Results 1 to 18 of 18

Thread: Koliko smo Bogu duzni???

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Koliko smo Bogu duzni???

    Mi najvishe dugujemo Bogu,

    --------------------------------------------------------------------------------

    Bogu koji nas je darova sa najljepshom i najbogatijom povrshinom zemljine kugle, da je izgradimo i sachuvamo od smeca, da proizvodimo struju i vodu, da gradimo prolazne puteve umjesto tunela i mostova, u pogreshnom pravcu koji je prolazan i zimi i ljeti.

    Ali nas je kaznio da koristimo samo 17% hidro energije , jer shtitimo izvozno uvozne lobije, kod najvishe pitke vode imamo najzednije primorje, jer nam vodovodi koriste da zaposlimo familiju i rodjake.

    Dr. ing iz Berana bije bitku sa birokratijom punih 16 godina, za dozvolu za mini centralu, ne daju direktori Elektro privrede da im propane uvoz od 50 mil, i provizija iz Londona.

    Sa ovakvim moralom i etikom, ni svevishnji Bog i vaskrsli sin Boga oca ISSO-HRIST sa svetijem duhom nas nece izvuci iz pakla.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Svi junaci nikom ponikoshe i u crnu zemlju pogledashe

    Djeste borci za nezavisno-zavisnu, da polozite rachune za minuli rad,
    shto napravismo od raja na zemlji, ko je odgovoran i jesu li vama ruke chiste.

    Pade gromada, bubulj ili po zetski ZUZULJ, nema puta kroz Morachu ni Shcepan polje, imamo granichni medjunarodni carinski prolaz i izlaz u svijet, oburdan u provaliju, do daljnega se niko ne shjekira.

    Ako oburdamo josh 5-6 gromada, bubulja ili zuzulja, eto nam nezavisnost,
    kod nas se nece moci ni uci ni izaci, ali nacionalne strasti na prvom mjestu,
    SrBsko- Crnogorski verbalni rat, nastavljamo istom zestinom, gromade, bubulji i zuzulji chekaju bolja vremena, kad smirimo strasti.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Pored mora
    Posts
    98
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile

    Quote Originally Posted by milovan
    Djeste borci za nezavisno-zavisnu, da polozite rachune za minuli rad,
    shto napravismo od raja na zemlji, ko je odgovoran i jesu li vama ruke chiste.

    Pade gromada, bubulj ili po zetski ZUZULJ, nema puta kroz Morachu ni Shcepan polje, imamo granichni medjunarodni carinski prolaz i izlaz u svijet, oburdan u provaliju, do daljnega se niko ne shjekira.

    Ako oburdamo josh 5-6 gromada, bubulja ili zuzulja, eto nam nezavisnost,
    kod nas se nece moci ni uci ni izaci, ali nacionalne strasti na prvom mjestu,
    SrBsko- Crnogorski verbalni rat, nastavljamo istom zestinom, gromade, bubulji i zuzulji chekaju bolja vremena, kad smirimo strasti.
    Ajde Milovane, kakav Bog? Komunisti davno rekli da Bog ne postoji.A ovi njihovi potomci vjeruju u to. Sve su ti ovo gole komunjare moj Milovane!

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lea
    Ajde Milovane, kakav Bog? Komunisti davno rekli da Bog ne postoji.A ovi njihovi potomci vjeruju u to. Sve su ti ovo gole komunjare moj Milovane!
    80% Crne Gore je bilo komunisticko, iz cijele bivse Jugoslavije daleko najvise (procentualno) komunista je bilo iz Crne Gore, na prve izbore u Crnu Goru za vrijeme Kraljevine Jugoslavije komunisti dobijaju ubjedljivo.

    Komunisti su dio nase svijetle istorije, scela ti to ili ne.
    Last edited by Petar Mrvaljevic; 03-05-05 at 18:06.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  5. #5
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Pored mora
    Posts
    98
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    80% Crne Gore je bilo komunisticko, iz cijele bivse Jugoslavije daleko najvise (procentualno) komunista je bilo iz Crne Gore, na prve izbore u Crnu Goru za vrijeme Kraljevine Jugoslavije komunisti dobijaju ubjedljivo.

    Komunisti su dio nase svijetle istorije, scela ti to ili ne.
    Zivio komunizam! U svijetliju istoriju sa komunizmom. Ajmo Petre opet pljuni na sve sto je sveto jer tako partija kaze.

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lea
    Zivio komunizam! U svijetliju istoriju sa komunizmom. Ajmo Petre opet pljuni na sve sto je sveto jer tako partija kaze.
    Sveto je bilo BRATSTVO I JEDINSTVO. A treba pljuvat po povampirenim *****cima i ustasama.

    Na zapad je narod bio misljenja da je SFRJ zemlja snova. I bjese nekad dok se nijesu pojavili tvoji sveci, medju kojima je najveci Amfilohije. Ako ti je sveto sto cini SPC onda nema sto da pricamo.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  7. #7
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Pored mora
    Posts
    98
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Sveto je bilo BRATSTVO I JEDINSTVO. A treba pljuvat po povampirenim *****cima i ustasama.

    Na zapad je narod bio misljenja da je SFRJ zemlja snova. I bjese nekad dok se nijesu pojavili tvoji sveci, medju kojima je najveci Amfilohije. Ako ti je sveto sto cini SPC onda nema sto da pricamo.
    E mali Perica je opet pobrkao loncice. Pero Perice popovi nemaju nikakve veze sa vjerom. Ali ti si stara komunajra, pa jos pandur, mogu i da ti crtam ali ti to neces shvatit pa cu da okoncam ovu diskusiju sa tobom.

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lea
    popovi nemaju nikakve veze sa vjerom.
    Jelisaveta,

    Drago mi je da vas pop ima jednog obozavaoca manje.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  9. #9
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Pored mora
    Posts
    98
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Jelisaveta,

    Drago mi je da vas pop ima jednog obozavaoca manje.
    Jelisaveta??????
    Pero Perice opet brkas loncice ili u ovu diskusiju uvlacis ljude koji ne diskutuju? Pandur je pandur! Nadam se da ce i Jelisaveta da ti oprosti! Ja ti oprastam i molim se Bogu za tebe. Bog razumije cak i komuniste!

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Koliko je svjetlosti a koliko tmushe i mraka, nashe "svijetle istorije"

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    80% Crne Gore je bilo komunisticko, iz cijele bivse Jugoslavije daleko najvise (procentualno) komunista je bilo iz Crne Gore, na prve izbore u Crnu Goru za vrijeme Kraljevine Jugoslavije komunisti dobijaju ubjedljivo.

    Komunisti su dio nase svijetle istorije, scela ti to ili ne.
    E moj Petre,

    Svako ima noge i ruke, stomak , glavu i guzicu, ali tijelo bez dushe i bez ljubavi nema profil, hvali mu indetitet.

    Odnos prema bliznjeme svome i ti pozitivni emotivni odnosi, crtaju profil jedne individe pojedinca Petra, Komunizam je kolektiv, koji je izbrisa nos, obraz, chelo, crte i bore medju ochi, nacrta petokraku crvenu na sred chela da se zna ko je gospodar mozga, i bili su ljudi dio rulje koja je kamenovala Hrista po drugi ili po hiljaditi put, a H-risto iJopet vaskrsne za vaskrs i pop Risto, ne volim popa Rista, nego Hrista jer ljepozbora o ljubavi medju ljude, milousti Hristos koji ne zakijeva za Vezirov most, jer je rulja njega zakovala za njegov krst, pljuvala i kamenovala, pa on moli Boga oca da im oprosti , jer rade shto znaju, a ne znaju shto chine.

    Mnoge smo dizali u nebo, Petra, Nikolu, Aleksandra, Tita, Momira i Mila, Staljina, ni jedan nije vaskrsnuo, jedino Hristo traje i vaskrsava, dize se iz mrtvija evo 2005 godina, vaistinu vaskrse, a shto je Hristo pripovijeda, malo ko je prochita Jevandjelja, vazno je da dimi kandilo i paganska ceremonija, a dusha praznija poslije crkvene pripovijedi, nego prije, vazno je da su bivshi komunisti stali da se slikaju sa SPC i sa djavolom s`rogovima u crnu mantiju, koji ne vjeruje u Boga oca.

    Ni jedni 80% komunisti, nijesu tako brzo podigli crkvu na sred Podgorice, kao ovi 80% CRNOGORSKI KOMUNISTI u slavu SPC.

    Zato se ne hvali sa procentima, bolje da se ne zna, kako se brzo okrecemo kad pune shjever, to je zalosno moj Petre, i ja se stidim i od KOMUNISTA i od novopechenih VJERNIKA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan
    E moj Petre,

    Svako ima noge i ruke, stomak , glavu i guzicu, ali tijelo bez dushe i bez ljubavi nema profil, hvali mu indetitet.

    Odnos prema bliznjeme svome i ti pozitivni emotivni odnosi, crtaju profil jedne individe pojedinca Petra, Komunizam je kolektiv, koji je izbrisa nos, obraz, chelo, crte i bore medju ochi, nacrta petokraku crvenu na sred chela da se zna ko je gospodar mozga, i bili su ljudi dio rulje koja je kamenovala Hrista po drugi ili po hiljaditi put, a H-risto iJopet vaskrsne za vaskrs i pop Risto, ne volim popa Rista, nego Hrista jer ljepozbora o ljubavi medju ljude, milousti Hristos koji ne zakijeva za Vezirov most, jer je rulja njega zakovala za njegov krst, pljuvala i kamenovala, pa on moli Boga oca da im oprosti , jer rade shto znaju, a ne znaju shto chine.

    Mnoge smo dizali u nebo, Petra, Nikolu, Aleksandra, Tita, Momira i Mila, Staljina, ni jedan nije vaskrsnuo, jedino Hristo traje i vaskrsava, dize se iz mrtvija evo 2005 godina, vaistinu vaskrse, a shto je Hristo pripovijeda, malo ko je prochita Jevandjelja, vazno je da dimi kandilo i paganska ceremonija, a dusha praznija poslije crkvene pripovijedi, nego prije, vazno je da su bivshi komunisti stali da se slikaju sa SPC i sa djavolom s`rogovima u crnu mantiju, koji ne vjeruje u Boga oca.

    Ni jedni 80% komunisti, nijesu tako brzo podigli crkvu na sred Podgorice, kao ovi 80% CRNOGORSKI KOMUNISTI u slavu SPC.

    Zato se ne hvali sa procentima, bolje da se ne zna, kako se brzo okrecemo kad pune shjever, to je zalosno moj Petre, i ja se stidim i od KOMUNISTA i od novopechenih VJERNIKA.
    Milovane opet mislim da je bolje da ima i tih novopecenih!Jasno je da se oni vracaju iz pomodarstva i da su jos daleko od Hrista i njegove vjere ali mislim da ce vremenom(ako ne oni onda njihova djeca - jer oni su previse otrovani komunizmom) postati pravi vjernici! Bog prasta! I njih ce primiti pod svoje skute! I da znas my friend, nikad nije kasno vratiti se(doci) vjeri Hristovoj, zato bivse otpadnike ne preziri i ne goni vec cini sve sto mozes da ih ponovo vratis na pravi put(to je valjda osnov nase vjere)!

  12. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    156
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    80% Crne Gore je bilo komunisticko, iz cijele bivse Jugoslavije daleko najvise (procentualno) komunista je bilo iz Crne Gore, na prve izbore u Crnu Goru za vrijeme Kraljevine Jugoslavije komunisti dobijaju ubjedljivo.

    Komunisti su dio nase svijetle istorije, scela ti to ili ne.
    Strasno mi je drago da si pokazao pravo lice.Sada svima treba da bude jasno ko stoji iza ideje o nezavisnosti,dukljanizaciji i tzv.CGPC.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pera63
    Strasno mi je drago da si pokazao pravo lice.Sada svima treba da bude jasno ko stoji iza ideje o nezavisnosti,dukljanizaciji i tzv.CGPC.
    Taj ima po jedno lice za svakoga, po potrebi...

    Pero brate, uozbilji se!

  14. #14
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Pred Bogom ocem ISOM-HRISTOM , ALLAHOM i angelom Dzibrilom ili Gabrijelom

    Quote Originally Posted by Gile_sampion
    Milovane opet mislim da je bolje da ima i tih novopecenih!Jasno je da se oni vracaju iz pomodarstva i da su jos daleko od Hrista i njegove vjere ali mislim da ce vremenom(ako ne oni onda njihova djeca - jer oni su previse otrovani komunizmom) postati pravi vjernici! Bog prasta! I njih ce primiti pod svoje skute! I da znas my friend, nikad nije kasno vratiti se(doci) vjeri Hristovoj, zato bivse otpadnike ne preziri i ne goni vec cini sve sto mozes da ih ponovo vratis na pravi put(to je valjda osnov nase vjere)!

    Svako svoju ljubav nosi i crkvu i dzamiju u svojoj dushi, svaki zivi stvor ove planete je poruka od njih i svetoga duha i bliznji moj, moja je vjera samo moja i nichija vishe, ja sam na direktnoj vezi sa svojom odgovornoshcu pred njima i najvisha obaveza je da chuvam njihove kreacije , miliarde ljudi shirom planete ravnopravnih i obezpravljenih na suzivot i mir na ovoj planeti zbog djavola i demona koji se presvlache u nacionalne spodobe i religiozne predrasude, prema drugim rasama, nacijama i vjerama.

    Moja je ljubav univerzalna, nije lokalno obojena i ogranichena, ona je beskonachna u prostoru i vremenu, vjechna jer samo ona traje i kad je najmanja , ona je jacha od najvishega zla.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    156
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan
    Svako svoju ljubav nosi i crkvu i dzamiju u svojoj dushi, svaki zivi stvor ove planete je poruka od njih i svetoga duha i bliznji moj, moja je vjera samo moja i nichija vishe, ja sam na direktnoj vezi sa svojom odgovornoshcu pred njima i najvisha obaveza je da chuvam njihove kreacije , miliarde ljudi shirom planete ravnopravnih i obezpravljenih na suzivot i mir na ovoj planeti zbog djavola i demona koji se presvlache u nacionalne spodobe i religiozne predrasude, prema drugim rasama, nacijama i vjerama.

    Moja je ljubav univerzalna, nije lokalno obojena i ogranichena, ona je beskonachna u prostoru i vremenu, vjechna jer samo ona traje i kad je najmanja , ona je jacha od najvishega zla.

    Prevedi molim te,nista ne razumem.

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Za razum i razumijevanje, treba imat dushu

    Quote Originally Posted by pera63
    Prevedi molim te,nista ne razumem.

    Ochistiti sebe od mrznje, predrasuda i zla nije lako, ako chovjek nema dushu,
    sa dushom je chovjek bez dushmana. grije ga ljubav za ljude ove planete.

    Shto su oni vishi i vazniji, a shto chovjek sebe, svoje prohtjeve i potrebe odradi skromnije, to je njima gore ugodnije i milije.

    Da bi razumio moju poruku, morash izgubit zivot, da bi ga nashao, to je teshko iskustvo koje ne zelim ni svojim neprijateljima.

    Vecina zivi kao muva bez glave, dok se moze tako uzivaj dok traje, zivot je dovoljno dug da nas sve opameti, nekoga prije nekoga kasnije.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  17. #17
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gile_sampion
    Milovane opet mislim da je bolje da ima i tih novopecenih!Jasno je da se oni vracaju iz pomodarstva i da su jos daleko od Hrista i njegove vjere ali mislim da ce vremenom(ako ne oni onda njihova djeca - jer oni su previse otrovani komunizmom) postati pravi vjernici! Bog prasta! I njih ce primiti pod svoje skute! I da znas my friend, nikad nije kasno vratiti se(doci) vjeri Hristovoj, zato bivse otpadnike ne preziri i ne goni vec cini sve sto mozes da ih ponovo vratis na pravi put(to je valjda osnov nase vjere)!
    Zanimljivo glediste,pa josh da je tachno u cjelini...Ne kazem kao neko ko je za nezavisnost da nema i tih o kojima ti govorish,ali onda pogledaj i drugu stranu,pogledaj sve ove koji pljuju na nesto sto je dio istorije(svidjalo ti se ili ne),a ja ih znam dosta koji su tada,u doba tih kominista drugachije priche prichali.A i pored toga,ako ces da mi kazesh da je vjera nasha,kako je nazivash,samo ono sto kazu popovi sa automatskim puskama,ako cesh da mi kazesh da je vjera nasha da mrzim drugu vjeru(sto vecina ovih "tvojih"manje ili vishe otvoreno pokazuje,ako cesh da mi kazesh da je vjera nasha samo ono sto su bili chetnici,ako cesh da mi zabranish da sebe nacionalno vidim crnogorcem i a pljujesh na moj izbor(ma o chemu se radilo)-onda mi prijatelju tu vjeru dozivljavamo potpuno drugachije.To sto neko kaze da je vjernik i ide u crkvu,blage veze sa vjerom nema-jer ja znam dosta tih koji su u crkvu isli da se pomole posto su priklali nekoliko balija i silovali nekolike ustashice i sl.Prema tome,mislim da nije u redu tako olako davati stavove tipa,mi smo "bozja djeca" a ovih nekoliko stotina dukljana prikovati na vezirov most,sto bi jedan vrli "vjernik" rekao.Sto se mene tiche,nema vjernika i nevjernika odje,ima samo onih koji iskreno vjeruju i onih koji ne vjeruju ili sto je najgore,tu vjeru zloupotrebljavaju na najprimitivniji nachin.Pozdrav

  18. #18
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Moral , etika i vjera kod Grka, prije ISSA-Hrista

    Vjera se mijenja i prilagodjava vremenu i napretku nauke, one kojima su u ime ISSA -Hrista kidali glave, danas mole za oproshtaj ti isti poglavari crkve.

    Moral i etika traju duze od vjere, vjera je puna nevjernika, moral i etika su ljudske karakteristike, koje nijesu u koliziji sa pojedincem vjernikom koji ne pripada ni jednoj od velikih religija i sekti, nego nosi svoju vjeru u skladu sa etichkim i moralnim normama, podjela na vashu i nashu je prva moralna greshka, za vjernika koji vjeruje u ljubav za bliznjega svoga, nema nashe i vashe, ima jedan Bog za 6 miliardi brace i sestara u njemu.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Koliko vodite rachuna o sebi?
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 21
    Last Post: 02-10-06, 17:27
  2. ZIVOT SVETOG VASILIJA OSTROSKOG CUDOTVORCA-SLAVA MU I MILOS
    By srpskagoracrnagora in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-05, 16:44
  3. Koliko mozemo bit sigurni?
    By vikky[x-kingdom] in forum Sve i svašta
    Replies: 45
    Last Post: 28-07-04, 11:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •