Page 3 of 26 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 646

Thread: Životni standard građana

  1. #51
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Pluzine
    Posts
    1,547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BlackVelvet View Post
    druze mi moramo da naucimo da zivimo sa nasim standardom kakav god da je, da se mijenjamo iz korjena da bi naucili da stedimo, pa cemo imat za sve, ali mi smo rasipnici i to nikuda ne vodi, samo kuknjavi vjecitoj i besparici




    a od cega da potrosis ono gore sa spiska ?
    A od cega da ustedis ,bratko danas su cesti slucajevi da u familiju rade po jedno eventualno dvoje a kako sa time izmiriti i ove osnovne racune i na kraj imati za hranu?

  2. #52
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    samo nas skromnost brale moze izvaditi iz ove lose situacijem, a ne rasipanje. Ne kazem ja da ono sa spiska nije potrebno, ali za nase stanje je luksuz i vise od pola je nepotrebno. Ne mozemo se mi nikad uporedjivati sta je i kakvo je stanje u svijetu a kako kod nas. Pocnimo da se brinemo samo o sebi i da mislimo o sebi, a ne da se uporedjujemo s drugima. Oni imaju svoje prednosti (vece plate, izlasci, ljetovanja zimovanja itd...) a mi imamo svoje prednosti (zivi smo i zdravi, ne radimo nista a po citav dan sjedimo i palamudimo po kaficima)...
    Who let the dogs out

  3. #53
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Pluzine
    Posts
    1,547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    O prijatelju moj palamudis sad.Ja imam veliko drustvo a dosta ih ne radi i sjede po kafica jer nemaju dje.A rijetko kad imaju daplate nego casti neko ko ima.I vjeruj ti meni momku od 27,8 godina nije prednost da sjedi u kafanu rado bi on radio i prinosio svojoj familiji ali nema dje.

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    oce svi da budu menadzeri, direktori, sefovi... ne moze brale moras i fizikalisat kad nema posla, a ne cekat nekog drugog da se smiluje da ti plati kafu..
    Who let the dogs out

  5. #55
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Pluzine
    Posts
    1,547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    O cemu ti pricas bratko,ako ko hoce da radi to su kako vi kazete sjevernjaci.Nemaju dje ili se zaposle rade tri mjeseca i cao nema vise.Oces da reces da ima posla ali nece ljudi da rade?Moj tata ima firmu od 30-ak radnika i sad je na muku mora trojici da da otkaz a zna kakvom je vrijeme.Tesko ce opet oni naci posao.

  6. #56
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Ne mogu da shvatim da neko ovako moze da razmislja, ajde da je neki borac iz NOB-a koji je jeo koru s drveca, ali mladi ljudi... Nemam rijeci...

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    daj ne sviraj ne pricam ni o sjevernjacimo ni o juznjacima... ljudi generalno biraju posao, svi odose da studiraju i kad zavrse traze nesto u fotelji.
    sve u svemu nama nema pomoci dok se nas mentalitet ne promjeni, dok se ne dofatimo lopate i ne vratimo selima. seljaci na sela ka sto je nekad bilo a ne u grad !
    Who let the dogs out

  8. #58
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Pluzine
    Posts
    1,547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne izbrisi to sjevernjaci juznjaci nisam uopste gadjao na to.Sad sam pricao normalno i dao sam primjer a ti ne okreci moje rijeci.

  9. #59
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Ne mogu da shvatim da neko ovako moze da razmislja, ajde da je neki borac iz NOB-a koji je jeo koru s drveca, ali mladi ljudi... Nemam rijeci...
    treba da razmisljam kao ti? da rasipam ono sto zaradim, da letim, da ne radim nista i da cekam da mi neko drugi placa kafu? Ne, hvala Bogu sto ne razmisljam kao ti i tebi slicni.
    Who let the dogs out

  10. #60
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BlackVelvet View Post
    treba da razmisljam kao ti? da rasipam ono sto zaradim, da letim, da ne radim nista i da cekam da mi neko drugi placa kafu? Ne, hvala Bogu sto ne razmisljam kao ti i tebi slicni.
    Blago tebi...

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    ne brate nego kuku i meni i tebi dok u crnoj gori budu razmisljali vecina kao ti, naravno ne vrijedjam nego samo opisujem ono sto nije normalno za nasu sredinu i nas standard
    Who let the dogs out

  12. #62
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Pluzine
    Posts
    1,547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BlackVelvet View Post
    treba da razmisljam kao ti? da rasipam ono sto zaradim, da letim, da ne radim nista i da cekam da mi neko drugi placa kafu? Ne, hvala Bogu sto ne razmisljam kao ti i tebi slicni.
    Ti ocigledno ne vidis nista okop sebe.Imam brata u Podgoricu kojem radi samo majka u familiju a on i tata nezaposljeni.I momak se pojede sto ne radi ne moze da nadje posao ni na lopatu.I sad je kriv sto ide na kafu je li on uziva??Znas li ti prijatelju kako je to porazno imas 28 godina a ne mozes da se zaposlis da pomognes familiji.

  13. #63
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Pa to i jeste problem. Za isti ako ne i manji rad prosjecan Evropljanin ima nekoliko puta vece primanje od naseg. Kapiras? Tamo je radnik zasticen kao bijeli medjed, od povreda do otkaza. Njima je na prvom mjestu zastita na radu jer ce ovaj da ga olesi ukoliko se povrijedi a poslodavac mu nije obezbjedio adekvatne uslove. Da ti ne kazem da je recimo u Holandiji socijalna pomoc nezaposlenom 900e... U Svedskoj kad dobijes otkaz primas 90% primanja dok ti ne nadju novi posao a imas pravo dva da odbijes ako ti se ne svide. Monogo toga se moze napisati ali ode sve u etar...
    Zajebavaš li se to...? Jesi ikad ušao u neku državnu firmu i vidio kako i koliko se radi...? 4 radnika obavljaju posao koji može da obavlja jedna osoba lagano... Taman bi ispalo da imamo evropske plate, kad bi radili kako treba... Privatnici teško uspjevaju baš zbog toga što ih država muze, da bi izdržavala glasački aparat, koji je poveliki i kojem odgovara da prima po 350-400e, a da ne radi ništa... Još se dosta takvih žali, presmiješno... Dok ne budemo proizvodili standard se ne može povećati, pare ne padaju sa neba, zarađujemo ih radom i proizvodima... Za pare koje je država usula u Kap se moglo napraviti 100 malih firmi i zaposliti svi radnici Kap-a, a slično i sa većinom ostalih propalih firmi... Nego je gospodi ispod nivoa da posle rada u "gigantu", rade na proizvodnji šerpi... Ništa manje od države nijesu krivi ljudi i njihov mentalitet, ako ne i više... Svi oće da im je na gotovo, da ne razmišljaju i ne bore se, nego država da obezbjedi... Kako da ne...
    #fakenews

  14. #64
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Pluzine
    Posts
    1,547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Medo_je ko je kriv za to?Je sam li ja napravio losu privatizaciju jesam li ja kriv za to?Jesmo li ja i ti krivi sto su po sjeveru mahom a i po drugim djelovima drzave sve fabrike pozatvarane??Moglo je da se proizvodi moglo bogomi ali oni su pozatvarali sve fabrike.Imamo li mi drvoprerade nemamo a imamo ogromne sume.Niko tu nije kriv do drzava ,sve su opsutosili.

  15. #65
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smrtko View Post
    Ti ocigledno ne vidis nista okop sebe.Imam brata u Podgoricu kojem radi samo majka u familiju a on i tata nezaposljeni.I momak se pojede sto ne radi ne moze da nadje posao ni na lopatu.I sad je kriv sto ide na kafu je li on uziva??Znas li ti prijatelju kako je to porazno imas 28 godina a ne mozes da se zaposlis da pomognes familiji.
    Đe i kako on traži taj posao...? Znam i ja 5 momaka koji samo kukaju nema posla, pa kad ih pitam đe su tražili samo slegnu ramenima... Isto tako znam drugih 5 koji nemaju stalne, ali nikad nijesu preko mjesec dana bez posla... Ne pada posao sa neba, niti neko čeka baš tebe i sprema ti pozivnicu... Nego kad izađe na kafu sledeći put neka priča sa društvom o poslu, ne o fudbalu, pa će nešto ispanuti brzo...
    #fakenews

  16. #66
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BlackVelvet View Post
    samo nas skromnost brale moze izvaditi iz ove lose situacijem, a ne rasipanje. Ne kazem ja da ono sa spiska nije potrebno, ali za nase stanje je luksuz i vise od pola je nepotrebno. Ne mozemo se mi nikad uporedjivati sta je i kakvo je stanje u svijetu a kako kod nas. Pocnimo da se brinemo samo o sebi i da mislimo o sebi, a ne da se uporedjujemo s drugima. Oni imaju svoje prednosti (vece plate, izlasci, ljetovanja zimovanja itd...) a mi imamo svoje prednosti (zivi smo i zdravi, ne radimo nista a po citav dan sjedimo i palamudimo po kaficima)...
    Jasno kao dan.
    Ono ako cemo praviti spisak zelja a ne spisak potreba lako cemo popuniti prostor za trosenje kompletnog budzeta.
    Svi bi mi da nam moze biti pili koktele dok nas hladi crnac palminim drvetom. Znam dosta ljudi koji primaju po 500 eura ne izdrzavaju nikog do sebe same i imaju pricu: A dje krealju od cega da ustedim 100 eura goriva, 50-60 telefona, 150 za kafu da se ima vazda, osatalo za hranu i garderobu. Da mi je znati sta bi radili da primaju 300. Ne mozemo se mi porediti sa evropom i evropskim standardima, omladina ustaje u 12 jer se bahati po lokalima do 3, onda oko 12 podje da gluvari s kafe na kafu. Da nece ko ustati mozda u 8 da podje u biblioteku da nauci nesto sam? Kroz biblioteku promaja duva a po knjigama se nafatala decenijska paucina a u kafic ne mozes sibicu baciti. I sve nam je drugi kriv.
    Bi kako da rastezemo u fotelji koja nam je duza a sve neko da nas placa za to. Stanje jeste grozno i sve propada ali i omladina se premalo trudi da nam bude bolje.

  17. #67
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Pluzine
    Posts
    1,547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je lijepo nista mi ne hvali a vidim i vama nemam pojma so se opterecujem,uzivajte.

  18. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smrtko View Post
    Ti ocigledno ne vidis nista okop sebe.Imam brata u Podgoricu kojem radi samo majka u familiju a on i tata nezaposljeni.I momak se pojede sto ne radi ne moze da nadje posao ni na lopatu.I sad je kriv sto ide na kafu je li on uziva??Znas li ti prijatelju kako je to porazno imas 28 godina a ne mozes da se zaposlis da pomognes familiji.
    Poznato mi je to kako momak od 28 godina ne moze naci posao, spavao je do podna, kad je ustao tezina je poci tada raspitivat se o poslu trazit u oglase, molit kudit... tako ti ti momci od 27-8 godina traze posao... E moj druze, lezilebovici vecina, i tvoj i moj brat koji ne rade. Ja razumijem da stariji ljudi ne mogu naci posao, ali momak od 28 godina brale to ne mogu da shvatim.
    AKo imas fakultet i ako nema posla u tvojoj bransi sto ne odes u neki kafic i radis za sankom, sto ne radis u magacin i lijepis deklaracije u nekoj veleprodaji, sto ne probas da radis za razne osiguravajuce kuce posao po terenu komercijala itd... da vozis taxi....ALI necemo mi takve poslove ispod casti nam je. E pa brale ostace kuci svi koji bilo sto ne budu htjeli da rade, jer u ovako teskom vremenu nema biranja
    Who let the dogs out

  19. #69
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Zajebavaš li se to...? Jesi ikad ušao u neku državnu firmu i vidio kako i koliko se radi...? 4 radnika obavljaju posao koji može da obavlja jedna osoba lagano... Taman bi ispalo da imamo evropske plate, kad bi radili kako treba... Privatnici teško uspjevaju baš zbog toga što ih država muze, da bi izdržavala glasački aparat, koji je poveliki i kojem odgovara da prima po 350-400e, a da ne radi ništa... Još se dosta takvih žali, presmiješno... Dok ne budemo proizvodili standard se ne može povećati, pare ne padaju sa neba, zarađujemo ih radom i proizvodima... Za pare koje je država usula u Kap se moglo napraviti 100 malih firmi i zaposliti svi radnici Kap-a, a slično i sa većinom ostalih propalih firmi... Nego je gospodi ispod nivoa da posle rada u "gigantu", rade na proizvodnji šerpi... Ništa manje od države nijesu krivi ljudi i njihov mentalitet, ako ne i više... Svi oće da im je na gotovo, da ne razmišljaju i ne bore se, nego država da obezbjedi... Kako da ne...
    Nijesi me dobro shvatio. Sve si ti u pravu sto si napisao, samo sto napolju ne moze poslodavac da radniku uplacuje na banku platu od 50e a ostalo da mu daje na ruke, ne mozes da popijes pice a da ne dobijes racun i sl. Kod nas u svakoj varijanti drzava gubi a cim gubi drzava gubi i zaposleni ili ukupno stanovnistvo. Sam si izveo zakljucak zasto je tako, zbog glasackog aparata i sve se oko toga vrti. Zaposleni je kod nas prepusten sam sebi. Zamisli da vani poslodavci rade sto rade kod nas? Zato nas zaposleni nema razmisljanje koje bi trebao da ima i nema neke stvari koje su normalne u nekim drugim sredinama. Eto taj sindikat bi trebao da se jace cuje...

  20. #70
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Nijesi me dobro shvatio. Sve si ti u pravu sto si napisao, samo sto napolju ne moze poslodavac da radniku uplacuje na banku platu od 50e a ostalo da mu daje na ruke, ne mozes da popijes pice a da ne dobijes racun i sl. Kod nas u svakoj varijanti drzava gubi a cim gubi drzava gubi i zaposleni ili ukupno stanovnistvo. Sam si izveo zakljucak zasto je tako, zbog glasackog aparata i sve se oko toga vrti. Zaposleni je kod nas prepusten sam sebi. Zamisli da vani poslodavci rade sto rade kod nas? Zato nas zaposleni nema razmisljanje koje bi trebao da ima i nema neke stvari koje su normalne u nekim drugim sredinama. Eto taj sindikat bi trebao da se jace cuje...
    O cemu pricas ti druze?
    http://www.vijesti.me/vijesti/za-nova-vozila-vujanovica-luksica-157-000-eura-clanak-40362
    Pogledaj kakav nam primjer daje nasa drzava. Pricaju mi o krizi ovamo udaraju po platama, oni mrceni strajkaci u hitnoj zavrsavaju nemaju ni koru leba dok se nasa drzava bahati i rasipa novcem. Stvarno razmisli malo prije nego sto kazes nesto u korist drzavnog budzeta.

  21. #71
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fm_group View Post
    O cemu pricas ti druze?
    http://www.vijesti.me/vijesti/za-nova-vozila-vujanovica-luksica-157-000-eura-clanak-40362
    Pogledaj kakav nam primjer daje nasa drzava. Pricaju mi o krizi ovamo udaraju po platama, oni mrceni strajkaci u hitnoj zavrsavaju nemaju ni koru leba dok se nasa drzava bahati i rasipa novcem. Stvarno razmisli malo prije nego sto kazes nesto u korist drzavnog budzeta.
    Sto ovo meni adresiras? Napisao sam da Drzava gubi. Druga je stvar sto ste svi Drzavu vezali za DPS...

  22. #72
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Nijesi me dobro shvatio. Sve si ti u pravu sto si napisao, samo sto napolju ne moze poslodavac da radniku uplacuje na banku platu od 50e a ostalo da mu daje na ruke, ne mozes da popijes pice a da ne dobijes racun i sl. Kod nas u svakoj varijanti drzava gubi a cim gubi drzava gubi i zaposleni ili ukupno stanovnistvo. Sam si izveo zakljucak zasto je tako, zbog glasackog aparata i sve se oko toga vrti. Zaposleni je kod nas prepusten sam sebi. Zamisli da vani poslodavci rade sto rade kod nas? Zato nas zaposleni nema razmisljanje koje bi trebao da ima i nema neke stvari koje su normalne u nekim drugim sredinama. Eto taj sindikat bi trebao da se jace cuje...
    Viđeh kad sam napisao post, ali nijesam mijenjao zbog suštine... Da imamo sindikat možda bi se i čuo... Jedini koji su udruženi su radnici propalih firmi (koje su većinom propale radi njih samih)... Vjeruj mi nijesu krivi privatnici... Da plaćaju sve što treba, pola firmi ne bi ni radilo... Dok god se privatni sektor oporezuje previše, jer država mora da izdržava "radnike", ne može se naprijed... U privatnicima je najmanji problem, oni i održavaju ovu mučeničku državu u životu... Imamo ljude koji moraju da rade radi svojih porodica (kod privatnika), i druge koji ne rade bukvalno ništa (o državnom trošku)... Prvi ne smiju da se bune samostalno jer su nezaštićeni, a sindikalna organizacija ne postoji... Drugi se ne bune jer im odgovara... Tako da smo trenutno u nekom kvazi sistemu koji je neodrživ... Najbolje što prije sve da se sruši(jer će se prije ili kasnije srušiti), da bi mogli da krenemo na normalnim osnovama... Trenutno mislim da je jedina opcija za to ako krene da se ispoljava nezadovoljstvo privatnih radnika, sa usporavanjem proizvodnje država ne bi imala od koga da uzima pare, što bi neminovno dovelo do urušavanja kompletne strukture dijela privrede koji je pod njom... Veoma je teško dovesti na vlast nekog sa takvim stavovima i shvatanjima... Mi smo "direktorski" narod, neki poslovi su nam ispod nivoa, većina ne bi radila ništa prije nego da radi neki od takvih poslova, kako onda dovesti na vlast čoeka koji će ti reći "ili ćeš radit ili nećeš imat ni za kafu"... Ne može te država naćerati da radiš pričom, to jedino može muka... Pa kad ne pali priča, daj onda narodu muku na ramena, da vidiš kako će se raditi i kako neće biti ispod nivoa konobarisati po budvi ljeti i uzimati po 5-10 hiljada od sezone (koliko odnese prosječni konobar iz srbije, bosne ili makedonije)
    #fakenews

  23. #73
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Sto ovo meni adresiras? Napisao sam da Drzava gubi. Druga je stvar sto ste svi Drzavu vezali za DPS...
    Ne znam ja za DPS i druge bakrace, za mene je drzava onaj ko odlucuje kako se rasporedjuje budzet.
    Kad oni koji rasporedjuju budzet pokazu brigu za to kako se pare trose, ali takvu brigu da svaki gradjanin na ovaj ili onaj nacin osjeti ili vidi poboljsanje zivota a ne da gledaju kako ce svoje guzice provozati u najnovijem audiju, onda cu i ja pokazati brigu sto mi neko nije izdao racun i sto platu primam na ruke.
    Ne nego treba da brinem kako da im popunim budzet da dogodine imaju za maseratija ili bentlija jer je audi zastario, dok pola stanovnistva zivi na ivici egzistencije.

  24. #74
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fm_group View Post
    Ne znam ja za DPS i druge bakrace, za mene je drzava onaj ko odlucuje kako se rasporedjuje budzet.
    Kad oni koji rasporedjuju budzet pokazu brigu za to kako se pare trose, ali takvu brigu da svaki gradjanin na ovaj ili onaj nacin osjeti ili vidi poboljsanje zivota a ne da gledaju kako ce svoje guzice provozati u najnovijem audiju, onda cu i ja pokazati brigu sto mi neko nije izdao racun i sto platu primam na ruke.
    Ne nego treba da brinem kako da im popunim budzet da dogodine imaju za maseratija ili bentlija jer je audi zastario, dok pola stanovnistva zivi na ivici egzistencije.
    Ovo je razmišljanje svakog ko radi kod privatnika i zbog situacije u kakvoj smo potpuno je ispravno... Ali ne zbog toga što država uzima nova auta, već zbog toga što od para radnika plaća neradnike... Kad se od mog poreza ne bude plaćalo 5 ljudi da radi posao jednog (i pri tom me maltretira kad oću da izvadim najjednostavniji dokument), veoma rado ću tražiti račun u svakom kafiću i prijaviti svakog privatnika koji mi ne prijavi punu platu... Do tada da smo zdravo, ko je sposoban snaći će se...
    #fakenews

  25. #75
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ovo je razmišljanje svakog ko radi kod privatnika i zbog situacije u kakvoj smo potpuno je ispravno... Ali ne zbog toga što država uzima nova auta, već zbog toga što od para radnika plaća neradnike... Kad se od mog poreza ne bude plaćalo 5 ljudi da radi posao jednog (i pri tom me maltretira kad oću da izvadim najjednostavniji dokument), veoma rado ću tražiti račun u svakom kafiću i prijaviti svakog privatnika koji mi ne prijavi punu platu... Do tada da smo zdravo, ko je sposoban snaći će se...
    Upravo tako.
    Ulazim prije u arhivu skupstine, 4 stola, 4 radnice, jedna zatrpana papirima, na ostalim stolovima prevrnute soljice kafe i po paklica cigara, ova jedna obrnula da gleda u solju ovoj drugoj u sred radnog vremena o.O
    Ceka nas troje na red kod ove jedne dok ostale caskaju kao da su u kafani i odmjeravaju nas od glave do pete umjesto da se prifate kakvog posla da narod ne ceka. I treba da punim slamaricu besposlenim birokratama. I jos treba da pokazem zabrinutost za budzet. A sve mi se nesto o tome misli zaspat ne mogu sto nidje racun ne dobijam.

Page 3 of 26 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Geteborg- Hladno, al' standard jbg :)
    By Mojsije in forum Putovanja
    Replies: 23
    Last Post: 23-08-11, 02:31
  2. Novi Standard i Klasik paket
    By Sale in forum Operatori
    Replies: 48
    Last Post: 19-10-10, 23:36
  3. DisplayPort - novi standard?
    By autodijagnostika in forum Hardware
    Replies: 2
    Last Post: 01-09-09, 20:09
  4. OOXML postao ISO standard
    By cyber in forum Software
    Replies: 13
    Last Post: 05-04-08, 09:51
  5. Prodajem MS Office 2007 Standard edition
    By Cazas_plavooki in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 8
    Last Post: 27-04-07, 08:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •