Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 51 to 75 of 168

Thread: Lijepa i njegovana kosa!

  1. #51
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    home.
    Posts
    799
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a pii kakve ste, nijedna da odgovori
    umisljenice jedne :offended:
    .addiction

  2. #52
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Polako covjeche
    Za njegu duze muske kose, mislim da su najpotrebnije ampule protiv opadanja kose jer ste vi skloni tome, pa bolje sprijeciti. Mozes ih kupiti u svakoj apoteci, ili u nekoj kozmetickoj kuci. Koriste se tako sto ih utrljas u korijen kose i masiras, naravno nakon pranja kose. Nije komplikovano.
    Ne znam sta drugo da ti kazem, nemam pojma kakvu imas kosu. Ako ti je tanja ili se brze masti, peri je sa nekim neutralnim biljnim samponima, jer onda ne smeta ni ako je cesce peres. Balzam ne znam stavljas li? Ako stavljas, nemoj da ga utrljavas u korijen, vec se trudi da ga samo po duzini naneses.

    Moze i majka, ili neko drugi (a mozes i sam) da ti napravi neke prirodne preparate, meni su oni bolji od bilo kog najskupljeg proizvoda. Bas zivne kosa posle njih, mada malo ih je ljigavo drzati na sebi, tako da ne znam kako bi ti kao musko podnio tu zrtvu
    Last edited by AltaMarea88; 27-01-12 at 10:17.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  3. #53
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    home.
    Posts
    799
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne stavljam balzam no operem sa CLEAR anti cadutta i anti forfora,i to je to.
    Nije tanja no je bas gusta,i bude bujna sama od sebe, ali se masti nevjerovatno brzo,vec sledeceg dana mora da se pere.To me mrzi brate mili.
    .addiction

  4. #54
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Ja sam stvarno svakakve sampone isprobala, i nijedan mi nije odgovarao od ovih 'izvikanih' proizvodjaca. L' Oreal professional, i te gluposti koje kostaju po 15 eura, ciaooo, nikad vise. Vec jedno dvije godine koristim obican sampon, na biljnoj bazi, aloe vera, kosta oko 3 eura, neki italijanski proizvodjac, al sasvim nepoznat pa ne mogu da pronadjem na internetu. Nadji nesto slicno, bitno da je blag i na biljnoj bazi, kad ga pomirises ne treba da mirise nista posebno. Meni je pomoglo, al nemoj da racunas da ce kosa prestati da ti se masti odmah nakon 2 pranja, treba da prodje malo vremena. Pokusaj da bar svaki drugi dan peres kosu, ne bas svaki jer cak i koza glave ima sposobnost 'da se navikne' . I ne diraj cesto kosu rukama.
    Last edited by AltaMarea88; 27-01-12 at 11:20.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  5. #55
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    home.
    Posts
    799
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jedino da uzmem koprive po livadi pa sa babom da gnjechimo Potrazicu neki prirodan shampon,pa da vidimo.
    ej bas ti hvala. mwaah.
    .addiction

  6. #56
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Ne nego nek te baba ishiba korpivama po glavi, nece ti se vise mastiti od plihova, sigurno
    P.S. Nema na cemu, ako ti treba i jedan bapski recept protiv mascenja i opadanja kose, mogu ti ga proslijediti, al trebala bih prvo da pitam majku.

    Pozdrav
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  7. #57
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vici View Post
    ovo je ono kao malo duze ispod ramena, je li? ovu duzinu sam imala cini mi se 10 god i svi su me pitali kako ti ne dosadi , super sigurno te je osvjezila i dala svakako lijepu promjenu. Probaj poslije ovoga onaj blagi shpic naprijed, bices prezadovoljna i tu sam frizuru nosila 2,3 god i predobra je, cak me nagovaraju da se vratim na nju
    Da, znam i ja sam sad htela tu istu sa spicem napred, jer i mene nagovaraju, znam da ce mi biti super, imam takav oblik glave, ali rekoh postepeno je bolje. Generalno, duga kosa jeste lepa i to ako je zdrava ali ja vise volim originalnost u izgledu (mada ovo nije Bog zna sta) ali opet... 80% devojaka u Pg ima bas dugu kosu.. i meni je dosadilo. Ovom sam bas zadovoljna, nekako odgovara mojoj licnosti (moze li to kako biti :love-struck: ). Ok, cure, nasla sam drustvo za tipicne zenske razgovore! .)

  8. #58
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    a ko se farba,mogu samo da preporucim koleston-Wella,ne steti kosu,sija...itd tako da svaka preporuka za tu marku.ima te je u zgradi peyton(neznam tacno kako se zove ali vazda sam tamo kupovala)
    Phenix je l mozes da mi kazes otprilike gdje u peytonu ima da se kupi,da li je to u frizerskom,ili parfimeriji pored mozda? koliko kostaju,i to su profesionalne farbe zar ne? unaprijed puno hvala.. :-)

  9. #59
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by addiCtion View Post
    Ne stavljam balzam no operem sa CLEAR anti cadutta i anti forfora,i to je to.
    Nije tanja no je bas gusta,i bude bujna sama od sebe, ali se masti nevjerovatno brzo,vec sledeceg dana mora da se pere.To me mrzi brate mili.
    Nemoj brat koprive,no probaj sa brezom.Ne da je bereš no kupiš obični šampon od breze.Ako imaš perut a nagadjam da imaš čim ti je masna tako,poslušaj me podji u apoteku i traži šampon Vichy protiv peruti...on ti je malo skuplji 11 evra košta pa jednom opereš sa brezom a dr pranje sa vichy i tu za mjesec dana ćes vidjet jel ti što bolje...aj srećno pa se javi da mi zafališ



    "Tiha voda brijeg roni..."

  10. #60
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Pale
    Posts
    2,846
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    55
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Fitoval ili nivea losioni protiv opadanja kose, zajedno sa šamponima su kvalitetni a i kosa ljepše izgleda.
    Bez upotrebe losiona ne bih mogao ispraviti kosu ujutro:smug:

  11. #61
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Refresh! :-)

    Vidim nijesam jedina, ali opet da pitam: Da li je i vas ovaj mjesec nagrdio sto se opadanja kose tice?

    Pocela sam da koristim sampon bez sulfata i silikona, jer imam kovrdzavu kojoj to ne prija. I to jedva nasla samo jedan sampon. Dok naravno u inostranstvu takvih sampona ima na pretek. Uostalom mnogo vise preparata namjenjenoj kovrdzavoj kosi.

    Takodje i kokosovo ulje, prije pranja. I to samo dva puta, vec se vidi efekat- kosa je sjajnija. O dobrobitima kokosovog ulja ima dosta clanaka na internetu.

    Koristim masku Joanna sa arganovim uljem. I mogu reci da mi se do sada najbolje pokazala. Jer onda stavljam manje pjene za kosu, a opet mi je definisanija.

    Sta forumasice koriste? :-)
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  12. #62
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kako mi je kosa jako duga, moram je održavati zdravom. U poslednje vrijeme koristim sve iz kolekcije Semi di lino. Našla sam adekvatan šampon, masku, kao i ampule.
    Negdje sam sigurna, da sve što koristimo, je manje-više dobro, samo ako se lišimo agresivnih tretmana poput farbanja, čestog feniranja, ili peglanja kose. Nema tog preparata koji će zdravu kosu zaštititi od nas samih.

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Uvijek ponosan na svoju dugu kosu a posto joj nijesam posvetio previse paznje ovo ljeto sada ide standardna briga kerastase set shampon, regenerator i pakovanje a onda john masters detangler

    Kad je covjek zdrav i kosa mu je zdrava. Od stresa zna da opada ali mora se protiv toga boriti :*

    Znam da nijesam forumasica ali isto volim svoju kosu.
    One Ring to Rule them all...

  14. #64
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jesi li je tretirao keratinom?

  15. #65
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Nema potrebe. Imam prirodno pravu i svilenkastu kosu Crnu sa par bijelih pramenova
    One Ring to Rule them all...

  16. #66
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Znala sam da izgledaš kao Cruella.

  17. #67
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,210
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    E ne znam izgleda li kao Cruella, ali je rekao jednu veliku istinu- Kad je covjek zdrav i kosa mu je zdrava.

  18. #68
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Ja zato poluđeh od mašćenja kose. Imam tanku dlaku i ne može mi kosa duže od dan biti normalna. Čak uveče je operem i ujutru isto drugačija masu, ne izgleda baš dobro. Svaki dan moram da je perem. Baš me poluđe. Ima li iko rješenje?

    Čitah po internetu neku foru sa sirćetom, ali nijesam baš iščitao do kraja, pa ne naiđoh na dio - kako se neutrališe smrat sirćeta
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  19. #69
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne ostaje miris sirćeta dugo na kosi...u stvari, sirče neutrališe sve mirise i ispari brzo.
    Pođi u specijalizovanu radnju i traži adekvatan šampon.

    Brzo ćeš oćelaviti, ali šta sad...
    Nije kosa sve na svijetu.

  20. #70
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,210
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    E ne znam...ja je isto perem svaki dan, a znam da to nije dobro. Treba probat te prirodne preparate, a manje je unistavat hemijom.

  21. #71
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Neka, i kad mi je bila duža kosa ni dlaka nije spala, a ne sad.
    Zadovoljiću se sirćetom.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Noir View Post
    \
    Brzo ćeš oćelaviti, ali šta sad...
    Nije kosa sve na svijetu.

    Mascenje kose nema veze sa kosom kao kosom vec sa lojnim zlijezdama koje rade vise nego sto bi trebalo. I cesto pranje kose nije problem vec susenje fenom sto treba izbjegavati koliko je neko to u mogucnosti.


    Albatros, to ces rijesiti tako sto ces uzeti 2 zumanceta, prelitih ih sa casom mlake vode i onda umutiti viljuskom. Poslije to procijedi kroz cijediljku i jedno 10ak minuta utrljaj u kozu glave. To ce da ti ocisti kozu glave a isto da prodre u korijen dlake jer zumanca imaju jedan sastojak koji se zove lecitin koji je melem za kosu, i ne postoji regenerator koji moze da uradi sto zumance moze.

    Poslije toga kosu isperes obicnom mlakom vodom a onda u lavor naspes mlake vode i malo vinskog sirceta i isperes opet. Posle toga osusi kosu peskirom i vrlo malo fenom.

    Isto mozes prasak za pecivo umutiti u casu mlake vode i natrljati na tjeme glave...

    Nista ti gore ne moze biti samo bolje


    Probaj pa mi reci sta bi
    Last edited by Gandalf_White; 05-10-15 at 16:51.
    One Ring to Rule them all...

  23. #73
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Refresh! :-)

    Vidim nijesam jedina, ali opet da pitam: Da li je i vas ovaj mjesec nagrdio sto se opadanja kose tice?

    Pocela sam da koristim sampon bez sulfata i silikona, jer imam kovrdzavu kojoj to ne prija. I to jedva nasla samo jedan sampon. Dok naravno u inostranstvu takvih sampona ima na pretek. Uostalom mnogo vise preparata namjenjenoj kovrdzavoj kosi.

    Takodje i kokosovo ulje, prije pranja. I to samo dva puta, vec se vidi efekat- kosa je sjajnija. O dobrobitima kokosovog ulja ima dosta clanaka na internetu.

    Koristim masku Joanna sa arganovim uljem. I mogu reci da mi se do sada najbolje pokazala. Jer onda stavljam manje pjene za kosu, a opet mi je definisanija.

    Sta forumasice koriste? :-)
    ja sam napravila spisak jucerasnjeg dana pa cu redom jednu po jednu stvar da resavam.
    meni je stres ili promjena god.doba, trece nema. u zivotu mi toliko kose nije opalo koliko zadnjih mjesec i po, a imam je, ne fali mi.
    pocecu i ja neke babske recepte da primjenjujem.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  24. #74
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    sada ide standardna briga kerastase set shampon, regenerator i pakovanje a onda john masters detangler .
    Vise ni Niksicani nijesu sto su bili...Sto bi sa samponom od koprive i zelene jabuke...
    Albatros, najbolja stvar za masnu kosu ti je djecji puder... pospes, istreses i to je to, odmah ti upije masnocu tako da ne moras da je peres...
    Ja u zadnje vrijeme pronadjem poneku tanku, izuvijanu dlaku... cim je malo cimnem, iscupam je... i ta dlaka je jako krta tako da je mogu "slomiti" ...
    Last edited by karamazov; 05-10-15 at 17:17.

  25. #75
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Mascenje kose nema veze sa kosom kao kosom vec sa lojnim zlijezdama koje rade vise nego sto bi trebalo. I cesto pranje kose nije problem vec susenje fenom sto treba izbjegavati koliko je neko to u mogucnosti.
    Tačno da zavisi od lojnih ćelija, ali isto tako često pranje upravo pogoršava stvari, jer lojne ćelije luče više i ubrzanije nego kod nekoga ko ređe pere kosu. Zašto? Laički rečeno - jer su navikle , jer svaki dan pereš kosu.

    Ono što treba da uradi jeste da počne da pere kosu svaki drugi dan. Ne očekuj odmah da ti se tjeme privikne, zato će ti biti masna kosa, ali budi uporan, do tada zamaskiraj masnu kosu upravo puderom za djecu.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 1
    Last Post: 08-04-22, 12:29
  2. Kosa :)
    By Killy in forum Ženski kutak
    Replies: 178
    Last Post: 02-09-10, 11:56
  3. Evo i ova mala lijepa AMOK slavi rodjendan....
    By Thomas_O_Malley in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 33
    Last Post: 15-10-06, 13:51
  4. visoki covjek koji nosi lijepa odijela !
    By kozak in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 31-01-04, 17:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •