Results 1 to 5 of 5

Thread: Knaus: Srbija u EU tek 2019

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Knaus: Srbija u EU tek 2019

    Braco Crnogorci,

    Ocemo li cekat Srbiju do 2019-e da udjemo u EU (sporije od ovog tempa je tesko ostvarit), ili cemo ic samostalno (ionako su gorstaci vazda hitriji bili)?





    Knaus: Srbija u EU tek 2019.

    Na osnovu sredstava koji EU ulaze u Srbiju, ona bi trebalo da postane clan tek 2019. godine, procijenio je Gerald Knaus, direktor Evropske inicijative za stabilnost. Prema njegovim rijecima, Srbija je sada tamo gdje je 1992. godine bila Bugarska koja ce 2007. godine gotovo sigurno postati clanica EU.

    Prema nacrtu IPA propisa, zemlje korisnici bice podijeljene u dvije kategorije, u zavisnosti od toga da li su zemlje kandidati ili zemlje potencijalni kandidati, kao sto je SiCG.

    Potencijalni kandidati ce dobiti manje sredstava od zemalja kandidata - za njih su predvidjene dvije od ukupno pet komponenti predpristupnog paketa - odnosno pomoc u tranziciji i pomoc u regionalnoj i prekogranicnoj saradnji. Zemlje kandidati, prema propisima IPA, dobijaju i pomoc u regionalnom razvoju, razvoju ljudskih resursa i razvoju ruralnih oblasti.

    Ako se uporedi 15-godisnji put Rumunije ka EU i Srbije, treba ocekivati da ce SiCG status kandidata dobiti 2009. godine, a clanica ce postati 2019. godine, rekao je Knaus.

    On je upozorio da na osnovu toga, u Briselu smatraju da Srbiji i drugim zemljama Balkana pomoc IPA jos uvijek nije potrebna.

    Beta
    Last edited by Petar Mrvaljevic; 06-05-05 at 16:04.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  2. #2
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    459
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Unhappy Sad But True!

    Mi bismo ako nista drugo kao samostalna drzava mnogli da budemo stavljeni vrlo brzo na bijelu sengensku luistu jer smo u potpunosti preuzeli granice od vojske sto je jedan od preduslova,a sa Srbijom nema sanse jer su oni to tek otpoceli i trebace im minimum dvije godine a znajuci ih kako se (ne)organizovani nece ni za 4 godine to zavrsiti!!!!!

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Monterico
    Mi bismo ako nista drugo kao samostalna drzava mnogli da budemo stavljeni vrlo brzo na bijelu sengensku luistu jer smo u potpunosti preuzeli granice od vojske sto je jedan od preduslova,a sa Srbijom nema sanse jer su oni to tek otpoceli i trebace im minimum dvije godine a znajuci ih kako se (ne)organizovani nece ni za 4 godine to zavrsiti!!!!!
    Dobro ce im bit i ako udju u EU 2019-e, no, sve mi se cini da ce zakasnit za tu godinu.
    Last edited by Petar Mrvaljevic; 07-05-05 at 00:27.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  4. #4
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Petar Mrvaljevic
    Dobro ce im bit i ako udju u EU 2019-e, no, sve mi se cini da ce zakasnit za tu godinu.
    Omere, znas li onu novu Holandsku himnu:

    Not to worry you little miserable turkish prick!

    Oce li ta prostitucija po Amsterdamu,Omere?!

    'Lako' se je tebi zaebavati, kad si guzom vec duboko u Jevropi, jeste da je rascvetala primajuci istu, ali si 'ipak' u Jevropi.
    Last edited by gromada; 07-05-05 at 00:45.

  5. #5
    Join Date
    May 2005
    Location
    Nezavisna Drzava Crna Gora
    Posts
    80
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Serbaljske gedze nikad nece u civilizaciju uc ,nijesu oni za asvalt i narod ;-) :lolblue: :lolblue: :lolblue: :burp: Ali MI ,ooooo MI mi cemo vrlooo vrlooo brzooooo !
    Niti pisnu niti zubi skrinu zatocnici mrijet naviknuti !
    NezavisnaSuverena Drzava Crna Gora !!!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 12:20
  2. Replies: 2
    Last Post: 01-03-07, 18:44
  3. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 12:20
  4. Srbija bi brze napredovala bez Crne Gore i Kosova
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 09-02-05, 01:48
  5. Tijanic kaze Pokojna Srbija ,a nas tigar?
    By Milos1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 15-02-04, 10:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •