Results 1 to 25 of 25

Thread: Oplodnja medicinskim putem

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Oplodnja medicinskim putem

    Moja prijateljica i njen muz ne mogu ostvariti trudnocu bioloskim, seksualnim, putem tako da im jedino preostala mogucnost oplodnje van materice, to jest medicinskim putem, nakon cega se oplodjeno jajasce vraca u majcin uterus. Iako imaju dijete, koje je na isti nacin oplodjeno, njihova zelja za drugim djetetom je bila neizmjerna. Nakon nekoliko pokusaja prijateljica je zatrudnjela, nosila je bebu 5 mjeseci i nakon vaznog testa otkriveno je da je beba tesko ostecena usljed genetskog poremecaja. Zena se opredjelila za abortus.

    Da li je neophodno raspravljati o moralu ove zene:

    1) oplodnja van materice i uspjeh nakon nekoliko pokusaja

    2) abortirati, prekinuti zivot, djeteta koje je s teskim ostecenjima
    Last edited by cvrchak; 05-05-05 at 23:41.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Pobogu zenska glavo, sta ti pricash?

    1.) Koristiti nauku da se pomogne ljudima da bude grijeh?

    2.) Ko je taj koji moze tvrditi da embrion jeste ostecen i da ce plod imati posledice, cista LAZ.

    Tek posle 7 mjeseci se moze vidjeti razvoj ploda, i u tom slucaju je skoro oformljeno bice, za cije se ubistvo odgovara krivicno. FASIZAM. ISto je i HITLER radio. Uzimao u svoje ruke VLAST nad drugima.

    Ovo je pitanje u domenu pravosudja, a ne morala.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Tvoj primjer govori nekoliko stvari.

    Stav Teoloskih krugova da je abortus uskracivanje prava na zivot nosi nekoliko cinjenica i nije puko slijepo fundamentalisticko stanoviste.

    Nauka nije sposobna danas da procijeni u kojem stadijumu plod jeste ziv i ima ono sto Teologija naziva dusom.

    Sa druge strane postoji realnost koja i vec oformljenim Bicima uskracuje pravo na zivot. Plod pjane Civilizacije zaslijepljenje ekonomskom (ne)moci.

    To sve govori da smo daleko od onoga sto spisi govore, o svijetu istinitome. U kojem siguran sam Nauka bi bila na prvom mjestu, teznje covjeka da pomogne drugome.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zar postoji neka drzava gdje je dozvoljen abortus u 5 mjesecu trudnoce, a ta trudnoca ne ugrozava zivot majke?

  5. #5
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Zar postoji neka drzava gdje je dozvoljen abortus u 5 mjesecu trudnoce, a ta trudnoca ne ugrozava zivot majke?
    to se i ja pitam stvarno!
    za vjestacku oplodnju jesam, za abortus...ne bas... a sto se ovog slucaja tice, pitam se kako on nije dospio na sud.
    o njenom moralu ne bih da sudim.
    sve to ovako napisano na forumu izgleda mnogo suvoparno. ko zna kakva je zapravo istina.

    ko zna chime su je oplodili. mozda je nosila mache
    salim se naravno.

    sad ozbiljno, mislim da je razlog abortusa u 5. mjesecu mnogo dublji od ovoga koji je naveden.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own
    Pobogu zenska glavo, sta ti pricash?

    1.) Koristiti nauku da se pomogne ljudima da bude grijeh?

    2.) Ko je taj koji moze tvrditi da embrion jeste ostecen i da ce plod imati posledice, cista LAZ.

    Tek posle 7 mjeseci se moze vidjeti razvoj ploda, i u tom slucaju je skoro oformljeno bice, za cije se ubistvo odgovara krivicno. FASIZAM. ISto je i HITLER radio. Uzimao u svoje ruke VLAST nad drugima.

    Ovo je pitanje u domenu pravosudja, a ne morala.
    Tacno.Aplauz za govornika.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  7. #7
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    abortus u 5 mjesecu trudnoce nigdje nije dozvoljen a rade ga samo nestrucni samozvani doktori i veoma je veoma rizican. smtara se da su dva mjeseca starosti fetusa granicna linija.
    vjestacka opldodnja je svakako donijela srecu velikom broju parova ali i abortus isto tako.
    e sad, ako je zena abortirala samo zato sto joj je receno da ce dijete imati smetnje u razvoju ( sto bi znacilo da ona to ne bi uradila ako bi dijete bilo "normalno" ), to je za svaku osudu. po toj logici nijedna osoba sa smetnjama u razvoju ne bi trebalo da bude ziva i to je stvarno uzasna pomisao a samim tim osudjujem i ovu odluku ako je to jedini razlog njenog abortiranja.
    Kako Vaša bolest ?

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    bolje da je probala sa komsijom nego sa epuvetom.
    abortus odobravam samo u nekim situacijama- incest silovanja, nemogucnost normalnog zivota (a ovo je prilicno nedefinisana fraza)
    Vecina ljudi je zla

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ispitivanje da li dijete pati od daunovog sindroma se radi tek nakon 4-og mjeseca trudnoce... i zamisli, kazhu ti da ti dijete pati od toga i toga, da ce ostati takvo i takvo... shta biste radili? da saznate da cete roditi degenerisano dijete?
    ja prosto nisam htjela da se testiram i nepotrebno opterecujem...
    i kad bi se vec to desilo, opcija "2) abortirati, prekinuti zivot, djeteta koje je s teskim ostecenjima" mi ne bi bila toliko strashna...

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by adriana
    ispitivanje da li dijete pati od daunovog sindroma se radi tek nakon 4-og mjeseca trudnoce... i zamisli, kazhu ti da ti dijete pati od toga i toga, da ce ostati takvo i takvo... shta biste radili? da saznate da cete roditi degenerisano dijete?
    ja prosto nisam htjela da se testiram i nepotrebno opterecujem...
    i kad bi se vec to desilo, opcija "2) abortirati, prekinuti zivot, djeteta koje je s teskim ostecenjima" mi ne bi bila toliko strashna...
    Da, a sta ako je u pitanju zena koja je oboljela od kancera? Upoznati smo s agresivnoscu terapije, zar ne? I kakav uticaj takvi medikamenti i zracenja imaju na plod. Hoce li Irkinja, u cijoj je drzavi abortus ilegalan, dolaziti u UK na abortus. Naravno da hoce, kao i sto cine.

    Treba pogledati Latinsku Ameriku gdje je u vecini drzava ilegalan abortus, a milioni zena abortiraju kod 'undergorund' ljekara. Isti je slucaj i sa Poljskom.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Zar postoji neka drzava gdje je dozvoljen abortus u 5 mjesecu trudnoce, a ta trudnoca ne ugrozava zivot majke?
    Quote Originally Posted by GAGA
    to se i ja pitam stvarno!
    za vjestacku oplodnju jesam, za abortus...ne bas... a sto se ovog slucaja tice, pitam se kako on nije dospio na sud.
    o njenom moralu ne bih da sudim.
    sve to ovako napisano na forumu izgleda mnogo suvoparno. ko zna kakva je zapravo istina.

    ko zna chime su je oplodili. mozda je nosila mache
    salim se naravno.

    sad ozbiljno, mislim da je razlog abortusa u 5. mjesecu mnogo dublji od ovoga koji je naveden.

    Zasto bi bio doktor na sudu? Ovdje je zakonom dozvoljen abortus do 24 nedjelje. To je, svakako, moralno pitanje, to jest do koje granice se moze ici s abortusom.

    Medjutim, u ovom slucaju, zena je nosila plod sa teskim fizickim ostecenjima. Prijetila je opasnost da umre u stomaku ili ubrzo nakon rodjenja.
    Last edited by cvrchak; 07-05-05 at 04:13.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Quote Originally Posted by cvrchak
    Da, a sta ako je u pitanju zena koja je oboljela od kancera? Upoznati smo s agresivnoscu terapije, zar ne? I kakav uticaj takvi medikamenti i zracenja imaju na plod. Hoce li Irkinja, u cijoj je drzavi abortus ilegalan, dolaziti u UK na abortus. Naravno da hoce, kao i sto cine.

    Treba pogledati Latinsku Ameriku gdje je u vecini drzava ilegalan abortus, a milioni zena abortiraju kod 'undergorund' ljekara. Isti je slucaj i sa Poljskom.
    u principu sam protiv abortusa... ovdje bih, nazhalost, odmah dala pristanak... zar nije lakshe svima da se legalizuje abortus za sluchajeve kao shto je ovaj nego da se ugrozhava nechiji zhivot kod kvazi doktora?
    mislim da ovaj sluchaj nema nikakve veze sa sudom...

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kao i obicno jos malo se nece znati o cemu se diskutije. O abortusu kao kontraceptivnom sredstvu ili abortusu koji se radi zbog opasnosti po zdravlje majke ili o abortusu jer "sretni" roditelji nijesu zadovoljni polom djeteta.
    Dok je prvi slucaju apsolutno nemoralan cin, drugi je cak dozvoljen i u zemljama gdje je abortus zabranjen, pa je navodjenje takvih primjera iluzorno sa moralne strane. U uvodnom topicu nema govora o kanceru vec nejasne naznake da se radi o djetetu "iz epruvete", pa poslije o "fizickim ostecenjenjima". Znam mogucnosti da se moze utvrditi geneticki poremecaji ploda, ali kako utvrde fizicke nedostatke mozda je pomalo nejasno. Dok se o moralnosti eutanazije mozda moze i diskutovati jer covjek svojom voljom o tome odlucuje abortus u 6-om mjesecu je jednostavno ubistvo onoga koji je nemocan. Tim prije sto ima slucajeva da su djeca rodjena prije 7-og mjeseca trudnoce prezivjela.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak
    Moja prijateljica i njen muz ne mogu ostvariti trudnocu bioloskim, seksualnim, putem tako da im jedino preostala mogucnost oplodnje van materice, to jest medicinskim putem, nakon cega se oplodjeno jajasce vraca u majcin uterus. Iako imaju dijete, koje je na isti nacin oplodjeno, njihova zelja za drugim djetetom je bila neizmjerna. Nakon nekoliko pokusaja prijateljica je zatrudnjela, nosila je bebu 5 mjeseci i nakon vaznog testa otkriveno je da je beba tesko ostecena usljed genetskog poremecaja. Zena se opredjelila za abortus.

    Da li je neophodno raspravljati o moralu ove zene:

    1) oplodnja van materice i uspjeh nakon nekoliko pokusaja

    2) abortirati, prekinuti zivot, djeteta koje je s teskim ostecenjima
    U Francuskoj je prije, mislim, 2 godine donesen zakon koji daje pravo zeni da abortira, ako je po analizi plodove vode utvrdjeno da beba ima neki genetski poremecaj. Slican takav zakon je donijela Holandija ili Belgija (jedna od tih zemalja Beneluksa, uglavnom).

    Ne znam zasto se dovodi u pitanje moral zene. Sama si rekla da su tvoji prijatelji zajedno odlucili da imaju opet dijete... tako da oboje snose odgovornost za tu odluku koju donesu za sopstveno dijete. Iako je, za neke, okrutna ta cinjenica da su oduzeli zivot tom djetetu, mislim da je to bila ispravna odluka. S jedne strane, oduzet je zivot bicu koje se formiralo... s druge strane, postedjeni su mucenja i roditelji i to dijete. Sjeti se onog nepisanog zakona: "samo najjaci opstaju" - koji je karakteristican za sav zivotinjski svijet, osim za nas.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hari,

    Kako bi bilo da se malo okanes tih jalovih napada na mene? Usredsredi se na pitanja koja su moralne i eticke prirode i kao takva doprinose legitimitetu abortusa. Iako nijesi znao da ima drzava u kojima je dozvoljen abortus u petom mjesecu to ti ne daje za pravo da se pravis kao da ne vidis u cemu je poenta. Ili treba da nadugo i nasiroko ispisujem stranice i stranice o religijama, organizacijama, grupama i individulacima koje abortus definisu na vise nacina, i koje, u nekim drzavama ili djelovima svijeta, imaju potpuno razlicita shvatanja o tome kada se, zapravo, formira ljudsko bice, u pravom smislu rijeci, kao i o formi fetusa - da li je dovoljno razvijen da moze prezivjeti van materice. Ovo posljednje je kontroverzno pitanje jer i sama nauka nije u mogucnosti da da precizan odgovor.

    I da, osnovno pitanje, da li zenama treba zabraniti prekid trudnoce ili je to njen licni izbor? Ukoliko je zeni abortus dozvoljen zakonom koja je dozvoljena vremenska granica za prekid trudnoce? Ako je trudnoca poodmakla, to jest u pitanju je drugi trimestar, da li odluku donosi drzava ili doktor?

    Naravno da postoje genetski poremecaji koji uzrokuju tesku fizicku ostecenost.

    Moju prijateljicu potpuno podrzavam, nikada ne bih njenu odluku nazvala nemoralnom, niti bi sebi dozvolila da zapadnem u bilo kakvu sumnju. Treba biti toliko obrazovan i izaci iz uskih okvira i suociti se sa realnoscu. Ima roditelja koji hoce da im se rodi dijete sa teskim poremecajima, ali sam ih vidjela svojim ocima kada sam provela mjesec dana sa svojim djetetom u bolnici. Nikada necu zaboraviti tu djecu koja danima i nocima krkljaju, placu od bolova, neprestano im je aparat za kiseonik nad glavom, ne rastu, ne hodaju, ne pricaju a mozak im je toliko razvijen da registruje uzasan bol.

    Skoro je ovdje bio slucaj da su doktori, primarijusi, iz cuvene UK bolnice trazili legalnim putem od najviseg suda da se dozvoli eutanazija nad djecakom koji je, cini mi se, oko godinu dana star, a zivi pod konstantnim nepodnosljivim bolom. Roditelji su religiozni i protiv su takve odluke, sto, stvarno, treba uzeti za ozbiljno jer je i njihovo pravo isto toliko vazno koliko i pravo moje prijateljice koja se opredijelila za prekid trudnoce.
    Last edited by cvrchak; 08-05-05 at 01:39.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne znam u cemu ti vidis napad na tebe? Nasa je sreca sto si ti obrazovana pa imamo mogucnosti da od tebe naucimo, a mene nije sramota priznati da nesto ne znam.
    Postavila si nejasan topic, a u sljedecem objasnjavala drugacije. To je lijepo sto ti podrzavas svoju prijateljicu i podrzavaj i dalje, ali to nece promijeniti cinjenice i tvoj autoritet nece moci promijeniti razlicita misljenje sto se tice abortusa.
    Koliko vidim samo sam iznio svoje misljenje o onom sto sam razumio iz napisanih topica forumasa, a ako ti u tome vidis napad na sebe onda sam ti ja pogresna adresa.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Nasa je sreca sto si ti obrazovana pa imamo mogucnosti da od tebe naucimo, a mene nije sramota priznati da nesto ne znam.
    zamolicu moderatora da svoju radost o necijoj takozvanoj obrazovanosti ne dijeli sa ostalima jer ja ne osjecam nikakvu radost dok citam ovakve autore koji su ipak daleko od obrazovanosti, ali sami sebi itekako jesu

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hari i phenomenon,

    vjerovatno kad bih vas pitala jeste li prethodno napisali iz neznanja ili apatije odgovor bi bio 'ne znam i nije me briga'.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Pitanja nisu ni Moralne ni Eticke prirode.

    Navodish primjer osobe koja ce morati citav zivot da zivi sa time, i njoj moj stav nista nece pomoci. Bog poznaje srce i on zna sta radimo. Ako iko moze opravdati ono sto ucinimo, jeste on. Jer on zna.

    Prema tome ne vidim nikavu potrebu ovdje za moralom i etikom. Vec vise u svoj ovoj prici, fali ono sto sama ovako postavljena tema nikad nece ni imati. Jer je generalizovanje svega, svodeci ga na banalizovanje ljudskog zivota, Istine i pravde da ne kazem Ljubavi.

    Cvrcak, zar stvarno mislish da na osnovu ovakvih podataka donosi neko sud?

    Stvarno nemogu da te shvatim.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pitanje abortusa je najvecim dijelom pitanje ljudskih prava, odnosno prava zene. Dijete je dio tijela zene sve dok se ne rodi. Mogucnost abortusa savake vrste treba da postoji, ali ga treba regulisati i svesti na sto je moguce manju mjeru, zbog mnogo razloga, ali opet jedan od najvaznijih jeste zdravlje zene. ...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  21. #21
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default O cemu je diskusija?

    Cvrchak,pojasni molim te da li zelis da diskutujemo samo o ovom slucaju,ili o eticnosti cina abortusa i vjestacke oplodnje uopste?

  22. #22
    Join Date
    May 2005
    Location
    Babylon
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Pitanje abortusa je najvecim dijelom pitanje ljudskih prava, odnosno prava zene. Dijete je dio tijela zene sve dok se ne rodi. Mogucnost abortusa savake vrste treba da postoji, ali ga treba regulisati i svesti na sto je moguce manju mjeru, zbog mnogo razloga, ali opet jedan od najvaznijih jeste zdravlje zene. ...

    U potpunosti se slazem sa tobom

  23. #23
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Pitanje abortusa je najvecim dijelom pitanje ljudskih prava, odnosno prava zene. Dijete je dio tijela zene sve dok se ne rodi. Mogucnost abortusa savake vrste treba da postoji, ali ga treba regulisati i svesti na sto je moguce manju mjeru, zbog mnogo razloga, ali opet jedan od najvaznijih jeste zdravlje zene. ...
    Sta,Nihile,ubistvo ti je jedno od prava zene???
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Pitanje abortusa je najvecim dijelom pitanje ljudskih prava, odnosno prava zene. Dijete je dio tijela zene sve dok se ne rodi. Mogucnost abortusa savake vrste treba da postoji, ali ga treba regulisati i svesti na sto je moguce manju mjeru, zbog mnogo razloga, ali opet jedan od najvaznijih jeste zdravlje zene. ...
    Mozda je to malo presiroka konstatacija... po tome zena ima pravo da postupa sa zivim djetetom do par dana prije porodjaja kao sa dijelom svog tijela? Dakle - sa djetetom koje je potpuno oformljeno i sposobno da prezivi van materice.

    Mozda je bolje reci "...dio tijela zene sve dok ne bude u stanju da opstane samostalno van majke".

  25. #25
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Europe
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Mozda je to malo presiroka konstatacija... po tome zena ima pravo da postupa sa zivim djetetom do par dana prije porodjaja kao sa dijelom svog tijela? Dakle - sa djetetom koje je potpuno oformljeno i sposobno da prezivi van materice.

    Mozda je bolje reci "...dio tijela zene sve dok ne bude u stanju da opstane samostalno van majke".
    Ovaj nam Nihil izgleda nece skoro odgovarati,a?
    Don't fight a battle if you don't gain anything by winning

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •