Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 155

Thread: Online kladjenje-Zabrana?!

  1. #26
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Danilovgrad, Montenegro
    Posts
    74
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi sva poenta je u tome da niko od ovih stranih sajtova ne placa Licencu za mjesecno poslovanje u crnoj gori. Ko ce da vam garantuje ako vas neko ispali za neki dobitak na nekom stranom sajtu koji ne posjeduje licencu? Fora je u tome da drzava zaradjuje neki dio i od ovih sto gube samo neka gube al' da im i drzava uzme koji dinar

  2. #27
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li je moguce da treba objasnjavati ljudima zasto je potrebna legalizacija stranih sajtova koji pruzaju mogucnost uplate novca na teritoriji Crne Gore??!
    Zakon o igrama na srecu je jasan jos od 2007 godine, to sto nije primjenjivan nije nista novo. Svi su na gubitku ako se Zakon ne pocne primjenjivati. Drazava jer gubi veliki dio budzeta, koji ide onima kojima je najpotrebniji: Zavisnicima na lijecenju, kulturi, sportu i sl... Igraci jer nikada ne znaju da li im prosto mogu blokirati racun i sta onda? Naravno i te komapnije koje uredno placaju licencu i poreze, naravno da ocekuju da rade u fer okruzenju i naravno da im ne smeta konkurencije, jer i medju istima postoje razlicitosti! Kvalitet usluge i sl. Neka se svi legalizuju i nikakav problem! Mozda i dozivimo da zivimo u uredenoj drzavi gdje su svi isti pred Zakonom!!!

  3. #28
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Koliko placaju lokalne kladionice? 500e po uplatnom mjestu, eto toliko mogu da dobiju od bet365 ili od ostalih koji primaju uplate sa teritorije CG!

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    neka si ti napravila nalog da nas to naucis
    Who let the dogs out

  5. #30
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U Zakonu stoji da je mjesecna nadoknada 10000e+ PDV, a postoje jos neki uslovi koji se moraju ispuniti koliko vidim. Ukoliko smo im interesantno trziste svi ce se legalizovati. Nije Crna Gora prva ovo izmislila naravno. Ista stvar je i u Francuskoj, Belgiji, Danskoj, Litvaniji i dr. Svi oni imaju Evropske licence i sl, pa nek dobiju i ovu ako hoce da zaradjuju i nas narod. Svi dobijaju ovim primjenjivanjem Zakona.

  6. #31
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    :-) Ja bih ovo nazvala radije informisanje neupucenih.

    Evo pogledajte gdje su isla sredstva iz budzeta koja su sakupljena od priredjivaca igara:

    http://www.mf.gov.me/pretraga/110562/SAOPsTENJE-Objava-Odluke-o-raspodjeli.html

    Last edited by Realna; 14-12-11 at 22:04.

  7. #32
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    203
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prije bih davao pare pokerstarsu nego bilo kojem nasem sajtu..

  8. #33
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Jedino bi se u ovu drzavu strajkovalo ako bi se ovo zabranilo.

  9. #34
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    753
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VeLjko13 View Post
    Ljudi sva poenta je u tome da niko od ovih stranih sajtova ne placa Licencu za mjesecno poslovanje u crnoj gori. Ko ce da vam garantuje ako vas neko ispali za neki dobitak na nekom stranom sajtu koji ne posjeduje licencu? Fora je u tome da drzava zaradjuje neki dio i od ovih sto gube samo neka gube al' da im i drzava uzme koji dinar
    Quote Originally Posted by Realna View Post
    Da li je moguce da treba objasnjavati ljudima zasto je potrebna legalizacija stranih sajtova koji pruzaju mogucnost uplate novca na teritoriji Crne Gore??!
    Zakon o igrama na srecu je jasan jos od 2007 godine, to sto nije primjenjivan nije nista novo. Svi su na gubitku ako se Zakon ne pocne primjenjivati. Drazava jer gubi veliki dio budzeta, koji ide onima kojima je najpotrebniji: Zavisnicima na lijecenju, kulturi, sportu i sl... Igraci jer nikada ne znaju da li im prosto mogu blokirati racun i sta onda? Naravno i te komapnije koje uredno placaju licencu i poreze, naravno da ocekuju da rade u fer okruzenju i naravno da im ne smeta konkurencije, jer i medju istima postoje razlicitosti! Kvalitet usluge i sl. Neka se svi legalizuju i nikakav problem! Mozda i dozivimo da zivimo u uredenoj drzavi gdje su svi isti pred Zakonom!!!
    Ah kad se nadju ovi cinovnici i/ili predstavnici kladionica. Vidi se da pojma nemate i nije slucajno zasto je stanje u zemlji kakvo jeste. A medju njima i ovi kvazi istrazivacki novinari koji blage veze nemaju o cemu pisu.

    Nego kako glasi ono u EU - sloboda protoka ljudi, roba i ..... dovrsite ovu recenicu? A hocete restrikcije da nam uvedete.
    Neko napisa treba zabraniti pristup na 180 sajtova. (taj nema pojma odakle mu ta cifra). Zanimljivo kako se barata nekim ciframa - otislo 1 milion preko interneta. Odakle taj podatak, ko vodi tu statistiku, kako prikuplja podatke, postoji li statsiticka greska....

    Nego da pitam ove cinovnike/predstavnike koji su se sad zabrinuli za PDV (i pad prometa u lokalnim kladionicama) - sta se desava sa onima koji ostvaruju dobitke? Da vam pomognem u nacinu razmisljanja - taj novac koji neko dobije online, vrati se u nase novcane tokove jer neko taj novac trosi ovdje i indirekno se plati PDV drzavi. Zasto ne pokazete tu statistiku?

    Dalje - zabrinuti ste za sigurnost naseg novca online i kako kazete mozda Vam nece isplatiti dobitke. Zalosno je cuti takve izjave, ali vidi se da neznate neke stvari. Ali da vam donekle priblizim malo sliku - koliko se puta desavalo u lokalnim kladionicama da se ljudima ne isplati dobitak, da se odbiju uplate, zovu sefovi da mozda oni odobre uplate itd (to je sigurnost za koju se vi zalazete). Da ste malo upoznati vidjeli bi da najvece online kladionice imaju prihode po nekoliko meleardi. Samo 1 od njih ima veci prihod nego sto je nas budzet (tako da ne brinite vise oko sigurnosti novca)

    Posto ste se zabrinuli oko ovog meleona kako vi kazete tu cifru - (mada vidi se kako lijepo trosite taj novac - svakakvih NVO organizacija) da pitam nesto, zasto ne pitate sta je prednost jedne drzave tu u okruzenju te je privukla velike kladionice da otvore svoje urede i zaposle na 100-ne radnika? Zasto mi ne ponudimo nesto tako?

    Jos neka pitanja za razmisljanje - sta je sa onima koji putuju, koliko oni novca ostave u inostranstvu? (imate li tu statistiku ) Da li se taj novac ponovo vrati u nasu zemlju - povezite to sa dobicima koji su gore objasnjeni? Da li treba zabraniti putovanja?
    Da li treba zabraniti ebay, mozda zabraniti jednu "malu" knjizaru koja se zove Amazon jer nije registrovana kod nas? Da li treba zabraniti da djevojke kupuju u victoria secret prodavnici?

    Sta se ne pobunite sto placamo skupo gorivo, skup internet, visoke cijene za prehrambene proizvode i odjecu, najskuplje avio-karte, sta se ne pobunite kako velike firme iznose meleone iz nase drzave, kako se pojedinci rasipaju sa novcem iz budzeta itd (nego se zabrinuli oko necega sto neznate i sto je na margini).

    P.S I ja sam da nasa CG bude uredjena drzava sa dobrim standardom za zivot i to ce se i desiti samo sto taj proces nemoze preko noci da se zavrsi, vec je dugotrajan i svako od nas treba dati doprinos na tome putu.

  10. #35
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Jedino bi se u ovu drzavu strajkovalo ako bi se ovo zabranilo.
    I to ovako
    Click image for larger version. 

Name:	Crnogorski strajk.jpg 
Views:	137 
Size:	55.4 KB 
ID:	72978

    Realna, ne interesuje nas tvoje vidjenje situacije. Ne damo da nam otmu hranu za dusu!

  11. #36
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    dobio sam mejl
    IP blokada - zatamnjivanje nelegalnih online priredjivaca igara na srecu na
    teritoriji Crne Gore, ce se uskoro sprovesti.

    Jos jednom upozoravamo igrace da na vrijeme povucete svoj novac sa
    racuna nelegalnih priredjivaca, jer kada se izvrsi IP blokada to nece biti u prilici.

    Srdacan pozdrav MontestarPoker



  12. #37
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Veliki posa prebacit pare na moneybookers ili dje drugo...
    Bijo si poziw koi se neodbija

  13. #38
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by maks9 View Post
    dobio sam mejl
    IP blokada - zatamnjivanje nelegalnih online priredjivaca igara na srecu na
    teritoriji Crne Gore, ce se uskoro sprovesti.

    Jos jednom upozoravamo igrace da na vrijeme povucete svoj novac sa
    racuna nelegalnih priredjivaca, jer kada se izvrsi IP blokada to nece biti u prilici.

    Srdacan pozdrav MontestarPoker

    ovaj montestar poker je takvo smece pih

  14. #39
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    zatamnjivanje, wtf?! pa ko je i zasto tim retardima dao bilo kakvu licencu?

    i sto je najgore valjda su montestarS a ne montestar, ni svoje ime ne umiju napisat i neko je njima dao licencu, e propalo se
    Last edited by NSX; 15-02-12 at 22:38.
    She is only here to annoy herself!

  15. #40
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Planet Earth
    Posts
    704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Postoji li vjerovatnoća da stvarno naprave takvu glupost ?

    Trebalo bi onda zabraniti i on-line trgovinu, pa sve naručivati preko http://www.idealshopping.me/ po 2-3 puta skuplje.
    "Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja." J.Krishnamurti

  16. #41
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by maks9 View Post
    dobio sam mejl
    IP blokada - zatamnjivanje nelegalnih online priredjivaca igara na srecu na
    teritoriji Crne Gore, ce se uskoro sprovesti.

    Jos jednom upozoravamo igrace da na vrijeme povucete svoj novac sa
    racuna nelegalnih priredjivaca, jer kada se izvrsi IP blokada to nece biti u prilici.

    Srdacan pozdrav MontestarPoker

    A ko su ovi shto ce da navodno zatamne ???
    Last edited by AL no1; 16-02-12 at 02:58.
    ...

  17. #42
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pozdrav ljudi,registrovah se samo zbog ove teme...Voleo bih da se sto vise ljudi ukljuci u ovo(naravno pre svih oni koji se profesionalno bave online kladjenjem kao i ja)
    Ja sam iz Srbije i 12.2. na snagu nam je stupio zakon o kojem vi pricate,znaci totalana zabrana online kladjenja.Iskreno nisam imao pojma o tome niti sam slutio da u zemlji u kojoj cetvrtina ljudi ne radi,cetvrtina ljudi radi na crno bez straha da ce ih neko kontrolisati jer to valjda ovde nije krsenje zakona,a pola je u javnom sektoru da moze doci do ovako necega.
    Prvo ovo je moja licna katastrofa.Kazu nam da smo mi kladionicari luzeri da pare izlaze iz zemlje a ja kazem da svaki mesec u drzavu ubacim lepe pare koje i potrosim tu i koje nikad ne bi mogo da zaradim u Srbiji pa sve da imam 16 ruku.
    Evo krenuli su:Poštovani --- ----
    Hvala što ste kontaktirali Sportingbet!
    Zelimo da Vas obavestimo da je Sportingbet sproveo blokiranje srpskih IP adresa u svojoj medjunarodnoj ponudi zbog promena u srpskom zakonu o igrama na srecu.Vase stanje na racunu je 231.61 EUR. Primicete sredstva na Moneybookers racun kroz 24h.
    Ovo je mejl od pre 7 dana.Znaci proteran kao pas.
    Kako Srbija krupnim koracima krece put drage im Severne Koreje po pitanju ljudskih prava rekoh ajd rekoh da razmislim ja o svojoj pradedovini Crnoj Gori,te da proceljam malo internet kad ne lezi vraze,pogle na sta naidje...pa jel vasa vlast obavestena da mi vise nismo u jednoj drzavi,otkud sad da se ovakve stvare rade paralelno i u Crnoj Gori i u Srbiji?Da li mi stvarno imamo 2 razlicite vlasti?Kako je ovo moguce?
    Zar je sad Ebay nesto razlicitiji od ovoga?opet placam nekom preko a ne nekom iz moje zemlje.Ovo kao da idemo ka srednjem veku.Zar je nelegalno da kao slobodan covek odem u Madjarsku naprimer kladim se tamo u nekoj lokalnoj kladionici i zatim se vratim u Srbiju?Zar internet kladjenje ne radi upravo pojednostavljenu verziju te price?Kupovina iz fotelje je buducnost?aha ali ne kod nas.
    Kazu kladite se u sprskim kladionicama.Aha ali juce.Kad budu makar prisli Pinnacleu ili necemu sto bi mirisalo na to.Kako mogu da mi zabrane da idem na Pinnacle,Betfair kad mi uopste i nemamo berzu kvota????Nase zemaljske kladionice su lopovi i kriminalci po sebi kakve kvote stavljaju,to je lopovluk i za istragu.I da dobijes tiket izgubio si jer si igrao po njihovim malim nerelanim kvotama.Slobodan sam covek i zelim da biram gde se kladim,zelim da izaberem najbolju kvotu a ne nametnutu to je moje pravo.
    Ovo je neverovatno krsenje ljudskih prava i sloboda.Gde su sad one silne nevladine organizacije sto se tako silno brinu za nas?Da ne idem predaleko,voleo bih da cujem vase misljenje o ovome,ne zatvarajmo oci kao sto oni nisu granicu za sirenje ove gluposti od zakona koji su izglasali lobiranjem domacih kladionica
    ovo se odnosi i na vas!

  18. #43
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Nasa Agencija za igre na srecu je trazila da se zamrace stranice jos prije nove godine, ali koliko znam operateri nisu bas bili voljni da im izadju u susret. Tako da od te price jos nema nista.

  19. #44
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    MIslis na internet provajdere?zasto bi oni to radili ako ne moraju?
    To je do vlade ako prodje to kod njih onda kladionice same gase pristup jer onda one krse zakon.Upravo kako je to uradio www.sportingbet.com za Srbiju



  20. #45
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    a mozete li da pristupite ostalim kladionicama iz srbije?

  21. #46
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa za sada moze ali ovo je sve sveze tako da se ocekuju dalja gasenja online kladionica,pre svega evropskih rekao bih,nikad nije i nece stati na jednoj...e sad zavisi kako ce same kladionice reagovati na to,eto kako je Sportingbet odreagovao kao da je jedva docekao.Iskreno gledajuci mislim da ce vecina online kladionica jedva docekati ovo...izuzev bwina i bet-at-homa(ovaj drugi od nove godine je ukinuo cak i bonus za igrace iz Srbije) jer postoji jak syndicate beting u Srbiji sto samo govori da pare dolaze u zemlju a ne odlaze.Expekt na primer ako se ne varam od nove godine daje bonus za Hrvatsku i Crnu Goru 70e,izvinjavam se ako gresim...
    Uglavnom moj plan o Crnoj Gori kao mojoj destinaciji je sad pod velikim znakom pitanja jer vidim da ni vi niste daleko od ove nesrece...ovo samo pokazuje da se neke stvari jos uvek rade na zaejdnickim nivoima..kao i kod mafije,narod se rastavlja ali kriminalne veze su uvek pod istom kapom,lakse se kontrolise a mi kao i sve ovce samo cemo da bekcemo

  22. #47
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Nije to nista cudno sto traze da se razumijemo, svako stiti svoje pare.
    To se trazilo i u grckoj i francuskoj i njemackoj i u sloveniji koliko ja znam, ali su se internet provajderi bunili da nece da blokiraju i koliko znam dobili su sporove u njemackoj, pa ko igra poker vidi da ljudi ipak igraju i pored zabrana. A kako ce reagovati svjetske kladionice ja mislim da ce ih otkacit i rec blokirajte sami mi smo globalna INTERNET kladionica koja funkcionise svuda ako vama to smeta snadjite se.

    Problem je sto je kod nas recimo licenca 10 000e mjesecno, sto je vise nego smijesno, jer je ja mislim u zemljama sa po 60mil stanovnika oko 60-70 ja mislim da je u americi 60k dolara. Tako da nijednoj on line kladionici se ne isplati da da 120 000 e za ovako malo trziste.

  23. #48
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ne sprdajte se
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  24. #49
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    sa cim da se ne sprdamo?

  25. #50
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa nisam siguran da bas kladionice nece da reaguju eto jedna vec jeste,videcemo za dalje.Evo upravo cekam vesti na jednoj televiziji bas ce nesto da bude o ovoj temi,ustvari o krivnicnom gonjenju onih koji koriste online kladionice(: dokle smo stigli,ekstra

Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Online Kladjenje!
    By Kris in forum Ostali sportovi
    Replies: 559
    Last Post: 07-11-20, 19:42
  2. On line kladjenje
    By Bon_Jovi_90 in forum Ostali sportovi
    Replies: 4
    Last Post: 06-11-11, 17:29
  3. Kladjenje
    By zaro in forum Ostali sportovi
    Replies: 1045
    Last Post: 18-03-08, 15:17
  4. Kladjenje
    By ujak7 in forum Ostali sportovi
    Replies: 6
    Last Post: 07-08-05, 19:50
  5. kladjenje u CG
    By kadilak in forum Ostali sportovi
    Replies: 1
    Last Post: 24-03-04, 15:04

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •