Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 38

Thread: LAST SAMURAI

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    19
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default LAST SAMURAI

    Juce sam bio na PG premijeri.Dosle su jos tri osobe.Vijecalo se 10 min. oce li se film prikazivati ili ne.Na kraju su ga i prikazali.Na pola filma sam znao sto ce se desiti do kraja,bukvalno.Potpuno izlizana prica.DEJA VU film

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa narvno da nema nikog kad nikakve reklame na tv nije bilo. Ja bih isao da sam znao da je od ovog cetvrtka. Ne znam kako ocekuju da imaju vise gledaoca a vecina filmova prodje da niko i ne zna da su bili. Vazno da se zale da nemaju para. Izgleda je popularno da se kuka kako se nema para, a ovamo nista po tom pitanju ne preduzimaju, no cekaju da im pomoc sa neba pane. I prica o pirateriji jeste opravdana, ali ipak ja prvi bih isao u bioskop da gledam filmove a ne neku losu kopiju, kad bih znao kad je koji film. Mada evo nadjoh i njihov sajt pa cu od sad biti bolje informisan. No to ne iskljucuje nuznost reklama jer mnogo ljudi i nema komp. da bi po internet-u trazila kad je koji film.
    Mislio sam da je bolji taj LAst Samurai no eto...poci cu da ga gledam.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    a vala i nije nesto fin...
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljutice Bogdana 1a
    Posts
    2,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja sam ga pogledo, i nisam nesto pretjerano odusevljen!
    Sto rece Lord, vec vidjeno!
    A najgluplji mi je kraj, kad ih onaj iskasapi sve sa onim "sejacem smrti",
    a Tom i to prezivi... :?
    Samo za tebe, uvek uz tebe...
    u svoje loše dane volim gristi sam, piti i lutati po krčmama...

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    under your bed
    Posts
    596
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam ga gledao na kaseti prije jedno nedelju dana i nisam odusevljen stvarno ali nije ni los toliko, u svakom slucaju vrijedi ga pogledat, ja mozda odem da ga pogledam u bioskop, mozda bude bolje
    nah, pravi muskarci nemaju sig...

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Film je strashan i pricha nikako nije izlizana ali ukusi su razlichiti i nema smisla raspravljati se oko toga
    Io ci credo!

    Welcome



  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    a ja od bolesti (***** ti grlo) ne mogu nidje mrdnut..pih, zbog gripa propushtih i 'gori vatra'...pa veci baxAz od mene se nije radjao... :x
    Sell the Vatican, Feed the World!

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Łondon
    Posts
    190
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    maxe,ne mogu gledat kako Tom Kruz sa svojih metar i shtipavicom ubije po azije sa kuhinjskim nozem, dje jos sam cuo od jednog druga da je zadnja bitka njih 300 na 2000 ili tako nesto i sve ih pobiju... a sto se tice bioskopa veca je fora danas nemat pa kukat na svaki cosak no imat i kulirat... provjereno
    [size=14]Life is like a box of chocolate, you never know what's in it until you open it[/size]

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    115
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja ga danas vidjeh i nemam nikakvih zamjerki. shto ste ochekivali vi koji rekoste da je "sve vidjeno"?

    ako ga uporedim sa filmovima koji su nominovani za oskare ove godine, last samurai je jebeno remek-djelo

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U Snovima
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije losh film.Svidio mi se
    Mada sam ga i jedva pogledao.Neznam sto mi bi pa odoh u 6.Bio sam djed tamo.Ko da sam uso u vrtic.Pa cijeli film dranje,plac itd.Pa pri svakom pucnju dreka,urlanje.A svaki put kad mali Tom ubije nekog cijela sala tapse kolko god moze.Malo mi je falilo da ostanem na sledecu projekciju da ga na miru odgledam.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Łondon
    Posts
    190
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shorty
    Nije losh film.Svidio mi se
    Mada sam ga i jedva pogledao.Neznam sto mi bi pa odoh u 6.Bio sam djed tamo.Ko da sam uso u vrtic.Pa cijeli film dranje,plac itd.Pa pri svakom pucnju dreka,urlanje.A svaki put kad mali Tom ubije nekog cijela sala tapse kolko god moze.Malo mi je falilo da ostanem na sledecu projekciju da ga na miru odgledam.
    kad sam ja jednom sjedjeo na Matrix, ne znam drugi il treci iza zene sa djetetom, ona je njemu citala subtitle sto se desava... a jaaaa poludioooo, lagano sam zeni od 40 godina 2-3 puta reka da ucuti... :x
    [size=14]Life is like a box of chocolate, you never know what's in it until you open it[/size]

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U Snovima
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SCARFACE
    Quote Originally Posted by Shorty
    Nije losh film.Svidio mi se
    Mada sam ga i jedva pogledao.Neznam sto mi bi pa odoh u 6.Bio sam djed tamo.Ko da sam uso u vrtic.Pa cijeli film dranje,plac itd.Pa pri svakom pucnju dreka,urlanje.A svaki put kad mali Tom ubije nekog cijela sala tapse kolko god moze.Malo mi je falilo da ostanem na sledecu projekciju da ga na miru odgledam.
    kad sam ja jednom sjedjeo na Matrix, ne znam drugi il treci iza zene sa djetetom, ona je njemu citala subtitle sto se desava... a jaaaa poludioooo, lagano sam zeni od 40 godina 2-3 puta reka da ucuti... :x
    Pa i meni je tako bilo samo sto je mjesto zene bio muskarac.Tip je djetetu svaku mogucu rijec procita,a ako mali nezna sta koja rijec znaci on odma objasnjava i to na sav glas.Poludio sam.Nekolika puta rekoh moze li se malo tise pricat da slusam film a ne publiku,a on ladno nastavlja. :mad:

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ...ostatak svijeta
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne bih ga odgledala za spas!

    ne volim Toma, mislim da je potpuno prosjecan glumac i da su mu filmovi vecinom uzasno jednoliki
    dosadili su mi vishe sa tim 'epic stories' a la Gladiator, Troy, Alexander the Great i td
    ista prica, isti shablon, ista fora (neki tip koji je nekad u zivotu bio neko i neshto sad na mukama, mora da se dokaze i pokaze, da osvoji Rim/Japan/Kinu/Grcku, pa se muci sa obicnim smrtnicima, u to se naravno ubaci zena koja je do ushiju zaljubljena i zivot bi svoj dala za njega, ali ta ljubav mora da se krije jer je bogatija/druge vjere/neprijatelj, a na kraju on pobijedi i ne samo shto pogine "the bad guy", nego ili nash heroj ili njegova nesudjena)

    Please, give me a break!
    "U stanju sam da prihvatim vruce i hladno, lepo i ruzno, crno i belo, ali nikad ne mogu da podnesem prosecnost"

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SCARFACE
    maxe,ne mogu gledat kako Tom Kruz sa svojih metar i shtipavicom ubije po azije sa kuhinjskim nozem, dje jos sam cuo od jednog druga da je zadnja bitka njih 300 na 2000 ili tako nesto i sve ih pobiju... a sto se tice bioskopa veca je fora danas nemat pa kukat na svaki cosak no imat i kulirat... provjereno
    Pa tamo je sa visinom bio iznad skoro svih
    Zamisli da je snimao film sa vikinzima :P
    PS
    Film jeste klise, al moraju se i takvi nekad gledati.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,958
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni se film svidja. hala je bila skoro puna kad sam ja gledao :?: ne znam mozda mi je ukus cudan MALO al volim stereotipne filmove tipa ovog

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    luxaeterna
    Posts
    116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    film je kolekcija klisea koja na kraju tone u pravu americku melodramatsku patetiku
    medjutim,i pored svakom jasne chinjenice da je to daleko od odlichnog filma-sam pogled na sinopsis pokazuje da nema nikakve narochite intelektualne pretenzije,film nije bez vrlina-ken watanabe je odlichan i izuzetno harizmatichan kao katsumoto,i zasluzio je nominaciju za oskara koju je dobio
    onda ima vaoma dobru kameru (scena zavrshne borbe veoma lijepo snimljena i rezirana,podsjeca na "ran" i "hrabro srce") koja medjutim strahovito gubi kad se film gleda na malom ekranu,kao i kod svih epova
    muzika je solidna,zvuk i montaza su takodje dobri,nishta kreativno,naravno,to nije ground-breaking film u bilo kom pogledu
    kostim je fantastichan,sve one zastavice posjecale su me na bolje trenutke iz kurosavinih bitaka.ali to je jedino podsjecanje na kurosavu,pored cinjenice da se radnja odvija u japanu
    tom nije losh,mada ta uloga nije narochito teshka za odigrat
    sve u svemu,film o kome se kroz koji mjesec nece vishe prichati sem ako imate tu (ne)srecu da prouchavate zivot i djelo edwarda zwicka

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pogledala sam na DIVX-u ovaj film...

    Onako, i nije nesto. Jedino sto izvlaci film su borilacke scene, koje su dobro snimane (recimo borba u sumi) i odlicni kostimi.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McLaren^Girl
    ne bih ga odgledala za spas!

    ne volim Toma, mislim da je potpuno prosjecan glumac i da su mu filmovi vecinom uzasno jednoliki
    dosadili su mi vishe sa tim 'epic stories' a la Gladiator, Troy, Alexander the Great i td
    ista prica, isti shablon, ista fora (neki tip koji je nekad u zivotu bio neko i neshto sad na mukama, mora da se dokaze i pokaze, da osvoji Rim/Japan/Kinu/Grcku, pa se muci sa obicnim smrtnicima, u to se naravno ubaci zena koja je do ushiju zaljubljena i zivot bi svoj dala za njega, ali ta ljubav mora da se krije jer je bogatija/druge vjere/neprijatelj, a na kraju on pobijedi i ne samo shto pogine "the bad guy", nego ili nash heroj ili njegova nesudjena)

    Please, give me a break!
    I totally agree!

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Interesantno je to sto su uvijek Ameri u takvim filmovim prikazani kao najbolji, najpametniji, najhrabriji... a drugi su maloumni, budale, varvari... ufff :roll:

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    p.f.c. belgrade
    Posts
    3,025
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hm hm hm... sinoc sam (tek) odgledao film i izasao sam odusevljen iz bioskopa... Ne znam kako vam samo pada na pamet da pricate o Tomu Kruzu, koji je totalno beznacajan lik u filmu... Ok, film je uradjen po SAD standardima i s te strane gledano njihova publika je dobila nesto sasvim uobicajeno, ali vec na pocetku filma Kruza sam iskljucio, nijesam ga uopste ni primjecivao u filmu i zato sam presrecan, odusevljen, jer sve ostalo je fantasticno... Amerikanizacija Japana i unistavanje jedne 1000. godisnje tradicije i, zanimljivo, sve to kroz oci holivudskog rezisera, (naravno da film metaforicno dira i stradanje indijanaca, ne samo flashovima Toma Kruza), je vrlo zanimljivo, a ako nekog ne ushicuju samuraji, bushido, cast, rijec i sl. taj def. neka ne ide da gleda film... Ne znam zasto sve filmove gledate ocima kontra-americke publike: "Aha, ovaj film je radjen za amere, gledaj ovo, tom kruz pobi pola Azije... fuj, film ne valja nista..." :roll:
    mislim, ako je za nekog "Sibirski berberin" ljubavni film i od "radnje" ne vidi poentu filma, onda ce def. i u ovom filmu vidjeti "kako prcoljak tom kruz ubija Aziju"...
    daleko od toga da je ovo najbolji film koji sam ikada gledao niti da je bez gresaka, daleko od toga, ali ste ga uzasno napljuvali zbog stvari koje su stvarno trivijalne u cijeloj prici...
    i da... Ken Watanabe je fantastican... vrijedan cijelog filma... A kruza ko jebe, neka mu daju oscara, zasluzio ga je zato sto stvarno zna da odabere ulogu...

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    p.f.c. belgrade
    Posts
    3,025
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trinity from Zion
    Interesantno je to sto su uvijek Ameri u takvim filmovim prikazani kao najbolji, najpametniji, najhrabriji... a drugi su maloumni, budale, varvari... ufff :roll:
    stvarno ne znam gdje si to ovdje vidjela??? Naprotiv, bas je degradirano sve sto je Americko, pocev od potporucnika koji ubija indijansku djecu na pocetku filma do sprdanja sa amerikanizacijom Japana... ako su ameri prikazani kao najbolji, najpametniji i najhrabriji, zasto je uopste Kruz u filmu prihvatio kulturu Samuraja?? Zasto je onom fotografu na kraju zastala knedla dok je gledao casnu smrt Katsumotoa??? Ne znam gdje si to uopste snimila u filmu???

  22. #22
    big giant head Guest

    Default

    pogledah ga bash sinoc...znao sam da me nece odusheviti jer uopshte ne volim te epske priche,bilo da se radilo o japanu,staroj grchkoj,chikashkom podzemlju ili strahinjicu banu...a uz to je cijeli film totalno predvidiv,kliseiziran...

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nisam ni ja neki ljubitelj krateza toma,ali nije los glumac... prica filma moze da prodje,a amerikanizacija price se i ocekivala,tako da nisam razocaran. sve u svemu film moze da prodje,ako nista drugo,za dvije klase je bolji od 13 ratnik,koji se reklamirao do besvijesti...

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,958
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa sad..sve zavisi od ukusa..meni se svidja 13 ratnik tri puta vishe..

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,467
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    bas sam ga gledao sinoc i film je groowe 8)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •