Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 51 to 75 of 155

Thread: Online kladjenje-Zabrana?!

  1. #51
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Isto bi se znaci moglo i ocekivati da se zabrani i trgovina preko interneta,i tome slično...
    Divno sto se to desava u Srbiji.
    Ali mislim da recimo u Italiji ne moze niko kontrolisat kladjenje preko neta...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  2. #52
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    157
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stvar je u tome da je CrnaGora toliko malo trziste da se sigurno ama bas niko nece smarati da otvara predstavnistvo kod nas. Sto se tice uredjenja u ostatku Evrope, sve vece online kladionice imaju Evropsku licencu ( I NEMAJU PREDSTAVNISTVO NI U JEDNOJ EVROPSKOJ DRZAVI JER JE TO UREDJENO EVROPSKOM LICENCOM a mi smo "kao" drzava koja se primice Evropi ??????
    Da smo zaista blizu Evrope onda se ovo ne bi desavalo jer je ovo potez vlasti da poveca dohodak od kladjenja.. Medjutim ovo je krajnje jednostrana odluka, nas igrace niko nista nije pitao. Kazu neka te kladionice otvore predstavnistva, a ja kazem nikad ih otvoriti nece u nase zrnce od drzave, ekonomskog patuljka jer nema ama bas nikakvog interesa. I ko je na dobitku a ko na gubitku ?? Na dobitku su Lutrija MONTESTARS i par njih a neke jade ce i drzava zakaciti a igraci su u katastrofalnom gubitku. Svi ozbiljniji igraci (ujedno i jedini profitabilni kladionicari) igraju online i koriste benefite Betfaira i ponude dobrih koeficijenata i bas u tako dobrim uslovima igraci mogu biti profitabilni, i ako nam to ukinu mozemo se pozdraviti sa uspjesnim kladjenjem. Sto se zatamnjivanja IP adresa tice ja licno cu ponuditi kroz anonimne nacine svakom online igracu pristup bilo kojoj kladionici kroz Virtuelne servere koji se nalaze u V.Britaniji ali to nije pravi problem , zatamnjivanje IP adresa je sraman i smijesan cin i crnogorski Telekom kao Internet provider i privatna kompanija nije duzan da slusa instrukcije Agencije jer se na taj nacin krse osnovna ljudska prava slobode. Ali kazem sve da i do toga dodje to se moze zaobici dok kazes keks, ono sto predstavlja realan problem je taj da ce same kladionice poceti da blokiraju registraciju iz CG a dosta kladionica je rigorozno u provjeri identiteta i taj problem ne bi mogli prevazici. A sva prica o sigurnosti novca i isplate dobitka je toliko smijesna, toliko nedemokratska da jednostavno boli biti gradjanin ove drzave kad nam se ovako namecu zakoni. Da li znate da smo mi jedina drzava u regionu a i sire kojoj vlast uzima danak na gorivo ..prosle godine je vlada prihodovala 98 miliona eura od dodatnog oporezivanja na energente.. ovo je jedinstven slucaj i iz tog rzloga imamo vidno najskuplje gorivo u regionu. Sad zele jos ali ne znaju da umjesto dobra cine lose... jer ce se na ovaj nacin samo ugasiti online kladjenje i ono sto se u evropi razvija kod nas ce da se ugasi.. Ja bih samo zelio jedan odgovor od vlasti !!! ZASTO SE KAO DRZAVLJANIN CRNE GORE SA SVOJIH 27 GODINA U 2012-OJ GODINI MORAM OSJETITI KAO DA JE 1992 ????? ZBOG KOGA I ZBOG CEGA ?? Koja ce vam to kladionica doci da otvori predstavnistvo u ovoj maloj drzavi i time napravi presedan jer nema predstavnistvo ni u jednoj razvijenoj evropskoj drzavi ? Na koje trziste ce svaka od njih da placa 10 000 ..ima makar 20 velikih i izuzteno mocnih kladionica.. to je 20 x 10 000 = 200 000 mjesecno x12 = 2,4 miliona godisnje od placanja licenci svega 20 kladionica a sta bi bilo kad bi svaka od tih kladionica placala 10 000 mjesecno u svakoj drzavi u kojoj se igraci klade, onda bi godisnje samo jedna kladionica evropskim drzavama trebala da isplati desetine miliona eura ..zar mislite da crnogorski igraci mogu da se priblize uplati od 2,4 miliona godisnje ??? a kamoli uplati u kojoj ce i sama kladionica povrh placenih dazbina ostvariti ikakav profit !! zar mislite da je to u redu ?? Ako Montestars i Lutrija i Meridian placaju po 10 000 mjesecno kazete neka placaju i ostali i neka dodju pa otvore predstavnistva i vrabac na grani zna da niko nece doci i da je to samo paravan za ucvrscivanje lokalnih kladionica i Lutrije koji su pravi razlog zasto ljudi gube pare kad se klade, jer se klade pod nepovoljnim uslovima... ?? Zar to nije MONOPOL i TO KAKAV !!!! Svi navedeni funkcionisu u obliku lokalnih kladionica s tim da imaju i online pristup i to je sasvim druga kategorija u odnosu na iskljucivo online kladionice koje kao takve postoje u svakoj drzavi i nidje osim u zemljama u kojima je zabranjeno kladiti se ne moraju da otvaraju nikakva predstavnistva i da placaju nikakve dazbine jer u kad bi to morale sigurno ne bi postojale... Na kraju mozete da uradite sta god hocete draga pametna gospodo iz vlasti ali ako se kojim slucajem samo par kladionica ne odluci da izblokira igrace (vase blokiranje IP adresa je jadno) ja cu licno povesti anonimnu kampanju i obuciti ljude kako da se i dalje klade online i kako da i dalje zaradjuju kladeci se... kazem samo par njih od 170 ce biti dovoljno !!!

  3. #53
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    157
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako ni zbog cega drugo osjecao sam se dobro jer smo multikulturalno tolerantno drustvo koje je otvoreno i spremno da prihvati sve demokratske uplive iz Evrope. Osjecao sam da svaki dan napredujemo makar milimetar u sprovodjenju demokratskih reformi. Osjecao sam se dobro jer sam mogao preko interneta da kupim kartu i otputujem dje ocu, osjecao sam se dobro jer zahvaljujuci tehnologiji i interneti svijet postaje jedinstven a mi smo samo u jednom njegovom gradicu, osjecao sam se kao gradjanin svijeta... sve dok gospoda iz nase vlasti nisu odlucila da postave digitalne granice.. kako je to tuzno i jadno ..Montenegrino digital border ... STOP !!! TRESSPASSING !!! Zbog koga ?? Zbog cega ?? Ako do ovoga dodje onda bi se svi informaticki pismeni ljudi koji razumiju o cemu je ovdje rijec trebali ujediniti i boriti za svoja prava.. to nema veze sa kladjenjem vec se dotice gradjanske slobode.. mozda ste ovaj put previse zadrli draga gospodo.. kao da ne postoje nacini da se obavijesti Evropska Unija i ko god je u njoj zaduzen za promatranje gradjanskih prava ... Ako do toga dodje ovo ce odjeknuti vise nego sto je iko ocekivao .. prvo protestima a onda kontaktima preko NVO-a sa Evropskom unijom ... Ako ste se nakanili da ovo uradite onda cete morati svima da dokazete da imate pravo na to, a to cete tesko dokazati... Jer da bi vas zakon imao smisla i od strane nas gradjana ne bi bio posmatran kao cin iz interesa onda bi se u Cnoj Gori trebalo zabraniti kladjenje pa bi ovo sto pricate imalo smisla..

  4. #54
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Razumem tvoju ogorcenost Sunlite.Pretpostavljam da su na ovom kao i vecini foruma ljudi ipak vise ravnodusniji jer ne koriste online kladjenje bar ne da bi porodicu izdrzavali od toga.Ja upravo to i radim.Kada se kaze kladjenje prvo coveku padne na pamet kockanje i gubljenje ali ja bez da se hvalim u Srbiji pravim mesecnu nemacku platu iz stana.Postoje tako puno mogucnosti da se zaradi na kladjenju i trgovini kvota da je to strasno.Svaki mesec ubacujes drzavi pare i trosis sve u njoj i onda ovako nesto...pitam se samo kus idu pare od ovih silnih banaka stranih,sigurno ostaju u zemlji aha vazi...
    Inace to da ides preko drugih servera nije resenje jer ti kladionica sama zatvara racun kao sto je meni ucinio sportingbet.A samo igranje i dalje u toj kladionici preko drugih servera moze biti opasno po tvoj novac ako te provale...sve ti mogu uzeti,nije preporucljivo ni malo,sa tim nema sale.

  5. #55
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Обилића пољана
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaka (ozbiljna) online kladionica ako vidi da se logovanje radi sa drugih IP adresa blokirace ti racun i moze pare blokirati. A to nama pravi problem jer ako bi mi sa drugih servera ulazili ne bi imali istu IP adresu kao sto smo imali prije. Zato ne znam koje je rijesenje ako se blokiraju pristupi online kladionicama.
    Што на вјеру праву не похули,Што се не хће у ланце везати,То се збјежа у ове планине

  6. #56
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Planet Earth
    Posts
    704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To bi značilo da ako boravim u inostranstvu neko vrijeme ne bih smio koristiti svoj nalog, jer sam se registrovao iz Crne Gore i ne bi mi bila ista IP.
    Nema mi logike.
    "Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja." J.Krishnamurti

  7. #57
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Обилића пољана
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moje iskustvo sa bwin...acc registrovan u CG,i svaki dan se log radio preko ip adrese iz crne gore i posto koristim jedan program za kladjenje koji je napravljen u spaniji (taj program je aktivan sa ip adrese iz spanije) i spojen ma moj pc..i ne znam kako se moglo desiti da je u jednom trenutku ili pusten spanski IP ili nesto slicno da bi mi bwin na nekih 20 dana blokirao racun javljajuci da se ne mogu kladiti jer zakon moje zemlje to ne dozvoljava. kontaktirao sam njih i rekao sam da sam iz CG (nisam spominjao taj program) i oni su se cudili kako se to desilo,i trajala je ta istraga i sve je na kraju proslo ok. znaci njihov sajt je uhvatio ip adresu iz spanije (nije nasa cg) i odma blokirao. mozda jeste ovo malo nekorektno kao sto je liquid rekao ,jel kad podjem nedje van cg i zelim da se kladim mogu imati problem. ili jednostavno se ne smije u jednom danu uci sa dvije ip adrese koje nisu iz iste drzave.
    Што на вјеру праву не похули,Што се не хће у ланце везати,То се збјежа у ове планине

  8. #58
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam 365 koristio iz dvije drzave potpuno normalno. Nemam pojma.

  9. #59
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedna je stvar ako provajderi blokiraju adresu...onda mozemo koristiti strane servere ali na duze staze ako ste prijavljeni na adresu Crne Gore a logujete se stalno iz Engleske ili svaki put iz druge drzave,postacete jako sumnjivi i najverovatnije ce vam nalog biti zamrznut a pare konfiskovane jer svaka kladionica to ima u pravilima.Da ako posumnjaju u neku mutnjavinu,zamrznuce racun a to moze trajati jako dugo,cesto se te pare nikadi ne vide.
    Ali nece biti tako.Nego ovako
    Poštovani Srdjan &*(^%$%),
    Hvala što ste kontaktirali Sportingbet!
    Zelimo da Vas obavestimo da je Sportingbet sproveo blokiranje srpskih IP adresa u svojoj medjunarodnoj ponudi zbog promena u srpskom zakonu o igrama na srecu.Vase stanje na racunu je 231.61 EUR. Primicete sredstva na Moneybookers racun kroz 24h.

    E znaci same kladionice ce zatvarati racune i blokirati igrace iz te zemlje.
    Ne pise nam se dobro,mislio sam da je samo Srbija u pitanju ali sad se vec plasim

  10. #60
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Обилића пољана
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako to vazi za Srbiju vazice i za nas prije ili kasnije. u tom slucaju nema nam spasa
    Што на вјеру праву не похули,Што се не хће у ланце везати,То се збјежа у ове планине

  11. #61
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Planet Earth
    Posts
    704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam nešto naročito uspješan što se kladionice tiče, tako da neću biti oštećen, ali ako dođe do zabrane sigurno ću pokušati da nađem način da nastavim online klađenje. Inat je u pitanju.
    Naprave stotine miliona štete sa raznim privatizacijama, a treba da zabrane šačici ljudi klađenje preko interneta da im se pare ne bi odlivale iz države. Domaćini veliki.
    "Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja." J.Krishnamurti

  12. #62
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Toliko vole da pripune budzet da je to NENORMALNO skroz...mi cemo da imamo jer nam je prifalilo za nash snobyskorojevickioseljachkifenseraj a vi se ...
    ...

  13. #63
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Danilovgrad, Montenegro
    Posts
    74
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    zatamnjivanje, wtf?! pa ko je i zasto tim retardima dao bilo kakvu licencu?

    i sto je najgore valjda su montestarS a ne montestar, ni svoje ime ne umiju napisat i neko je njima dao licencu, e propalo se
    Pozdrav,

    Ja sam taj koji je sastavio taj mail, i inace kompanija se zove Montestar Poker Doo , zato smo se tako i parafirali.

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    A ko su ovi shto ce da navodno zatamne ???
    U toku su pregovori a i uskoro novi zakon koji je vlada prelozila treba skupstinom da se usvoji i odredi nadlezni organ koji ce biti odgovoran za IP blokadu .

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Nasa Agencija za igre na srecu je trazila da se zamrace stranice jos prije nove godine, ali koliko znam operateri nisu bas bili voljni da im izadju u susret. Tako da od te price jos nema nista.
    Da, istina je ! To se nije desilo jer niko nije htio da preuzme odgovornost oko IP blokade, sada kada se odredi nadlezni organ, morace da bude...

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm View Post
    Isto bi se znaci moglo i ocekivati da se zabrani i trgovina preko interneta,i tome slično...
    Divno sto se to desava u Srbiji.
    Ali mislim da recimo u Italiji ne moze niko kontrolisat kladjenje preko neta...

    Sto se tice italije oni vec vise od godinu dana nemaju pristup stranim sajtovima. Ja sam takodje van svog posla, vrlo aktivan online i uzivo sto poker, sto igrac kladionice, tako da ne pamtim kad sam na POkerstarsu ili Partypokeru gdje sam ranije igrao vidio nekog Italijana.

    Nego,

    Nije da branim interes kompanije gdje radim, doduse, i meni je zao sto nece biti Pokerstarsa, jer je u poredjenju sa Montestarsom, mnogo puta bolji i atraktivniji, ali jedino sto mogu reci da posle IP blokade, Montestarspoker.me ce uloziti dosta novca, paznje a i usput zaposliti jos nekih 10tak ljudi, kao i organizovati satelite i turnire, gdje ce svi igraci moci da se upoznaju.

    Srdacan pozdrav svima,

    Veljko

  14. #64
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Veljko, u Italiji postoji pokerstars

    http://www.pokerstars.it/
    She is only here to annoy herself!

  15. #65
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Danilovgrad, Montenegro
    Posts
    74
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znaci da su dobili licencu, kod njih je isto nastupila IP blokada, kao i kod francuza, litvanaca, estonaca, letonaca i par drzava. Samo sto je u Italiji bilo najteze dobiti Licencu, samo sto mislim da igraci iz Italije nemaju mogucnost nadmetanja sa stranim igracima vec samo sa drzavljanima Italije, nisam siguran, ali cu provjeriti u ponedeljak !

  16. #66
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    da, problem je u tome sto Italija ima 60 miliona stanovnika a CG 600.000, s kim da se nadmecem ovdje? pa cjelokupnu CG poker-ekipu mozes upoznat za jedno vece u maestralu...
    She is only here to annoy herself!

  17. #67
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Kako su bili hitri da oforme nadlezni organ, a kad trebe nesto narodu kao sto je uvodjenje PayPal-a onda se prave mutavi.

  18. #68
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Danilovgrad, Montenegro
    Posts
    74
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sreca pa je Montestarspoker, dio Microgaming mreze pa u svakom trenutku ima bar 5000 igraca online , mada je prosjek oko 9000. . . Inace sam upravo preuzeo i instalirao softver, drugaciji je client, i ne dozvoljava registraciju zato sto sam iz Crne Gore.

  19. #69
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    i..hoces da kazes da je microgaming mreza zakupila bukvalno monopol u CG na organizovanje online pokera? Ko je donio tu odluku pecatirao potpisao i gdje su dokumenta o tome?
    She is only here to annoy herself!

  20. #70
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Danilovgrad, Montenegro
    Posts
    74
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Niko ne brani ostalim za sada nelagalnim priredjivacima igara na srecu da ulozi novac i otkupi licencu i pocne raditi. . . Za sada smo mi jedini legalni, dokle ce tako biti, vidjecemo... I nije MicroGaming otkupio nego Montestarspoker, mi smo samo pod njihovim kisobranom kao i 35 ostalih sajtova ...

  21. #71
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    Kako su bili hitri da oforme nadlezni organ, a kad trebe nesto narodu kao sto je uvodjenje PayPal-a onda se prave mutavi.
    potpis... PIHHHHHHHH!!!!!!!!!

  22. #72
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Обилића пољана
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    znaci zakon jos nije izglasan u skupstinu??? to znaci kad ga izglasaju da treba 6 mjeseci da stupi na snagu.ili grijesim?
    Што на вјеру праву не похули,Што се не хће у ланце везати,То се збјежа у ове планине

  23. #73
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Planet Earth
    Posts
    704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo, ako nekoga interesuje neka pročita interesantnu pravnu analizu na ovom blogu

    http://blog.pticek.com/kockanje-cenzurom/
    "Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja." J.Krishnamurti

  24. #74
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Danilovgrad, Montenegro
    Posts
    74
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bookmakers View Post
    znaci zakon jos nije izglasan u skupstinu??? to znaci kad ga izglasaju da treba 6 mjeseci da stupi na snagu.ili grijesim?

    Zakon je izglasan vec prosle godine u ovo vrijeme, ovo je samo dopuna kojom ce se odrediti nadlezni organ koji ce postojeci zakon sprovesti u djelo .

  25. #75
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Обилића пољана
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kad ce montestars da obezbedi kladjenje??? vidim to najavljuju od kad su poceli sa radom pa nikako da uvedu to
    Last edited by Bookmakers; 26-02-12 at 16:16.
    Што на вјеру праву не похули,Што се не хће у ланце везати,То се збјежа у ове планине

Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Online Kladjenje!
    By Kris in forum Ostali sportovi
    Replies: 559
    Last Post: 07-11-20, 19:42
  2. On line kladjenje
    By Bon_Jovi_90 in forum Ostali sportovi
    Replies: 4
    Last Post: 06-11-11, 17:29
  3. Kladjenje
    By zaro in forum Ostali sportovi
    Replies: 1045
    Last Post: 18-03-08, 15:17
  4. Kladjenje
    By ujak7 in forum Ostali sportovi
    Replies: 6
    Last Post: 07-08-05, 19:50
  5. kladjenje u CG
    By kadilak in forum Ostali sportovi
    Replies: 1
    Last Post: 24-03-04, 15:04

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •