga što su im omogućili da steknu. Dok ne bude razračunavanja sudova sa ovim i onim, i građana na izborima sa ovim i onim, pričati o zaštiti interesa države CG je greška u koracima.

  4. #29
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Superhik View Post
    Baš realno očekivanje da vrate Telekom oni koji su ga ovako prodali. Nažalost, nije Njemački Telekom Kalići and Šarići trade da im oduzimaju i mrvicu od onoga što su im omogućili da steknu. Dok ne bude razračunavanja sudova sa ovim i onim, i građana na izborima sa ovim i onim, pričati o zaštiti interesa države CG je greška u koracima.
    Molim? Sta Vi to kazete? Kazete da CG Vlada ne treba da reaguje na osnovu presude US suda i priznanja sa dokazima da je Telekom CG kupljen na nelegalan i koruptivan nacin koja su iznesena pred SEC-om? Vas ne zanima interes CG Drzave? Ovo je servirano priznanje i tu nema sta da se dokazuje.
    Tu nema nikakvih ocekivanja nego je obaveza g. Luksica sa svojom Vladom da preduzmu mjere i povrate TCG. Ako to ne uradi, onda ni njega ni Vas ne zanima interes CG Drzave.


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 04-01-12 at 13:53.

  5. #30
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    751
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pogrešno ste shvatili, Majo. Telekom porizvodi preko sto miliona profita godišnje, ne proizvodi gubitke za koje vlada garantuje. Prema tome, nema preuzimanja. Eto su Željezaru i dugove preuzeli, evo se pomalo KAP sa dugovima preuzima. Telekom se tu ne uklapa.

  6. #31
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Molim? Sta Vi to kazete? Kazete da CG Vlada ne treba da reaguje na osnovu presude US suda i priznanja sa dokazima da je Telekom CG kupljen na nelegalan i koruptivan nacin koja su iznesena pred SEC-om? Vas ne zanima interes CG Drzave?
    Tu nema nikakvih ocekivanja nego je obaveza g. Luksica sa svojom Vladom da preduzmu mjere i povrate TCG. Ako to ne uradi, onda ni njega ni Vas ne zanima interes CG Drzave.


    Hvala Lepo
    A šta Vi to kažete ? Da lopovi samoinicijativno priznaju lopovluk i vrate ukradeno. Ja samo nemam ni zrnce iluzije da je i prošlim i ovoj vladi stalo do interesa cg države. Niti je građanima. U genetskom kodu je ugrađeno da niko ne vidi dalje od svog nosa, ako ko vidi u pitanju je kakva genetska mutacija koju će selekcija vremenom još više da marginalizuje.

  7. #32
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ilegalno je kupljen uz KORUPCIJU i ta transakcija ne moze biti vazeca. Profit takve firme stecen na takav nacin nije interes CG.
    Ako Vi smatrate i razmisljate da to ne treba uraditi... Onda se ne bih cudila da nekog ko prizna "ubistvo" u US moze da bude uspjesna licnost u CG.
    Ovo je apsurd.
    Vlada CG i g. Luksic imaju obavezu, pred CG Drzavom i narodom da poniste prodaju koja je ostvarena i dokazana kroz priznanje interesne strane da je odradjena na nelegalan nacin , i da povrati Telekom u vlasnistvo Drzave CG.

    Hoce u EU, hoce euroatlanske integracije?
    He..
    Ja razmisljam kao Amerikanci - prvo je interes Drzave, ne kao Crnogorci - interes pojedinca i neke trivijalne i primitivne osvete na pojedincima.
    Da vidimo kako ce Vlada CG odigrati ovu partiju gdje se CG-ri nudi na dlanu povratak TCG - drzavi CG.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 04-01-12 at 14:17.

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Luksić stoji na strazi crnogorskih nacionalnih interesa i svakako će preduzeti najozbiljnije korake. Posto ne moze opet smijeniti Veljovića za ovo će biti smijenjena kafe kuvarica kafanu na Mljetičku koja inace radi samo vikendom.

  9. #34
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Napisaće Lukšić neku pjesmicu u znak protesta i preći će na 069 mrežu.

  10. #35
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Mene samo brine da niko iz Vlade, pa ni g. Luksic, nisu dali izjavu u ovom pravcu, niti im ocigledno pada na pamet (odlika teskog neiskustva i amaterizma)- sto je trebalo da bude prva izjava o ovom slucaju. Opozicija ne postoji u CG, pa od njih o Drzavnim interesima ne bih ni ocekivala nista slicno. Oni i dalje divljachki i politikantski mogu o osvetama na licnom nivou.
    Bilo koja drzava da ima ovakva servirana priznanja za vodeci assets u Drzavi - njihove Vlade i Premijeri bi momentalno reagovali u korist interesa svoje Drzave. Ja sam cekala da kazu bilo sta slicno a evo.. tajac i dalje. Sprdnja. Izvinjavam se na prethodnim bold-ovanjima teksta, jer ni ja to ne podnosim, ali...

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 04-01-12 at 14:36.

  11. #36
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    AFERA TELEKOM

    I sestra "najvišeg zvaničnika vlade" primila mito




    Američke finansijske vlasti utvrdile su da je Mađar telekom pri kupovini Telekoma Crne Gore podmitio više crnogorskih zvaničnika sa ukupno 7,35 miliona eura, uključujući i advokaticu, sestru tada najvišeg vladinog funkcionera, kao i da su dvojica zvaničnika iz uprave tadašnje državne kompanije novac deponovali na lične račune u bankama van Crne Gore.
    Američki istražitelji očigledno znaju imena sestre kojoj je pripao dio ili čitav iznos od 580.000 eura iz jednog od četiri lažna ugovora, te imena dvojice funkcionera kojima je po drugom ugovoru isplaćeno ukupno 560.000 eura.


    Međutim, u tužbi koju je američka Komisija za hartije od vrijednosti pokrenula pred Okružnim sudom u Njujorku, a koja je objavljena na službenim internet stranicama Komisije, ta imena nijesu objavljena.
    Prije nekoliko dana, Dojče Telekom, većinski vlasnik Mađar Telekoma i američke vlasti su postigle dogovor o poravnanju, po kojem će njemačka kompanija platiti 95 miliona američkih dolara, a Ministarstvo pravde SAD će zauzvrat obustaviti istragu.
    U tužbi Komisije stoji da su podmićivanje u Crnoj Gori u ime Mađar telekoma omogućili Elek Štraub, bivši predsjednik i izvršni direktor Mađar telekoma, većinskog vlasnika Crnogorskog telekoma i dva nekadašnja visoka funkcionera u sektoru za strategiju mađarske kompanije Andraš Balog i Tamaš Morvaia, koji je do 2006. godine bio i član Odbora direktora Crnogorskog telekoma.
    Tender za kupoprodaju državnog paketa akcija, u ime Vlade, potpisao je tadašnji predsjednik Agencije za prestrukturiranje privrede i strana ulaganja Branko Vujović, dok je ministar ekonomije bio Darko Uskoković. Uskoković je i potpisao ugovor o kupoprodaji državnih akcija, i to na osnovu odluke Vlade koju je potpisao premijer Milo Đukanović od 11. marta 2005. godine.
    U ime Mađar telekoma, ugovor su potpisali upravo Andraš Balog i Tomaš Morvai, koji su sada predmet optužbe američke regulatorne agencije.
    Sestra bivšeg premijera Mila Đukanovića, Ana Kolarević, bila je uključena kao savjetnik više stranih investitora, ali ona u razgovoru za “Vijesti” ističe da sa prodajom Telekoma nije imala nikakve veze.
    "U tom dokumentu se nigdje ne navodi moje ime", kazala je Kolarević, ocjenjujući da je dovođenje njenog imena u kontekst podmićivanja i korupcije “crtanje mete”.
    “Vijesti” nijesu imale priliku da gospođi Kolarević postave potpitanje u vezi sa ugovorom koji se pominje u pritužbi. “Vijestima”, takođe, nije poznato da se sestra nekog drugog tadašnjeg najvišeg funkcionera bavila advokaturom.


    Opširnije u štampanom izdanju


  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ustavni sud je 2005 proglasio neustavnom odredbu Zakona o konfliktu interesa prema kojoj javni funkcioneri mogu biti clanovi odbora direktora u kompanijama u kojima je drzava vecinski vlasnik.
    Tada je neko dovodio u sumnju svu privatizaciju a posebno dvije najvece - Kombinata aluminijuma i Telekoma. Tadasnji ministar ekonomije Darko Uskoković je bio u Odboru direktora Telekoma neustavno i predstavljalo je to konflikt interesa. Sve odluke koje je donio tadasnji upravni odbor Telekoma su nelegitimne, ukljucujuci i tu privatizaciji. Niko se nije ni po prknu pocesa na odluke Ustavnog Suda Crne Gore, a ne da se sad brine za tamo nekakvi jamericki sud.

  13. #38
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Moguce da bi trebalo povuci paralele od Kosovskog boja pa natenane ...
    I ja kao patriota i drzavljanin CG ocekujem previse sofisticiranosti i od Vlade CG i od Drzave i od mojih sudrzavljana...

    Hvala Lepo

  14. #39
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Molim? Sta Vi to kazete? Kazete da CG Vlada ne treba da reaguje na osnovu presude US suda i priznanja sa dokazima da je Telekom CG kupljen na nelegalan i koruptivan nacin koja su iznesena pred SEC-om? Vas ne zanima interes CG Drzave? Ovo je servirano priznanje i tu nema sta da se dokazuje.
    Tu nema nikakvih ocekivanja nego je obaveza g. Luksica sa svojom Vladom da preduzmu mjere i povrate TCG. Ako to ne uradi, onda ni njega ni Vas ne zanima interes CG Drzave.


    Hvala Lepo
    Majo, sve ste u pravu. Ali ipak je ovo Crna Gora, privatna drzava i domovina DPSDP-a gdje je kolektivni interes nepoznat pojam.
    Release Yourself

  15. #40
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Za mene nije CG nicija privatna Drzava, nego Drzava za koju se snosi odgovornost i od nas i od njih koji su se mozda amaterski i sarlatanski latili pozicija.
    Kao obican drzavljanin i patriota CG ocekujem da oni koji su placeni da sluze Drzavi i narodu CG reaguju u korist Drzave i njenih gradjana.


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 04-01-12 at 15:03.

  16. #41
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Taman posla,još da se pokreće postupak poništenja privatizacije radi sukoba u Dt-u,njihovih skjlanjanja para,prisluškivanja i fingiranja izvještaja.
    Interesatno je kako neki prije povjeruju top menadžerima DT nego npr.Ani koja kaže da veze sa tim nema.
    Ali veđ viđeno kod nas.Je li Državno tužilaštvo provjeravalo ove navode još prije dvije godine,i ? Ništa..
    T-com je prvenstveno odgovoran meni kao akcionaru,samim tim,volim da znam šta mi se radi u mom "vlasništvu".
    To jest,svi Vi koji koristite T-com ste moje" mušterije",da ne kažem "vlasništvo"zato,volim Vas
    Last edited by minjo; 04-01-12 at 15:10.

  17. #42
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ono sto je za dokazivanje za to su NVO i Sud CG. Pravno dokazivanje itd. Ono sto je interes CG Drzave je priznanje za nelegalnu kupovinu i obaveza da se momentalno ponisti ugovor na osnovu priznanja koje je dato pred SEC-om. Ne znam sto bi mene kao gradjanina pa i ostale interesovalo nesto sto je tek za dokazivanje. To je primitivizam i politikantsvo.
    Za ono sto je priznato a tice se assets-a CG - kao drzavljanin CG ocekujem reakciju Vlade CG, ako ne onda i Parlamenta CG. Interesovao ih privatno ili ne interes Drzave CG.


    Hvala Lepo

  18. #43
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    pa moguce je i da nema, u tekstu se ne navodi cija sestra a nije Milo valjda jedini funkcioner koji ima sestru
    She is only here to annoy herself!

  19. #44
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Platice sitne ribe kao i uvijek.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  20. #45
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,077
    Thanks Thanks Given 
    869
    Thanks Thanks Received 
    267
    Thanked in
    102 Posts

    Default

    ma ovo ce da prodje kao i sve bez ikakvih problema, zato i ne razmisljam o ovome
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  21. #46
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    751
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa dobro, kaže se sestra visokog funkcionera vladajuće partije koja je još i advokat. To malo sužava pretragu.

    A što se tiče konflikta interesa prilikom privatizacije, zar nije Gvozdenović ili Vujović ili ko već, prilikom privatizacije KAP-a potpisivao ugovor u ime Vlade kao dotadašnjeg većinskog vlasnika (bio ministar ekonomije), u ime Savjeta za privatizaciju (kao njegov predsjednik) i u ime KAP-a kao član ne znam kakvog već odbora kompanije? Čudo mu se nije u glavu zavrćelo. Ne sjećam se tačno ko je bio u pitanju, ali znam da je sa tri pozicije potpisivao istu stvar. Slagao se sam sa sobom. To me podsjeća na Simpsonove kada onaj njihov gradonačelnik promoli glavu kroz prozor od kola (i ne izlazi napolje) i kaže: proglašavam ovaj park, most ili bulevar otvorenim. I onda presiječe vrpcu i doda gas.
    Last edited by skobalj; 04-01-12 at 15:29.

  22. #47
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    mene najvise iznenadjuje sto nekog ovo iznenadjuje
    She is only here to annoy herself!

  23. #48
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Ipak treba jednu stvar imati na umu: ovo nije jedna od standardih dosadasnjih situacija dje za svakakve mutljavine nasih funkcionera ka njima prst upire jedan Medo, Manda i sl. Ovo dolazi sa adrese koja je mnogo ozbiljnija i ciji navodi ne mogu tek tako lagano da se odbace cinicnim: "Oni su ljubomorni, oni nemaju dokaza, oni su pisali za zemunski klan i cetnicke su vojvode.." Zato je i potpuno jasno zasto se jos niko iz DPS-a ne oglasava, jer mora dobro podkrpljena prica da se sastavi, a ni malo je nije lagano podkrpit kad je busna na mnogo mjesta...


  24. #49
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Trt,platio je Dajmler istu kaznu USA za "tzv mito" u Srbiji i Hrvatskoj,pa ništa...Je li ko slučajno optužen i po kojim dokazima? Ko je upro prstom iz Vana na koga u tim zemljama ?
    Naravno da niko neće ni prstom uprijeti u našoj Skupštini na nekoga ,da neće Medo i Četnici slučajno,isti oni dobijali su pare,od nekih "drugih" poreskih obveznika ,drugih država.
    Ođe se vodi rasprava dva dana na 50 postova i tu će i završiti.
    Last edited by minjo; 04-01-12 at 15:34.

  25. #50
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ipak treba jednu stvar imati na umu: ovo nije jedna od standardih dosadasnjih situacija dje za svakakve mutljavine nasih funkcionera ka njima prst upire jedan Medo, Manda i sl. Ovo dolazi sa adrese koja je mnogo ozbiljnija i ciji navodi ne mogu tek tako lagano da se odbace cinicnim:
    hm a zasto bi ih i odbacivali? Da se na sudu dokaze da su oni uzeli ne znam koliko miliona mislis li da bi izgubili iduce izbore, mislis da to i njihovi glasaci vec ne znaju?
    She is only here to annoy herself!

Page 2 of 34 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Srednja škola maturalne moje sestre ....
    By kance in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 24-08-11, 12:43
  2. I: cijena cagiva mito 125
    By fico.komsho in forum Motociklizam
    Replies: 0
    Last Post: 04-03-11, 19:15
  3. P: Cagiva Mito 125 (2008)
    By faTO69 in forum Ostali oglasi
    Replies: 16
    Last Post: 05-11-10, 19:38
  4. Replies: 8
    Last Post: 13-08-10, 16:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •