Page 11 of 26 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast
Results 251 to 275 of 646

Thread: Životni standard građana

  1. #251
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Dakle najbolje ce proci oni koji su im jos uvijek nesigurni.
    Tvoga strika ne poznajem, ali je ovo sto si napisao ziva istina...
    Barem mi tako kaze covjek koji je u Savjet mladih DPSa skoro 10 godina... momak je bio vrhunski student, a radi posao za koji se trazi srednja skola... godinama mu obecavaju bolji posao, ali dzaba... eto to je dobio od DPSa i Savjeta mladih-platu od 400 eura i kancelarijski posao-luconosa i vrhunski student... i ogorceno mi veli- najbolje prolaze oni za koje se ne zna kako glasaju, njih najvise cijene...
    Ima tu logike- sto bi davao posao onome sto nosi i ljubi Milovu sliku- taj je sigurica, 1/1... bolje je zaposlit ove nesigurne, mozda budu zahvalni i eto ti 4 glasa...

  2. #252
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,596
    Thanks Thanks Given 
    7,530
    Thanks Thanks Received 
    4,605
    Thanked in
    1,782 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ovo nije tačno...da je namignuo i ostrašćeni srbi postali crnogorci....možda su jugosloveni shvatili da jugoslavije više nema, nieki bili zadovoljni a neki baš i ne što je nestala, ali su se PRIRODNO vezal za svoju domovinu Crnu Goru odakle su im preci i đe su im preci bili vjekovima unazad! Ne znam kod tebe, ti si možda bio srbin, ali u mojoj famelji nikad niejsmo imali srpsko porijeklo, no smo bili jugosloveni crnogorskoga porijekla! Kome se to ne dopada, njegov problem, a te projekcije i fantazije "snila baba što joj milo bilo" svi smo mi srbi samo smo se naselili na ovo tlo, neka prisvaja onaj koji veze nema o svome porijeklu no mu ga je andro mandić i amfi ispred crkve ispričao onomad
    Ne znam okle ta safra i to nabjeđivanje da su ljudi koji nijesu strikto bili liberali bili Srbi dok im milo nije namignuo pa u postali Crnogorci?! S tim u vezi, baš me briga je li milo srbin ili je francuz o tome ne pričam, i ne zanima me, jedino što me zanima jeste da nikad u životu nijesam volejla NIKAKVO nasilje niti pozive na linč bilo koga!
    Ada ti znaš koliko su pomoći od dps-a imale tvoje komšije, a 20 ih glasa dps, niti ko radi niti ko ima ikakva primanja, čak su i dijete koej je završilo faks jedva ubačili na program koji je SVIMA zagarantovan?! Eto koliko mu je pomogao i UDG i DPS....no pušti generalizacije!
    Najmanje je tu Jugoslovena bilo... Zapravo su borci za Jugoslaviju šikanirani više od liberala u početku...

    90% dps-ovaca su nekad bili Srbi, a śutra će bit i marsovci ako im bude guzici odgovaralo...


    Sent from my iPad using Tapatalk
    #fakenews

  3. #253
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Gandalfe, neću kvotovati nego ovako redom

    -Ja ne pričam o demonstracijama, nego o pozivu na upad skupštinu i slične napade...ako ti vjerješ da se takva akcija zove mirnom demonstracijom, bez krvoprolića onda ti i ja drugačije defitivno vidimo krvoproliće...i nećemo o tome, ja smatram da se ništa ne rješava bilo kakvim nasiljem
    - Ja i dalje tvrdim da iako su nosili Slobovu sliku nijesu bili Srbi nego su bili Crnogorci koji su još uvijek živjeli u Jugoslaviji i nadali se da će Jugoslavija opstati, milom ili silom! Daleko od toga da sam to "silom" podržavala ikad, pa ni tad, ali mogu da razumijem, makar ne pravdala, ljude nakon raspada Jugoslavije...ja se sjećam, čini mi se dobro, da Slobo nije držao tolike mase na okupu idejom da stvori veliku Srbiju, nego da vrati Jugoslaviju...mislim, ne pričam o njegovim ličnim razmišljanjima i pretenzijama to je jasno, nego o onome čime je mase lagano i perfidno navukao...a sa druge strane, i ti znaš da je lako manipulisati masama koje najmanje znaju a imaš medije u svojoj vlati?!...nema te vlasti koja to ne bi radila i nema tih koji ne bi punili autobuse i dovodili glasače okle god da su bili u prilici....tako da to nije ni čudno niti neobična pojava

    -sve ove podatke koje ovdje iznosiš, paušalne, ne moraš meni iznositi, jer ja znam da zbrojim dva i dva, i znam da nije 170 dps glasača dobri i finih, kao što ni svaki član moje rodbine nije najbolji i najpametniji, ali složićemo se da demokratija niej fer...manjina uviejk mora da ispašta...znaš ako, ne bih nikako voljela da su Crnogorci manjina u Crnoj Gori, ali da je bilo koja opcija pobijedila ja bih to prihvatila što da se radi...tvoja računica govori da je 10 hiljada glasača odlučuje jer su ostali prodati, ali ja ti kažem da nije nego je 170 hiljada glasača ti koji odlučuju....ako bismo tako gledali onda nijedna opoziciona opcija nema "pravo" da odlučuje o mojoj sudbini...ako ćeš mi sad reći kako je ujedinjena opozicija u Srb.pobijedila i promijenila nešto, ja ću ti reći da njihova opozicija prije svega voli svoju državu...nažalost naša ima neke druge države kao svoje...e pa ja ću ti reći pa makar po koju cijenu, da što se mene tiče takva opozicija moj glas nikad imati neće! Ja mogu Uru i SDP ili SD da glasam, ostale, nema tih para..e sad dolazimo i do onih 50 eura...koja je to fela ljudi koja svoj glas proda za 50 ili 100 eura i pomogne dps-u da pobijedi?

    -Znam da si ti dosta vremena tu, ali znam da si vrlo oštar bio kad su demonstracije...ti to izgleda skoro pa nesvjesno radiš...ne djeluješ miroljubivo....
    što se demonstracija i mija tiče, nemamo što pričati, protiv sam nasilja, uviejk i u svakom slučaju...s druge strane, protiv sam i kad demonstranti bio čime gađaju i provociraju policiju...tu ću se zaustaviti

    -što se tiče onoga referenduma, klasična zamjena teza! Jeste, ali nije Crna Gora glasala da se asimilira u Srbiju nego da se zadrži Jugoslavija...a ispalo je da je trebala da se stvori neka velika srbija....momenat je bio raspada države koju smo voljeli, i bilo je daj nam državu opet, raspade nam se...uostalom, zar je to strašno ružno ako ljudi shvate da su nešto pogrešno razumjeli? Ja prva...mene nije sramora da kažem da sam onda glasala za zajedničku državu ali ne zato što sam Srpkinja no zato što sam bila Jugoslovenka iz Crne Gore i što sa mnogo bila nesrećna zbog svega što se čini sa mojom državom...kad sam vidjela da je to gotovo, da nema sreće i da hrvatska, bosna, makedonija i slvenija NIKAD neće više biti dio naše države, ajmo braćo da se rastajemo....svako svoju kuću i super...i što je to loše? Zašto je loše što su mi liberalne ideje postale postepeno bliske? Zar to nije i inače cilj političkih partija da svojim programima i svojim činjenjem ljude pozivaju da im se priključe? Niko mi nije dao ni 100 eura, nito mi dao posao niti bilo kakvu korist zato što sam prihvatila liberalnu ideju....

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Francuzi sigurno nijesu bili. Isli po ratista i pjevali srpske rodoljubne pjesme jer su mislili da su Jugoslovenu sigurno nijesu. O jadu zabavljali liberale sa barikadama premlacivanja nazivanjem ustasama nijesu jer su mislili da su Jugosloveni no jer su Srbi. Malo su se pitomije ponasali ti koji su patili za Jugoslavijom istinski. Takvima nasilje nije padalo na um.
    Pa sto se naselja tice polovicno je. Meni je stvarno zao moje komsije koji jesu dobri ljudi ali ako ti ne mozes da se zaposlis i jedva sastavljas kraj sa krajem zasto ne mijenjas nesto no ides glavom kroz zid. Sto je najgore vidis i sama da se on jedva ubacio na program. Dakle sistem ga je diskriminisao. Dovoljno da taj sistem ne podrzi. A druga polovina je prosla fino pocev od moga strika. Dakle najbolje ce proci oni koji su im jos uvijek nesigurni.
    Prijeki, ja koliko se sjećam, ti koji su pjevali srpske rodoljubive pjesme su i sad srpski sinovi?! Ti nijesu išli kao regularna vojska i ti dalje srbuju....mislim da ti poistovjećuješ momke od 19 godina koji su na ratištu glave pogubili ničim izazvani ili si zaboravio da je regularna vojska JNA slala svoje jedinice i djecu koja je bila na redovnom služenju vojnog roka u zaraćena područja? Naši rezervisti jesu bili tamo ali mora se napraviti razlika između vojnih i paravojnih jedinica! Vi ste izgleda svi zaboravili da to nije bio tako lak period za omladinu, ako ne ode da "brani državu" ide u zatvor, otac i majka ne znaju što će, bruka što je dezerter ili da ide u rat?! Vi se sad ponašate kao da su svi oni bili vojni stratezi pa su tačno znali da je srbija pošla da okupira hrvatsku, sloveniju i bosnu, pa su krenuli u pljačku! Odbijam da to slušm jer to nije istina!
    Oni su bili omladina koja je odrasla u državi u kojoj je vojska bila simbol muškosti i sposobnosti i koja je bila jako dobra za odrastanje mladog bića, bezbrižna i bez tenzija, politikom se niejsmo bavili kao vi sad...učeni da nam je država Jugoslavija svetinja i odjednom tamo neke ustaške snage oće hrvate, koji inače ne žele to, da odvoje od svoje velike majke....to mi znamo, tako nam se servira ...vojska je ta koja mora tamo i ne pita se, onaj ko neće je dezerter i po nekim tadašnim pravilima to mu ga dođe gore no ubica po današnjim...mnogo mladih ljudi nije htjelo nego pod pritiskom roditelja je pošlo na ratište, otac čoče da mu se ne sprdaju jer mu je dijete dezerter....svi mlađi muškarci su pošli na ratište, neki su imali vezu pa su papire završili a neki su i poginuli! Ovi o kojima ti pričaš su dobrovoljci i oni su išli da rade druge stvari tamo...ja bih molila da se to ne poistovjećuje...suština je da se nijedan pošten čovjek nije ponosio time što je morao da ide na ratište. čak iako je u početku i pomislio da je to pravedno, brzo je shvatio kuda to vodi....nije ništa jednostavno kako tebi izgleda...ne bih ja, ako ništa uspomenu na uzaludno poginule mlade ljude na ovaj način kaljala...

    Što se tiče glasača, suština je da nijesmo svi isti neko se snađe, neko malo teže...nekoje zadovoljan s manje, nekome je i mnogo malo
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #254
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Najmanje je tu Jugoslovena bilo... Zapravo su borci za Jugoslaviju šikanirani više od liberala u početku...

    90% dps-ovaca su nekad bili Srbi, a śutra će bit i marsovci ako im bude guzici odgovaralo...


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Ja ne mislim tako...jesu šikanirani, jer su oni držali Miloševića tu gdje jeste, to je istina, ali ne mislim da ih je malo bilo...govorim o mome iskustvu i okruženju u kojem sm živjela
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #255
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Koliko su ti ljudi zbunjeni bili 98 oni na svojim mintizima nijesu imali ama ni jednu zastavu CG. To je bio za njih sok oni su znali samo za Mila i da zivimo bolje. Da ne naruci Milo zastave iz Kine ne bi znali koja je njihova.Ova DPS bi im bila drzavna.





    A sto se rezervi tice otac i dva strica bili u rezervu. Stric otisao i vratio se kad je vidio o cemu se radi. Ljudi su pusili malboro igrali fudbal na cilipe i pili viski. Eo ga dan danas ziv i zdrav niko ga nije osudjivao. Kako je to 7% ljudi znalo sto se desava a ostalih ajde neka bude 80% (neka se 13% bojalo vlasti) nije moglo da shvati nego su isli napadali Dubrovnik upravo pod JNA uniformom. Sa sve cetnickom ideologijom uz cetnicke pjesme i cetnicke parole njihovog Mila i Moma. To svjedoce klipovi intervjui filmovi i forografije.
    Last edited by PrijekiLijek; 24-01-18 at 02:05.

  6. #256
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    A za ovo da oni i dan danas Srbuju opet je primjer Milo i DPS dje cemp opet naci na desetine klipova dje su Srbovali a danas brane tekovine u Beranama i brane isto od cetnika.

  7. #257
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,887
    Thanks Thanks Given 
    1,652
    Thanks Thanks Received 
    2,842
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    sve u svemu pristalice dps su glupi srbi a df su pametni srbi?
    f6

  8. #258
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,596
    Thanks Thanks Given 
    7,530
    Thanks Thanks Received 
    4,605
    Thanked in
    1,782 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ja ne mislim tako...jesu šikanirani, jer su oni držali Miloševića tu gdje jeste, to je istina, ali ne mislim da ih je malo bilo...govorim o mome iskustvu i okruženju u kojem sm živjela
    Pričam o reformskim snagama, koje su taj Milošević i njegovi podržavaoci i šikanirali... Velika većina "Crnogoraca" tada jeste šćela Jugoslaviju, ali ne kakva je nekad bila, već Jugoslaviju u kojoj glavnu riječ vode Slobo i Srbija... Oprosti ali ja te ljude ne mogu smatrati Jugoslovenima...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  9. #259
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,965
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ja ne mislim tako...jesu šikanirani, jer su oni držali Miloševića tu gdje jeste, to je istina, ali ne mislim da ih je malo bilo...govorim o mome iskustvu i okruženju u kojem sm živjela
    Da ne citiram sve, ali svi natpisi djeluju kao pravdanje za naivnost, što izgleda i jeste. Ne želim da vidim stvarnost, jer ono što mi se servira lakše mogu da progutam/opravdam...
    Inače van granica tadašnje republike Crne Gore išla je i TO (Teritorijalna Odbrana) koja kako joj i ime kaže služi za lokal, ali pošto je u TO i pod prisilom bilo regrutacije ti redovi su bili solidno popunjeni i svi (imenom i prezimenom) pripadnici TO su bili pisani kao dobrovoljci.

    Sent from my Motorola 8400

  10. #260
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,905
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,432
    Thanked in
    2,231 Posts

    Default

    Ju-go-sla-vi-ja je srce Srbije, srce Srbije, srce Srbije!


    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Tvoga strika ne poznajem, ali je ovo sto si napisao ziva istina...
    Barem mi tako kaze covjek koji je u Savjet mladih DPSa skoro 10 godina... momak je bio vrhunski student, a radi posao za koji se trazi srednja skola... godinama mu obecavaju bolji posao, ali dzaba... eto to je dobio od DPSa i Savjeta mladih-platu od 400 eura i kancelarijski posao-luconosa i vrhunski student... i ogorceno mi veli- najbolje prolaze oni za koje se ne zna kako glasaju, njih najvise cijene...
    Ima tu logike- sto bi davao posao onome sto nosi i ljubi Milovu sliku- taj je sigurica, 1/1... bolje je zaposlit ove nesigurne, mozda budu zahvalni i eto ti 4 glasa...
    Čajo and Pešić like this.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  11. #261
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    A za ovo da oni i dan danas Srbuju opet je primjer Milo i DPS dje cemp opet naci na desetine klipova dje su Srbovali a danas brane tekovine u Beranama i brane isto od cetnika.
    Na skupove DPS-a se pjevalo do 97me, druze Slobo druze Slobo salji nam salate, bice mesa, bice mesa koljemo hrvate...

    A i ne mora to... Evo jedno pitanje :


    Ako je nekada pripadnik srpskih paravojnih formacija Belih Orlova Boskovic sada ministar odbrane u nezavisnoj CG... O cemu mi pricamo odje ?

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ...SD da glasam...
    Najbolje je da ne ulazimo u debatu, jer ocigledno gledamo stvari iz tako razlicitih uglova, i politicku scenu prethodnih 30 godina poptuno dijametralno da nema svrhe raspravljati se. Ja dajem konkretne primjere/podatke/video klipove ti pristupas sa emotivne strane - kako ti mislis da glasac DPS-a razmislja i kako ga razumijes i kako razumijes kako neko moze da podrzava krchmljenje i pljacku 30 godina Da mi je iz kuce ne bih ga razumio ni pokusavao da razumijem osim da nije za lijeka ili spas zivota.

    Za mene je glasac DPS-a nize bice. Bez namjere da uvrijedim bilo koga ili bilo ciju familiju. Kao sto recimo rasista neki gleda crnca ili azijata tako ja gledam na glasace DPS-a. I to je moj stav i ja to ne mogu promijeniti.

    Hvala
    Last edited by Gandalf_White; 24-01-18 at 22:11.
    One Ring to Rule them all...

  12. #262
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Gospodo, glavni je problem izgleda što sam ja odrastala neopterećena politikom, ne baveći se politikom, moja politika je bila moja lijepa mladost i jedva da sam znala (možda i nijesam) ko je predsjednik predsjedništva nakon Titove smrti...samim tim, sve ovo što "pravdam" naivnošću u stvari jeste bila naivnost...lako je biti general nakon bitke! Jako mi čudno djeluju danas sve odluke koje sam kao tek stasala mlada osoba donijela i koga sam i zašto podržavala...vi ste odrastali u ratnom okruženju, pretpostavljam da su zato tadašnja djeca, današnji ljudi srednjih godina prepuni safre i kao svi su sve znali...jeste i ja sad znam sve sa ove distance...
    vi ste odrasli u vremenu vrlo turbulentnom gdje je bilo moguće ubiti a ne snositi posljedice, đe se može krasti bez posledica, đe se mogu neredi bilo kakve vrste praviti bez posledica...ja nijesam...takođe ova rečenica Prijekog o ratu "Ljudi su pusili malboro igrali fudbal na cilipe i pili viski" najjasnije od svega objašnjava današnje generacije i govori kako vi formirate mišljenje i na osnovu čega....Normalnome čovjeku nije lako da vidi mrtvo čeljade pored puta! Pašče, a ne čeljade! Ali neka sam čula da je nekome u rat ljepota jer je pušio marlboro i pio viski! Ali neću više ni jedne ionako smo van teme odavno.
    Jeste, sve to što smo pretekli ima uticaja na današnji standard...vjerujem da je ova mala država mogla da živi jako dobro od svojih resursa, ali ne znam oćemo li stić
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #263
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    Za mene je glasac DPS-a nize bice. Bez namjere da uvrijedim bilo koga ili bilo ciju familiju. Kao sto recimo rasista neki gleda crnca ili azijata tako ja gledam na glasace DPS-a. I to je moj stav i ja to ne mogu promijeniti.

    Hvala
    da *e*e oca nema kud veće namjere od izgovorene riječi?! Čuš, nemam namjeru da te uvrijedim, ali ti si glup i niže biće?! A što ti je namjera dome? :lolblue:
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #264
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Nijesu se Zvoncice ovi sto su rusili Dubrovnik nagledali leseva. Popljackalo su se te stamparije aerodromi to domacih zivotinja i to je to egg

  15. #265
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Evo ja se odlično sjećam tih događaja i nije bio problem biti general prije bitke i viđet što se dešava nego je problem bio u tome što su se morale trpjeti određene posljedice ukoliko nisi bio u masi. To je odavno ispričana priča, ne sumnjam da će se za deset dvades godina govoriti o tome kako su DPS-ovci bili šikanirani jer nisu htjeli u rezervu.

  16. #266
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    vi ste odrasli u vremenu vrlo turbulentnom gdje je bilo moguće ubiti a ne snositi posljedice, đe se može krasti bez posledica, đe se mogu neredi bilo kakve vrste praviti bez posledica...ja nijesam
    Ekšli, komunizam / socijalizam je propao zbog takvih likova. Zbog onih koji su šćeli da imaju nešto a da ne rade ništa, posljedično gro glasača današnjeg DPSa. Potrebno je da imaš leđa i to je to. Centralizacija moći i tome slično. Tako da, što je vikao onaj đed sa Cetinja, oni su se mijenjali (na vlast) a ja sam ostao isti.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  17. #267
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    da *e*e oca nema kud veće namjere od izgovorene riječi?! Čuš, nemam namjeru da te uvrijedim, ali ti si glup i niže biće?! A što ti je namjera dome? blue:
    Ja ti kazem ne zelim da uvrijedim. Jednostavno gajim animozitet prema DPS-ovim glasacima, a to se granici sa alergijom ili fobijom. Kad neko spomene DPS u pozitivnom kontekstu najeze mi se dlake na vratu, zakrvave mi oci i pocnu misici da mi se grce. Tada bih ujedao. Jace je od mene.
    Sve ove godine gledao sam sta rade, ali ja sam gledao mojim ocima.
    Nama je MP upala u kucu i poveli oca u 3 ujutro da se "dobrovoljno" javi da ide na Dubrovnik jer je tada bio liberal i pricao da se ne ide na ratiste. Isti ti sto su ga poveli 15 godina kasnije su bili veci Crnogorci od Slavka i kandidati za poslanike i odbornike, kamionima su pljackanu robu dovozili itd
    Ja sam gledao kako se krade, unistava i pali, kako se zaposljavaju gnjide a dobri ljudi nemaju sta da jedu. Gledao sam kako se cijeni sledbenistvo i sektasizam DPS a ne pamet i obrazovanje.
    Zarasle njive, napustene fabrike, tuzne ljude, porast alkoholizma, unistene hotele, raskopane puteve... Sveta Marovica..

    Sve sam gledao i dobio ovu alergiju od koje ima samo jedan lijek.
    Mozda je to mentalna boles', mozda ja jesam bolestan i pjan. Ali sam bolestan za svojom zemljom i kancer se mora cistiti.

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  18. #268
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,965
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Gospodo, glavni je problem izgleda što sam ja odrastala neopterećena politikom, ne baveći se politikom, moja politika je bila moja lijepa mladost i jedva da sam znala (možda i nijesam) ko je predsjednik predsjedništva nakon Titove smrti...samim tim, sve ovo što "pravdam" naivnošću u stvari jeste bila naivnost...lako je biti general nakon bitke! Jako mi čudno djeluju danas sve odluke koje sam kao tek stasala mlada osoba donijela i koga sam i zašto podržavala...vi ste odrastali u ratnom okruženju, pretpostavljam da su zato tadašnja djeca, današnji ljudi srednjih godina prepuni safre i kao svi su sve znali...jeste i ja sad znam sve sa ove distance...
    vi ste odrasli u vremenu vrlo turbulentnom gdje je bilo moguće ubiti a ne snositi posljedice, đe se može krasti bez posledica, đe se mogu neredi bilo kakve vrste praviti bez posledica...ja nijesam...takođe ova rečenica Prijekog o ratu "Ljudi su pusili malboro igrali fudbal na cilipe i pili viski" najjasnije od svega objašnjava današnje generacije i govori kako vi formirate mišljenje i na osnovu čega....Normalnome čovjeku nije lako da vidi mrtvo čeljade pored puta! Pašče, a ne čeljade! Ali neka sam čula da je nekome u rat ljepota jer je pušio marlboro i pio viski! Ali neću više ni jedne ionako smo van teme odavno.
    Jeste, sve to što smo pretekli ima uticaja na današnji standard...vjerujem da je ova mala država mogla da živi jako dobro od svojih resursa, ali ne znam oćemo li stić
    Dakle, dobri, pošteni i naivni (najbitnije) su pomogli da ulazimo tekovine antifašizma. Danas ti dobri, pošteni i naivni (opet ispade najvaznije) održavaju tumor koji ozljeda čitav organizam. Tumor su DPS i sateliti, da budem precizan. Organizam je Crna Gora. Rekao bih da je većina naivno zato što ne želi da vidi stvarnost.
    Takav nam standard.

  19. #269
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    A šta je lijek?
    In vino veritas

  20. #270
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,965
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Hemoterapija takođe šteti organizmu, ali je prvi korak. Da, može se naći dosta razloga zašto ne hemoterapija, no treba probati. Izbor postoji, ali treba nešto učiniti.
    URA, Demokrate,... itd., neće se odma osjetiti efekti, ali treba probati.

  21. #271
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Prije će biti neko salivanje strave, nego hemoterapija.
    In vino veritas

  22. #272
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ja ti kazem ne zelim da uvrijedim. Jednostavno gajim animozitet prema DPS-ovim glasacima, a to se granici sa alergijom ili fobijom. Kad neko spomene DPS u pozitivnom kontekstu najeze mi se dlake na vratu, zakrvave mi oci i pocnu misici da mi se grce. Tada bih ujedao. Jace je od mene.
    Sve ove godine gledao sam sta rade, ali ja sam gledao mojim ocima.
    Nama je MP upala u kucu i poveli oca u 3 ujutro da se "dobrovoljno" javi da ide na Dubrovnik jer je tada bio liberal i pricao da se ne ide na ratiste. Isti ti sto su ga poveli 15 godina kasnije su bili veci Crnogorci od Slavka i kandidati za poslanike i odbornike, kamionima su pljackanu robu dovozili itd
    Ja sam gledao kako se krade, unistava i pali, kako se zaposljavaju gnjide a dobri ljudi nemaju sta da jedu. Gledao sam kako se cijeni sledbenistvo i sektasizam DPS a ne pamet i obrazovanje.
    Zarasle njive, napustene fabrike, tuzne ljude, porast alkoholizma, unistene hotele, raskopane puteve... Sveta Marovica..

    Sve sam gledao i dobio ovu alergiju od koje ima samo jedan lijek.
    Mozda je to mentalna boles', mozda ja jesam bolestan i pjan. Ali sam bolestan za svojom zemljom i kancer se mora cistiti.

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

    Znaci klasicni neprijetelj drzave

  23. #273
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Znaci klasicni neprijetelj drzave
    No. 1...

    Skoro je bio set clanaka Slavka Radulovica o propasti zimske sezone i o laznoj prici Duska Markovica kako imamo 1000 skijasa dnevno i 60% vise gostiju no prosle godine, o nesposobnosti lokalnih uprava, o nemanju vode, struje, neociscenih puteva, o glibu i smecu.

    Povela se rasprava na nekoj Fb grupi dje su Zabljacani i vecina komentara glasaca DPS moze se sazeti u jedan komentar :

    " Nemojte ljudi ovako napadati gradonacelnika i zaposlene u opstini, kakvi su da su - nasi su"...

    Za mene veceg neprijatelja po drzavu nema od glasaca DPS-a.

    Mili - Sveto - Simovic - Gvozdenovic - Tarzan su samo oruzje u njihovim rukama, a prazna puska ne puca. Nego je oni pune 30 godina. Takve bih pustio da skapaju od gladi i ne bih se okrenuo. No je problem sto povukose sve nas u ambis sa njima.


    Svaki put kad se vratim sa putovanja ja prosto ne mogu da vjerujem koliko potencijala ova zemlja ima a da nije iskoriscen ili se nepravilno iskoriscava za sitne partijske interese ili interese "privatnika" i "strateskih" investitora.

    Primjer :

    2% Pdv
    30 centi skuplje gorivo alkohol i cigare
    Novi zakon o turizmu i inspekcijskom nadzoru
    Skuplja struja voda i odnosenje smeca
    Ukidaju se naknade majkama


    A Porno Montenegru se PRASTA 5.6 miliona eura. Da se ovo desilo u razvijenoj zemlji dje nema dobrih naivnih i postenih glasaca, neko bi vec bio priveden i robijao bi najtezu robiju


    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    A šta je lijek?

    Lijek je demokratija i postavljanje pravne drzave.

    Stalno pricamo zakoni ovo zakoni ono. 70% zakona u CG je dobro jednostavno se ne sprovode ili se ne sprovode kako treba.


    Znaci prvo da se makne jednopartijski sistem, 4 godine da se rascisti tuzilastvo(evo tuzilac iz PG optuzen za zelenasenje, ne moze to rodjaci) da se ociste izborne liste od mrtvih i onih koji ne zive u CG po 20 godina glasaju, da se malo procistimo pa onda ko sta ponese...

    Garantujem zivotom, poslije prvih parlamentarnih koje izgubi DPS ne prelazi 10% a sledece ne prelaze cenzus kao opoziciona partija...

    DF ista situacija kroz 4-5 godina nece moci do cenzusa


    Hi
    Last edited by Gandalf_White; 26-01-18 at 17:13.
    One Ring to Rule them all...

  24. #274
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    http://portal.antikorupcija.me:9100/...vestajId=19298

    I sto dalje da pricamo...
    Mladi bracni par, uspjesni u svom poslu, za godinu dana zarade bijednih 65.000 eura...ok, to su zvanicna primanja, uzmu oni duplo vise, ali opet...
    Zamislite da zive u nekoj razvijenoj zemlji...
    Glavni i odg urednik opozicionog medija i osnivac NVO organizacijenkoja se bavi kritikovanjem vlasti...
    Pa oni bi bili milioneri...
    Ovako u Crnoj Gori moraju da se zadovolje sa samo stotinjak hiljada eura godisnje...

  25. #275
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Vanji su mnogi kopali po imovinskom kartonu ne bi li joj našli nešto zbog dugog jezika. Srećno s' tim.

Page 11 of 26 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Geteborg- Hladno, al' standard jbg :)
    By Mojsije in forum Putovanja
    Replies: 23
    Last Post: 23-08-11, 01:31
  2. Novi Standard i Klasik paket
    By Sale in forum Operatori
    Replies: 48
    Last Post: 19-10-10, 22:36
  3. DisplayPort - novi standard?
    By autodijagnostika in forum Hardware
    Replies: 2
    Last Post: 01-09-09, 19:09
  4. OOXML postao ISO standard
    By cyber in forum Software
    Replies: 13
    Last Post: 05-04-08, 08:51
  5. Prodajem MS Office 2007 Standard edition
    By Cazas_plavooki in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 8
    Last Post: 27-04-07, 07:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •