Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 59

Thread: Pregovori o pristupanju: Crna Gora -> EU via CdM

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Van Rompej: Bez oklijevanja smo potvrdili početak pregovora sa Crnom Gorom
    29. jun 2012.
    ShareTweet

    Kada je riječ o proširenju, imamo odlične vijesti za Crnu Goru. Savjet Evropske unije, je bez oklijevanja, danas na samitu potvrdio otvaranje pristupnih pregovora sa Crnom Gorom, koji će zvanično početi ovog popodneva, ozvaničio je Herman van Rompej, predsjednik Savjeta EU.

    Nakon što je radini dio Samita potrajao zbog dogovora koji su se ticali eurozone i njenih članica, Van Rompej je na konferenciji za novinare koja je u počela u 14 časova potvrdio preporuku Evropske komisije i odluku koju su predstavnici zemalja članica EU donijeli 26. juna na sastanku u Luksemburgu.
    Podsjećamo, kako je ranije najavljeno, vladina delegacija na čelu sa Milanom Roćenom, ministrom vanjskih poslova i evropskih integracija, tokom popodneva će održati prvi sastanak sa predstavnicima EU na kojima će biti prezentovane pregovaračke pozicije, a čime će zvanično početi proces pristupnih pregovora.
    foto: 3news.co.nz


    Dok ovo ne potvrdi vojvoda i Medo ja nista ne vjerujem

  2. #27
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Biti odmah do Hrvatske, izmedju najsigurnijih i najstabilnijih država je IZUZETAN DOPRINOS DPSDP i Djukanovića lično!
    To nam je glavna preporuka i za NATO i, kasnije, a EU.

    http://www.portalanalitika.me/region...ih-drava-.html


    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  3. #28
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imamo li mi administrativnih kapaciteta za pregovore?
    Ta mantra je nakad bila aktulelna,od Bg do Brisela.Pa onda skrining,pa kuku lele,da Vlada objavi to na sajt.Pa onda Europol.Aaaa europol,izvještaj...Sad ,novi hit,Đukanović daje ostavku 13 jula Zadnja bomba je od Milića.
    Na TV Vijesti neka emisija o EU koja se snima u BG,vodi je ona žena od pokojnog poslanika SNP (što se objesio u inostranstvu-ministar zdravlja SRJ),i sjetih se kad je rekao u CG parlametu da će mo svi pokrepat u CG od ludih krava iz Holadije.
    Meni ove provale od Milića i Medojevića taman spadaju u to ludilo stoke krupnog zuba.
    Last edited by minjo; 25-06-13 at 17:54.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  4. #29
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,064
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vratila sam se juce iz Beca, putovala sam preko Hrvatske. I Austrija i Hrvatska su me odusevile koliko su ciste, nigdje papirica nisam vidjela za tih 5 dana koliko sam provela u Becu, a na njegovim ulicama je u svakom momentu nekoliko stotina hiljada ljudi. Postuju se pravila na putevima, zna se red, metro ide na svakih 3-6 min za svaki dio Beca, svi pricaju engleski... Jednom rijecju red...Prosle godine je proglasen za najbolji grad za zivot, mislim u Jevropi. Koliko mislite da smo blizu EU? Na osnovu ovoga sto sam vidjela, a i na osnovu onoga sto sam prosle godine vidjela u Poljskoj, koja je takodje u EU, nesto ne mislim da je CG blizu...i da ce i za narednih 50 god tamo pristupiti. Mi nemamo osnovnu kulturu, divlji smo, ne postujemo pravila, ko horda neka se ponasamo...nazalost, ali je tako.. Kakvo je vase misljenje o ovome?

  5. #30
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Meni za ljubav View Post
    Vratila sam se juce iz Beca, putovala sam preko Hrvatske. I Austrija i Hrvatska su me odusevile koliko su ciste, nigdje papirica nisam vidjela za tih 5 dana koliko sam provela u Becu, a na njegovim ulicama je u svakom momentu nekoliko stotina hiljada ljudi. Postuju se pravila na putevima, zna se red, metro ide na svakih 3-6 min za svaki dio Beca, svi pricaju engleski... Jednom rijecju red...Prosle godine je proglasen za najbolji grad za zivot, mislim u Jevropi. Koliko mislite da smo blizu EU? Na osnovu ovoga sto sam vidjela, a i na osnovu onoga sto sam prosle godine vidjela u Poljskoj, koja je takodje u EU, nesto ne mislim da je CG blizu...i da ce i za narednih 50 god tamo pristupiti. Mi nemamo osnovnu kulturu, divlji smo, ne postujemo pravila, ko horda neka se ponasamo...nazalost, ali je tako.. Kakvo je vase misljenje o ovome?
    Bliže ste nego što ste bili lani. Situacija će se popravljati kako budu odmicali pregovori. To su promjene koje ne idu preko noći. Zato sam ovdje jednom prilikom imao raspravu o tome kako je nemoguće da CG otvori i zatvori poregovore za manje od 3 godine kako su mislili neki cijenjeni forumaši. Prilagodba novim zakonima, provedba i poštivanje istih te prelazak s jednog na drugi način života iziskuju neko vrijeme. Tako da mislim da će CG brzo, ali ne kraće od najmanje 4-5 godina, biti uređena članica Europske unije.

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    Bliže ste nego što ste bili lani. Situacija će se popravljati kako budu odmicali pregovori. To su promjene koje ne idu preko noći. Zato sam ovdje jednom prilikom imao raspravu o tome kako je nemoguće da CG otvori i zatvori poregovore za manje od 3 godine kako su mislili neki cijenjeni forumaši. Prilagodba novim zakonima, provedba i poštivanje istih te prelazak s jednog na drugi način života iziskuju neko vrijeme. Tako da mislim da će CG brzo, ali ne kraće od najmanje 4-5 godina, biti uređena članica Europske unije.
    braco, hvala na optimisticnoj prognozi... Dodaj jos 2-3 godine na ove tvoje, mislim da je realisticnije...

    A sto se tice papirica po ulicama, tu nam Evropa nista ne treba no da roditelji djecu uce za sto sluzi kanta za smece...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  7. #32
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,716
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,221
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    A ko će roditelje naučit?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    e pa, onda nek idemo do vraga...:what:
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  9. #34
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    braco, hvala na optimisticnoj prognozi... Dodaj jos 2-3 godine na ove tvoje, mislim da je realisticnije...

    A sto se tice papirica po ulicama, tu nam Evropa nista ne treba no da roditelji djecu uce za sto sluzi kanta za smece...
    Optimistične prognoze ili ne, ali bit je u tome da se takve stvari ne događaju preko noći. Prije desetak godina bilo mi je nezamislivo da ću praznu kutiju cigareta nositi zgužvanu u džepu sve dok ne naiđem na kantu. Danas mi je to više nego normalno. Moram primjetiti da se i Crnogorci u Hrvatskoj ponašaju slično (nešto kako smo se mi prije 5, 10 ili 15 godina ponašali u Njemačkoj). Susrećem ih sakodnevno na dubrovačkom aerodromu i vidim im ponašanje. Znači sve je moguće

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    Optimistične prognoze ili ne, ali bit je u tome da se takve stvari ne događaju preko noći. Prije desetak godina bilo mi je nezamislivo da ću praznu kutiju cigareta nositi zgužvanu u džepu sve dok ne naiđem na kantu. Danas mi je to više nego normalno. Moram primjetiti da se i Crnogorci u Hrvatskoj ponašaju slično (nešto kako smo se mi prije 5, 10 ili 15 godina ponašali u Njemačkoj). Susrećem ih sakodnevno na dubrovačkom aerodromu i vidim im ponašanje. Znači sve je moguće
    naravno, sve je moguce...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  11. #36
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Meni za ljubav View Post
    Vratila sam se juce iz Beca, putovala sam preko Hrvatske. I Austrija i Hrvatska su me odusevile koliko su ciste, nigdje papirica nisam vidjela za tih 5 dana koliko sam provela u Becu, a na njegovim ulicama je u svakom momentu nekoliko stotina hiljada ljudi. Postuju se pravila na putevima, zna se red, metro ide na svakih 3-6 min za svaki dio Beca, svi pricaju engleski... Jednom rijecju red...Prosle godine je proglasen za najbolji grad za zivot, mislim u Jevropi. Koliko mislite da smo blizu EU? Na osnovu ovoga sto sam vidjela, a i na osnovu onoga sto sam prosle godine vidjela u Poljskoj, koja je takodje u EU, nesto ne mislim da je CG blizu...i da ce i za narednih 50 god tamo pristupiti. Mi nemamo osnovnu kulturu, divlji smo, ne postujemo pravila, ko horda neka se ponasamo...nazalost, ali je tako.. Kakvo je vase misljenje o ovome?
    Samo jedna digresija...mislim da većih poštovalaca pravila od Crnogoraca van granica Crne Gore nema na svijetu, ali kad se svoga dočepaju vole da glume da im niko ništa ne može a tako se i ponašaju!
    S tim u vezi, prekjuče sam išla do mora, ispred mene ide "bijesno" auto (ne znam koje "marke" ali bijesna makina) njemačkih registracija, šok sam preživjela kad izađosmo iz grada kad zafrljači punu kesu otpadaka kroz prozor od auta?! Uopšte nijesam imala dilemu da li je stranac ili naše gore list, ovaj ga je čin jasno legitimisao. Znam sasvim sigurno da u Njemačkoj to ne smije ni da pomisli a ne da uradi i što da mu radiš?! Časnu riječ dajem, ja bih ga prijavila da imam kome! Zamisli da policajcu u CG rečem da prijavljujem čojka da je bačio kesu kroz prozor?! Ja mnim da bi me pritvorio...možda i poslao do Dobrote na kontrolu!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    upravo sam tu pojavu (bachanja smeca iz automobila u pokretu) htio da pomenem kao jednu koja me najbrze ispizdi...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  13. #38
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,205
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    E kako će me neđe neko išklepat od tih bacača smeća. Ne mogu da se uzdržim, kad to vidim, da ne počnem da trubim, gestikuliram...

  14. #39
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Forumaši moji dragi,
    Puštite Djukanovića da realizuje bar dobar dio od ovih GRANDIOZNIH IDEJA, KOJE SU NE SAMO PRIPREMLJENE, VEĆ MNOGO VIŠE OD TOGA-DOBRIM DIJELOM UGOVORENE ILI SAMO ŠTO NISU UGOVORENE...poput ove sa gasovodom i Azerbejdžana, koji će, sva je prilika, skrenuti da prolazi kroz CG. Obratite pažnju da ovo pišu "Novosti" a ne recimo "Pobjeda".
    http://www.rtcg.me/vijesti/ekonomija...zita-gasa.html

    Nemojte mu "piti krv" baš sad, nemojte dozvoliti da ga ogromna pizma i zlopamćenje grešaka (kojih je bilo!) toliko okupira i omete da konačno ne uspije da nadje snage da realiuje ove projekte koje dugi političari ne bi mogli ni zamislit, a ne realizovati !
    Iskreno, vidite li nekoga od lidera opozicije kako uopšte može doći u priliku da razgovara sa Ilhanom ALijevim (koji je faktički sultan od sultana Gajdara)? Ili sa šeicima od UAE? A NE NIKAKO! To su ljudi balkanskih dometa, a na evropskom nivou sa njima bi komunicirao podsekretar za Jugpostočnu Evropu (poput čuvene Ilone ).
    Doći će i vrijeme za promjenu vlasti, ništa nije zauvjek, ali zapitajte se ISKRENO je li sad pravi trenutak da se NA NAMA uče političari?

    BUDITE KONSTRUKTIVNIJI OD PUKE ŽELJE ZA REVANŠOM PO SVAKU CIJENU I VEĆEG DOMETA OD EVENTUALNIH 100 MILIONA KOLIKO BI SE - I TO EVENTUALNO- MOGLO ZAPLIJENITI OD TAJKUNA....pri čemu bi iznijeli iz MNE 10x toliko i ostavili be posla hiljade radnika.
    RAZMISLITE, ZAJADE!!!
    I povjerujte da nisam nikakav plaćeni propagator DPSDP, već čovjek koji mnogo dugo konforno živi od dobre procjene ljudi, njihovih potencijala i medjusobnih odnosa.

    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 21-07-13 at 17:39.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  15. #40
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    znaci 23 god. je imao grandiozne ideje nego je namjerno unistavao CG ili su mu tek sad sinule te ideje? Ne razumijem...
    She is only here to annoy herself!

  16. #41
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Bone, upravo djukanovic sve cini da ne bude pusten.

  17. #42
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    opmne ne slažem se sa tobom,...ali i to je za ljude .

    Kad smo kod DJukaovića, komšije Albanci su ne samo primjenili, nego i dogradili moju ideju o zapošljavanju penzionisanih mudraca i svijeta za platu koja treba biti samo tolika da nije ponižavajuća (10.000€ mjesečno ili sl.) i doživotno korišćenje 4-sobne kuće ili stana u MNE u mjestu po izboru savjetnika. Angažovan je bivši ambasador US, koji je pošteno odradio par poslova za nas, posebno za NATO, ali evo komšije Albanci angažuju Tonija Blera (prethodni premijer GB) za savjetnika! Savjetnik, naravno, može i povremeno pristupiti realizaciji poslova . Ja sam predlagao neke ljude ( poslednjeg sam predlagao Isaka Adidžesa), ali ovo je korak naprijed KOJI ĆE IM SE SIGURNO ISPLATITI! Samo se nadam da ovo nije dalje ulagaje premijera Beriše u ideju ujedinjenja "vjekovih prostora na kojima Albanci žive" (Bože mili, mrska li mi je ofucana floskula sa kolijevkama, vjekovnim prostorima, srcima naroda, gdje su groblja ti su i granice i slične nacionalističke bljuvotine koje iz dana u dan PROŽDIRU ŽIVOTE...od Somalije do Sirije itd, itd,itd! ). Ako je u tom cilju angažovan-to bi se to moglo ticati i nas.

    http://www.pobjeda.me/2013/06/28/ton...lbanske-vlade/

    Bilo bi mudro držati se te prakse i NAĆI PARE ŠTO PRIJE (čim se prevazidje odvratni KAP problem), jer je najveća mana naše zemlja baš njen zanemarljiv broj stanovnika i konstantna prijetnja da (p)ostanemo samo oblast!


    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 24-07-13 at 08:10.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  18. #43
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    A ko će roditelje naučit?
    Kazne

    Sent from Rosetta Stone using Chisel
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #44
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Forumaši moji dragi,
    Puštite Djukanovića da realizuje bar dobar dio od ovih GRANDIOZNIH IDEJA, KOJE SU NE SAMO PRIPREMLJENE, VEĆ MNOGO VIŠE OD TOGA-DOBRIM DIJELOM UGOVORENE ILI SAMO ŠTO NISU UGOVORENE...
    Još samo da ne krenu naši kao sa onom realizacijom kad otjeraše kraljevsku porodicu Dubaija iz Crne Gore, a htjedoše da pretvore Ulcinj u Evropski Dubai

    Sent from Rosetta Stone using Chisel
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #45
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rakune,
    Bez ikakvog inata, koji sam valjda po starost prevazišao, JA MISLIM DA ĆE ARAPI DA INVESTIRAJU U ULCINJ TOLIKE PARE DA ĆE BAŠ BITI EVROPSKI DUBAJI!

    Ja ne znam da ono uklopim (iako je naš dobri Hari dva puta slao privete mail da mi objasni, i ja naučim-pa opet zaboravim kako se stari post kvotuje), pa ću copy-paste jedan moj mail od prije par nedjelja. Nadam se u Boga da će moj optimizam biti bliži budućim dogadjajima, a ne tvoj cinizam ..na koji definitivno imaš puno pravo, jer se mnogo obećavlo bez pokrića.

    Dakle:


    Dva kapitalna projekta, koja 100% opredjeljuju budućnost CG ka Monaku na Jadranu, teritorijalno su vezana za Opštinu Ulcinj-to su:

    1)Eksploatacija nafte i gasa u MNE, na kojima će da učestvuju NAJAČE KOMPANIJE NA SVIJETU, TAKOREĆI (od ExonMobile do Gasprom, Edisona itd, itd) I TO DIREKTNO (dakle ne preko kompanija-kćerki sa zloglasnih Djevičanskih ostrva), I SA MOGUĆNOŠĆU SARADNJE PORESKIH ORGANA MNE I ZEMLJE ODAKLE JE KOMPANIJA

    http://www.rtcg.me/vijesti/ekonomija...-britanci.html

    2)Optimalna eksploatacija "Velike plaže"


    Copy-paste dijela intervjua direktora predueća koje je vlasnik i ovlašćeni korisnik -(Mikana Zeca,dir."Ulcinjske rivijere" )-datog "Pobjedi":

    ZEC: Najveći problem je tu što smo jedini ostali sa tzv. dvojnim vlasništvom. Zemlja je državna, a objekti su vlasništvo ,,Ulcinjske rivijere“. Dva tendera nijesu uspjela upravo zato što čim investitori dođu i vide tu dvostruku svojinu, nemaju čist papir, nemaju imovinsku sigurnost, odmah odustanu.
    POBJEDA: Znači, bilo je zainteresovanih…
    ZEC: Pa, ovo je raj božji, čudo zemaljsko, uložili bi stotine miliona, ali kad vide vlasničku strukturu povuku se.
    POBJEDA: Kako to riješiti?
    ZEC: Sad bi to trebalo da ide na Savjet za privatizaciju. Predlog je da se uknjiži sve kao državno vlasništvo ili sve kao vlasništvo ,,Ulcinjske rivijere“. Mislim da je ova druga varijanta bolja.
    .

    Inače problemi sa "Velikom plažom" su mi postali jasni tek posle ovog pojašnjenja Mikana Zeca, jer znam kako strani investitori reaguju kad im se MA I POMENU (IMALO) PROBLEMATIČNI SVOJINSKI ODNOSI...BUKVALNO NEĆE DA RAZMIŠLJAJU...MA NI DA ČUJU DO KRAJA PRIČU....NIJE ČIST SVOJINSKI LIST-PREKIDAJU PREGOVORE I ZDRAVO!
    U tom smislu predlog Zeca je odličan-neka preduzeće bude 100% vlasnik, ili država 100% vlasnik (uz medjusobni ugovor kojim bi se regulisali medjusobi odnosi, a koji ne bi imao nikakve veze sa potencijalnim zakupcem)...a ako sam dobro razumeo-u slučaju čistih vlasničnih odnosa lako bi našli vrhunskog investitora za "Veliku plažu"


    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  21. #46
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Rakune,
    Bez ikakvog inata, koji sam valjda po starost prevazišao, JA MISLIM DA ĆE ARAPI DA INVESTIRAJU U ULCINJ TOLIKE PARE DA ĆE BAŠ BITI EVROPSKI DUBAJI!]
    Eto, ja mislim da će ako budu dolazili na ove prostore raditi u susjednoj Albaniji.
    1. Mislim da će im Albanci dati zemlju po manjoj cijeni(ja bih im dao besplatno)
    2. Bolje su pozicionirani
    3. Graniče se sa jakom zemljom na polju turizma(Grčkom)
    4. Muslimani su, ne znam koliko je to Arapima bitno ali je koliko-toloko plus. Mada gledajući kakve su propise uveli što se Alkohola tiče rekao bih da im je vjera itekako bitna
    5. Ne znam da li je to što je Albanija članica NATO-a plus ili minus. NATO znači stabilnost ali tu je poslovična netrpeljivost Arapa prema Amerima


    Sent from Rosetta Stone using Chisel
    Last edited by Rakun; 08-08-13 at 16:49.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #47
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Eto, ja mislim da će ako budu dolazili na ove prostore raditi u susjednoj Albaniji.
    1. Mislim da će im Albanci dati zemlju po manjoj cijeni(ja bih im dao besplatno)
    2. Bolje su pozicionirani
    3. Graniče se sa jakom zemljom na polju turizma(Grčkom)
    4. Muslimani su, ne znam koliko je to Arapima bitno ali je koliko-toloko plus. Mada gledajući kakve su propise uveli što se Alkohola tiče rekao bih da im je vjera itekako bitna
    5. Ne znam da li je to što je Albanija članica NATO-a plus ili minus. NATO znači stabilnost ali tu je poslovična netrpeljivost Arapa prema Amerima


    Sent from Rosetta Stone using Chisel
    Iz tvojih usta DALEKO OD BOŽJIH UŠIJU !

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  23. #48
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Malo o nama i našim VRLO NEEVROPSKIM manama:

    Čujem od kćerke da su Dragoljuba Djuričića tako bezočno ogovarali za organizovanje "Cucke jeke" u Cucima, da je čak iona, koja je ovdje sazrela, bila zgranuta sa našim karakterom...biva, sve je to Djurićićeva lična promocija u najgorem vidu i sl. A ON SE MUČENIČKI TRUDIO DA SVOJE CUCE UNAPRIJEDI, DA JOŠ NEKO ČUJE O TOM PASIVNOM KRAJU, ZA KOJE NIKO VAN CRNE GORE NIJE ČUO, OSIM KAO PRIMJER ZAOSTALOSTI! Mala priča o tome: Lično mi je poznato da se Srbijanci sprdaju sa tim mjestom, prvo što im nekako vrlo čudno zvuči, a Cuce su prilično poznate još od kada je Nušić prije II sv. ratra grubo karikirao Crnogorce i njihov biznis, kroz lik "Špira Cuce", koji je tražio zajam u novootvorenu Hipotekarnu banku u CG i ponudio jatagan u zalog...pa kad su mu rekli da mu "za junački jatagan" mogu dati 1 fiorin,on se bio mašio jatagana i zaprijetio da će ih sve pobit, da je taj jatagan desetine turskija glava posjekao itd....onda je završio sa pomirljivim tonom i molbom :"A može li se na tu slavu dobiti 2 fiorina?"..Eto kako nas predstavljaju i kakvi su stereotipi odavno vladali...i zato neka smo se ocijepili, pa da smo blizanci, a nijesmo.

    Sve to mahom zna i Djuričić, koji je dugo živeo u BG, pa je pokušao da izdigne te svoje Cuce i dao im-vjerovali ili ne- REKLAMU KAKVU NIKADA NISU IMALI! I na kraju doživio da mu se sprdaju mediokriteti, još niži od mediokriteta (jer to znači "osrednji").....
    Bi li loše bilo kad bi, kojim čudom, neko organizovao ljetnju školu bubnjeva u CUce, sa svirkama svake noći i sl?
    A ne slobodno....
    ***

    Ma MNOGO LOŠI LJUDI ZNAMO DA BUDEMO...TAKO NE POŠTUJEMO AUTORITETE DA JE TO SRAMOTA!

    Moram da pojasnim, kao dogogodišnji svirač amater, da je taj DJuričić od momenta kad je došao u BG i postao bubnjar neke vrste sviračke super grupe-"Mama Ko-Ko" (sedamdeseth prošlog vijeka), pa je uskoro bio prepoznat i priznan kao jedan od tri najbolja bubnjara ex Yu (zajedno sa Ratkom DIvjakom, Pecom Petejem i možda Garabet Tavitijanom iz Leb i so). MNE TADA NIJE IMALA NITI JEDNOG U CIJELOJ JUGOSLAVIJI POZNATOG MUZIČARA OSIM NJEGA! Posle je svirao sa Leb i so i dao im odredjenu čvrstinu koji ni prije ni posle njega nisu imali (njihov kreativni vrhunac je bila "Karaj me majko" i taj album, a tu on svira). Kad su mu skrenuli pažnju na vrsnog gitarstu Stefanovskog , i pustili mu njihovu ploču , Joe Satriani , inače gitarski i muzički virtuozo prve klase, koji je i danas možda najbolji gitarista svijeta, rekao da je taj bend nekako jači sa prostijim ali jačim gruvom koji daje DJuričić i pohvalio ga...(pazi-to u poredjenju sa Tavitijanom, bubnjerskim virtuozim!)

    Posle je prešao u "Kerber", koji je BIO I OSTAO svjetski kvalitet....a on im je unaprijedio zvuk.

    OVA MALA ISTORIJA MUZIKE JE DA CRNOGORCI SHVATE DA JE DJURIČIĆ SVJETSKI KVALITET U SVOM POSLU,KOJEG MI NIMALO NE POŠTUJEMO A NE SAMO NEKI BUBNJAR IZ CUCA, KOJI HOĆE PROMOCIJU....mogu misliti koliko smo svetskih talenata zanavjek otjerali i MNE sa našom beskrajnom pizmom...kad dodju do onoga:"Šta će meni ovo?" .
    Ne ide se sa takvim stavovim au EU!!

    Izvinite na digresiji, ali ovo (pizma, podcjenjivanje i nepoštovanje autoriteta) je VELIKI PROBLEM CRNE GORE I CRNOGORACA!!!

    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 28-08-13 at 23:35.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  24. #49
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pukoh od jeda...Dominik Stros Kan Održao inauguralni govor, sa pozicije savjetnika Premijera za makro-finansije i medjunarodne odnose (otprilike).
    Vučić reče jednu, ali vrijednu rečenicu:"Siguran sam da u njegovom imeniku ima više telefonskih brojeva važnih ljudi nego što ima cela Srbija...valjda to vredi nešto"-što je BEZ SUMNJE TAČNO.

    Neka im se sa srećom, a naši rukovodioci bi mogli malo češće da čitaju ovaj forum, jer je ovdje skupljeno više "mozgova" nego u Vladi CG!

    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 18-09-13 at 12:00.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Neka Vucić cuva sobarice sto je sigurno sigurno

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ima li Crna Gora more?
    By minjo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1167
    Last Post: 27-07-18, 15:01
  2. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 13:25
  3. Crna Gora!!!
    By DzoniS in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 56
    Last Post: 21-09-07, 14:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •